Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

svetluska4
autor
6. nov 2009

hehe, vysavac je enzo a pracka LG, ak to pomoze 😀
No ja som sa dnes rozhodla ze pojdem na prechadzku do Tesca, no to mame tak hodinku vonku, ale ktovie kolko sa ja budem motat v tescu 🙂 ale hadam este za svetla pojdem domov 😀 bo dnes musim nieco zbuchnut na veceru.
Mandul, no a jakeho dobreho synceka ty mas 🙂 klop klop nech to velmi nezakricime. Ono aj mne v nemocke jedna sestricka vravela ze budti babo na papanie a to som bola vystavena ako citron lebo som bola jak pojazdna mliekaren ale potom mi ina sestrick azas povedal ze nech to necham na babatku ze ono vie kedy je hladne. A od vtedy sme to tak robili a je dobrucky ako medik, az na par chvil ked ho sem tam boli brusko alebo trapi ockovanie. Vidim ze aj u teba to zabralo 😉 Inak aj moj je dnes taky spinkajko. To robi asi to pocasie. No idem ho nakrmit a sup von aj tak to vyzera ze kym sa dohrabem do tesca tak bude aj pol tretej

evitkamalicka
6. nov 2009

my byvame nedaleko tesca 😅

manika77
6. nov 2009

svetlus my uz sme v tescu boli dnes.. 😝 a total vela ludi tam bolo 😠

svetluska4
autor
6. nov 2009

hihi, tak my mame zeleny kocik, vojenska zelena s kriklavou zelenou znacka vydeko, terenak s nafukovacimi kolieskami tak ked nas spoznate oslovte nas 🙂 No to sa mame na co tesit v tescu, no neva nejak to prezijeme

manika77
6. nov 2009

svetluska chcem sa ta spytat ty si nelezala dahdou v nemocnici na chirurugii asi tak tri alebo dva roky dozadu?

svetluska4
autor
6. nov 2009

Manika, chvalabohu nie, ja som bola na chirurgii len raz ale aj to len ambulantne ked mi strhli nechtik na palceku na nozke ☹

manika77
6. nov 2009

aha tak nic... 😒

luskacik
6. nov 2009

skrutka, možno sa v pondelok pridám aj ja 😉
Baby, malej ten krémik pomáha, hneď vyzerá lepšie, aj ušká sa jej hoja. Tak sa teším.
Na "staré kolená" si ešte robím vysokú školu.. (v 6. mesiaci tehu som robila bc. štátnice 😀 veselé to bolo). zajtra sa tam idem prvý krát ukázať v tomto semestri 😅
Baby, neviem či to zvládnem, byť celý deň bez malej. Ja tam asi celú prednášku prerevem, a popritom budem lietať na vécko odsávať mlieko. A malá bude zajtra celý deň na umelom mliečku a bude sa o ňu starať ocinko. Dúfam, že to obidve vydržíme a večer budem zase kojiť. Už teraz mi je do plaču ☹

manika77
6. nov 2009

luskacik a nebojis sa ze potom uz nebude chciet MM? lebo cez flasu to ide lepsie..pisem ti z vlastnej skusenosti 😒 a nech ti to dobre dopadne 😉

luskacik
7. nov 2009

Tak zvládli sme to! Celý deň som bola myšlienkami doma, že či to zvládajú. Myslela som, že keď prídem domov malá už bude behať a rozprávať, že určite zmeškám všetky najkrajšie momenty. Ale nie, stále je to moje malé krásne bábätko 😀 S papaním nebol problém, len dúfam, že ju nedomotám, keď každú sobotu bude na UM.
Odkedy som prišla domov mám ju vkuse na rukách, neviem sa vynadívať aká je krásna a stále ju pusinkujem 😀
Tuším mi to prospelo.

babynovas
8. nov 2009

luskáčik aj ja chodim na vysokú a tiež mi je taaaak ľúto ked musím nechať malinkeho doma, až som z toho niekedy nervozna, že nie je pri mne, no na druhej strane si zas trochu oddychneme, posedíme 🙂

svetluska4
autor
9. nov 2009

baby tak ja vas obdivujem. ja som tiez zacala chodit na vysoku ale nechala som to tak pred svatbou. Bolo vela vybavovaciek okolo svadby a robotu som mala tiez narocnu. No a ta vysoka to tiez nebolo bohvie co. Inak ma to stale laka ale urcite nie tam kde som bola predtym. A na jaku VS chodite? Platite si ju?

skrutka11
9. nov 2009

LUSKACIK, bola si kocikovat? My sme boli cca o tretej. A vas nikde
😨

luskacik
9. nov 2009

svetluska, ja chodím do BA na UK, fakulta managementu. a Platím si 19 000,- Sk za semester... 😝 Uvidíme dokedy to zvládnem platiť z materskej 😠
skrutka, ja som bola cca o 15.00 hod. v DM drogerii... bolo tam na pešej veľa mamičiek s kočíkmi, ale čierny som tam nevidela. Potom som išla okolo gympla skoro až k Váhu.... a domov.
My máme červený kočík Casualplay S4. Keď ma uvidíte, ohláste ma.

babynovas
9. nov 2009

no ja chodim na Bankovni institut Vysoká škola Praha, vyučovanie mám v GA, platim za jeden semester 780 euro, ale z meterskej sa to neda ....

babynovas
9. nov 2009

ozaj, ked už je reč o tej materskej, neviete mi poradiť, či treba požiadať o zvyšenie materskej na úrade práce, čo má byť od januára, alebo to zvýšia automaticky každému bez žiadosti?

evitkamalicka
9. nov 2009

SKRUTKA ja som dnes nemohla a tento tyzden to bude s kocikovanim biedne, kedze mam jednu velku zakazku na tortu na stuzkovu a este jednu narodeninovu, tak mam do piatku rana co robit

luskacik
9. nov 2009

evitka, pozerala som si tvoje fotky. Tá torta vyzerá úžasne. Prečo som o tebe nevedela skôr ☹ Potrebovala som tortu na krstiny. Je to tvoje hobby?? alebo to robíš profesionálne, ako cukrárka??

evitkamalicka
9. nov 2009

luskacik to je moje hobby, nie som vyucena cukrarka ale peciem aj na zakazku

manika77
9. nov 2009

babynovas musis si podat zíadost na UPSVaR...ak si mala uznane materske ale to asi vies 😉

angellinka
9. nov 2009

luskacik.ak ti mozem poradit,ja ked som bola bez maleho,a kojila som ho.Vzdy som si pred tym odsala,aby som nemusela davat UM.Ak sa ti bude chciet 😉 neber to v zlom,len ako rada 😉

luskacik
10. nov 2009

angellinka, jasné, tiež ma to napadlo... Len to by som musela odsávať celý piatok 😝 ... Čítala som, že malá by mala teraz vypiť cca 90 ml pri jednom papaní. Ale ja si viem odsať len 40 ml (a to vtedy, keď malá prespí v noci papanie a ja mám plné prsia) ☹ Nie je to málo?? Alebo sa málo snažím. Od soboty mám pocit, že je stále hladná, lebo manžel jej dával tých 90 ml a spala ako macko na zimnom spánku.. ale je mi jasné, že toto mliečko je sýtejšie ako moje.
A ešte sa chcem spýtať. Môžem tie odsaté mliečka spájať do jednej flašky?? Kebyže odsávam po každom papaní (ten zvyšok mliečka), a vždy by to bolo len trošku... Podľa mňa by sa to nemalo... Len potom koľko flaštičiek bude v chladničke?? 😀
Jáj, a potom, keď som v sobotu prišla domov, malá kakala každú chvíľu (zrejme ju z toho UM preháňalo), tak by sme mali zmeniť značku?

emkaa
10. nov 2009

luskacik, mozes to odsate mliecko zlievat, tomu sa nic nestane 🙂 v chladnicke by sa malo uskladnovat 24 hod a ked dlhsie, tak do mraznicky.. aspon tak mi vraveli v porodnici

angellinka
10. nov 2009

luskacik-ja som odsavala kazdy den-najlepsie je rano,len vtedy som nemala cas-Vzdy vecer ked maly zaspal-pred telkou 🙂
a nazbierala som na viac davok.Odsaj,nechaj vychladnut na izbovu telplotu a daj do chladnicky a potom do mraznicky,alebo hned do mraznicky.Ale nesmies ho tam dat teple,lebo sa zrazi a potom ma hnusnu chut 😝
Ani ja som neodsala nejak extra vela,40 nie je vobec malo.
Alebo ako hovoris odsavaj po kazdom papani,davaj do jednej flasky a mozem to kludne davat dokopy.
Ja som mala kolkokrat take zasoby v mrazaku,a neboj zide sa ti to.som bola tiez rada,ked som ich tam mala kopu,na horsie casy 😀 😀
Vypije 90?Moze byt,kazde dieta je ine.teraz mate tusim 6 tyzd,ze?To moj maly bol na prse stake,tomu sa hovori laktacna kriza,stale prikladat aj kazdu pol hod ked ysi vyzaduje a tebe sa bude tvorba mlieka zvysovat!!!
Drzim palce!

luskacik
10. nov 2009

Ďakujem maminky 😀 😀 😀 Zase som o niečo múdrejšia 😀
Dnes máme riadne hnusné počasie. Ja som už dnes stihla jednu prechádzku do mesta akurát keď nepršalo, ale cestou domov sa zase rozpršalo.. Teraz sa nalievam teplým čajíkom, ležím v posteli a pozerám telku.. absolútne nič sa mi nechce. Naštastie tu mám maminu a tá je s malou... Tak mám jedinečnú možnosť vyspať sa do ružova 😀
A vy čo porábate???

skrutka11
11. nov 2009

Prajem dobre ranko maminy

LUSKACIK, kde si citala o tom, kolko ma babatko vypit? Ja asi zle hladam na nete. Citala som dakde, asi ma baby webe, ze drobec ma vypit cca 150 ml na 1 kg svojej vahy, teda k ma moj teraz cca 5 kg, tak by mal vypit 5x150=750 ml : 10 (pocet kojeni za den), tak mi vychadza, ze by mal vydudlat asi 75 ml na posedenie. No tolko moja matika 😀 Niekedy vypije 40 a o hodinu dalsich 40. Svokruska povedala, ze na podvyziveneho nevyzera 😵 aj ked obcas mam hisaky.

Inac som tiez chcela vediet, o tom zlievani, ci sa to da a vidim, ze ano, tak ste ma ukludnili DAKUJEM

Ozaj a ake nadobky mozem pouzivat? Musia byt specialne alebo stacia take, co kupim aj v tescu alebo v kauflande? Mozu byt aj od detskej vyzivy?

AKA ODSAVACKA JE DOBRA? chcem sa dat tiez na odsavanie, lebo ho mam habadej a je mi luto to pustat do kanala.

luskacik
11. nov 2009

Ahoj skrutka,
ja som to čítala v tej zelenej knižke čo máme z pôrodnice - happy baby book na str. 64 (tam je taká tabuľka).
Sakra, z tej dnešnej prechádzky asi nič nebude, prší a prší... a poriadne 😠
Ale aj tak musím dnes behnúť do poisťovne či prší alebo nie... Najhoršie je, že som dnes doma sama, takže musím brať aj kočík, veľký dáždnik a gumáky 😀 ... a keď prídeme naspäť zase mi bude na chodbe stáť voda z kočíka a môžem umývať podlahu... No horšie to bude v zime, keď začne snežiť. 😒

manika77
11. nov 2009

cawte dnes kukuckujte damsky magazin bude tam ci dieta nechat vyplakat abo nie-...nasa neurologicka vravi ze hej ale mne je ho vzdy luto 😀
inak k tomu pitiu nemozeme sa riadit podla tabuliek..lebo aj my dospeli sme kazdi ini...moj maly pije asi za tri deti...tak vela...este aj mlieka vypije vyse 500 ml denne a vodicky aj tri flasky laska moja 😵 aspon v tomto je poriadny..kedze chdoime spavat v poslednej dobe o dvanastej v noci..a potom je este pat krat hore.. 😒

skrutka11
12. nov 2009

manika77 urcite kuknem. Ja ho musim nechat trochu poplakat. On je take dobre deculo, ze keby neplakal, susedia by nas aj nahlasili, ze poberame matersku a baby doma nemame xi

Ono placom sa im spevnuje vraj aj ten hrtan ci to to tam maju. Teraz malicky obcas chrapti, ale nie preto, ze by bol nachladeny. Ta chrupavka v hrtane je vraj makucka a ona postupne stuhne a plac tomu napomaha. Plac pomaha aj pri stikutke. Malemu ked sa stikuta, staci ho nechlacholit, ked sa mu to nelubi a o chvilocku je po štikutke 😉

On niekedy place tak, akoby sa mu ani nechcelo. Tak pekne mnauka kocurik môj 😀 No ked mal este len par tyzdnou, rozplakal sa tak, ze 3 dni bol zachrapteny, az som sa zlakla, ale potom uz tak silno neplakal, asi sa zlakol he

Citala som taky mily clanok, ze tie tabulky o dojceni a raste nech su informativne, lebo su robene celoplošne a nie šite na mieru

skrutka11
12. nov 2009

Ozaj na Happy Foto maju akciu na fotky 20x30 cm za 0,99 Eura. Fajn cena nie? Ja idem robit tie fotky, aspon zopar pre rodinu ako vianocny darcek 😎 tak keby ste mali zaujem. Myslim, ze ta akcia konci dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre