Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
21. nov 2009

skrutka pecenie dopadlo dobre, ale este ani nie je koniec novembra a uz mam na december objednavku zatial na 3 torty a nejake zakusky

skrutka11
21. nov 2009

tak to je super, ze ti to ide Evitka 🙂

skrutka11
21. nov 2009

Manika, kludne sa ozvy, budem len rada 😵

trinidat31
23. nov 2009

Ahojte baby.Vedeli by ste mi poradiť kde v šali prestrelujú ušká??? Ďakujem.

evitkamalicka
24. nov 2009

mandula neviem ci si tu, ale dnes mi to zas nevyjde, teraz som dosla z jazdy a maly este nespi

svetluska4
autor
24. nov 2009

ahojky kocky,
som tu davno nebola. Ani neviem a ten cas leti ako o preteky, rano sa zobudim a uz je obed 😀
Inak vcera som bola u dr. bo ani po 2 mesiacoch od porodu boli problemiky, Z vonka sa mi vsetko pekne zahojilo al ez vnutra nie a nie zahojit a uz som z otho bola na nervy.Tak som isla ze nech dr. kuk co to tam moze byt. No a stehy z vnutra sa mi nejak nechcu vstrebat a urobilo sa mi dive maso 😠 , no tak mi to dr. ambulantne odstranil, chvalabohu to vobec neboli. Dr. sa mi stazoval ze ti enove cvernicky na sitie su hrozne, bol volakedy pouzivali prirodne a tie sa pekne vstrebali do 5 dni,a tieto nove umele su na figu. hm, ale tie prirodne uz nesmu pouzivat ze iba na veterine. hihi som mu vrvaela ze si treba spravit atestaciu na veterinara a moze mat aj prirodne cvernicky 😀 😀 😀
Inak maly je hotovy poklad, iba si pekne rozpravka a smeje sa. Hehe a uz sa vie aj bozkavat, sice tak ze otvori celu pusinku a slintuska ale robi to iba pri pusinkovani 😀 . Uz som ho naucila aj hrkalku drzat. teraz bojuje so zvieratkami na hrazdicke a krici na ne.
Inak kocky ako vam vychadza prve ockovanie? nam o vyjde na 21.12. , hm pred vianocami 😠 dufam ze ho to moc nebude trapit a na vianoce bude dobrucky.
No idem, bo uz krici ze je plienka plna 😀

evitkamalicka
24. nov 2009

mandula tak som rada, ze nakoniec predsalen sa mi podarilo s tebou stretnut a davam do albumu slubene foto 😉

mandula
25. nov 2009

evitka - aj ja som rada, vobec som necakala, ze sa nakoniec pozname 😀 fotku som videla, maly je cely tato, mas krasneho a velmi dobruckeho synceka - tisko Ti v dobrom zavidim. Nech Ti ten vodicak dnes vyjde, budem na Teba mysliet.

svetluska - ahoooj, dlho si tu nebola. Ani mne sa tie stehy nechcu vnutri nejako vstrebat, vonku je to uz super ale vnutri ako po vojne 😀 dufam, ze sa to coskoro zahoji. Ja som bola tiez u dr. povedal ze vsetko ok, tak uvidime. Len krcok mam velmi nizko a este otvoreny. vraj ked dokojim, tak sa to zdvihne, ze som ochabnuta 😀 No prosim, jeden porod a ja ochabnem, co by bolo, keby som mala este jedno dieta 😀 😝
svetluska - ty mas fakt super dieta, my este bojujeme s placom. Uz je to o 70% lepsie ale nakolko on je nervak, tak mi dava poriadne zabrat. Hracky som uz skusala aj ja, ale vsetko ho zaujima 5minut 😉 musim kupit tu hrazdicku, mozno tam vydrzi. Zatial pomaha len lehatko.

Drzte mi palce, dnes idem k byvalemu - normalne mam stres. Ale ked uz som to slubila, tak to urobim. Vratim sa najneskor v nedelu, potom sa ozvem. papa a drzte sa vsetky.

csikike
25. nov 2009

baby, nechcete niektora stare cisla mama a ja? lebo ich chcem likvidovat

luskacik
26. nov 2009

čaute baby, už som tu nebola sto rokov... ale naozaj tie dni tak strašne rýchlo utekajú... Nič nestíham.
Práve mám doma maróda. Môj manžel ochorel, tak behám okolo neho a aj okolo malej. Okrem toho ochorela aj moja mamina a aj všetci čo by mi vedeli ako tak pomôcť... Takže som s malou izolovaná v jednej izbe a je to na zbláznenie...
Včera som bola s malou na poradni a musíme viac zdvíhať hlavičku, malá je strašný leňoško... chvíľu ju zdvíha krásne a potom sa jej nechce. Hračky ju bavia tiež iba chvíľu. Najradšej sa nosí na rukách a obdivuje všeeeetko naokolo... alebo leží a obdivuje plafón 🙂 a lustre.
A ja som u svojej dr. stále nebola na kontrole... ešte som trošku kapkala. A teraz keď je to už ok, nemá mi kto postrážiť malú. Musím počkať kým sa aspoň niekto vylieči.

skrutka11
30. nov 2009

Ahoj Luskacik. Uz sme sa dlllho nevideli 😉

Je Vam uz trocha lepsie? Chodis kocikovat? Inak nas maly dvihal hlavku uz od 2 tt jak maly dabel a u dokyho len lezkal a moc sa mu nechelo. Inak Natalka sa uz hra s hrackami? Alexovi sa snazim strkat do rucky vsetko a pomalicky to zacina chytat, ale ze by to bolo nieco vynimocne to zatial nie, ale aj to pride.

A co vy baby? Ako ste natom vy?

luskacik
30. nov 2009

Ahoj skrutka. Aj som na teba myslela, že Ti napíšem... My teraz nechodíme von, lebo ma minule vonku tak ofuklo, že ma bolí ucho. Manželovi je už lepšie, zajtra ide do práce, takže o jedno dieťatko bude doma menej 🙂 Natálke skúšam podávať hračky, ale zatiaľ ich neudrží a ani ju akosi nebavia... najviac ju baví dávať si celú pästičku do pusinky a čím viac jej to zakazujem, tým sa jej to viac páči.

rose86
1. dec 2009

caute babeny ako sa mate?? dlho som tu nebola kuk. my sa mame fajn. mala je super. stale je jak novorodenec. spi, spi a spi. napapa sa a dalej spi 😀 je ako anjelik. vecer sa o siestej napapa a potom papa o pol noci a potom spi do rana do tej osmej 😀 ked je nahodou hore tak sa furt smeje a uz ju aj hracky zujimaju. este si ich nevie chytit tak len pozera a smeje sa na nich 😀 neviem ci jej uz nepojde zubok lebo horne dasienko ma uplne opuchnute a cervene a ked jej tomasirujem tak drzi jak hluchy dvere 😀

luskacik
1. dec 2009

rose, to fakt?? Takto skoro už môžu rásť zúbky?? 😲 Ja som si myslela, že až po pol roku, a to by som vtedy akurát chcela prestať kojiť, aby ma nedohrýzla 😀 No zbohom... idem jej skontrolovať ďasná 😀

evitkamalicka
1. dec 2009

ahojte, nam prve 2 zubky vykukli v 4 mesiacoch

rose86
1. dec 2009

luskacik- no moje deti su asi nejake extra. robko mal v styroch mesiacoch vonku uz obydva spodne 😀 a neboj nepokuse ta. ja som maleho kojila do dvoch rokov a nepokusal ma 😀

svetluska4
autor
2. dec 2009

ahoj babusky,
taak ste to uriekli s tym zubkami. Ja som mojho hned kukla a dole ma taku bielu bodecku a slinta ostosest.
Dnes som si bola vybrat recept na rotavirusku tak som povedal dr. nech mu to kukne a vravi ze to vyzera na zubky. Chudatentko ledva mu ubehli tie 2 mesiace a uz zubky. Takymto tempom bude polrocny chrumkat mrkvu 😀 😀 😀 bo ako bolo v saxane treba hlodat a hlodat 😀
Mandulka, ako bolo u tatka? Dostal uz rozum alebo je stale nastrocny?
Ozajky, setrite drobcom peniazky? ako? mate knizky alebo len tak na ucet? My chceme malemu zalozit knizocku a jak som kukala tak vubka ma asi najlepsie, alebo viete nieco lepsie?

evitkamalicka
2. dec 2009

svetluska nasmu malemu setri moja mamina na knizke vo VUB

skrutka11
3. dec 2009

ahojte, co sa tyka setrenia, nasmu chceme urobit stavebne, to je asi teraz pre nas najrozumnejsie

evitkamalicka
3. dec 2009

skrutka nas maly ma aj stavebne, to zas mu setri druha babka, takze my sme uz nedali nic

mandula
3. dec 2009

ahojky svetluska - nas tato vyzera ze uz nie je uplne nastrocny - skripe to tam kvoli mne a malemu 😀 ale je to kazdopadne riadny pako, lebo na otazku, co bude dalej mi odpovedal: "mam teraz dost problemov, neviem kudy kam, tak ma teraz nezatazuj otazkou o rodine" Nooo, takze som sa rozhodla, ze ho tym teda uz zatazovat vobec nebudem. Nech si to v tej hlave najskor uprace. Inak co sa tyka maleho nemozem povedat - cely cas co sme tam boli bol s nim, uspaval ho, rozpraval sa s nim, smiali sa spolu. Maly bol ako zlaticko az na jeden den, ked ho bolelo brusko, vtedy plakal cely den. Ale inak posadnuty tatkom - az mi to prislo luto, ma ho velmi rad. Ale my dvaja uz asi buducnost nemame. On sa dost zmenil. Ved uvidime co bude dalej. Len sa desim toho, ze maly bude mat radsej jeho ako mna, ved uz teraz chcel byt stale len u neho na rukach ☹ co ja budem robit?

Baby nestraste tu so zubkami, doteraz som bojovala s placom, lebo bol malicky 🙂 teraz pridu akoze zubky? Ved si to rovno hodim. Uz konecne sa mi maly polepsil a place len ked ma nervy, mokru plienku alebo je hladny. No ked zacne zase plakat kvoli zubkom, tak to tu bude ozaj vesele.

Inak ako je to u vas so spankom? Tiez sa vam to stale meni? Moj maly ma tyzden, ked spinka od pol deviatej vecera do rana di siestej a inokedy sa mi budi uz o stvrtej rano. Tento tyzden dokonca o druhej rano 😲 je to v poho? Moze sa to takto stale menit? Asi ano, ze? Ved je este malinky.

No a stym papanim sa mi zatial nepodarilo nic urobit - on papa sice pekne kazde tri hodiny, nepyta skor ale taha 50 minut. Ved on za 2 tyzdne pribral 700gr!!!! Doki povedala to je vela, ale nechame to este do 3mesiacov tak. Baby, z neho sa stava TUCKO!!! Bol taky nadherny drobunky, ked sa narodil, teraz je ako macko pooh - prisaham tie lica ma ako on 😀 No ale nedajte mu jest, ved on bude plakat dovtedy kym tu podprsenku zase neodopnem 😀

A ako sa mate vy? Nejako tu nepisete, mate toho asi tiez vela, vsak?

rose - chcela som Ti napisat - taaaaak straaaasne Ti zavidim take dobre babenko. Nechces si to na par dni vymenit? 😉

luskacik
3. dec 2009

No čafte, moja malá tam asi ešte nemá zúbky ale strašne slintá, tak možno čoskoro...
Večer po kúpaní sa napapá (okolo siedmej) a spinká do druhej do rána... a potom už zase každé 3 hodinky... A stále papá od 30 minút až 1 hodinku... Stráááášne pomaličky papá, ona si to priam vychutnáva, ako správny labužník 🙂 Ale nemôžem povedať, že by nejak veľmi priberala, od pôrodnej váhy má teraz o 1 kilo viac (ale zase je to baba - takže dáva si pozor na váhu 😀 )
Baby a akú veľkosť plienok používate?? Ja som už začala dávať veľkosť 2, lebo z tej 1 jej to už vystreľovalo na chrbátik 😀

mandula
3. dec 2009

luskacik ahoj 🙂
aj nam to pravidelne vystreluje na chrbatik, ja pouzivam babylove 2, ale ja mam pocit, ze budem potrebovat uz 3, vsak on ma taky pupok ako stary chlap 😀
Ono je to jedno ci 1,2 alebo 3, aj tak to budes mat na chrbate ver mi. Moj to ma vzdy na chrbate, nech robim co robim. Prezliekame 3x denne. Ved uz mi z toho hrabe, kazdy den periem a zehlim. Ale to nevadi, aspon vynosi vsetko co som v tej mojej tehu nakupnej horucke nakupila 😝 😀

luskacik
3. dec 2009

evitka, či čakáš bábo?? 😀 😀 Blahoželám 😀

csikike
3. dec 2009

ja pouzivam latkovky, zriedkavo jednorazovky, a ked tie, tak babylove 4-9 kg

evitkamalicka
3. dec 2009

luskacik vyzera to tak, ze ano a dakujem

mandula
3. dec 2009

jeej evitka, blahozelam 🙂 🙂 🙂

evitkamalicka
3. dec 2009

mandula dakujem 😵

mandula
4. dec 2009

baby, neviete co je dobre na padanie vlasov? Zacali mi brutalne padat vlasy po porode. Mam strach. Nemate s tym niektora skusenost?
Inak ja sa vseobecne citim divne po porode. Stale sa mi toci hlava, bolia ma klby na rukach - rano neviem ani zovriet ruku v päst a teraz mi zacali este aj vlasy padat. Vy nemate ziadne problemy? Cele tehotenstvo som mala ukazkove a ja som sa citila super a teraz nechapem co sa deje. Este som aj schudla dost. Mojich 10 tehotenskych a navyse este 8kg. Ja viem, super, ale ja som z toho nejaka slaba.
Poradte hlavne nieco na tie vlasy. To ostatne je asi z unavy, to prejde. No a tie kila, to je podla mna tym, ze ja som typ bagety, zapekacky, pizza a teraz jem len zdrave veci 😀 telo je v soku.

manika77
4. dec 2009

ahoj mandula s tym padanim vlasov to je asi u kazdej..mne paadaju doteraz...a to uz je rok...
mna po porode stale boli klb, stitie este stale nemam v poriadku ked je takato zima tak to totalne citim..
myslim ze sa zle citis aj z toho ze si vela schudla..proste to telu chyba ked bolo na to zvyknute...
ale ak sa fakt zle citis chod radsej k lekarovi...
baby mna trcne ja som vcera cely den cakala fusak a neodsiel mi az a vovlala som tam ze az dnes okolo druhej ze nevedia co sa stalo ...a to ma napada ze musim napisat skrutke...ze dnes to zas neplati kvoli fusaku 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre