Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

skrutka11
27. dec 2009

Taaak a je po vianociach... konecne zacnem nieco so sebou robit. Musela som pojest vsetko co zostalo 😀

luskacik
28. dec 2009

skrutka, ja som ešte s prejedaním neskončila, lebo ešte bude silvester a Nový rok... Ale potom (možno budúci týždeň) sa k tebe pridám... aj ja začnem niečo so sebou robiť 🙂
Baby, chcem sa vás spýtať, ako dávate svojich drobcov večer spinkať? Lebo ja dám malej papať, počkám, kým si odgrcne a potom ju uspím na rukách (pritúlim si ju k sebe, hojdám ju a prechádzam sa po izbe). A keď vidím, že už je v hlbokom spánku šupnem ju do postieľky.... a spinká až do rána (asi do 4.30 hod.). Ale vraj to robím úúúúplne zle, lebo takto s ňou budem mať problémy keď bude väčšia. Vraj to mám robiť tak, že ju mám dať rovno do postieľky a odísť preč... že nech zaspí sama.... zo začiatku bude plakávať, ale potom (asi po 2 týždňoch) to už bude fungovať. Ale mne to trhá srdce keď plače ☹ ja to takto nedokážem. Ako to robíte vy?

evitkamalicka
28. dec 2009

ahojte

luskacik ja som to robila presne tak, ze som ho polozila do postielky a sla prec, prve 3 dni plackal, ale potom sa naucil pekne zaspavat sam

manika77
28. dec 2009

luskacik ja doteraz uspavam maleho na rukach 😉 a mne by nedalo srdce ho dat do postielky a nechat plakat...neviem nemam nato povahu 😉

evitkamalicka
28. dec 2009

ja zas nie som typ nosenia na rukach, zaspavania v rodicovskej posteli a podobne....my sme sa na rukach nikdy nenosili a ani to nemam rada ked ho aj teraz ked je velky niekto zoberie

luskacik
28. dec 2009

jaj baby, veď práve. Ja som dosť citlivá na ten jej žalostný plač 😢 Mne sa ešte zdá maličká na také drastické zaspávanie. Teraz mala 3 mesiace. Zatiaľ spáva u nás v spálni, ale vo svojej postieľke. Keď bude mať 6 mesiacov, tak ju možno dáme do svojej izbičky. Ale s takýmto zaspávaním asi ešte chvíľočku počkám. Evitka neprídeš k nám na tých pár dní, kým to malú naučíš? 😀

evitkamalicka
28. dec 2009

luskacik moj manzel aj nasi boli zo zaciatku proti tomu a potom kazdy len chvalil, ze ako krasne a bez problemov sam zaspinka a vo svojej postielke a to mu aj ostalo, ako ho polozim do postielky maximalne do 5 minut spi

evitkamalicka
28. dec 2009

nas spi v detskej od 4 mesiacov a odvtedy aj pekne prespi celu noc, lebo mne to tak pripadalo ze sme sa navzajom vsetci rusili v noci

manika77
28. dec 2009

luskacik ja som taka ako ty...a vies co som si povedala ved o chvilu vyrastie a nebude ma potrbovat...tak si uzijem kazdu chvilu kym ma potrebuje... 🙂

skrutka11
28. dec 2009

manika a luskacik

tak ja som od zaciatku dalai pekne do postielky a isla som prec. Jasne, ze som stale nakukovala, co robka, ale on pokojne spinkal. Teraz, ked je uz vacsi a aj rozumu ma viac, vidim, ze je nauceny na spolocnost, tak sa v postielke kruti, mrnci a tak ho obcas vezmem aj ja na ruky, a to my do 5 minut pekne spinka. Ukludni sa. Ked to nefunguje, sadnem si k postielke, v tme, svieti len take modre svetielko nocne, drzim ho za rucku, pohladkam a ked sa ukludni, pekne zaspinka. Inokedy sa este aj tak vrti, ale o chvilu ho to prejde a krasne spinka.

Ani mne srdiecko neda odist prec a nechat ho plakat. To ani nie je spravne pre jeho vyvoj. Vzdy k nemu pridem, pohladim, nech vie, ze mama je na blizku keby nieco a on sa ukludni a krasne spava vo svojej postielke. Takze na rukach by som nenosila, iba fakt v najnutnejsom, ale drzat v postielke za rucku, hladkat, to ano. Nech su nase deti pritulne nie? 😉 uvidis luskacik, ako to krasne funguje.

Manika, tvoj drobcek je uz asi velky, ale mozno to este zafunguje aj na neho 😵

skrutka11
28. dec 2009

ozaj luskacik, zajtra idem plavat na Duslo. Kupila som si XL plavky a hura na kila. Uz musim nieco so sebour robit.

tesim sam na dalsie kocikovanie 😵

manika77
28. dec 2009

no skrutka veru on je uz velky tak ma aj viac rozumu...ale mne nevadi ze ho tak uspavam nestazujem si..mam to rada ked sa kumne stale tuli 😉 on je potom taky cele dni v kuse ma bozkava..tuli sa 😵 vsetci vravia ze je rozmaznany ale podla mna je len citlivy 🤐

svetluska4
autor
28. dec 2009

ahojky kocky, taak mi zaspavame vecer srandovne. okolo osmej po kupkani dam papkat a maly zaspi na ciciku a nezobudi ho ani grganie, kolkokrat ani negrgne, tak ho supnem do postielky zapnem chuvicku a spinka tak do tej 2-3 rano, potom sa troch mrvi a preberie sa tak rebalim dam papat a este tak v polospanku supnem do postielky a drzim ho za ruckukym nezaspinka, niekdy to trva 5 minut niekedy viac ale zaspinka a zobudi sa az tak okolo 7-8 rano. Ja tiez nemam to srdce nechat ho plackat v postielke kym nezaspi.
Inak kocky ako to mate s ranami po porode. Mne sa to stale nejak nevidi. ked som bolana kontrole po 600 nedeli tak mi doki odstranil dive masko a na dalsej kontrole to bolo ok. ale stale mam taky slaby vytok aj s tym som bola u dr. a povedal ze to je ok, ze to je kvoli kojeniu. Teraz ma zas trapi jazva po nastrihu. ked si po nej prejdem tak akoby som pod kozou mala stale nitku, a po tutumutu slabucko krvacam, ale nie z vnutra, ale ako som si to kukala tak na tom kusku sitia co je pri vchode do susurky. Mate alebo ste mali niektora nieco taketo? Uz som aj pisla na onlineporadnu jednemu dr. a ten mi hned poradil ze to treba vyrezat a znovu zasit. no parada. ale moj dr. pri kontrole nic take nevymyslal. Jaaaj ja sa z teho asi nevystrabim.

manika77
28. dec 2009

svetluska ja ta nepotesim ja mam so sitim po porode doteraz problem a to ma maly uz rok ☹ bola som velmi potrhana ..on velky..tiez mam dive maso ale to je az tak skor tak naboku..stale mam vytok, tutumutu je stale jak tenkrat poprve cize skor utrpenie 😒 a mam posunutu posvovu stenu o tri centimetre tym padom mi unika moc..takze beriem lieky ☹

luskacik
28. dec 2009

Skrutka, neblázni ešte s plávaním... veď ešte budú silvestrovské jednohubky a pagáčiky... 😅
svetluska, ja nemám so šitím problémy, chvalabohu. Dr. povedala, že je všetko OK. Len pri tutumutu je to zatiaľ dosť nepríjemné, ani lubrikačný nepomáha... Dr. asi neodhadol pri šití správnu veľkosť 😀

svetluska4
autor
28. dec 2009

hihi, luskacik tak to mas pravdu, aj moj manzel to tak usudil ze je to mensie ako predtym 😀 no dufam ze po skonceni kojenia sa to zlepsi. Moj dr. povedal ze ot je ok tak mu skusim verit a uvidim.

evitkamalicka
28. dec 2009

ja som mala cisarsky takze ja to mam tam dole ako predtym

klaudia74
28. dec 2009

Ahojte baby! Trošku som vám sem nakukla a pridávam svoje skúsenosti s uspávaním, ak vám to nevadí. 😉
Ja som malého uspávala keď bol maličký vždy tak, ako nám to vyhovovalo, t.j. keď som videla že zaspal už na ceste z kúpelne do spálne, tak som ho dala do postieľky a spal, ale vždy keď potreboval, tak som ho uspávala na rukách alebo v šatke. Vždy sa pri mne úplne ukľudnil a spokojne zaspal, potom som ho dala do postieľky. 🙂
Píšem vám to len preto, lebo som si aj ja vypočula názory typu "pokazíš si ho" - neverte tomu, lebo to nie je pravda! To že také malé bábätko chce byť pri mamine, je jeho prirodzená potreba takisto ako to že je hladné alebo potrebuje spať... V žiadnom prípade ho takto nerozmaznávate, dávate mu "len" pocit bezpečia, istoty a vzájomnej dôvery, čo je možno najdôležitejšie a bude mať vplyv na jeho celý život. 🙂
Môj malý má už vyše 2 rokov a pekne sám zaspáva, občas si ma zavolá a chce, aby som ho pohladkala, ale nie sú žiadne cirkusy alebo nič podobné. Takže funguje to bez problémov. 😉
Tu si môžete prečítať aj článok o nosení, kde je to lepšie vysvetlené: http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_con...

kisska
28. dec 2009

Ahojte babulky, sice neskoro, ale dufam, ze ste mali vsetky krasne sviatky 😉
Pri zaspavani sa tiez pripajam ku Klaudii - babo nepotrebuje viac ako 3 zakladne veci - plne brusko, prazdnu plienku a MAMINU 😉 Mam kamaratku, ktora sa chuda dala nahovorit na odkladanie dietata do postielky hned po nakrmeni, bez mojkania, pritulenia a dnes ma maly 5 rokov a ona sa stale nevie od neho odputat - nevie ho pustit ani sameho s tatinom na vikend.
Myslim, ze aj mama aj babo potrebuju jeden druheho a az ked maju dostatok tulenia sa, dotykov a mojkania sa , mozu riesit dalsie veci. To ako ked je clovek hladny, smadny... alebo mu treba cikat... tazko sa mysli na nieco ine, kym nema "uspokojenu" zakladnu potrebu 😉 A potom, ked je dieta dostatocne ubezpecene o maminej laske, pritomnosti a v bezpeci, moze v klude z nej zliezt a vybrat sa preskumavat okolie - samostatne a sebavedomo... Adam od zaciatku spaval samostatne vo svojej izbe a v postielke - ale mala som tam aj ja postel a v pripade potreby som lezala tam. A vychodila som si cesticku medzi spalnou a detskou, ked som za nim chodila pri kazdom zaplakani... Inak neviem ako vam, ale mne sa maly ovela lepsie ukludnoval, ked som "skocila" hned ako zaplakal. Ked sa uz rozplakal velmi, bolo ovela tazsie utisit ho. A prave minuly tyzden dostal "velkacsku" postel (postielka sa uz chysta pre Barborku) a trvalo len 3-4 dni, kym si zvykol na nove - aj ked teraz moze kedykolvek sam zliezt a buchat mame na dvere 😉
Drzte sa 😉

angellinka
29. dec 2009

Ak mozem poradit baby-som toho isteho nazoru ako kisska a klaudi 😉 take male babo potrebuje maminu,,,,
ale nebudem sa opakovat,baby to uz napisali.Majte sa!! 😵

manika77
29. dec 2009

urcite babo potrebuje maminu...a my zase babatka 🙂

luskacik
30. dec 2009

ahojte maminky, všetkým vám ďakujem za rady. Cením si každý názor. Veľmi ste mi pomohli. Občas totiž zabúdam na svoj materinský inštinkt a nechám si kecať do výchovy! ☹
Svetluska už si bola s malým na tom očkovaní? Ako to dopadlo? Mal nejakú reakciu? My ideme dnes. Normálne som z toho nervózna 😅

evitkamalicka
30. dec 2009

ja som tiez chodila na maleho pozerat ked som ho tam polozila a zo zaciatku tych par dni plackal, ale nikdy som ho z nej nevybrala, vzdy som sa mu len prihovorila, on sa ukludnil a sla som znova prec

svetluska4
autor
30. dec 2009

ahojky,
tak nas maly mal reakciu asi taku ze sa z toho vyspal 😀 sestrick ami povedala ze do ktoreho stehienka dostal tu kombinovanu vakcinu, ta je vraj na reakcie horsia , ze mu to mam chladit. no ja som dala na radu kamosky a pekne sommu tam dala troska octanovej masticky a zalepila leukoplastom. no a zaiden zapal ani horucky. akurat ze ked sme dosli z ockovania tak sa napapal a spal az do vecera potom kupkanie papanie a zasa mi pekne zaspal.
Takze injekcie presli uplne v pohode. na tu vakcinu na rotavirusy mal slabsiu reakciu ale az na 5. den, tak to aj pisu. No a reakcia to bola asi taka ako ked ma babo koliku, ze si nevie kakat a prdkat tak sme chvilku cvicili a potom zaspal , hehe ale rano mal nalozene ako do troch plienok 😀
Inak mne dr. aj povedala ze ak by mal horucku tak mu mam dat cipok do ritky - nurofen pre deticky, ale chvalabohu nebolo treba.
No ale hovori sa ze kazde dieta to znasa inak tak neviem ale drzim palceky nech to mate take ako u nas.

skrutka11
30. dec 2009

Ahojte kocky

luskacik, tak dufam, ze natalka sa ma lepsie ako sa mal Alex po očkovaní. 😒 😉

A teraz na inu tému.

presne 21.12.2009 sa môj drobec posadil. Sedela som v kresle a on mi pololežal na bruchu ako stale a zrazu urobil "brušák", chytila som mu rychlo ruky a uz sedel 😕 šoky na lačno...

tak sme boli z toho paf. odkedy zistil, ze takto ma lepsi vyhlad, stale sa taha do sedu, tak mu pomozem a drzim ho pod ramienkami, aby nebol pokrivený. Hlavku už krasne drží sam, este sa obcas neisto zachveje a viem, kedy si chce lahnut, ale kazdy den je to lepsie a lepsie. Citala som vela nazorov na sedenie, tak sa chcem opytat Vas, či ste poznali niečo take a čo ste robili. Nechcem ho do ničoho nutit, ani nasilu držať v sede aj ked ho držim pod ramenami, ved je to predsa este skoro nie? Ale uz sa čertí, ked ho "neposadim". Viete mi dať svoj názor? Budem vdacna za kazdy jeden.

Dalsia vec.... ležal na brušku a s nožičkami preberal na prazdno, tak som mu nastavila dlane, aby sa mal do čoho zaprieť a on sa zaprel a krasne si poskladal nožičky pod brušku, a kolienkami sa posunul dopredu asi o 1/2 dlzky jeho telicka. Nasmiala som sa, lebo ruky mu ostali popri tele na prvy krat a tak tahal noštekom po deke, ale na druhy raz pochopil, ze naco ma rucicky, tak sa normalne snazil ich pouzivat. To som ostala tiez v soku a nechcem mu ublizit. Tiez budem vdacna za kazdy nazor. Na nom normalne vidim, ze sa chce pohnut
Dakujem

manika77
30. dec 2009

skrutka tak to mas maleho sikovneho...ja viem tak ze babo sa nema dat sediet kym si samo nesadne 😉 u nas to bolo ked mal sedem a pol mesiaca..ale to bolo ine ,..sme cvicili vojtovku..a potom az v deviatich zacal stvornozkovat...ja by som asi pockala kym sa nauci sediet sam..predsa len to je skoro 😉

svetluska4
autor
30. dec 2009

ahojky
skrutka, vsetko zalezi od babatka, jedno je sikovnejsie ine si dava na cas. Aj nas Samko je rychly. Hlavku drzi dobre uz od narodenia, dr. sa z neho vytesuje ze aky je sikovny. Nam tiez ked prisiel na to ze z vysky je krajsi svet tak si to vyzaduje. nuz mame kresielko alebo ked chce sedkat tak len tak ze je podoprety o mna ale nie v pravom uhle aby nemal zatazene stavceky, je tak polo sede aby sa opieral celym chrbatikom. vtedy to tak nezatazuje chrbticu. Ja som sa na to pytala nasej dr. a ta mi povedala ze takje to dobre, ale ze nutit ho nemam, ze on sa posadi aj sam ked bude mat dost sil. Zatial precvicujeme dvihacky, pozante to, on je na chrbatikua za rucky skusame tahat do sedu aby udrzal hlavku v pohybe. hehe ale je prefikany bo ked sa mu nechce tak ani za boha, ale ked je rozjaseny tak sa chichoce a ide hore ako jeby mu za to platili.
Taakze co z toho vsetkeho plynie, nechame to na matku prirodu, drobec vie co a ako, on si bude skusat a raz sa mu to podari a uz ho nezastavis 😉

skrutka11
31. dec 2009

Dakujem svetluska a manika. Necham ho, nech sa morduje sam. A celkom mu to ide. Uvidite, este budu spolu hrať futbal 😀

lenoc
31. dec 2009

Prajem len to naj naj nielen na Nový rok, ale v celom novom roku,
nech vás i drobcov obchádzajú choroby a úrazy a nech máte z drobčekov stále rovnakú radosť ako na začiatku, lebo každý deň s dieťatkom je pre mňa taký malý zázrak. 😵 😵 😵

skrutka, wow, šikulko je ten tvoj Alex.
myslím, že dávať dieťatko sedieť "nasilu" a podopierať vankúšmi a všetkým možným, len aby sedelo, je jedna vec a to, že sa do sedu sám pekne vytiahne či sa snaží plaziť, je už niečo iné. Podľa mňa to netreba siliť a preháňať, ale asi má už dosť pevné svaly i chrbtičku, keď sa o to pokúša.
Maroško tiež už od začiatku dosť pekne držal hlavičku na brušku aj keď ho držím na rukách zvisle, v tom je šikulka (ale našu dokynu to akosi nezaujíma, to skôr sestričku 😀 ), ale až také kúsky ako Alex nestvára.
akurát si všetko, čo sa mu dostane k ručičkám, šikovne pchá do pusy. a krásne vie dať najavo radosť z niečoho.

K tomu uspávaniu - malého uspávame cez deň na rukách alebo v kočíku, v noci mi zaspí na didke (a ja často s ním a preložím ho do postieľky až po hodine, keď sa preberiem). Keď ho uspávam na rukách, vačšinou do 5 max 10 minút zaspí. Zatiaľ mi to uspávanie na rukách nevadí, nemám to srdce necať ho vyplakať sa a pochybujem ,že by táto metóda u nás zabrala, on by hádam plakal aj po hodine, čo by som ho nechala ležať v postieľke.
Večer spí takto - po nejakej dobe po kúpaní (podľa toho, kedy sa pred kúpaním zobudil), ho uspím na rukách, spí asi pol hodiny až hodinu a keď sa zobudí, máme zapnutý v izbe telkáč alebo aj malú lampu (aby vedel, že je už noc), ja ho len vezmem a lahneme si spolu do postele (v noci kojím vždy v posteli poležiačky), dám mu papa´t a on pri tom zaspí, sem-tam sa aj preberie, takže takto ležíme častokrát aj hodinu, kým nezaspí tak natvrdšie trochu. ale vždy je to lepie ako keď chodil večer spávať o desiatej - jedenástej.
Ale viete aký je "vychcaný"? V zavinovačke ho už dávno mávam len pri uspávaní )lepšie sa mi tak drží a prekladá do postieľky) a on už vie, že keď ho zabalím do zavinky, ide sa spať. Takže pokiaľ ho tam zabalím a on nechce spať, spustí krik. 😀 aj včera som ho tak zabalila, aby mu nebola zima už v pyžamku večer, ale ešte nemal spať. a začal sa jedovať, tak som ho len prikryla dekou a zrazu bol kľud. 😅

evitkamalicka
31. dec 2009

babulky aj my prajeme vsetko dobre do Noveho roku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre