Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

mandula
8. jan 2010

a este jednu, tu je na brusku ale pekne vidite ako mu idu vlasky dolu ☹
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

luskacik
8. jan 2010

Mandula, tvoj Peťulo je nádherný 🙂 aj naša Natty má takto vypadané vlásky... A bábätká bývajú takéto bacuľaté.... to znamená, že sú zdravé 😀 On to vybehá, keď bude chodiť za Natálkou 🙂 hihihi

skrutka11
8. jan 2010

ahojte dievčence, tak Peťko je naozaj krásny a nie je tučny! Naš drobec ma tak už 6kg a niečo a to mame štyri mesiace. Je taky akurat do ruky. som zvedava, co nam povie dokino na poradni. Ideme 20.1

Dam nejake fotky maleho nahača. 😀

svetluska4
autor
12. jan 2010

ahojky maminky, co sa deje? mate asi vela roboty ...
No aj ja som tu davno nebola, 🙂 Co mate noveho? Moj Samko sa silou mocou chce posadit, este sa sam neposadi ale ked ho vytiahnem do sedu tak sa jeduje ked ide naspat. Ked ho chytim za rucky uz sa taha hore.
A nejak sa nam rozrozpraval, stalesi nieco blaboce a krici nahracky. Hrazdick asa cela rasie ked taha hracky a nadava im 😀
Ja sa teraz marne pokusam dovolat na ortopediu k Dr. Jassovi , uzsme mali davno ist nakontrolu ale nejak sa ta, neviem dovolat, nikto nedviha. Este minuly tyzden som si myslela ze asi mali dovolenku, ale tento tyzden stale to iste. No budem skusat a ked sa mi nepodari skontaktovat sa s nimi do konca tyzdan tak zavolame nasej dr. ze co bude, ci mame ist k inemu. No mame to trapenie 😒

luskacik
12. jan 2010

jejda svetluška, dobre že hovoríš. Aj my už musíme ísť k ortopédovi. Mala by som tam asi zavolať. My ideme do Nitry.
Naša Natálka sa tiež v posledných dňoch strašne snaží rozprávať 🙂 vykrikuje mi tu a hŕŕŕŕka. Zlatučká je. Učí sa so mnou, ručičkami mi klepká po knižke a s tými oslintanými prstíkmi mi rozmazáva vytlačené ťaháky 😀

lenoc
13. jan 2010

Ahoj žienky, normálne rozmýšľam, či som tu už v novom roku bola.... 😕
Malý je zlatučký, "poslúcha", od neho by som aj stihla, No napr. aj dnes bol u nás dvojročný synovec a ten teda dá riadne zabrať. A zajtra príde zas. A pozajtra možno tiež. 😎 Dnes sa akosi viac začal zaujímať o malého, doteraz mu len hračky nosil, no dnes ho stále chodí bozkávať a hladkať, je to zlaté ale aj sa bojím, aby mu niečo nechtiac nespravil.
A okrem toho mám plnú hlavu pôžičky zo ŠFRB, čo tam všetko treba vybaviť... Na jar totiž začíname stavať domček. 😵 😵 😵 😵 😵

Luskáčik, Natálka vie, že sa nemá podvádzať a preto ti to rozmazáva..... 😀 (ešteže mne pred 4 rokmi nemal kto rozmazávať ťaháky 😀 )

Svetluška, aj uás je to podobne s tým ťahaním sa hore za rčičky - a ten krik, keď ho uložím späť! Strašne je vytešený, keď ho vytiahnem do sedu a môže sa obzerať. Alebo ke´d ho vyzdvihnem vysoko do vzduchu....
Tak malý pozerá klipy od Pitbulla na MTV? 😀 😀 😀
Maroško nie, ale musím mu ukázať, možno ho tiež didky na obrázku budú zaujímať. Ale tiež reaguje na hudbu. Keď sa niekedy jeduje, že ho položím na posteľ, pustím mu hudbu z mobilu a on sa pekne upokojí. Najradšej má Girl I want t make you sweat od Boba Marleyho.

Mandulka, prečo si zmazala fotečky, čo sa deje? ☹
Ale kým si zmazala, ešte som stihla minulý týždeň pozrieť fotečky, malý je zlatunký a náš Maroško je rovnako "tučnučký".
Mimocohdom, tvoj brat sa fest podobá na jedného môjho spolužiaka zo základky, ale keď boli s Manikiným spolužiaci, tak neviem, lebo jej muž mi známy nepripadá. Mandlka, ako sa voláte priezviskom? (napíš plís aspoň do IP, ak nechceš verejne).

V pondelok doobeda som bola v Šali a som si išla oči vyočiť, čo som sa obzerala po njeakej známej tvári s kočíkom a nič... (alebo som slepá?)

Len sa tu vy nedohadujte s tými frajermi! 😀 viete, ako to býva - kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí! 😀 (však Maroško?)

skrutka11
14. jan 2010

inak aj vy pojdete do MC v šali? V utorok poobede? chystaju sa tam babenky z STM šaľa tu z konika

luskacik
15. jan 2010

čaute baby,
no moja malá počúva Lady GaGa a Eminema 😀 keď to hrajú v rádiu celá je happy. No má otrasný vkus, po mne to určite nemá a ani po manželovi!! My jej púšťame tie detské pesničky a vyspevujeme jej ich, ale to ju akosi vôbec nebaví.
skrutka, ja by som chcela chodiť tiež do toho MC, ale ešte sa mi to zdá skoro. Natty ešte nemá ani 4 mesiace... možno na jar by som tam začala chodiť. Zoberieš nás tam potom??
Lenoc, no včera som mala tú skúšku, kde som potrebola tie rozmazané ťaháky a veru neviem či som ju zvládla :( nedalo sa opisovať, fňuk :( ešte ma čaká jedna.... potom ešte možno pôjdem na opravné... a už sa budem venovať len svojim materským povinnostiam 🙂 Už sa normálne teším, keď pôjdem opäť kočíkovať.

skrutka11
15. jan 2010

luskacik, ja pojdem tiez len tak kuk, aby som videla s kym si to pisem 🙂 pod so mnou a pojdeme potom kocikovat. Dufam, ze skusky ti dopadli dobre. Ozaj my sme uz boli u ortopeda 2x a i na druhy krat je vsetko OK all right. Takze tesssííííme. Akurat dnes mi drobec trocha štrajkoval, bol chudatenko taky unaveny, ze nie a nie zaspinkat. Ale uz je v hajke svojej a sladko buva uz hodinku. Natty je krasna prezivka 😉

svetluska4
autor
15. jan 2010

Ahojky, tak ja som sa konecne dovolala k tomu nasmu ortopedovi a ideme hned v pondelok. Esteze tam nemusime cakat a mozemem zaklopkat a hned nas zoberu.
Jaj kocky, aj ja by som rada sla do MC, ale takto v zime , neviem neviem . To ja sa musim vybrat s autickom bo pesky to je dost daleko, a ked uz to auticko tak musi byt dobre pocko a dobre cesty lebo ja v zime nerada jazdim.😖 No co uz necham to asi aj ja na jar ako luskacik.
Luskacik aj tebe sa Natalka tak silou mocou chce posadit a nervuje sa ked nieje v sede? Ten moj Samusko si dokonca ked ho drzim ako keby stal aj dupne nozkou ze ci fakt stoji. Strasne je zvedavy a vsetko chce vidiet. Ale nechce sa pretacat na bok. On bude skor sediet ako sa pretacat 😀 Asi sa mu to zda zbytocne. Je to velky certisko, co mu neni po chuti hned ohundre a okrici. Pokom to dite je ...

luskacik
15. jan 2010

No veru, Natálka je tiež riadna špekulantka. Chcela by už sedieť, alebo aj stáť, kebyže dovolím 🙂 Vymýšľa a skúša... Už sa jej podarilo aj pretočiť sa, ale to zatiaľ iba 2x (možno to bola len náhoda, neviem zatiaľ). Keď má dobrú náladu, tak sa jej pusa nezastaví, tooooľko mi chce toho povedať 😀 No proste úžasné sú tie naše deťúrence 🙂 a tie pokroky čo robia, to je neuveriteľné 😀

luskacik
16. jan 2010

skrutka, to plánujeme z babami z STM Šaľa tatú veľkú stretkovitú akciu?? To je super nápad 😀 , len ja nemôžem prísť, bo v utorok o 16.00 mám v Blave skúšku z marketingu 😢 No neva, tak potom fakt až na jar.

svetluska4
autor
18. jan 2010

no kocky, dnes je ale fuj pocasie, ale zasa ten sneh je krasny 😉 My sme akurat dnes isli k tomu ortopedovi, to so m si myslela ze si to odsoferujem sama, ale kdeze ... cesty uplne na prd, tak nas odviezol dedko. A to som sa este vcera nadejala ze si pekne sama odidem, ale uz ked ma v noci ta moja porodna meteorologicka jazva 😀 zacala tahat uz som vedela od kial vietor fuka. Inak u ortopeda sme dopadli veeelmo dobre, jadierka nam dorastli taaakze nam dr. odporucil uz davat na styri nech lezie. uuuu to bude srandy, uz sa teskam
Ozaj a kde mame mandulku ta sa tu uz davno neukazala 🙄

csikike
18. jan 2010

ahojte, tak my sme mali dnes poradnu a mala ma uz 6910g, kokso, pomaly dobieha tomiho 😲
mandula, nemate nahodou na kociku tigra?

svetluska4
autor
18. jan 2010

csikike, nemas ty nahodou brata Peta co robi v Samsungu? Lebo tie tvoje ocka na fotke sa velmi podobaju, a jeho sestra rodila 23.9., Ja som 24. uz isla domov tak som nemala kedy patrat 🙂

manika77
18. jan 2010

ahojte my sme chori uz druhy tyzden ☹ tak to je katastrofa doma..viete si predstavit..uz neviem ako ho mam zabavit...
aj ja som robila dakedy v samsungu 😀

evitkamalicka
18. jan 2010

aj moj muzik robi v samsungu 😅

csikike
18. jan 2010

svetlus, presne, to je moj bracho
poznas ho?

svetluska4
autor
18. jan 2010

hehe, ze ci poznam 😀 sak som ho ucila program v ktorom sa tam robi a sedel hned za mnou v kancli.
ze ho pozdravujem 😎 on urcite bude vediet kto som 😉

svetluska4
autor
18. jan 2010

inak sme sa tu zbehli celkom slusna Samsung family 😎 jaaaj je to tam blazninec ako vysity 😀

csikike
19. jan 2010

😀 svetlus, spomina si... ale to je skor na IP 😀

angellinka
19. jan 2010

csiki-pridete dnes do MC?

mandula
19. jan 2010

ahojte babulky, tak sa konecne ozyvam 🙂
mame sa celkom fajn, maly robi velke pokroky, velmi je zlatucky.
Stale si cmula prsteky, velmi mu chutia 🙂 ved uz mal aj uraz chudacik, lebo si poskriabal dasno a krvacalo mu to ako dive. On chuda plakal, ja ho tisila a utierala krv, boze, neviem kde sa v takom malom cloviecikovi tolko krvi aj zobralo. No ale preslo to a on pokracoval v cmulani veselo dalej 😀
Uz som ho zacala kupat vo velkej vani, lebo do malej sa mi uz vazne nezmesti, boooze, keby ste ho videli, to mame s mamou normalne show. On sa snazi kopat a akoby plavat. Totalne sa jasi, no je svetovy. Uz si objavil aj nozicky, tak teraz si ich stale obzera, este si ich ale nevie chytit a to ho rozculuje 😀 objavil si aj vlasky, tak sa s nimi hrajka a trha si ich, ved naco by sme my mali vlasy, no nie? 😀 😀 😀
No a 11teho sme boli na poradni a maly ma 7kg, teda dnes uz aj viac. Lekarka sa zdesila, ale povedala, ze to nic, ze to vybeha, nechcela verit, ze len kojim 😀

ja som mala upchaty mliekovod, baby strasna bolest, ale tu na koniku mi poradili kapustny list na to prilozit a bolo naozaj lepsie, tak som to zvladla bez liekov. Au, ale bolo to strasne. Vo stvrtok idem k ocnej, lebo tie oci ma vazne bolia a zacinam velmi zle vidiet, ja som asi vazne nejako zle tlacila. Ved uvidime, co s tym mam, asi len velky tlak.
Tento vikend sme mali mat krstiny, ale posunuli sme to na 6.2. tak dufam to uz klapne. Tak teraz vsetko zhanam a nahanam sa. Ale inak pohoda.

Csiki ano, mam tigra na kociku, videla si ma? Pridaj sa ku mne, ak ma zbadas, ja sa budem tesit, ja sa tak vonku nudim ze az. Nemam s kym ist. Isla by som aj za vami do Sale, ale to je daleko a kym tam prideme, tak mozeme ist naspät. nech uz je leto, to pridem aj na cely den.

No, letim, maly princ sa zobudil a krici JEST, JEST 😀 😀 😀 ale dnes sa este ozvem. Zatial papa.

Okolo 14,00 idem von, ak sa niekto chcete pridat tak sa budem tesit. Budem sa tocit okolo tesca, cmuky.

Jej a Manika - skore uzdravenie.

mandula
19. jan 2010

No a este som chcela.

Moj maly nie uplne vzdy ale väcsinou ked sa napapa tak dost aj vygrcka - je to preto, ze sa vela napapal, alebo ze hltavo jedol? Alebo to mam nejako riesit? Aj vam sa to stava? On si grgne a sup uz aj grcka, a ja som cela ogrckana 😀

No a este jedna vec. Viete aky on je nervak? On sa nervaci pomaly uz so vsetkym, ja neviem, ci sa nudi alebo preto ze mu to vsetko nejde a on by uz chcel vela veci, alebo je jednoducho nervak? Vasi sa nenervacia? Asi nie, co ? To asi len ja mam takeho certa 😀

svetluska4
autor
19. jan 2010

Mandulka, neni mozne, tten moj Samusko si vcera vyviedol to iste co tvoj Petko, skrabol si do dasienka a krvi ako na zabijacke a revuuuu. A to mal ostrihane nechty takneviemako sa mu to podarilo. dnes som mu ich pre istotu prepilnikovala , drzal ako hluchy dvere. Uz ho dost svrbi dasno lebo stale tam pcha prsteky tak cakam kedy sa mu prereze prvy zubok, bo vidiet pod dasienkom ich je uz dost dlho ale este nevysli.
Ze ci sa mi maly jeduje a certi? hahaha a ako. hlavne ked si ho nevsimam a on sa nudi. nechce sa mu uz len tak lezkat a chcel by sediet ale este sa nevie vytiahnut do sedu sam a ked h vytiahnem ja tak homusim istit lebo by chcel vsetko naraz a stabilita je ta tam. 😀 A certi a hada sa s hrackami hlavne ked ju chce rychlo chytit a ruky este neposluchaju alebo sa netrafi s hrackou do pusy, to sa vie jedovat a nakoniec zacne mrncat a je po hre a ideme sa maznat. darmo, mozog uz funguje na 100% oci by chceli ale ruky nohy este neposluchaju. No a jeho najoblubenejsie blaznenie, ked si ho zdvyhnem nad seba a prevalujem ho zboka na bok , smeje sa ako o dusu. ked to uvidel moj mangel tak to pridal do svojho repertoaru smiesnych akcii a ked sa takto blaznia dlho tak ma chudiatko z toho aj stikutku.
To grckanie, zalezi ci grcka vela alebo malo, take slabe grckanie je normal, moj si zvykne sem tam malinko grcnut aj dlhsie od papania a vyzera to ako zrazene mliecko, a ked sa vyslovene prepapa tak to vacsinou skonci na mne a mozem sa prezliekat.😀

skrutka11
20. jan 2010

svetluska a mandula... tak dufam, ze nas to obide s tymi dasnami a ze si ich nedoskriabe lebo nechtiky mu rastu ako mladej slecne. normalne nestiham strihat

mandula... pokial negrcka prúdom, tak je to ok. Citala som, ze deticky by sa nemali krmit skvor ako za 2,5 hodiny cca, lebo maju tendenciu to dopapane mliecko vyvratit, tak skus, mozno ked urobis vacsie prestavky medzi krmeniami, tak to bude ok. Inak mne to fungovalo. Ked papal kazde 2 hodinky bola pohoda. Akonahle som mu este "dotankovala" ked si "malo podla mna" potiahol, tak zacal grckat. Takze teraz to neprehanam s dokrmovanim a je pohoda. Skus. mozno pomoze 😉

luskacik
21. jan 2010

ahojte baby, s Natálkou si práve čítame časáky (teda ja čítam a ona mi krčí a slintá strany 🙂) a zistili sme, že v roku 2009 sa v galantskej nemocnici narodilo najviac detičiek za posledných 20 rokov 😀 a na Slovensku sa narodilo najviac detí za posledných 10 rokov! A ešte píšu, že na šalskej matrike zaevidovali najviac dievčenských mien Natália a Viktória a z chlapčenských mien bol najviac Dávid, potom Lukáš, Martin a Samuel 😀 No paráda, tak to budeme mať poriadny problém dostať ich všetkých do dobrej škôlky, na základku, na strednú a na vysokú 😖 A Natálka bude mať každú druhú spolužiačku Natálku 🙂

svetluska4
autor
21. jan 2010

No sa Galante machruje ked vsetky maminky zo sale a okolia musia chodit rodit do galanty,lebo salska nemocka je zavreta 😠 A to nehovorim o tom ze deticky sa automaticky zapisuju na matrike v GA. Nas samko ani nebol napisany v salianskych novinach kvoli tomu, nie sme priamo salania i ked matrikou patrime k sali, tak nas tam ani nezapisali 😠 Esteze to uvitanie nam spravili, bo byma uz vazne nastvali 😎
Inak s tymi menami, to je tak, ked si clovek mysli ze aha ake dobre meno som nasiel moderne a malo pouzivanem tak ako na just ho ma najviac deti 😀 😀 😀
No s tou skolkou budeme mat asi fakt problemy, do skoly zobrat musia ale skolka to je nieco ine.
Nejak mi zacina vrtat v hlave myslienka otvorit si vlastnu skolku, hm ale kde na to zobrat grose. 🙄

mandula
21. jan 2010

Tak babulky, bola som dnes u ocnej, straaasne mila lekarka 🙂 Tak ja som slepa ako patron, nevidim do dialky, nevedela som skoro nic precitat, aj ked som zmurila ako blazon. A tak mam okuliare 😉 No to bude, ved ja neznasam ani slnecne a nie este dioptricke, ale co uz, nechcem byt do 50tky uplne slepa a tak si idem po ne.

No a stym grckanim - skrutka - ja mu davam kazde 3 hodiny, niekedy aj 4, to on podla mna tak pahltne papa. Ved on taha, ako o preteky. Potom sa rozculuje, ze som mu tu braradvku zobrala a cele to vyhodi na mna. No cert, co vam budem hovorit.

S tym prstekom v puse uz nemam silu bojovat, ved on si tam nedava uz len 1 ale vsetkych 10 😀 Ja tak rozmyslam, ci sa objavuje a preto to robi, alebo ci ho aj nesvrbi dasienko, neviem, no kazdopadne sa radsej otacam, ked to robi, lebo to je strasne sa na to pozerat. Davala som mu rukavicky, ale jedoval sa, tak som mu ich dala dole.
A inak nechtiky aj jemu rastu ako z vody, ved mu ich striham 2x do tyzdna, a aj tak sa poskriabal.

Svetluska - ta skolka je fakt dobry napad. Keby si urobila dobry plan a predlozila ho, tak Ti na to daju peniaze, neviem ci mesto alebo stat, ale podporili by Ta. Kamoska si takto otvorila nejake kurzy, ci co. Teraz to normalne splaca.

Ozaj a kedy sa chodi tomu ortopedovi? Mam este cas? Nasa lekarka mi zatial nic nevravela a najblizsie k nej idem, ked bude mat maly skoro 5 mesiacov - to idem na to preockovanie. Nie je to potom uz neskoro na toho ortopeda? nemam jej radsej zavolat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre