Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
16. okt 2009

svetluska ahojky aj ja sa pridavam 😉

manika77
16. okt 2009

dobry vecer 😵

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetluska4
autor
17. okt 2009

Ahoj Babusky, takze mame uvolnenu nasu temu pre nas cerstve maminky zo Sale. Vitam kazdu cerstvu maminku 😉

manika77
17. okt 2009

baby dnes nam drzte palce ideme do polusu na tu sutaz babatiek 😎 tak uvidime co z toho bude 😝

mandula
17. okt 2009

ahojky dievcata 😀
svetluska - skvely napad s touto temou 😉
manika - aka sutaz babatiek? Drzim palce, neviem sice o co ide, ale daj potom vediet 😉

tak ja uz nemam teplotu a uz mi aj hnacky odozneli, som tak rada, ze az. Este nemozem velmi jest, takze som trocha slaba ale zajtra to uz roztocim 😀 Drobcek ma uz dnes moje mliecko, tak som velmi rada, bala som sa, aby mu ten Nutrilon velmi nezachutil a potom ma odmietne. Ale on je moje zlaticko a neodmietol ma 🙂
mame otoceny rezim, nakolko on cely den krasne spinka - az na par okamihov, ked sa mi pocas jedenia pokaka a potom ho musim prebalit a trva mi aj 15 minut, kym ho utisim, ale inak krasne spinka. Dokonca ho musim budit na papanie. Aaaale pride vecer a nam sa spinkat jednoducho nechce, kricime ako pavian skoro az do rana. neviem co s tym urobim. Som uz tak unavena, nepoznate nejaku dobru radu, ako to vyriesit?
No a este jedna vec - skoro po kazdom papani mame stikutku, ja uz neviem co robit. Je to zle, alebo normalne? Co na to zabera?
Svetluska - prsniky som uz rozmasirovala, bola to robota, to Ti poviem, ale uz su aspon mäkke a ja som kludna. teraz uz len kupit elektricku odsavacku a budem spokojna 🙂
V pondelok ideme prvy krat k lekarke, tak sa uz tesim, aspon sa dozviem, co ako a nebudem uz ako taky amater. Ja keby som tu nemala mamu baby, tak ja hystercim kazdu minutu 😀 Velmi mi pomaha.
Ja si sem tam este poplacem za exom, velmi ma to trapi, ale ked sa malinky zobudi a pozrie sa akoby na mna a pritulka sa, tak to zase prejde a ja idem dalej.ach jaj.

svetluska - ten dudlik to je aky ten kaucukovy? Kde si ho kupila? Ja musim nieco vymysliet, lebo moj maly si zvyka na moj malicek a tomu musiiiiim zabranit. On nechce nic ine len moj malicek 😀

Tak zatial tolko, idem si este hodinku oddychnut, potom sa ideme kupkat.
Fotky sem dam zajtra 😉
cmuky

svetluska4
autor
17. okt 2009

Ahojky babusky.
Mandulka, tak ten dudlik kaucukovy to je klasika cumlik aky sme mali aj my , taky zo zltkastej gumy,ono je len ta nevyhoda ze po case maju tendenciu sa zlepovat ale su makkucke a to sa babu paci, aspon nasmu 😀
My sme dudlik kupili normav v tescu znacka baby-nova ale zozenies ich vsade aj v drogerii. Len si vyber taky co nie je gulaty ale taky capaty oni su oznacene ako 0 - 2 m, to preto lebo babo ma este malu pusinku a taky ten klasika gulaty mu je velky. My to uz mame odskusane, ale nastastie sme taky gulaty kupili len jeden tak cakame kedy nam do neho dorastie 😀 . Inak ja malicek davam len vtedy ked skusam ze ci je hladny, vtedy zacne tahat ako blazen. Inak mu dam dudu a je spokojny, niekedy si zo mna robi srandy a dudu vezme parkarat zadudle a ptom vypluje. A potom si mrnci ze ju chce spat a otaca hlavu za dudlom. Tak som jak otrok co kazdu chvilu strka dudlik, ale aspon neplace. To mi zvykne robit vtedy ked ho chytaju driemoty 😔
Ozaj ta stikutka, ja osmsa na to pytala aj v nemocke a ze vraj to je normalne ze babatka zvyknu stikutat a hlavne pootmako sa napapaju, to znamena ze je babo najedene. My tiez zvykneme mat stikutku ale v poslednom case sa nam to nejak upravilo. Asi sa ten lupeznik uz naucil poriadne cuckat 😀 Ono ze vraj aj babo sa musi naucit cuckat. takze v pohode, stikutka je normalna a casom sa to upravi. Inak babatka aj kychaju, a to vraj preto ze este nepoznaju vela pachov a tym ze vela este nevydia tak sa ucia sluchom a cuchom. Tak ked maju vela voni okolo tak si kychaju. Ja to vidim , ked sa moj manzelik oholi , nagebri sa vodou po holeni a maly hned kycha 😀
Manika drzim palceky, dufam ze budete v telke, nezabudni sa nam potom pochvalit 😉 .
Mandulka,ak dobre viem, tak je to sutaz v lezeni batoliat, byva to kazdy rok. Je to sranda, vydiet tych lezunov ako sa pavuckuju do ciela.
No idem, babka strazimaleho a ja musim este pretriet podlahy.
Vecer ked maly zaspi, som tu ako na koni

evitkamalicka
17. okt 2009

ja zial nie som cerstva maminka ☹

luskacik
17. okt 2009

jééj, baby, super, že máme vlastnú tému. Tiež som nad tým rozmýšľala, že vás na to skúsim ukecať, aby sme nezavadzali budúcim maminkám.
Konečne som sa dostala k počítaču.. v poslednej dobe sú to pre mňa vzácne okamihy 🙂
Mandulka, presne tie veci som zo začiatku riešila aj ja... veď vieš, bola som z malej zúfalá, stále len plakala a to hlavne v noci.. cez deň spinkala a každé 3 hodiny papala. Čítala som, že maminky sú večer vyčerpané a preto môžu mať menej mliečka... a preto je bábo také uplakané... Ale v 2. týždni sa to otočilo... Teraz Natálka spinká v noci po každom papaní a cez deň ani za svet... ale nevadí, pomáha mi mamina, alebo manžel... a ja si môžem trošku pospať. Naša malá máva tiež veľmi často štikútku, a vraj vtedy jej treba dať papať (pri cucaní sa to vraj zastaví), ale ja nemám silu zvona vyťahovať prso, keď pred chvíľou dojedla, tak ju nechám chvíľku poriadne si poplakať a ono to prejde.
Baby, mne sa už aj sníva, že mám malú priloženú na prsiach a že papá... a potom sa preberiem, keď malá plače v postieľke a zistím, že ja držím paplón 🙂 už sa mi stalo aj to, že keď sa malá v noci rozplače, že je hladná, hladkám manžela a utišujem jeho... Mne už fakt preskakuje 🙂
A ani nám nechutia tie silikónové aventácke dudlíky, ale ani tie gumové... Stále ho malá vyplúva. No keď jej ho držím na pusinke, tak po chvíľke sa naň zvykne a už to ide... aspoň chvíľu neplače... Ale vraj je to kvôli tomu, že pri papaní z prsa musia bábätka inak cucať, z flaše musia zase ináč cucať, a dudlík zase ináč... Tak potom v tom majú zmätok.
A to odsávanie, ja ešte stále nemám jeden prsník v poriadku, stále sa mi tam robia tie hrudky, a nie a nie ich úplne rozmasírovať, to asi kvôli tomu zápalu.. Aj ma to bolí, keď malá papá a to stále mám tie klobúčiky..
Ozaj a vy striedate pri dojčení prsníky?? ja som zo začiatku dávala na každé papanie iba jeden, ale teraz skoro 20 minút jedno prso a 20 minút druhé prso... Aj vám tak dlho papajú?? Moja pri tom aj zaspáva, tak ju štípem do líčka... potom čakám kým si odgrne, potom sa ju snažím uspať... a zostane mi tak 1 niekedy 2 hodinky do ďalšieho papania. A to si neviem vybrať, či idem k počítaču, alebo do sprchy, alebo odsávať, alebo jesť, alebo spať, či upratať... hrôza!!!!

svetluska4
autor
17. okt 2009

Evitka, nevadi ze nie si cerstva maminka 😉
temu som zalozila aby sme si mi cerstve mamainky navzajom poradili,kedze mame drobcov zhruba v rovnakom veku. Ale poradit si nechame 🙂 Tak ked nam budes vediet poradit s nasimi malymi velkymi problemami radi si precitame 😉

luskacik
17. okt 2009

Baby, vy máte chlapcov, aspoň ste nemuseli riešiť to drastické prepichovanie uší, kvôli naušničkám... Našťastie to už máme za sebou, absolvovali sme to ešte v 1.týždni, len teraz ich máme stále zapálené, hnisavé... dúfam, že sa to čoskoro zahojí.. myslím si, že aj preto bola naša malá taká uplakaná...
A teraz máme ďalší problém, aby boli babky spokojné, musíme malú pokrstiť... Tak ani tento týždeň asi nebudeme oddychovať... musíme to ísť vybaviť... a to máme ísť tento týždeň aj do poradne, a aj k ortopédovi na nožičky... ☹

svetluska4
autor
17. okt 2009

Vitam luskacik, uz som rozmyslala ze co je s tebou 🙂
No ortopedovi ideme aj my, v pondelok, orvy krat,tak som zvedava co bude, Nasa dr. nam nakazala balit nasiroko tak hadam bude dobre, klop klop na drevo.
Inak prska bolia ajmna,nonie cele len bradavecky (stupliky) lebo maly mi ich rozcuckal a jak som si tak zistovala tak zlou technikou dojcenia, pravdepodobne som si ho zle drzala pri kojeni. Ale uz sommudrejsia.
podlozim maleho dvoma vankusmi aby bol zarovno mojich prs a drzim si ho naopak, cize ked kojim z praveho prsu tak babo drzim lavou rukou a pravou drzim prsko, vtedy maly cucka takmer bezbolestne 😉 .
Inak teraz kojime tak ze to velmo bolave si odsavam, reku nech sa chudatenko zahoji a to menej bolave je k dispozicii malemu .No a zacinam kojit tak ze mu najskor dam cucnut z flase do odsate mliecko a ptom ide na prsko. A zatial to je ok. Uz aby sa mi zahojili didi a mozeme fungovat normalne, lebo to odsavanie je unavne ☹
No my mame chlapcov a nausnicky nemame ale budeme mat ine starosti ako napr. koliky, leob chlapci na to trpia viac ako dievcata. My sme zatial mali koliku len raz a uz sme boli hotovi ze co mu je, jest nechce, suchy je a on furt reve. No tak som bludila na nete a hladala a nasla, chvalabohu tie koliky nie su kazdy den a su len do 3. mesiaca, tak hadam ich nebude vela.
No mi nie sme veriaci tak my starosti s krstom nemame. Ale dufam ze bude vitanie novorodencov na urade.

manika77
17. okt 2009

baby marko sa ani nepohol na sutazii 😀 teda pohol ale ked vsetci boli v cieli 😀 ale nevadi vsetci potom dostali knizku 😝 ale aj tak bol zlaty...
my sme koliky nastastie nikdy nemali 😔

luskacik
17. okt 2009

Manika, 😀 😀 😀 to je zlaté. Možno sa tvoj malý zalúbil na prvý pohľad a takto to s ním zamávalo 😅
Baby, moju malú dosť často nadúva. A preto sa aj budí zo spánku. Tak som jej dala do postielky veľký tvrdý vankúš a balím ju do zavinovačky a dávam ju do postieľky skoro na stojaka. Tak mám pocit, že lepšie spí...
ale neviem, či je to zdravé... asi by som mala vymyslieť niečo iné.
A to vítanie novorodencov, to ako prebieha.. Aj môj manžel priniesol takú pozvánku z úradu, a že sa tam máme do 3 mesiacov prihlásiť či čo...

svetluska4
autor
18. okt 2009

Luskacik, no to vitanie ma robit primator spolu s matrikou. To je ze si nas zavolajuaj s babenkom bude bla bla bla ze nas vitaju , nieoc sa zaspeiva alebo zarecituje,urobi sa zapis do knihy a mozno nam daju aj nejaky darcek. kamoska v trnave uz bola, mala dostla nejaku drobnost a maminke dali kyticku. Ale potesi, ze na nas niekto mysli 😉
Ja sa len musim ist poinformovat lebo nie som priamo zo Sale ale u nas na akoze urade sa nic take nerobi a aj svadby sa odbavuju v Sali a nie tu. Tak sa nadejam ze aj toto by mohlo byt v Sali. Aspon dufam, lebo ja veeelmi chcem.

manika77
18. okt 2009

my sme na uvitani dostali takeho plysaka pre maleho a maminka nedostala nic 😝
luskacik skus dat ten vankus pod matrac tak to bude zdravsie asi, ja som to tak mala pri soplikoch to mi doktorka poradila 😉

evitkamalicka
18. okt 2009

ahoj maminky 🙂

manika77
18. okt 2009

ahoj 😎

evitkamalicka
18. okt 2009

ako sa dnes mate s detickami? co mate v plane?

manika77
18. okt 2009

noo to vobec netusim ze kam ist, ale asi mu pojdem dakde kupit cizmy 😒

svetluska4
autor
18. okt 2009

ahoj babulky, no my pojdeme dnes na navstevu k babke,mojem mamine. Takze maly bude dnes spat ako dudok lebo bude za opicku 😀
Inak kocky, ja mam problemy s bradaveckami ako som uz pisala. Tak siom napisala Annag tu na pokeci, ona je taka skusena poradkyna. A si predstavte ze vraj mam na nich infekciu z nemocky 😠 . No super ☹ , mam si to mazat canestenom aby to pominulo. No ale asi lepsie ako crevna chripka, ze mandulka 😒
tak sa teraz mazem ako plzik.

evitkamalicka
18. okt 2009

ja som akurat dosla z jazdy a teraz siel na striedacku manzel, este dve jazdy a vo stvrtok mame skusky

csikike
18. okt 2009

evit, to si robite obaja vodicaky naraz?

evitkamalicka
18. okt 2009

csiki hej obaja naraz

giuli
18. okt 2009

ahojte mamuľky...môžem sa pridať?ahoj evitka,videla som,že meriaš BT..uvažujete o ďalšom drobcovi? 😵

manika77
19. okt 2009

dobre ranko inak aj ja som tento tyzden salanka lebo som u maminy cely tyzden 😵

mandula
19. okt 2009

ahojte babulky, tak moj maly dnes prvu noc spinkal, normalne som neverila vlastnym ociam, ale zase vcera od kupania teda od 18,00 az do polnoci mi dal zabrat riadne, stale len plakal, uz som bola fakt zufala. Dnes od rana grca, ja neviem, co mu zase je. Napapal sa a uz 3x grckal, ale aj po jednom aj po druhom papani. A spat samozrejme nechce. Baby, pomooooooc, ja viem, ze uz som sa nemohla dockat na maleho, ale ja uz zacinam nevladat. Dnes ideme k lekarke na prvu poradnu, tak som zvedava, co mi poradi. Alebo na to nie su ziadne rady, jednoducho to prekonat? Luskacik, ved uz aj mne sa sniva vselico, v noci som sa zobudila na to, ze som ho davala odgrgnut a az potom som zistila, ze on chudatenko ani nejedol. Spinkal od polnoci az do 6,00 - krasne, ale uz sa pripravujem na tu dlhu sichtu, co mi teraz pripravi, a to nechcem ani vidiet, co bude robit u doktorky 😀
Odsavat som vcera ani nestihla, som zvedava, co sa stane. ale prsia mam sice troska plne ale mäkke, tak snad to nebude problem. Hrcky mam, idem teraz do sprchy a rozmasirujem to. Mamina mi teraz drzi Petka, ale aj ona je doma uz len do stredy, potom budem zase bez jedla, bez sprchy, bez zivota ☹ Kedy sa to spraviiiii?

Luskacik a vies co? Ja nielenze ho kojim skoro hodinu, lebo zaspava / pritom po papani zaspat ani za svet / ale po papani sa mi este dooobre pokaka, takze prebalit, alebo si ogrca veci a treba ho prezliect, potom ucicikat, no a mne ostava cas akurat tak na to, aby som nieco rychlo zjedla, zapila vodou a ide sa zase na to.

Luskacik, tvoj malinky je dobrucky od narodenia? Tisko Ti zavidim, boooze, keby aj on bol taky dobrucky.

Viete co ma este trapi?
na hrudi, na krku, ale aj na tvari mam take male hnisave pupaciky, normalne to vyzera ako akne, to sa mi urobilo po porode a nie a nie prec. Neviete co na to pomaha? Nestretli ste sa s tym?

Tak, idem sa osprchovat, nech nevyzeram ako debil u tej doktorky 😀
potom poobede, ak maly zaspi sa este prihlasim 😉

svetluska4
autor
19. okt 2009

Ahoj kocky.
Taak dnes sme boli u ortopeda na klbiky. A hurraaa moj maly je fantasticky, vobec nemusime balit na siroko. Veelmo sa tesime.
Mandulka, nas maly bol sice dobrucky od narodenia ale nemal rezim, papanie mal tak hocikedy. Teraz ked uz mame 4. tyzdne tak mame taky zhruba 3-4 hodinovy rezim. No ale zato nas sem tam potrapi kolika.
Nastastie kolika sama vymyizne po 2. mesiaci tak uz cakam kedy to bude. Lebo divat sa ako sa malinky trapi a ty mu nevies nijak pomoc len ho tisit, tak to je hruza. Ale vsimla som si ze ho to zvykne chytit vtedy ked hned po papani zaspi a negrgne si a ani negrcne. Tak davam poroz aby nezaspal aby nebola pohroma.
Inak grckanie je ok, pokial nie je moc casto a vela. ak hej tak moze mat reflux, to doktorka potom musi vysetrit.
Ja som sa na to pytala nasej dr. a povedala ze by to malo byt ok, ked trosku grcka lebo nam pekne pribera, uz mame 4200g. valibuk, pribrla nam kilo za ten mesiac co je na svete.

svetluska4
autor
19. okt 2009

inak mandulka, tie pupaciky to sme mali aj my, Dr. nam povedala ze to mame potierat benzin alkoholom a ze sa vysusia. Moj maly to ale nemal moc v laske tak som mu to natierala sudokremom, dostali sme ho ako vzorku v klinik boxe v nemocke. stacilen tenka vrstva. Nam to pekne vysusilo. To sa vraj babatku cisti kozicka. Aj tvoj maly sa tak velmo supkal ? Ze vraj babtka co su dlho vnutri sa tak supkaju. zahada lebo nas maly sa supal a bol vonku nacas, alebo ze by sme ho zarobili skor ako tabulka povedala 😀
Inak podobne vyzeraju aj potnicky , aj na tie je dobry ten sudokrem, ja som ho pouzila uz ja na vystipanu ritku a bolo dobre. Nam to velmi pomaha, tak skus, mozno to pomoze aj vam. Zatial som minula fakt malicko, staci len troska na natretie. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre