Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
8. feb 2010

svetluska vobec sa toho nebojim, nas maly je dost samostatny, on sa mi dokaze aj cely den sam zahrat a prave naopak nema rad ked sa mu do toho nejako montujeme, on si vsetko robi sam a po svojom a to, ze budem v nemocke tiez nevadi, nema problem ostat sam u babky alebo s hocikym inym, v tomto smere je dost spolocensky a ked je s niekym ani mu asi moc nechybame 😅

svetluska4
autor
8. feb 2010

Evitka, tak to mate dobre, nas Samusko je zasa maznak, nie je rad sam a aj ked sa sa zahra tak mu to vydrzi max. 15 minut a potom sa uz nudi. U nas dlho nevydrzi ani u babky vzdy kontroluje okolie ci som tam a ked ma vidi takje to OK. No ale este je malicky a mozno ho to prejde. Uvidime casom. Inak Vam to vekovo skvele vychadza, nebudete mat velky vekovy rozdiel medzi detickami, my by sme tiez tak chceli ze by mal maly oklo 2 rokov ked sa narodi surodenec ale este to je vo hviezdach, uvidime ako bude na nas zavisly.

evitkamalicka
9. feb 2010

svetluska aj nas Adamko bol cca do 7 mesiacov maznak, ale potom sa to zmenilo.....Samko je este fakt malicky, tak uvidis aky bude

svetluska4
autor
9. feb 2010

Kocky, chcem sa opytat, kedy chcete zacat s prikrmom? ten nas bambulko na nas vzdy tak pozera ked jeme ako steniatko pri stole. Normalne boli srdce ze mu nemozem dat. ale dnes sme skusili troska vyzivky oblizat na lyzicke, a bystu, som si myslela ze bude sam bleee a grymasa, ale kdeze normlaka otvoril usta ako vrata a cely happy mlaskal. a ked som mu nedala oblizat lyzicku tak normalne sa jedoval. V mudrych knihach sa pise ze plne dojcit do 6. mesiaca, ale nasal som aj to ze najskor od 4. a najneskor od 6. tak teraz neviem. No popytam sa dr. ked pojdeme na poradnu. Jajaj boli sme u dr. aj vcera a aj dnes a ma to vobec nenapadlo.
No vcera sme boli kvoli tomu bielemu povlaku na ustockach, dala na sirupcek a dnes je to uz dobre ale musime h dobrat, bo ze vraj to je nieco ako candida. No a dnes sme isli k dr. lebo maly mi v noci chrapcal akoby mal sople ale sople nikde. Sucha si nos, cely bol nesvoj v noci sa mi budil, tak som mmu pod matrac dala vankusik nech je trocha na sikmo tak to trochu pomohlo. Teplotu nema ale cele sa mi to zdalo take divne ze sme isli. No a on ze ma problem s dutinkami za nostekom. Ze so sucheho vzduchu, od kurenia. No to je dan za tu zimu, teraz ked bolo tak velmi zima tak sme neboli vonku a bum uz sa to ukazuje ze to chyba. No nic, dostali sme dva sirupceky a uvidime. Ale dr. povedala ze dobre ze som dosla, ze sme to chytili hned na zaciatku a nerozsirilo sa to, bo z toho moze byt rychlo infekcia ako hrom. Takze kocky, akonalhe sa vam nieco nevidi nedbat na nikoho a radsej ist k lekarovi aj keby to bola nejaka prkotina, clovek nikdy nevie.
No a my ideme kupit zvlhcovac aby bolo lepsejsie 😉

evitkamalicka
9. feb 2010

svetluska od ukonceneho 4. mesiaca nekojene deticky a od ukonceneho 6. mesiaca kojene deticky

luskacik
9. feb 2010

ahojte maminy.
svetluska- ja som čítala, že od 6.mesiaca môžeme začať dávať drobcom príkrmy. Ale najskôr zeleninové. Treba začať mrkvičkou - potom počkať 3 dni či nebude nejaká reakcia a zase pridať ďalšiu zeleninu napr. zemiak... zase počkať tri dni a tak.. Ovocné príkrmy zo začiatku veľmi neodporúčajú, lebo tie sú sladšie a krpcom to bude omnoho viac chutiť ako zelenina a potom ju nebudú chcieť 😀 Ale to je teória v knižkách, ako je to v praxi nám musia poradiť skúsenejšie maminky (napr. evitka).
mandula - prajeme ti skoré uzdravenie. Takže krst dopadol celkom dobre? 😀

evitkamalicka
9. feb 2010

na zaciatku treba zeleninku potom postupne pridavat masko, ovocie az vtedy ked budu pekne papkat zeleninku cca tak za mesiac po zavedeni zeleninky

svetluska4
autor
9. feb 2010

tak tak, ako pisete knizky hovoria, mne len mamina aj babka stale tlacia ze by som uz mala davat nieco papat 🙄 , lebo babka davala uz od druheho mesiaca a moja mamina od tretieho. A moj muz vyrastal na pyre uz od tretieho mesiaca lebo nechcel ziadne mlieko a vaha isla dolu, nie ze by bol alergicky on ho vyslovene nechcel. Tak sme dnes trosku podlahli a skusili dat oblizat ze aka bude reakcia, nie ze by som ho krmila to nie, len liznut. No a Samkova reakcia bola taka ze by hadam zblajzol vsetko, normal som bola prekvapena. Az som nemohl apred nim zjest tu vyzivu lebo sa toho dozadoval. Tak preto sa pytam. No uvidim, koncom mesiaca ideme na poradnu, to bude mat maly 5 mesiacov a spytam sa dr. ze co povie.
Tento moj synko sa vovsetkom nejak ponahla, sedkat to je uz samozrejmost, len ho musim drzkat leob je jak kyvadielko, no a predstavte si on sa chce stavat na nohy. Ked ho dviham do sedu tak vystiera nohy a zapiera sa ze sa do toho postavi a to iste mi robi ked ho davam na brusko. No je on uplne mimo tabulky 😀 an poriadne nesedi, o lozeni ani para a uz by to chcelo stat, ma z neho picne. Haha a mate vidiet tu radost ked ho podrzim pod pazuskami a ze akoze stoji 😀 😀 😀

luskacik
9. feb 2010

svetluska, presne ako píšeš. Aj naša malá opica by už chcela ísť na nohy. Chytí ma za prsty a ide sa posadiť a v tom našponuje nohy ako dve hokejky a chce sa postaviť 🙂
A naša Natty sa strašne rada zakláňa dozadu, ona nechce vidieť to čo je pred ňou, ale to čo je za ňou a keď ju otočím tým smerom, tak zase chce vidieť to čo má za chrbtom. No bude z nej asi hadia žena 🙂
Aj u nás babky úradujú a rozprávajú mi, že už v štyroch mesiacoch sme mali príkrmy... ale nedajú si vysvetliť, že oni nedojčili a ja ešte dojčím!! Katastrofa, všetci sú strašne múdri.

luskacik
11. feb 2010

Baby, už ste si boli vybavovať papiere na rodičovský príspevok?? Neviem, či si to už môžem ísť vybavovať. Materskú by som mala dostávať už len do konca februára (to bude 28 týždeň). A treba ísť do sociálnej poisťovne a potom na úrad SVaR, že??

svetluska4
autor
11. feb 2010

Ahojky luskacik,
ja uz to mam odovzdane, bola som minuly piatok. Neviem ci mas, ale na urade SVaR ti maju at taky formular , ten treba vyplnit, potom s tym papierom treba ist na socialnu poistovnu, ja som bola v galante lebo vsetko som si tam vybavovala, mala som to na skok z roboty. No tam ti potvrdia ze do kedy mas narok na matersku a potom este vycislia ze aky mas narok na materske, neviem naco ked aj tak zo socialky dostaneme rodicovsky rovnako.
Inak, neviemkedy si nastupovala na matersku, ja 15.8, a matersku mam do 27.2. tak mi to vyratali, takze v podstate mam februar cely, aj na socialke mi paninka povedala ze prvy rodicovsky dostanem marcovy.
No a potom ten potvrdeny formular naspat na socialku ale treba aj kopiu rodneho listu dietata, zase.
Sak tyh kopii uz tammusia mat ze mozu tapetovat.
Drzim palce nech nemas dlhy rady na tych uradoch, ja som mala stastie, cakala som len v poistovni ale aj to len nejakych 10 minut.

luskacik
11. feb 2010

Svetluska, ja som nastúpila na materskú 18.8. Takže podobne ako ty... Zajtra si to teda skúsim vybaviť. Svorka mi sľúbila, že mi ráno na 2 hodinky postráži malú, tak snáď to stihnem vybaviť. Tlačivo už mám doma, tak o jednu cestu budem mať toho menej 🙂 No fakt dúfam, že tam zajtra bude milión ľudí.

csikike
11. feb 2010

svetluska, ak mas do 27.2 matersku, tak sa nenechaj odbit a ziadaj aj za februar rodicovsky, nas narok na celu sumu, co je teraz 265€, tak by bola skoda nechat to statu 😉

lenoc
11. feb 2010

Ahoj baby, po dlho case sa ozývam....
Rodičovský už som bola vybaviť aj ja, mám ho mať od 18.2. Behala som v druhej polke januára takmer každý deń do Šale kvôli pôžičke na domček, tak som popritom bola aj na sociálke a ÚSVaR.

Luskáčik, aj náš drobec poležiačky večne vyvraca hlvičku dozadu, aj keď za ním nikto nestojí. aj mu to zakazujem, aj dávam hlávku späť a nič nepomáha. 😠 Nejakú dobu to už nerobil a potom začal zas. A ako aj ty píšeš - keď ho otočím, robí to naďalej.

no a tež sa krpec ťahá krásne do sedu, furt by len sedkal, ale veď nemôže.... A niekedy hneď zdvíha aj riťku, vyskočí ako strunka a už stojí. Inokedy ide ddo stoja s mojou menšou pomocou.
Ozaj, neviem, či poznáte toto: http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...
Je tam popísané, čo by malo bábo vedieť v danom mesiaci+ nejaké básničky....

Inak sranda, že mali by detičky vedieť dať aspoň jednu nožičku pod bruško a náš drobec doteraz nič a dnes si napchal pod bruško obe nožičky naraz. Taký je jak húsenička, keď to spraví a tlačííí sa dopredu, len ručičky ešte neposlúchajú, nevie sa dopredu posunúť.

včera som dala malému oblízať jablko (ošúpané), to ste mali vidieť ten krik potom, keĎ som mu ho zobrala a jedla! On by ho hádam aj spapal. 😀 ale tiež sa moja mamina aj iní furt vypytujú, či som mu okrem mojho mliečka ešte nič iné nedávala, a že by som mohla aspoń čaj (ten ale občas dávam), kašu na noc a podobne. Ak náhodou poviem, že malý v noci zle spal, budil sa každé dve hodiny, hne´d je tu otázka, či mu mliečko stačí atď. 😠 😠 😠 ide mi to na nervy. nikto neverí, ako z akých malých didiek môže mať dosť mliečka. Síce ho kojím cez deň každé dve hodiny, ale stojí to za to. V noci prespí 3-5 hodín vkuse a potom sa budí každé 2-3 hodinky. A ráno od siedmej takmer vždy spí so mnou.

luskacik
12. feb 2010

Jeej ahoj lenoc, no konečne si sem zavítala 🙂
No je to možné, aby toľko snežilo? Keď my ešte kočíkujeme?? Nemohlo to počkať na ďalšiu zimu, keď sa už budeme môcť sánkovať?! to sa budeme stretávať na Váhu na násype 😀 😀 a nie na koníkovi 😀 Už som dnes 2x odpratávala sneh a stále padá a padá - šak budem mať svalovicu zachvíľu 😀
Baby, bola som dnes ráno v sociálnej poisťovni a nefungoval im počítačový program 😠 takže budúci týždeň idem zase!! ale musím si niekoho vybaviť k malej, no ohromné!!!
lenoc, s tým mliečkom je to aj u nás tak. Nikto nevie pochopiť, ako môžem ešte stále kojiť, keď mám také malé prsia 😀 😀 a že určite mám málo mlieka, alebo ho mám slabé 😀 lebo malá má len 5680 g. Dr. mi povedala, že je spokojná a nemám prestávať s kojením, váha je v poriadku!

mandula
12. feb 2010

ahojte babulky, tak sa ozyvam aj ja. Maly mi od 11tej spi a ja uz som aj vyprala aj navarila aj zjedla a on stale spi 😲 😀 tak pisem.
Moj maly je anjelik, dufam, ze ho neprechvalim ale uz 3 noc mi spinka 10 az 12 hodin vkuse bez prebudenia, som tak rada. Cez den ako kedy, dnes ma taky spavi den ale inak sa mu velmi nechce. Ale to nevadi, hlavne ze v noci tak krasne spinka. Tuto noc spal od 8mej vecera az do siestej rana, napapal sa a spal este do 9tej. No a pohrali sme sa a teraz od 11tej spi. Zlate babo 🙂 To asi to pocasie ho uspava. Dnes asi ani von nejdeme, ani vcera sme neboli, ale kam mam ist ked takto sype? Snad aspon nachvilku prestane, nech urobime aspon jedno kolecko po sidlisku.

No a okrem toho spanku vam napisem este aj to, ze to vobec nezavisi od velkosti ciciek 😀 moja kamoska ma uplne malinke a koji uz rok!!!! a ma toho mlieka tolko, ze by zvladla este aj dalsie nakojit. To je o tom, ci sa mlieko tvori alebo nie, ale ak plne kojite tak sa nema preco netvorit, aspon ja si myslim. Ja uz mam nastastie po zapale, este to boli, ale uz je to o 80% lepsie ako bolo. No a malemu tiez nedavam nic okrem mlieka. Myslim, ze mu staci, ved ten grca este 2hodiny po kazdom papani, takze podla toho usidzujem, ze vypil viac ako je vobec treba. No a vaha? 8kg!!!!!! zblaznim sa z neho. Ved on bude musiet mat vazne tu dietu 😀 😀 😀

No a este vam napisem ze moj maly chce byt stale na brusku. Nejako ho to bavi. Uz si aj nozicky pod seba dava, odraza sa, natahuje ruky za hrackami a jednoducho keby mohol byt na brusku cely den tak bude. Problem je len v tom, ze on vsetko ogrcia, aj vase to robia? Ved on ked je na brusku, tak ja ho len nahanam s plienkou aby neogrcal celu postel 😀 A jak slinta, boooooze, tak to je iny level, haha.

No tak vas pozdravujem, zase sa ozvem. Cmuk 😉

svetluska4
autor
12. feb 2010

Csikike, ako to ze mozem ziadat celu sumu? vsak februar ma len 28 dni, a vo februari este dostanem matersku? Nebudu protestovat ze obydva nemozem dostat? je to niekde napisane ze mam na to narok? by som im to tam potom zobrala nech ma len tak neposlu do kelu. Vies ako to je na tych uradoch, treba im niecim vytriet zrak.
Luskacik, lenoc, no vidim ze podla vsetkych mame "slabe" mliecko a mame ho malo vsetky 😀 😀 😀 No darmo, teraz vidiet ze to je ina generacia, ale my sa nedame , tak? ja to nasim vzdy tak vysvetlujem ze pred 30 rokmi bol iny svet, ine prostredie, cistejsie a zdravsie, vsak nech sa pozru kolko deticiek chosi do alregologickych poradni a cim dlhsie sa koji tak tym viac tych dobrych bojivnikov babo ma.
Inak luskacik, skoro 6 kg je dobra vaha na dievcatko, nas valibuk ma teraz nieco oklo 7 kg a to uz bude mat 5 mesiacov, takze tych vasich 6 je ok a ked je malinka spokojna tak nie je co riesit.
A mandulka ma zasa opacny pripad ale aj t oje v norme, lebo chlapci mozu mat viac kil, ja co mam kamosku tak oni maju dievcatko a v pol roku malo 9 kg, a aj to im dr,. povedala ze to je ok , ze sice horna hranica normalu ale ze ok, ze ked sa zacne viac hybat takto vytrasie a ze baculate babo sa za chvilu zacne tahat do vysky, takze petulko bude asi fesacisko vysoky 😉

svetluska4
autor
12. feb 2010

no nedalo mi to tak som trochu surfovala, takze:
Ak má rodič v období, keď sa riadne stará o dieťa nárok na materské, ktorého výška v kalendárnom mesiaci je nižšia, než je výška rodičovského príspevku, rodičovský príspevok sa vypláca vo výške rozdielu medzi rodičovským príspevkom a materským.
to bolo na stranke ministerstva prace, soc. veci a rodiny. Takze podla tohto nemam narok brat rodicovske aj za februar. 😒

klaudia74
12. feb 2010

Svetluska, ak ti materska konci 27.2., tak si rodicovsky ziadaj od 28.2. - a tým, že rodičovský sa vypláca vždy na celý mesiac, čiže nie na dni, tak budeš mať nárok aj na február, a to na plnú sumu. 🙂
Iba vtedy by si RP nedostala za február, keby si si ho žiadala od 1.3., takže si do papierov napíš určite od 28.2., na to máš predsa nárok. 😉

svetluska4
autor
15. feb 2010

ahojky, tak dnes som bola na socialke ze ako mi to spravili s tym rodicovskym. tak mi to urobili tak ako pisu kocky za februar dostanem aj materske aj rodicovske. teta na socialke bola velmo ochotna 🙂 a potvrdila mi ze dostanem oboje.
Inak Ten moj certisko ma stale este trochu sopliky, tak odsavame. Kupila som odsavacku na vysavac ale zrada , my co mame vysavac tak to sme dostali ako svadobny dar a nema regulaciu sania a saje prilis silno, no darovanemu konovi na zuby nepozeraj 😒 Takze sme zabavili babkin vysavac , ten regulaciu ma a uz je vsetko ok. Trosku sa mrvi ale to len preto ze ho obmedzujem.
Cez vikend sme mali navstevu moja sesternica, ta ma takeho dvojrocneho loptosa, a doniesli nam satocky pre maleho co ich maly uz vynosil. Jeemine tych je, mozem triedit. ale ako som pozerala je tam dost peknych kusokov a su ako nove. Taaakze teraz mam robotu , pretriedit, preprat.
A vy ako ste prezili sneznu kalamitu?

luskacik
15. feb 2010

no supéééér svetluska - tak aspoň budú peniažky trošku navyše (na ďalšie plienky 😀 )
Aj ja som dnes bola na sociálke a aj v tej soc. poisťovni. Všetko som vybavila. Ja materskú poberám do 1.3. 2010 😀 😀 😀
Včera sme tiež mali návštevu, prišiel manželov kolega so ženou a s takým malým drobcom (1,5 roka). No všade bol, lietal ako družica 😀 Nestíhali sme odkladať veci. A dnes sa na tom smejem, že kde všade sú malé odtlačky prstov.

svetluska4
autor
19. feb 2010

ahojky kocurky, no nejak to tu zanedbavame 😀
ked tie dni tak letia. Vcera som bola pozriet kamosku , koelgynu z prace, tym sa v decembri narodila princezna. Jejdanenky ta je krasnucka a oproti tomu mojmu valibukovi aj malinka, normal som ostla prekvapena ako nam tie deticky rastu sak tot bol este v brusku.
Jaaj taka som rada ze sa to pocasei pomaly umudruje, uz sa da aj ist von na trosku dlhsie ked je tych 5 - 6 stupnov. Mne po prechadzke maly bumba ako maco, buvinka na prechadzke a este potiahne taku 1- 2 hodinky v postielke. Juu uz sa teskam na jar potom sa odprechadzam aj na vecu, takto len idem s autom a vylozit kocik, nalozit kocik, ako aky kocovnici 😀
No v pondelok my ideme na dalsiu varku ockovania tak hadam bude reakcia taka ako pri prvom, a nebudu teploty.
Drzte prsteky

skrutka11
22. feb 2010

čafte kobilky 😀 ked už sme na konikovi

rodičovska. Kuk sem http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

Ja som vyplnila tento formular a dala svokre vsetko co je uvedene na konci formulara a ona to odniesla na urad prace. Preco ste isli este na socialku?

Teda ja ked som nastupovala na matersku 17.8.2009, to akoze kedy mam nastupovat na rodičovsku? 18.2.2009? Teda mam narok aj na rodičovsku za februar? A ako je to s poistenim proti nezamestnanosti? Po novom si to na rodičovskej myslim už nemusíme platit same. Viete niekto o tom niečo? Mna picne, lebo do žiadosti som pisala, že rodičovsku chcem od 1.3.2010, tak to pridem o tych 265 Eur? No tak to musim prebrat so svokrou a poslem ju este raz na urad prace. Ma tam zname tak snad to vybavi dajako.

Dokrmovanie. Počas prvych 6 mesiacov sa črievka deti vyvíjaju, takže čím neskvor prikrm, najneskvor však od ukončeneho 6 mesiaca, tym lepšie.
a babky nepočuvať. Maju skusenosti, to im určite nikto neberie, ale napr aj moja svokra a moja mama davali prikrmy od 3 mesiaca a same povedali, ze deti im islo roztrhnut jak ich bolelo bruško. Takže su to skvele maminy, ale my nie sme horšie, nie? Doba pokročila.

luskacik
22. feb 2010

skrutka, k žiadosti o rodičovský príspevok treba doložiť prílohy a to: občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a potvrdenie o nároku na materské, ktoré ti potvrdí Sociálna poisťovňa. Ja som mala origoš tlačivo z úradu PSVaR a v tom bolo aj toto tlačivo. A na tom tlačive mi potvrdili v Sociálnej poisťovni od kedy do kedy som poberala materskú. A tieto dátumy sú rozhodujúce. Mne tam napísali, že som nastúpila 18.8. 2009 a skončí mi 1.3. 2010, takže rodičovský žiadam od nasledujúceho dňa a to je 2.3.2010.

luskacik
22. feb 2010

skrutka, v tom linku čo si poslala http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
je aj to tlačivo "potvrdenie o nároku na materské". Je trošku nižšie medzi potvrdeniami.

svetluska4
autor
23. feb 2010

ahojky, skrutka, je to presne tak ako pise luskacik. Inak presny datum kedy ti konci materska ti daju prave na soc.poistovni, v tlacive tiez potvrdia vysku tvojho materskeho. No a podla toho aky datum ti tam oni potvrdia ti urad prace, rodiny a soc veci urci nasledujuci den od kedy ti prinalezi rodicovske. Keby to bolo tak ako pises ze ti konci 17. 2. tak matersku dostanes do toho 17. (vyratana na dni) a rodicovsky by si mala dostat ako na cely mesiac, cize 256 Eur ak si pred materskou pracovala. Tak by si mala byt na tom podobne ako ja, v marci by si mala dostat poslednu matersku a tiez aj prvy rodicovsky.

No my sme ockovanie presli nadherne, ziadna reakcia, klop klop. Akurat revuuuu pri pichani ale po chvilke uz bolo dobre.
No ja som sa dnes musela ukazat u zenskeho dr. Stale som mala taky pocit ze to neni ono. Ked som sa viac namahala alebo sme mali dlhsiu prechadzku tak som slabucko krvacala. No hadajte co, mne sa tie stehy nechcu vstrebat, teda, jeden, ten konecny co mal uzlik, tak ten mi tam robil sarapatu. Tak mi to dr. vystrihol a vypalil lapisom. au au. ale uz bude hadam ok. Esteze sa to dalo takto ambulantne a nemusela som do nemocky, lebo niekedy to vraj riesa aj tak ze cele sitie vytnu a nanovo zasiju. sak by ma piclo. No co uz , ja musim byt vzdy nieco extra. 😀

skrutka11
25. feb 2010

teeda svetluska, tak to nezavidim a dobre, že ti to dopadlo tak ako dopadlo. Mna by šľahlo o zem, prežiť to znovu teraz.

Inak tu rodičovsku mi vybavovala svokra ako som pisala, ta ma tam znamu, len som jej dala vsetky dokumenty, rod. list, rozhodnutie zo socialky a tak podobne a ze vsetko je ok. Kontrolovali to, tak verim, ze nic som nezanedbala 😀

luskacik
28. feb 2010

skrutka, malému Alexovi prajeme všetko najlepšie k včerajším meninkám 🙂 Pozdravuj ho od nás a posielame mu pusinku 🙂

skrutka11
1. mar 2010

luskacik dakujeme k meninám 😵

Inak my mame za sebou prvy prikrm a bola to paraaaada. Mali ste vidiet tu tvaricku. Chudatko az ho napinalo, ale negrckal a ani neplul na počudovanie, len este nevedel čo s pusinkou tak mu to trochu vychadzalo. Dnes sme dali o trošku viac a mam pocit, že by ešte chcel, ale pomalicky mame čas 😵

luskacik
2. mar 2010

Baby, dnes je vonku krásne 🙂 Ani ten hnusný vietor zo včera už nie je 🙂 Musím počkať na jedného opravára, mal by prísť teraz okolo obeda a potom by sme sa išli trošku prejsť. Neviem či to robia aj vaše detičky, ale moja malá má teraz také obdobie, že mi prvú polhodinu v kočiku vrčí 😀 akoby som kočíkovala malého vlčiaka 😀 Aj sa hanbím ísť do mesta, najprv ideme len okolo domu a potom, keď už určite spí ideme smerom do mesta 🙂 Aj manželovi to robila cez víkend 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre