Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

manika77
30. okt 2009

baby mojmu malemu vobec nevypadli vlasky..rastli pod tymi novorodeneckymi tak mi sme plesinky nemali 😝

luskacik
30. okt 2009

No, veď práve, aj naša malá vyzerá ako starý chlap 🙂 po bokoch tmavé vlásky a hore už takmer nič... A myslím, že zatiaľ jej tam ani nič nerastie.
Baby aj vaše deťúrence majú stále studené ruky?? Doma máme už trenkovú teplotu... malej už dávam dve vrstvy oblečenia.. a stále má studené ručičky.. Dávam jej aj rukavičky (hlavne kvôli stále dlhým nechtíkom) ale ani tie jej nepomáhajú...Noštek má však teplý aj nožičky.. Toto asi zdedila po mne 🙂 ale ja mávam studený aj nos a aj nohy.

kisska
30. okt 2009

Ahojte babulky, hlavne vy co este pouzivate plienky NEWBORN - dostala som dnes v Mama a ja kupon a 2€ zlavu na balenie Huggies newborn v Tescu, kupon plati do konca roka.. My tieto nepouzivame a uz sme na ne velki, ak mate zaujem, dajte vediet, stretneme sa a odovzdam 😉

manika77
30. okt 2009

luskacik deticky maju rucky preto studene lebo sa im dobre neprekrvuju vraj 😉 neznamena ze im je zima, ked ma nostek teply tak jej zima neni 🙂
kisska my mame hugies ale vacsie 🙂

mandula
31. okt 2009

ahojte babulky, nemam vela casu, lebo maly je dnes mimoriadne zly a neustale sa budi a place. Ale zistila som, ze ma asi zapareninu. Na zadocku ma take 3 biele akoby pluzgieriky malinke, asi to je ono, ze? No to ma urcite z toho, ze sa stale pokaka, moje chuda. Baby co je na to dobre? Ja som mu to umyla vodou a dala na to ten sudocrem ale nepomaha. Pise sa, ze nechat odbalene, ale ved to nejde, ved on hned kycha a to by mi prechladol.
Asi ho to trapi, chudatko moje. Alebo je to jednoducho vazne maly certik a jednoducho ma dnes taky den 😝
luskacik - aj moj maly ma stale studene ruky, len sem tam ich ma teple, hned ho babusim, ale nepomaha. Asi to bude naozaj v tom prekrvovani ako pise manika, teda urcite to bude v tom. Dolezite je aby mal nostek teply a to ten moj ma, tak je dobre.
Vcera som myslela ze odpadnem, rano som ho nakrmila a on zaspal, spal tak tvrdo, ze som ho musela budit na dalsie krmenie, potom som ho nakrmila a chcela som ist von, a on sa prosim najedol a zaspal a ja som mohla s nim robit co som chcela. Aaaale prisiel vecer a bolo po zabave. On plakal, a plakal a plakal, nastastie mi vecer o osmej zaspal a spal az do druhej rana, potom sa najedol a vydrzal este do siestej spat. No a odtvedy len place. Sem tam zaspi, ale to je tak na 20 minut, zisti ze tam nie som alebo ze spi a zase place. Baby, ja uz vazne nevladzem. A to mi este dnes napise moj ex, ze idem pre teba pridi na vikend, ja ze dnes nie, maly je fakt ze zly, nerobilo by to dobrotu ho este prenasat do ineho prostredia, on sa urazil a teraz vypisuje blbosti, vraj, vidis aka si, clovek ma zaujem, chcem byt s vami a madam sa to nepaci, vraj potom nemam hovorit, ze sa nasnazil. Ty brdo, tak toto ma uz vazne ze dozralo. Tak toto chapete? Ja fakt nie. On je vazne ze asi DEBIL. Nechape, ze to nie je batozina? Som z toho nestastna, nieze by som nechcela ist, ale baby, ten moj maly je taky haklivy na vsetko, on musi mat nejaky rezim, takto mi aspon spi v noci, ked pojdem zase na vikend prec tak zase nebude spat a bude mi to trvat tyzden, kym to dam dokopy. Ale on je magor a nechape to, vraj ja neviem co chcem, ze on chce byt so mnou a malym a ja robim caviky. Ale on ma vezme dnes tam a zajtra ma zase odnesie naspät. Uz ma to nebavi. Vazne ze nie. Je to chore.
Vidite a uz zase sa len stazujem ☹ ☹ ☹ Sorry baby, ale musim to zo seba dostat, lebo sa zblaznim. Ked to sem napisem, tak sa mi vzdy ulavi.

csikike
31. okt 2009

mandula, kludne sa postazuj, ved preto sme tu
a ak ti mam pravdu povedat, tak on to ani nepochodpi kym nebudete zit stale spolu a nebude vidiet ako na maleho vplyvaju tie zmeny... 😔

manika77
31. okt 2009

mandula skus na ritku pouzivat klasicku rybaciu mast z lekarne..ja pouzivam iba to a maly nikdy nemal nic na ritke a to mal take hnacky ze sme boli aj v nemocke ale ritku vobec nemal vyhadzanu 😉
noo a ten vas ocino by mal pochopit ze take male babo si musi vobec zvyknt nato ze je na svete a nieto ho este prenasat hore dole...vravi sa ze prvych sest tyzdnov je najhorsich..ale u daktorych deti to trva aj dlhsie 😉

csikike
31. okt 2009

este je dobra aj kalciova mast na ritku...
pripadne neuvazujete zacat pouzivat latkove plienky?
ja sa chystam opat latkovat, potrebujem este ale dokupit par plienok a zacnem 😵

manika77
31. okt 2009

csikike ja som povedala ze ked budem mat druhe tak budem aj ja latkovat 😝

svetluska4
autor
31. okt 2009

Mandulka, ten vas tatino, je ale nechapavy a este sa uraza. A úritom si vas berie k see vtey ked sa to hodi jemu, ale babo nie je hracka, dietatku sa treba odovzdat a to do poslednej bodky. To si on este neuvedomuje.
Neboj, sak on sa odfukne ked mu na vas zalezi, a mozno prave to potrebuje, bo zakazane ovocie najlepsie chuti 😀
Inak zapareninky sme mali aj my, to mal tiez tak eobdobie ze mal take moc vodove kaki, vtedy som ho castejsie umyval apod vodickou a dobre som ho namazala az male ritku celu bielu a potom to preslo.
Inak dnes aj moj maly je nejaky nesvoj, tiez pospi chvilku potom kuvika a zasa len chvilku pospi a zas je hore.
A este nas aj brusko boli tak cakam kedy sa poriadne vypuka a bude poriadne spinkat. Mozno to je z pocasia 😎 vzdy ked sa chysta zmena pocasia tak je nesvoj. mam ho ako barometer 😀 kto vie co z neho vyrastie

babynovas
1. nov 2009

ahoj maminky, nepíšem na túto stránku veľa, bo môj malý hned ako uvidí notebook už mu chodia pršteky, ale dosť vás čítam 🙂 A nedá mi nenapísať pre Teba Mandulka- ked do príspevkov dačo napíšeš, nemusíš sa za to ospravedlňovať, si myslím, že človeku dobre padne vysťažovať sa trochu...Teraz je šéfom tvoj malinký a rob len to, čo je pre neho najlepšie. Neboj sa tvojmu ex povedať NIE. Ked má rozum pochopí, ked nie nech ide kade ľahšie... sorry za výraz, viem že je otcom tvojho synčeka, ale s odstupom času aj ty na 100% pochopíš, že to bolo len mrhanie časom.
Inak do troch mesiacov bol aj môj malý plačlivý, hned ako prišiel večer okolo siedmej začal plakať až do jedenástej a nie a nie zaspať a po jedenastej akoby sa nič nestalo spal do rána do piatej 🙂

mandula
1. nov 2009

babynovas - dakujem, viem ze sa nemusim ospravedlnovat, len mam pocit, ze sa stale stazujem - tak preto 😉
ja uz ani neviete ako velmi cakam na tie 3 mesiace - nieze by moj maly teraz nebol krasny - je nadherny, ale on tak malo spinka. Nastastie vecer zaspi a spi cca 7 hodin - to si ja akurat pozriem nieco v telke a mozem ist znova na sichtu 😀 ale on ma take fazy cez den, kedy spat ani za svet, a co je najhorsie, ze on by bol stale len na rukach. Vsak to sa ale fakt neda. Napriklad dnes. Vcera vecer zaspal o siedmej vecer a zobudil sa o jednej v noci na papanie, potom plac 😒 a zaspal az nejak o stvrtej - zobudil sa rano o siedmej a odvtedy ho len naosim na rukach, striedavo place a striedavo pozera alebo sa snazi zaspat. Akonahle ho polozim, koniec, to nastupi plac ako keby mu niekto ublizoval. Do vecera je este daleko a to vobec netusim, ci vobec zaspi, snad ano a ja si pozriem aspon jednu relaciu na odreagovanie sa. NEVLADZEM 😀
Myslit ze aj toto skonci do 3 mesiacov? 🙂 Ktovie ci aj toto je ta kolika alebo nie. On mava pravidelne place ale niekedy place cely den. Toto asi ani jedna z vas nema, vsak?

csikike
1. nov 2009

mandula, nezufaj, nie si sama, presne toto je aj u nas, az nato, ze este k tomu ani maly nehce spat cez den a odmieta vsetko jedlo...
ale mala ma take stavy, ze niekedy spi cez den v kuse a potom je hore celu noc a na dalsi den vobec nespi cez den a ani v noci, ako napr, dnes 😅

mandula
1. nov 2009

csikike, presne ako pises. Aj u mna je to tak. Niekedy cez den spi, teraz uz 2 dni nie. Este ze tu mam tu mamu, lebo ja uz by som vazne ze skocila cez balkon. Najhorsie na tom je to, ze im nevieme pomoct. Masirujem, cvicim nozickami, vkuse prebalujem, spievam, rozpravky rozpravam, hojdam a ja neviem co a on? Na 20 minut zatvori oci, uz sa tesim, idem ho polozit na postel a o 3 minuty ua,ua,ua. No a toto dokola. Booooze, nech uz ma 3 mesiace 😀
Csikike inak Teba obdivujem, este mat doma aj druhe dieta, ked Ti mala cely den nespi, tak to uz by ma vystrelo. Mne teda staci jedno 😀

kisska
1. nov 2009

Ahojte babulky
- mandula skus si pozicat od niekoho satku a vyskusaj satkovat. U nas to bol skvely sposob ako maleho nosit, hojdat a zaroven mat volne ruky. Zacala som sice neskoro a presne u nas chvilu trvalo, kym si maly zvykol (asi 3x), ael potom to bolo uzasne. Dokonca satkoval aj tatino a vsetci znami, co videli ako to na maleho posobi 😉 . Ozaj a nemohol by tvoj ex stravit vikend u vas? Tak by mohol byt s vami a zaroven by videl maleho v jeho domacom prostredi. Ak ma zaujem, nech pride hoci aj na par hodin, ak zaujem nema, nech necha tak a ty sa pre neho netrap...

skrutka11
2. nov 2009

Ahojte babulky, som tu nova a poznam v Sali iba 2 maminky a rada sa pridam k Vam ak ma teda beriete 😀

Mandulka...jedna rada. S tou zapareninou chod k lekarovi. Akurat vcera som citala vo Velkej knihe o matke a dietati o tzv zabke. To je "choroba", kde kvasinky zvitazili nad bakteriami a prejavuje sa to prave takymito pluzgierikmi. Vacsinou v pusinke, ale vraj aj na konecniku. Co ja viem, zaparenina je cervena, zdurena a ako sa mu stehienka, ci zadocek suchaju o seba, tak to mokva. Urcite by som chcela ist na tvojom mieste k lekarovi. Pozri mu do pusinky. Mozno preto odmieta papat, lebo ho boli pusinka. Moze tam mat pluzgieriky. Daj potom vediet, ako ste dopadli.

skrutka11
2. nov 2009

Mandula, tak to ja mam stastie aj na drobca aj na muza. Klop klop nech to vydrzi.

Ten tvoj ex..to je nejaky mudrlant co? Neviem, preco je ex ked malinky ma len 3 tt, ale jedno je iste. To on nech sa prisposobuje tebe. Ty a tvoj drobcek ste sefom, tak hlavu hore.

Neviem, ci ti pomozu moje kratke skusenosti s mojim malym, ale aj nas bolelo brusko. Musis zo stravy vylucit exoticke ovocie, ovocne šťavy, papať len odstaty chlieb, ziadna cibulka ani v zaprazke.. jednoducho nic, co naduva. Kapusta, fazula a co via viem vsetko ostatne tiez. Jednoducho som najprv zila iba zo zeleninovych polievoch (mrkva zemiaky ryza petrzlen) a nejake mucne jedla, kuracinka iba na pare a tak... Nic co by mohlo malinkemu cez brusko ublizit. Najprv som pila i džusy, hruškovy, ten zboznujem, ale brusko stale bolelo a kamoska mi hovori " zbav sa džusu čím skvor" a veru že to pomohlo.

Co sa tyka cvicenia. Oni tie deticky trpia aj preto, lebo oni iba lezia a to brusko sa ešte len zabehava, takže nefunguje tak ako by malo. Preto maleho noc čím viac na rukach, to im pomaha a neboli ich tak brusko, masiruje im ho tvoje telo, preto su kludnejsie. Neboj sa, že ho naučíš na ruky. A aj keby, tak mu uľavíš od bolesti a ked budete vacsi, tak sa budete z toho tesit, ake to bolo nocit ho na rukach. Potom ja uz od zaciatku sme drobca davali na brusko. Vzdy po kupani a ked maval problemy stale, tak aj rano, na obed, stale, ked ho to bolelo. A stale masirovat a nozicky zdvyhat k brusku a trochu vydrzat v tej polohe a plyny by sa mali pomalinky uvolnovat. Ja som zamietla rektalnu trubicku aj ked doktor odporucal, ked si nevieme dat rady, ale ja som radsej v noci nespala, len aby som nemusela ist po trubicku. Teraz maly prdi, viac ako moj stary 😀

Ti poviem, ja som tu mala maminu na 2 tt a to bol balzam a moj muz okolo nas doslova skakal a zato som im vdacna, ze boli v tom najhorsom so mnou. V tvojom prípade preto muza pekne uzemni. Ziadne stahovacky za nim! Teda sa ta nechcem v ziadnom pripade dotknut ani ho urazat, to je iba moj nazor.

My zeny sme uz take, radsej sa prisposobujeme a to je chyba. Potom chlapy si myslia, ze cely svet sa toci okolo nich a to iba mi radsej ustupujeme, len aby bol pokoj.

Vsetko bude dobre. Uvidis. O 2 mesiace sa budes aj ty URCITE usmievat 😉

manika77
2. nov 2009

bre ranko mandulka nezufaj bud sa to napravi alebo si zvyknes 😉 to su deticky moj maly doteraz je taky upistany ze vsetci vravia ze je rozmaznany..aale podla mna je taky on z toho vyrastie uvidis 😉 a mozno mrnckuje lebo sa potrebuje pestovat potrebuje ta citiit...aj marko bol taky..teda aj je..on sa stale necha pestovat a potrebuje to mozno aj maly je taky 😉

manika77
2. nov 2009

ja si stale vravim ze za par rokov sa uz nebude chciet dat polubit tak si to uzijem kym to chce 😝

skrutka11
2. nov 2009

presne tak manika, plne suhlasim 😉

svetluska4
autor
2. nov 2009

Mandulka, hm, som tak rozmyslala. Ty maleho budis na kojenie, ja som svojho nikdy nebudila, nechala som to na nom, a davam mu vtedy ked on chce. nehovorim aj moj ma svoje dni ale netrva to cely den. Ked ma moj take stavy tak , tak sa snazim byt v klude jednoducho sa musim od toho odosbnit ze place a ze mu neviem pomoc, beriem to tak ze to tak musi byt a ze z toho vyrastie. Crievka musia "dozriet" a ked si zvykne na potravu tak to bude OK. My aj cvicime aj hojdame v kresielku an nosime na rukach jednoducho menime polohy aby sa mu crievka prelievali. Asi este maleho balis na siroko, drzim palceky aby ortoped povedal ze netreba. Nam ked povedal ze netreba tak sa nam ulavilo a brusko boli menej.
Ono nas maly je tiez taky ze sa chce mojkat. Ma dni ked nechce nikoho len mna, tak spolu pozerame telku , stacimu ze lezi na mne alebo tesne pri mne a za chvilku uz chrape. Pockam si kym je uplne v limbu, to zbadas vtedy ked nema rucicky v past ale ked mu otvoris rucku tak ju necha otvorenu, a potom sup s nim do postielky.
Niekedy sa mi maly zobudi z toho ako tlaci, ale to je take zobudenie ze ked mu supne cumlik do pusinky par krat zataha a zaspi naspat.

mandula
2. nov 2009

svetluska, ja maleho vobec nebalim na siroko - to mam? nikto mi to nepovedal a ja som pocula, ze to sa uz nerobi, ako to teda je. to by mi doki snad povedala, nie?
baby mucnatka to asi nie je - pusinku ma cistu, uz mi aj tie pluzgieriky zmizli, co ma na ritke.
Ma ale nieco co ma znepokojuje - ja mu mastim aj tie zahyby pri nozickach - mam hovorila, ze to musim, odkedy mu to tam ale stale cistim a mastim, tak mu tam akoby liezla dole koza. Viete si to predstavit? Ma tam take miesta, kde ma taku vyraznejsiu ruzovu pokozku, presne ako keby to mal osuchane, alebo mu isla dole horna vrstva koze. Aj vy to mate? Aj vy mastite aj tie miesta?

No a co sa toho placu tyka. On jednoducho zacne plakat po kojeni - on sa az zvija. A je jedno, ci je vecer alebo den. Ma obcas take chvilky ze zaspi hned, ale to bolo asi len 3x. Jednoducho ljeho asi to brusko fakt ze bolieva.
No tak ja uz pomaly nic nejem, lebo sa bojim fakt hocico zjest. Masirujem mu to brusko, prikladam teply zabal, no skratka vsetko. Vzdy nieco zaberie, on akoze zaspi, ale potom sa zase preberie a zase place. Takto je to do dalsieho kojenia, takze budit ho ani nemusim. Potom sa stane, ze on asi chudak uz od unavy zaspinka a nie a nie sa zobudit. Tak ako aj teraz, asi uz zaspal od unavy. Teda aspon dufam, ze bude spat, trva to zatial 5minut.
O druhej ma jest. To ho mam akoze teda nechat, ak bude spat? Ved ja uz som z tohoto magor. Kazdy hovori nieco ine. Uz neviem ani sama, co robit. Ale som sa rozhodla, ze ja vydrzim tie 3 mesiace, snad je to kolika a prejde to.

Ano svetluska - aj moj je taky, ze ked je na mne, tak nakoniec zaspi a vydrzi aj hodinu aj dve - ale ved to sa predsa neda stale, ved ja nestiham ani pit ani jest, vlasy mam mastne, nesprchovala som sa uz 2 dni 😀
Nech uz pridu nasi, lebo sa zblaznim. Som na to sama, vsade su plienky, masticky, knizky, ked to uvidi otec, tak ho prekoti 😀 😀 😀

No ale este stale je tu ta svetla chvilka, ze vecer zaspi, vcera zaspal o deviate, po placi a spal do stvrtej rana. V noci ho totiz na kojenie nebudim. Boooze, nech mu aspon toto vydrzi. Poznam baby, ktorym deti placu nonstop. To by som uz vazne nevydrzala.

Najradsej mam tie reci tych co dieta este nemaju - napriklad moja kamaratka. Ja chapem, ze ona by velmi chcela a nemoze mat, chudatko moje, ale ona mi stale hovori, nechapem, ze ho nevies utisit a ze ti robi problem pestovat ho, ja by som za to dala vsetko - ano, ale nech to skusi 10 hodin v kuse, ked on sa zvija. ved to ma zabija. Nie preto, ze by sa mi nechcelo, ale ze neviem, co to je. Preco ja?

skrutka - si zlata, ze si mi poslala aj IP, ja si ale myslim, ze mucnatka to nie je. On papa az vela. Ved on mi taha niekedy aj pol hodinu. Len pri tom zaspava, potom je problem aby si odrgol, z toho je nervozny, potom ho chyti stikutka, potom sa z toho pogracka, potom sa zvija, potom mu trocha masirujem brusko, pokaka sa, takze prebalit, a nakoniec na 20 minut niekedy aj zaspi. Hovorim, nastastie vecer ked zaspi, tak spi aspon tych 5-6 hodin.

mandula
2. nov 2009

kisska - ozaj a tu satku si mozem niekde aj kupit? Nemam si ju kde pozicat. Nevies, kde by som ju zohnala?
a k tomu ex - on a stravit vikend u nas? Ha, to by sa najprv musel znasat s mojou mamou. Ono je to tak, ze mama uz ko koncu zasiahla a povedala mu svoje a on velky hrdina samozrejme sa odul a nemusi ju. Bol uz tu, ale s mamou, sestrou, takze nemusel komunikovat, iba pozerat na maleho. Ale sam by sem nedosiel, lebo by sa podla mna bal, ze mu mama nieco povie 😀 ale pisala som mu, nech pride hocikedy, ja dam maleho do kocika a moze byt s nami vonku. Ze nech nejde za milenkou ale za nami. On odpisal, pridem. Tak som zvedava.

skrutka - ex som ho nazvala ja. Preco? Nechal ma v 8 mesiaci, ked si zacal so 17tkou - teda on si s nou zacal skor, ale v 8 mesiaci tehotenstva mi povedal, medzi nami to nema vyznam a on chce byt s nou. O syna zaujem ma, ale o mna uz nie. Tak som isla k nasim. On s nou neprestal. Povedal mi, cas vsetko spravi, netlac na pilu ale teraz chcem byt s nou. Maleho ale vraj lubi a ma o neho zaujem. Tak preto ex. Ved on uz ma vlastne pustil k vode.

Ale aj napriek tomu, ze ho este stale milujem, lezie mi na nervy tak, ze uz cim dalej tym menej chcem byt s nim. Nebudem uz o nom radsej pisat, lebo je mi z toho zle. Zistujem, ze je to pekny magor. Ved ani peniaze mi este ziadne nedal. Aaaa sorry dal mi 80 eur. A to mame spolu uver na auto, ktore ma ON!!!! ale uver je na mna samozrejme. Tak ja ako debil plati 300 eur mesacne a on sa vozi so stetkou. A to uz nehovorim ani o inych veciach. FUJ, je mi z neho uz vazne zle. Hnevam sa na neho. Ako moze byt taky sebec? A este ju aj milovat? Bez hanby.

manika77
2. nov 2009

mandula podla mna ho budit nemusis on vie kedy je hladny a vypyta si ..len ak by bol extrem nejake ze sa nezobudi co ja viem aj pat sest hodin to je samozrejme ine 😉
tu satku si daj do vyhladavaca v googli tam to iste najdes 😉
jooj mne maly chrni na balkone ako mi je dobreeee 😀

svetluska4
autor
2. nov 2009

Mandulka, skus pozriet na tento link, http://www.noseniedeti.sk/

kisska
2. nov 2009

mandula - babizna zo sale ma obchodik liliputi.sk a ta ma aj pozicovnu. Ak by si si u nej nevybrala, mozem ti satku pozicat aj ja. Ale budem ju vo februari potrebovat spat 😉 . Nemam sice elasticku, ale pevnu tuto http://www.nosime.sk/kategoria159-hoppediz-stoc..., ale na vyskusanie je skvela. Napis mi IP, dohodneme sa 😉 Len nemam velmi skusenosti s viazanim takto malinkych deticiek, ja som zacala az ked uz maly drzal sam hlavicku v 3 mesiacoch, ale keby som vedela ake je to super, tak nosim davno (tak dlho mi trvalo, kym som ukecala draheho)

Csiki ty teraz satkujes Hanku, ze? prides nam ukazat ako? Ja dodam satku, mandula babo 😉 😀

babynovas
2. nov 2009

Mandula z mojej vlastnej skúsenosti, ja som nekojila dlho, pretože malý sa mi po kojení tiež zvíjal od bolesti, a to som jedla stravu na odporučenie lekárky, takže som bola nútená prejsť na umelú stravu, aj ked som mliečka mala pre tri deti 🙂) Hovorí sa síce, že ,,domovina je domovina" ale ked sa inak nedalo... A ked sme teda presli na tu umelú stravu, všetko sa zlepšilo a postupne upokojilo, malý spinkal dlhšie, nebol nervozny, aj ja som si konečne mohla oddychnút. Aj ked detská lekárka bola velmi proti umelej strave, niekolko krat som sa s nou radila, ale proste som to tak cítila, že to bude pre malého lepšie a veru som sa nemýlila...

kisska
2. nov 2009

babynovas - prepac, ale s babenkom nas caka este velmi vela problemov a prekazok, ktore musime denno denne prekonavat a kojenie je zrovna jednou z veci, ktore sa daju namiesto prelezenia podliezt. Ale zrovna tu by som to nerobila, hlavne ked vies, ze za tri mesiace to prejde... uz som to tu niekde pisala NEKOJIT JE VELMI JEDNODUCHE 😉

pipinka82
2. nov 2009

Babynovas súhlasím stebou 😉 ani ja som nepočúvla svoju lekárku kúpila som UM a hotovo problém sa vyriešil a nakoniec mi povedala že dobre som urobila 😝 😉 tak nechápem ich 😎

Mandula aj ja som s malým mala prúser po kojení stále plakal až omodravel a nedostal vzduch vždy som musela fuknut nanho aby sa nadýchol a po každom kojení mi grckal ale riadne občas to schytala aj stena takže som radšej s kojením prestala a prešla som na sunar 1 ale aj od toho grckal ale aspon neplakal ale ani to sa mi nepáčilo tak som mu kúpila v lekárni predávajú Nutrilo AR to je proti grckaniu a odvtedy bol pokoj kludne spinkal a už negrckal vôbec a hlavne ho nebolelo bruško !!!!! 😉 podla mna to skús a sama ubvidíš zmenu prešla som tým aj ja bolo mi lúto že ho nemôžem kojit ale radšej než by sa malo niečo stat s črievkamy a bruškom malého a nutrilon papal do 9 mesiacov a teraz papáme taktiež UM ale už od babylove 😉 ja ti radím zajtra skoč do lekárne a kúp UM 😉 a uvidíš už nebude nekludný a nebude ho boliet bruško 😎

pipinka82
2. nov 2009

Kisska nič v zlom ale ked raz mamička nemá dobré mliečko nesedí malému prečo ho trápit do 3 mesiacov pozri ani tebe by nebolo dobré pokaždom jedle grckanie a bolesti brucha 😅 a viem pochopit Mandulu a malého ved sme to isté prežívali s malím a pokazit mu bruško a trápit ho za každú cenu aby som kojila to určite nieeee 😉 Môj názor 😉 a bud rada ak si to nemala pri prvom dietatku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre