Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

manika77
31. dec 2009

V Novom roku nezabudni rozdavat usmev. Pretoze usmev je svetlo, ktore pri pohlade do oci prezradi, ze srdce je doma..STASTNY NOVY ROK .....

luskacik
1. jan 2010

Šťastný nový rok, maminky 😀
Včera večer som popíjala minerálku a o polnoci som si pripíjala s vineou... A normálne ma bolí hlava, ale úplne že strašne 😀 Aj vy ste sa tento silvester tak strašne opili??? 😀

svetluska4
autor
1. jan 2010

ahojky
aj aj prajem vsetkym Stastny Novy Rok, hodene ale hoden lasky, stastia a zdravicka.
my sme pripitok vyriesli jablckovym detskym sampanskym 😀 a ked uz sme sa neopili tak sa nam po tych dobrotkach aspon dobre bufkalo 😀 😀 😀

skrutka11
2. jan 2010

Milé maminky

malinky Alexander Vám všetkých chce zavinšovať

Šťastlivý Nový rok zo srdca vám hlásam,
keď ja vám môj vinšok do domu prinášam.

Starodávna krásna obyčaj panuje,
keď jeden druhému Nový rok vinšuje.

I ja teraz k nebu srdce pozdvihujem
a od Pána Boha pre vás toto vyprosujem:

Šťastie, zdravie, život dlhý,
úrodu na poli, v dome zdar žiadaný.

Dietkam prajem svornosť, poslušnosť k rodičom,
nevinnú veselosť pannám i mládencom.

Manželom, manželkám radosť obapolnú,
jeden ku druhému oddanosť nezlomnú.

Starcom i starenám život dlhý milý,
by sa dobre cítili v každej roka chvíli.

A po tejto časnosti,
aby sme sa dostali do nebeskej radosti.

Pochválený buď Pán Ježiš Kristus!

skrutka11
2. jan 2010

a čo sa toho pripijania týka, tak ja som si dala šampus, 😉 maly poharik po kojeni. Maleho som kojila potom az o 3,5 hodiny
Si predstavte, ze spal styri hodiny vecer pred polnocou (a to som pri kojeni nepila!). Az som myslela, ze prespi aj polnoc, ale on sa zobudil presne 23:40 a kojila som ho presne 15 minut a o polnoci si odgrgol 😀 ja sa z neho picnem.

Inak hlasim novinku, uz sa nam otocil z chrbatika na bok a potom z boku na brusko, len ručičky nevladal vytiahnut 😎 a to sa narodil o 19 dni skvor.Su to prve lastovičky ale ojojoj ako tešia. Až mi slzy vybehli. židne ťahačky nič, len sa nudil asi ne deke, tak to rozbehol...

a čo mate nove vy? Ake novinky? Ake pokroky?

manika77
2. jan 2010

tak maminy stastny novy rok...aj my vam prajeme...
skrutka tvoj maly je velmi sikovny 😵

mandula
3. jan 2010

Ahojte babulky, prajeme vam stastny novy rok!!!!! 😀

Bola som teraz tyzden v Senci za tym mojim. Prisiel po nas, prosil, aby som isla, ze aj mama chce vidiet maleho a ze on by chcel byt s nami, tak som isla. Na moje pocudovanie bolo celkom fajn, az na to, ze zakazdym ked isiel von a pritom isiel len do obchodu, alebo susedovi uz som mala stiahnuty zaludok, ale nesiel za nou, vraj s nou skoncil a chce nas. Ale nebojte, nebude to mat take lahke. Povedala som mu, najskor si to poriadne rozmysli, zaplat vsetko, co mi dlzis a potom sa mozeme dohodnut. Tak vcera ked nas priviezol spät napisal takuto sms. Ja uz som sa rozhodol, chcem vas, odpusti mi, ja dam dokopy peniaze, ale vrat sa prosim. Tak a teraz budte mudre 😀 co mam urobit? Na jednej strane ma za nim straaasne taha srdce, na druhej strane mi kazdy hovori, nebud sprosta. Baby, ja fakt neviem co urobit. Nie je to otazka tyzdna, lebo som mu povedala, ze potrebujem cas, a ze az ked bude o nas naozaj stat tak pridem, ale co ked sa bude teraz velmi snazit? Ale co ked to potom urobi zase? Milujem ho a zaroven aj nenavidim. Ja som zufala, prosim, povedzte mi svoj nazor, nech uz je akykolvek.

A este v skratke:
1/ maleho vecer uspavam tak, ze ho okupkam, napapa sa a potom si s nim lahnem do mojej postele. On je do 20minut tuhy a ja ho prelozim do postielky. Ked sa aj preberie tak neprotestuje, spinka dalej. Inak jemu je jedno kde spi, ked chce spat tak bude, ked nie, tak ho mozem hojdat aj cely den.
2/ na sivlestra mohli buchat delobuchy aj nad nim a nic, nechapala som, ako tuho spinkal 😀 😀 😀
3/ Moj maly je uz taky tucny, ze sa nezmesti do koze. Ved on strasne vela papa, ja neviem co robit. Uvidim co povie dr. Ale urcite sa zblazni, ked ho uvidi, ved on si nevidi cez brucho 😀 😀
4/ Zacal mi prespavat celu noc. Dam ho spat o pol deviatej vecer a spi do siestej rana, potom sa napapa a spi este tak do deviatej. Som taka rada, nech uz to bude trvat ako dlho chce, konecne sa poriadne vyspim a aj on.
5/ Ked ho dam na brusko tak sa mi oataca na chrbat a tak na brusku vlastne vobec nie je, ako ho mam donutit byt na brusku?
6/ hlavicku si uz drzi pekne sam, sem tam mu padne 😉
7/ straaaasne vela rozprava, uz mi chyta aj hracky, oblizuje vsetko co sa da, je uzasny, vazne
8/ aj ja som skusala tutumutu 😀 ale prislo zhrozenie. No poviem vam to na rovinu. Moj ex ma strasne velkeho a ja som teraz nejaka uzka, asi velmi zasita ci co a nic z toho nebolo. Ved on ho tam nedostal a to sme pouzili skoro cely gel 😀 😀 😀 jezisi co budem robit?
9/ CHYBALI STE MI 🙂

Tak sup, napiste nieco, budem horlivo cakat
cmuky

evitkamalicka
3. jan 2010

ahojte

mandula ja netusim co by som robila na tvojom mieste

manika77
3. jan 2010

ahojte mandulka, tak v tomto ti nikto nemoze poradit musis sa sama rozhodnut..ale vzdy to bude otec tvojho dietata 😉

a maly je sikovny...tak ako aj skrutkin 😉

a tutumutu uz nikdy nebude ako predtym teda aspon u mna to ani po roku neni to prave orecchove 😠

evitkamalicka
3. jan 2010

baby veru teda nic moc s tym sexikom....ja som mala cisarsky a mali sme tutumutu asi 3 tyzdne po nom a bolo ok

manika77
3. jan 2010

🙂 evitka preco si mala cisarsky? aj druhy budes mat?

evitkamalicka
3. jan 2010

manika, isla som do porodky s tym, ze som zacala krvacat a s nepravidelnymi kontrakciami a tam mi namerali vysoky tlak a nesiel nijako znizit tak mi hned na obed robili cisarsky, za co som aj vdacna, lebo ja normalne rodit nechcem a dufam, ze pri druhom to bude tiez cisarsky kedze od prveho porodu to este nebudu ani 2 roky....po cisarskom som sa citila velmi dobre a na druhy den som uz behala ako srnka, velmi rychlo som sa zotavila, bolelo ma len ked som sa sla prvy raz postavit inac nic

kisska
3. jan 2010

Ahojte babulky
skrutka, mandula mate velmi sikovne deticky 😀
Mandula podla mna mate ukazkovy rezim, mozeme ti len zavidiet 😉 😀 Inak kojene deticky nie su tucne... a neboj, teraz ked sa teraz tak sikovne hybe, urcite uz nebude priberat tak rychlo ako doteraz... a keby bol tucny, tak sa mu ovela tazsie hybe, takze to podla mna tucnota urcite nebude 😉
A co s tym tvojim truhlikom? No sama musis vediet, ci je to sklamanie dost velke na to, aby si ho uz viac nechcela vidiet, alebo mu das druhu sancu 😉 Ale z tvojich pismenok by som povedala, ze uz si viac-menej rozhodnuta, ze? 😎 Ale aj ta mu to nedaruj len tak lahko, nech si aj on poriadne uvedomi, ze mu za tu namahu stojis... vlastne stojiTE. Drzim palce...

luskacik
3. jan 2010

sevas mandula,
no teda, ani ja neviem čo by som robila na tvojom mieste ☹ Máš to riadne komplikované. Ale asi by som ho nechala poriadne sa zapotiť!!
Naša malá už tiež robí malé pokroky 🙂 Na každého sa usmieva, rozpráva nám tou svojou hatlaninou... už vydrží aj pol dňa ležať sama v postieľke a hrať sa s hračkami čo má nad hlavou 😉 už si chytá aj kolienka. Palčeky v pusine to už je normálka. A chytá všetko čo má po ruke (plienku, moje tričko, vlasy). A najlepšie na tom je, že ocko ju naučil pozerať telku! 😠 Pozerajú spolu rozprávky a chichocú sa pri tom.
To očkovanie sme zvládli kráááásne 😀 žiadne opuchy na stehienkach, ani horúčka... klop,klop.

mandula
3. jan 2010

dakujem babulky, no nebojte, necham ho riadne sa vytrapit. A ked ma posle do prdele za to, ze hned neskocim, tak aspon budem vediet, ze som urobila spravne, no nie? Jaaaaj, ako lahko sa mi toto pise, pockajte, ked pride na lamanie chleba 😀 😀 😀 musim si kupit nejaku retaz, co ma bude drzat, aby som mu nevletela do narucia ako v romantickom filme, lebo ten nas film sa podoba skor na psycho 😀 😀 😀

luskacik - aj moj maly pozera telku, neviem ci je to dobre ale vydrzi sa na nu pozerat dost dlho a ja si medzitym nieco porobim 😲 a ked ho potom otocim, aby si nekazil oci, normalne po mne krici od nervov 😀
Jeeej baby, inak viete aky je ten moj nervak? On sa so mnou normalne hada a ked sa mu nieco nepaci, tak sa zacne vzpierat a vresti, to aj vase robia? Alebo sa mozem pripravit na dieta s nervami?

Boze a viete co robi, ked mu davam, plienku a on ju nechce? Vyrovna si nohy, aby som mu ju nevedela zapnut a rehoce sa mi do tvare, on velmi obre vie, co robi, fiskus jeden maly.

Luskacik a aj si nieco podnikla po tom ockovani? Myslim studene, masticky, alebo nieco? Nas to caka buduci tyzden, tak sa musim pripravit.

kisska - keby si videla mojho maleho tak povies, ze je tucny. Ja viem, ze to z neho padne, ale ty keby si mu videla tie ruky a nohy, vsak sa bojim, ze mu praskne koza 😀 😀 😀

No a ten sexik - tak to je riadne v prdeli, na to ma nikto neupozornil, nevdela som, ze to je take tazke potom. Ved to boli, nejde to, nevzrusuje ma to, no katastrofa. Este ze ho teraz nemam tak casto. Teraz som to este zahrala ale keby som s nim bola stale, tak mi na to pride 😀 😝

svetluska4
autor
4. jan 2010

ahojky kocky, tak dnes sme boli na vylete v BA. Boli sme pozriet obchod Brendon, a je super lepsi ako v madarsku. A hned vedal je KIK - diskont s textilom tak sme sa motkali a maly si spinkal v kociku jak maco cely cas.
mandulka, jak sa hovori srdcu nerozkazes,ale moja s rozumom. Treba si vsetko vyjasnit a vyrovnat sa a potom zacat od znovu a nevracat sa do minulosti. Jasne ze dovera sa tazko ziska ale to ukaze az cas.
Inak tutumutu, no u mna to tiez nebolo bohvieco, tiez som mala pocit ze sa dr. s ty sitim nejak rozbehol 😀 a ze som uzsia. No my sme sa tak rychlo nevzdali a ako povedal moj dr. treba trenovat . Jedna porodna baba mi poradila ze si mam jazvu jemne masirovat (staci aj detsky olejcek) a ona povoli, ono tym ze sa jazva hoji sa aj stahuje a je potom taka tuha. A co urcite pomha je dobra predohra, ono ani kvoli vlhkositi - to kvoli kojeniu nieje skoro ziadne, ale kvoli clekovemu uvolneniu. my maminky mame radary nastavene na babo a nie na tutumutu, tak treba najskor radary vypnut a potom sa venovat inemu. U nas to funguje a klop klop, je to lepsie a lepsie.
Inak kocky, co vam poviem, minule jak sme nasho Samka kupkali, tak som ho obratil na bruskoa umyvam chrbatik, moj muzicek sa vytesoval nad jeho ritkou a nozickami a maly si prdne, haha a moj muz ako bol tak nad nim nakloneny dostal salvu vody comal nad ritkou a cely bol oprskany. sme smiali az nam slzy tiekli. 😀 😀 😀
dnes herec nas maly objavil pod hrazdickou zrkadielko a uz sa vnom len obzera a smeje sa na sebe. A novinka, uz do pusy necestuje cela ruka ale objavil palec a cuca si len ten. No kazdy den ma nieco nove.

svetluska4
autor
4. jan 2010

ozajky, Evitka ty cakas druhe babatko, ako to je s kojenim? kojenie asi bude treba ukoncit v tehotenstve aby malo malinke kolostrum s protilatkami. Pytam sa len preto lebo uvazujeme s drahym o druhom babatku. a rozmysla nad vsetkym, hlavne nad porodom, bo sa bojim abynebol ako ten prvy (moja nocna mora)

luskacik
4. jan 2010

mandula, nič špeciálne sme po tom očkovaní nerobili... Zobrala som si síce zo sebou k dr. vreckovku, že ju tam namočím do studenej vody a priložím, ale malá plakala iba keď ju pichli a pri obliekaní prestala plakať. Potom v autosedačke zaspala, a aj keď sme prišli domov spala a spala... a keď som ju vyzliekla vôbec nič tam nemala, len malilinkú bodku na obidvoch stehienkach. A za tých 72 hodín sa jej tiež vôbec žiadna reakcia nespravila. Je to naša malá hrdinka!

mandula
5. jan 2010

svetluska - uplne si mi pripimenula, co sa stalo mne. Ja maleho kupem, kupem, zrazu velka bublina - to sa mi maly pokakal do vody. no vies si predstavit ten sok. On sa kupal vo vlastnej s....e 😀 😀 😀 tak som ho chytila, preniesla do velkej vane a tam dokupala. On nevedel ci sa ma smiat alebo plakat, strasne bol zlaty. A mne tiekli slzy od smiechu 😀

svetluska moja - ty uz teraz rozmyslas o druhom babenku? To je zlate. A vies ze aj ja som nad tym premyslala? Aj ked on bol teda riadny cert, ale teraz uz je dobrucky / az na vecerene nervy /. Boooze, uplne si viem predstavit zase drzat to malilinke na rukach 😉 ale to ja neuskutocnim. Zial nemam na to vhodneho partnera. Ale ty mas, tak sup do prace 😀 A neboj, kazdy porod, kazde tehotenstvo a kazde mimi je ine. Ja som mala porod tiez strasny, ale uz som aj zabudla. Hlavne nech si zdrava a nech privedeies na svet zdrave dietatko. Vsetko ostatne je len chvilkova zalezitost a prejde, no nie?

Baby, tak ja som vcera konecne videla tu babu, s ktorou ma moj drahy podvadza. Preboha. Ved to je zruda, to myslim vazne. Ja neviem, kde na nu prisiel. Jeho sestra mi vcera pisala, ze si ju mam pozriet na pokeci. Strach a hroza. Normalne som nemohla spat celu noc. Ved to strasidlo ma prenasledovalo. Jezisi. Som z toho mimo. Tak rada by som vam ju ukazala ale ako to urobit, aby ma niekto neodhalil? Alebo to mam normalne buchnut do albumu? To musite vidiet.

evitkamalicka
5. jan 2010

svetluska neviem, ja som nekojila

evitkamalicka
5. jan 2010

mandula vsak posli IP ked ju chces ukazat

mandula
5. jan 2010

evitka, nejde to, neda sa do IP vlozit obrazok ☹

evitkamalicka
5. jan 2010

staci nick

mandula
5. jan 2010

napisem vam jej nick do Ip....
pozrite si ju a dajte vediet 😀 😀 😀 cmuky

manika77
5. jan 2010

cawte mandula ja som si to pozerala..no a ked som videla teba..tak odkaz byvalemu ze ci je k*** sllepy 😀 sak to je jak Marfa keby bola blond...tak isto by vyzerala 😅

luskacik
5. jan 2010

ach môoooooj bože!! mandula, veľmi slabá konkurencia! 😀 Ten tvoj musel mať vtedy riadne vypité a silno odkrvený mozog 😀 Inak si to neviem vysvetliť 😀

svetluska4
autor
5. jan 2010

Mandulka!!!! to za taku opicu ta ten tvoj truhlik chcel vymenit?? Ja ze to bude nejaka sexica a to taketo stena v puberte. No moja, ty sa len pekne hrdo drz nech vidi chlapec o co vsetko prichadzaa ked sa k sebe vratite tak nech vie o co mohol prist. No nechapem,, co mu pobosorovala? hehe vyzor na to ma 😠
Moja inak co sy tyka porodu,tak sme ho mali velmi podobny bo aj moj Samko isiel tvarickou nahor, hehe aj dokiho pri porode sme mali rovnakeho. Si viem zivo predstavit ze aj na tebe sestriska tlacila na brusko a drobec nie a nie ist vona, jak moj. Su to prefikanci ti dvaja. pockaj , este z nich budu kamosi v skolke. certi sa vzdy najdu. 😀

evitkamalicka
5. jan 2010

tak som si kukla a podla mna je normalna, mne nepripada skareda

mandula
5. jan 2010

jaaaj babenky, dakujem, ste ma potesili 🙂
ja som tiez cakala nejaku sexicu, cele noci sa mi snivalo o Pamele a ked som to vcera uvidela, tak som neverila vlastnym ociam. No ale asi je lepsia v posteli, alebo potom uz neviem co. Ja viem, ze sa hovori, ze zovnajsok nie je vsetko ale toto je uplne iny pripad, toto je o inom a ked tato pre neho bola tak pritazliva, ze mu nas rozchod stal za to, tak ja neviem, co sa mu porobilo. No ale uz ho to preslo, aspon tak pise. Aaaaale toto mu dam vyzrat, prisaham ze ano.
ale dost bolo o nej a o nom, to ja len tak, aby ste aj vy videli aka je realita 😀

svetluska, to sme podla mna mali uplne rovnaky porod, lebo aj doki povedal, ze to je opakovany zaber z pred 3tyzdnov, takze to si bola urcite ty 😉 ano aj moj isiel tvarickou a 2 sestricky lezali na mne a vytlacali a maly stale nic. Vsetci uz boli viac vysileni ako ja. No ja uz z posledneho kricala - boze, prosim ta nech uz porodim 🙂 maly nakoniec vystrelil a ja namiesto ulavy citila ukrutnu bolest - to ma maly roztrhol az po konecnik - aaaauuu, este teraz to citim. A jasne ze budu kamosi - vsetci, to by bolo krasne, ze? A vies co by bolo uplne super? keby napriklad mojmu Petkovi bola Natalka frajerkou 😀 😀 😀 co ty na to Luskacik? 😉

mandula
5. jan 2010

evitka a to je v poho - kazdy ma iny vkus, mne prisla priserna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre