Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

luskacik
5. jan 2010

mandula, a kedy spravíme zásnuby? 😀 Na prvé narodeniny? A čo keď jej poblázni hlavu Samko? 😀 😀 😀

manika77
5. jan 2010

heej a mozno bude chciet Natalka starsieho a bude s nasim Markom 😀

mandula
5. jan 2010

vsak pockajte, naucim ja Petka ako na baby a ani Samko ani Marko nebudu mat sancu 😀 😀 😀 na vianoce dostal taku farebnu husenicu a s tou sa teda uz mojka jedna radost, ani zobrat mu ju nemozem 😀

luskacik
5. jan 2010

😀 😀 😀 Baby, keď som bola malá, tak aj moja mamina mi našla frajera, bol to syn jej kamarátky. Mal toľko rôčkov ako ja...volal sa Mirko a chcel byť traktorista, ale mne to bolo jedno 😀 Ja som im na všetko hovorila, že mi to je jedno... ááááále potom som nastúpila do škôlky a tam som sa zaľúbila do Jurka 😀 a už mi to jedno nebolo! Odvtedy sa všeeeetky moje bábika volali Jurko... aj keď to boli dievčatká 😅 A odvtedy som mala ešte 100 ďaľších frajerov až som stretla toho pravého 😎
Mandula, ty si mala ešte len 99 frajerov... ten stý - bude ten pravý!

luskacik
5. jan 2010

Jáááj a mandula, ten "Mirko" je tuším ešte stále slobodný. Ja neviem prečo, asi na mňa ešte stále čaká!! Keď chceš zoznámim vás. A neboj nakoniec nie je traktorista 😀

mandula
6. jan 2010

tak Mirko, traktrorista? Noooo, porozmyslam 🙂 😀
Ja ked som mala 12 tak som bola neuveritelne zamilovana do jedneho Tomasa. On bol depesak a nosil baretku, kozene gate na traky a mal ciro. Ja som ho zrala. On mal ale 18 a nebolo to realne. Vzdy ked bol vonku tak ja som dokazala cele hodiny stat v okne - podla mna aj z toho mam krcove zily 😀 Ostalo z toho len to, ze som aj ja depesacka 😉 Nedavno mi napisal, ze ahoj kamoska, depesacka ze cas pokrocil a ze na mna nezabudol a ze ci sa nestretneme. Tak ja ze ano, cela natesena, srdce mi bilo ako vtedy ked som mala 12. Stretli sme sa, ale uz to nebol on, bol to niekto uplne iny, vazny, pri tele, bez imidzu - je strasne dobry chalan, naozaj strasne dobry ale ja neviem co to je so mnoui, jednoducho ma nepritahuje.

Co z toho vyplyva? Ja nikdy nebudem mat normalneho chlapa!!!! 😀 😲 😲

skrutka11
6. jan 2010

NO CAFTE, konecne som Vas docitala.

Mandula... ta baba v podstate zato nemoze, nech uz je aka je...jedna fotka asi mne nestaci na porovnavanie 😅 ale tiez si mohla vybrat inu fotku. A ten tvoj "leziak" je hnup sam o sebe a urcite by som ja uz o neho nezakopla... Teraz ma vycitky? Blbec to je a tu chuderu tiež ľutujem. Sorry, ale to je moj nazor a ja by som sa k nemu asi nevratila, aj ked je to ťažke takto to urezať. Teraz citim, že si šťastna a ako mu to daš vyžrať a ked sa chces k nemu vratit tak to aj musis urobit, ale to sa musis zmenit asi aj ty, aby sa Vam to nezopakovalo. A mať dve detičky na krku a sama, tak to už nie je boh vie čo. Mysli prosim ťa nato. Inak kvoli tej cicke som sa musela zaregistrovat na pokec 😀

luskacik...co je s tebou? chodite kocikovat? Asi pojdem aj dnes, len neviem ako to s kocikom v snehu zvladnem.
To je fajn, ze mala to takto krasne zvladla

manika a svetluska, dakujem za pochvalu nasich, aky su šikovny a neberte to ako vychvalovanie. Len sa vytešujeme. Všetky naše dietky su super, no nie? 😵

skrutka11
6. jan 2010

manika, neprides do Sale niekedy? Zase nemam s kým kočíííkovať 😀 kto sa pridá?

manika77
6. jan 2010

skrutka ja to neberiem ako vychvalovanie..ved o tom to tu je 😉 premna su sikovne vase dietky lebo moj marko bol trosku pomalsi tym ze bol taky velky 😉 tak kludne chval rada si to precitam..

noo a rozmyslam ze pridem...len teraz ten sneh je na prd 😖

luskacik
6. jan 2010

čaute,
skrutka no vieš, mne práve začalo skúškové obdobie 😢 Tak sa učím, píšem seminárky a robím ťaháky... Malinká je viac s babkami ako so mnou... ja som teraz len pojazdná mliekareň.
Dnes sú tu moji rodičia, lebo manžel je v robote... Tak dedko ráno staval veľkého snehuliaka pri okne a babka s Natálkou ho sledovali cez okno 😀 Potom s ňou chcel ísť dedko s kočíkom von, ale keďže k nám (na koniec Šale) chodia odhŕňať až po funuse, tak sa museli vrátiť, lebo v tom snehu sa kočík nedal ani tlačiť ani ťahať 😒
No a takto to so mnou bude celý január ☹ už teraz mi z toho hrabe, vôbec mi to nejde.... a od zajtra idú zase všetci do práce.... tak neviem ako to budem sama zvládať aj malú aj učenie... Držte mi palce.

mandula
6. jan 2010

ahoj skrutka, dakujem za tvoj nazor, a mozem Ti povedat, ze si to presne vystihla. Az na to, ze podla mna aj ta baba za to moze, ved to len chora baba a stetka moze urobit to co urobila ona. Ma 17, on 30, ona je slobodna, on ma dieta, este ani bohaty nie je, a keby si vedela ako velmi sa tlaci do ich rodiny - vsemozne to skusa cez vsetkych surodencov a to ich ten moj ma 6 😲 Asi ju to velmi bavi. Vis to sa tazko chape, ja to tiez chapem az teraz ked som to zazila. Jasne ze on je hnup, o tom neni pochyb ale ja sa velmi hnevam aj na nu. Pretoze zeny vedia byt velke opice, povedzme si ako je. Zena ked chce, dokaze aj nemozne. A dne su tie mlade take nasilne, ze by si neverila. No ale kazdopadne, ci uz sa vratim alebo nie, bude to mat tazke. Ja som velmi na lasku, a ked ma niekto zradi, tak ta cesta spät je moc tazka. Bude mat co robit aby som mu odpustila, to mi ver. A 2 deti? Neblazni. S nim asi nie. To by musel byt veeeelmi dobry a ja o tom presvedcena.

luskacik inak obdivujem Ta, ze to takto zvladas. Ja uz mam nastatie vsetky skoly za sebou a mam co robit aj bez toho. Ved ja sa neviem sustredit ani na noviny a nie este na ucenie. Ale myslim na Teba a drzim Ti palce.

Manika, uz by si naozaj mohla prist ani ja nemam s kym kocikat 😀 Neboj ten sneh do pondelka zmizne, tomu verte. Ved od piatku hlasia zase dazd, asi ma porazi. Dnes som bola vonku a az na to, ze to po tom snehu je makacka, bolo super, vobec nebola zima. Maly sa v tom kociku tak uspal, ze este stale spi a to som uz hodinu doma 😉 moje zlaticko.

Dnes som ho dala pred zrkadlo, ludia ten sa nahlas smial a nechapal co to tam vidi. Uplne sa az nahol aby lepsie videl, no my sme s mamou skoro umreli od smiechu.

A este nieco. Viete ako sa mi dnes po papani posral? Ze bol zakakany az pod pazuchami 😀 😀 😀 😀 nechapem, ako sa mu toto podarilo.

lenoc
6. jan 2010

Ahoj babulky, včera som vás dočítavala, dnes píšem 😀
Tiež som kukla tú babu na pokeci, vôbec by som jej nehádala 17 rokov. Skrutka, tak kukni aj do fotoalbumov- tam má fotiek viac. Iak, keď mám pravdu povedať, ani ja som tam neni zaregistroaná, ale drahý je (kvôli neteri a bol tam asi tak 3x dokopy), tak som sa prihlásila cez jeho nick.

Luskáčik, dž sa! A Natálka to ako zvlda, že je toľko bez teba? Pýtam sa preto, že keď sme mali zabíjačku, o malého sa mi starala neter a ja som chodila len nakojiť (aha, Maroško, RAJO prišlo 😀 ) a on sa mi potom v noci budil v postieľke ani nie kvôli hladu, ale chcel byť so mnou v našej posteli.

Ale to bolo ešte v dobe, kedy dobre spával v noci, potiahol aj 4 - 6 hodín vkuse a potom ešte tak po 3 hdiny sa budil. TEraz síce večer dobre zaspáva (aj to posledné dva dni neni pravda 😖 ), ale v noci už asi týždeň sa často budí, poslednú noc asi každú hodinu a pol. Našťastie sa len napapá a zaspí. Horšie je, že by najradšej spinkal s maminkou, na čo ho veľmi zvykať nechcem.

Aj u nás bol s ťuťu muťu problém zozačiatku, mangel tiež vravel, že som akási užšia, a to som mala cisársky!

dnes bola sranda, to kočíkovanie po snehu, ale aspoň nebola zima. Ale inak to bolo krásne, sneh vrzgal pod nohami (a pod kolesami).

Baby, keď sme boli zo strednej na školskom výlete trojdňovom, tiež tam bol jeden, len nie Mirko ale Janko-traktorista 😀 Ale to bol taký miestny týpek, asi okolo 30 ale zanedbanýýýý, fuj, sa tam motal okolo nás.

skrutka11
6. jan 2010

luskacik...tak to ta obdivujem, ze si sa dala na školu. Obdivujem, lebo bola by škoda to zahodit,ale sklbit to s Natalkou, to chce vela vela trpezlivosti.

ozaj a s tymi zasnubami...Pozor...este je tu Alexander 😀 ten moze vypalit rybnik tiež
😉

ťuťu muťu... no u nas je to zo sexom asi tak, ze ked je raz za mesiac, tak aj vela. Ja neviem cim to je. Najprv sme mali zakazane, potom ked sme to skusili to nebolo boh vie co, ale sex by mal byt o milovani nie? Jednoducho to nebolo ono, aj ked sme sa s nazili, asi to musime znova nakopnut. Ja som skvor na laskanie, bozky a to ostatne pride samo. Uz sa natom smejeme. Akosi nam to zatial tak vyhovuje. V podstate sa znova spoznavame. Pocas tehu sme to mali tiez zakazane... Tak bieda bieda, ale je nam spolu dobre, a pevne verim, ze znova to budeme robit ako zajačiky xi 😀

mandula... ta slečna od vedľa, čo ma zálusk na Tvojho muža, ja som žila v tom, že ona o tom nevedela a teraz ked to uz vie, hovoris, ze sa nevzdava? Je trapna, ale co uz. Co si mysli, ze si nenajde sebe rovneho a nezadaneho? Ach jaj... Tak drzim paste, hlavne ty maj rozum, dobre? Inak vy spolu tutu mutu? A ako ho chceš potrestať? Ved pre chlapa je najvacsi trest ked ma zakazane tutu mutu nie?

mandula
7. jan 2010

tak vidim, ze to tutumutu asi kazdej robi problem, ale to podla mna suvisi s kojenim. Ja som dokimu povedala, ze ma asi velmi zasil, on sa smial, ze to ked dokojim, tak sa to znova da spät, ale ako manika pisala, tak asi ani vtedy.

Ja som to tutumutu mala od porodu iba raz, teraz ked som bola v senci. Nedalo sa tomu odolat, najprv som sa 4 noci drzala a hovorila som mu, nech si to hlada inde ale na piaty den som podlahla, lebo aj mne to strasne chybalo, ale ako som uz pisala dopadlo to strasne. Bola som ozaj velmi uzka a bolelo to. Tak bolo tiez len maznanie 😀
Ale teraz sa vam priznam. Ja uz na to mam taku chut, ze asi zosaliem, ale musi to pockat, kym to bude medzi nami dobre a ak nie, tak to ostane len snom 😀 Vy na to nemate taku chut?

A este nieco. Mozu ti nasi drobci pozerat telku? Petko strasne rad pozera telku, len sa bojim, aby som mu oci nepokazila. Neviete o tom nieco?

skrutka - a vies ze ma potom napadlo, ze vsak pockajte, pride Alexander a ten nam to vsetkym nanda 😀

Lenoc - a ten tvoj je este stale taky valibuk, alebo sa to u neho vyrovnalo po porode? 🙂

Ozaj baby, kolko maju ti vasi? Mne sa moj zda nejaky velky a tucny. K doki ideme teraz v pondelok, tak som zvedava kolko vazi, ale meria 65cm. A vazi podla mna aj 8kg. Ako su na tom vasi?

luskacik
7. jan 2010

mandula, takéto malé detičky by nemali pozerať telku. A hlavne nie, keď je všade tma a len telka je pustená... sú to silné farby... a tak isto je to aj s počítačom... nemali by pozerať z blízka na motinor, keď všade je tma, silno to žiari..
keď - tak radšej večer zapni ešte nejaké svetlo v izbe. Ale mysli na to, že deti sú veľmi veľmi prešibané a budú chcieť pri telke tráviť stále viac a viac času 😀
Aj naša Natty rada leží pri telke.. to ju naučil môj manžel ☹ Ešte kým je taká maličká, tak sa tomu snažím zabrániť, ale potom to už bude ťažšie... a nechcem aby sa jej očká kazili už teraz.
baby, moja malá má teraz 3 mesiace a takmer 2 týždne a váži 4900 g a má 60 cm... Ja sa zase bojím, či to nieje málo. Ale dr. povedala len to, že je s malou spokojná. Zrejme dievčatká bývajú menšie 😒

mandula
7. jan 2010

luskacik, tak ja to tiez budem musiet obmedzit s tou telkou. Mam vzdy zapnute aj svetlo ale aj tak, velmi sa bojim o tie oci. Lenze ked jemu sa to tak paci. Tu hlavu otaca dovtedy kym nenatrafi na telku 😀

a s tou vahou. Asi ano, u dievcat je to ine, ty ale moj mal 7.12. 6kg a to uz presiel mesiac, tak som zvedava kolko pribral. No 8 este asi uplne nema, ale 7,5 urcite. Tazky je strasne. A zase vyska ma byt po kom, ved ja mam 175 a moj 190cm, takze ma byt po kom vysoky, to je v poho. Ja len ta vaha, ved on ma take faldy ze az.

a este mam 2 otazky:
1/ ako t jes vlaskami? Petkovi zacali papadt vlasky, ale dost. Normalne mi tecu slzy, on ich mal tak krasne, teraz ma na jednej strane hlavky akoby taku plesinku. Kedy mu narastu jeho normalne vlasky? Boze, ved vyzera hrozne. Moje zlate. Taky je nadherny a tie vlasky mu tak padaju ☹ ☹ ☹
2/ stale sa rozhodujem aku mu mam kupit tu hraciu deku s hrazdickou. Ked ja neviem, ci mi tam vydrzi, ked ho tam polozim a ci ho to bude zaujimat. Nasla som jednu nejaky deluxe forest ale ta stoji 73eur, to sa mi zda vela. Keby som vedela, ze ho to bude zaujimat, tak to kupim. Neviete mi poradit? Nemate to niektora doma, ake mate s tym skusenosti? Ma to vyznam?

Dakujem, cmuky 😉

mandula
7. jan 2010

este som chcela:

ja mam doma taky ten kolotoc na postielku, ked ho polozim do postielky a zapnem to, tak sa mu to paci, ale to hra asi len pol minuty a potom to musim natocit. To je hrozne, ved pritom nic neurobim, len to natacam. A ked to nenatocim viac ako 2 minuty, tak malemu dojde ze je v postielke sam a zacne sa dozadovat von. Dovtedy sa mu tam veeelmi paci. Preto chcem nejaku tu hrazdicku, ktra vydrzi dlhsie hrat. A aby ho to aj zabavilo aj nieco naucilo.

lenoc
7. jan 2010

No my sme chceli ist von teraz, že malému dám papať a ideme, a on mi zaspal na didke, tak som tu a von sa pôjde neskôr.

Tak u nás je sexík častejšie, ale teda nič moc, mandul, ja ťa obdvujem, ja práveže nemám na to chuť. Alebo ak mám, tak ma to napadne skôr cez deň a kým drahý príde domov a je večer, 100x ma to prejde. 😒
Niekedy je to len taká rýchlovka, pre pokoj v dome 😀 , šak som vám tuším už raz písala, akú máme spoľahlivú atikoncepciu - uši má jak antisex-radary, večne sa zobudí skôr, ako vôbec niečo začneme riešiť. 😠 😀 😀

Náš krpec v poslednom čase tiež rád pozerá telku, ale snažím sa ho otčať tak, aby na ňu nevidel. Minule mi pri uspávaní chcel pozerať kriminálku, 😅 tak som musela vaypnúť telku a pri uspávaní čumieť do blba. 😒

Na poradni sme boli naposledy 21.12., vtedy mal 7200g. Meria asi 64-65cm, to som ho merala len ja doma, dokyna nie. Mandulka, a čím krmíš Peťka, že už toľko váži? ale to ja len tak zo srandy, kojíš, pravda? Asi mu veeeľmi chutí papkať. 😵
Maroško teda priberá normálne, nie je až taký valibuk, asi je ako iné rovnako staré deti. Veď aj oblečenie nosí "normálne", teda 68 väčšinou, alebo keď beriem tesco veľkosti tak 3-6 mesiacov.

Aj nášmu malému sa páči kolotoč nad postieľkou, háda sa s ním, keď prestane hrať. Tiež máme taký, čo každú chvíľu treba naťahovať. Neviem, prečo to nevymysleli na baterky.... 😠 😀
A pod hrazdičkou sa mu tiež páči, najprv len akoby náhodou drgal do hrkálok a tešil s z toho, potom ich začal chytať aj sám a teraz si hračky na hrazdičke najradšej pooblizuje a narve do pusy, ak dočiahnu. Strašne sa vie jedovať, keď leží napr. v lehátku a má tam zavesené hračky, ktoré mu nedočiahnu do pusy, keď má práve chuť dačo obžúvať.
Aj s nami sa posledné dva-tri dni háda, doteraz to bolo len agú agú a vykrikoval, len keď si ho nikto nevšímal, teraz nahlas vykrikuje na celý dom, keď sa s ním rozprávanme.
Mandul, tak ma napadlo, ty máš tiež to vibračné lehátko s hrazdičkou, veď ak sa mu páči tá hrazdička a hračky na nej, mohol by sa vedieť zahrať aj pod klasckou hrazdičkou s dekou.....
Alebo príď k nám vyskúšať. 😉

Maroškovi padal ivlaásky len trošku a ani ich nemal také dlhé ako Peťko, tak neviem z vlastnej skúsenosti poradiť, ale kamoškin malý mal tmavé dlhšie vlásky a vypadali mu hlavne po bokoch, hore na hlavičke mu zostali, tak ak je srtrapatučký, vyzerá ako madoxx - syn angeliny jolie. 🙂
malý ma akurát takú lysinku vzadu na hlvičke - ako leží a šúcha si vlásky.

ozaj, strašne sa mu páči, keď sa za ručičky vytiahne do sedu (už mu to ide dosť pekne, ale jasné, že ho musím ťahat aj ja), tak sa bude obzerať, keď sedí... A strašne sa lúbi zapierať nožičkami keď ho držím zvisle a sedím. normálne sa aj postaví, keď ho držím pod pažičkami a trochu potiahnem dohora.

csikike
7. jan 2010

ahojte,
tak pridavam sa s malym tuckom, teda, mala ma asi 65cm a okolo 6,5kg co sa mi zda dost, lebo maly mal tolko ked mal 6m
a co sa tyka sexu, tak u nas je to uz ako predtym, podla mna sa to frekvenciou zlepsuje 😀 , teda mala som cisarsky tak to asi preto
u nas fici to lehatko, a hlavne velky brat, ten robi malej opicky a ona sa na nom rehni, horsie je, ze maly ju tak lubi, ze sa bojim aby jej od samej lasky neublizil
mame aj hrazdicku a celkom sa jej paci, ale musi mat nato naladu
a mandul... podla mna si sa rozhodla spravne, ak mu das este sancu (co asi ano) tak nech o teba (vas) bojuje
a kocikovanie u nas je teraz divoke, lebo maly chce chodit na sanky, takze musim hladat kompromis, kde mozem ist s kocikom a je dost snehu aj na sanky 😀
poobede uz sa nebudeme mat kde ist so sankami akym tempom sa to topi
a vlasky? hm, nasa je lebkounik, takze nezbadat ze by jej nieco padalo 😀 to skor mne 😔

manika77
7. jan 2010

ahojte, tak my sme mali lehatko aj hrazdicku..a boli nam na dve veci jeho to nebavilo..zalezi od dietatka ci sa chce nosit alebo nie a ci sa zabavi samo..marko nebol ten typ co by vydrzal niekde sam..tak my sme sa nosili..mojho marka az teraz po roku zacinaju zaujimat hracky...takze asi tak 😉

a k vlaskom neporadim, maly sa narodil total vlasaty ale nikdy mu nevypadali lebo pod tym mu rastli dalsie..takk plesaty nebol..ale asi to je normalne 🙂..on uz od pol roka sa striha so strojcekom 😀

svetluska4
autor
7. jan 2010

ahojky kocky.
ale ste tu toho popisali kym som tu nebola. Vidim ze tutumutu tema trapi asi kazdu. No u nas sa to dost zlepsilo. Normalne bolo aj velke O.
Mandulka, tu hrazdicku , to ti staci aj taka obyc ze deka a nad nou ramienka na zavesenie hraciek. Nas maly zdedil hrazdicku co tiez stala nenormalne prachy ale to babosi tie vymozenosti aj tak velmi neuvedomuje. my mame taku ze blikaju jvetinky na deke a vyhrava melodie ale aj tak sa najviac zabava na zavesenych hrackach, natahuje ich, lize, dava do pusinky, krici na ne, a velky kamarat je zrkadielko co na tom je tam ked sa zbada tak sa tak vytesuje. Dobre na tom je ze tam mozem zakvacit vselijake hracky nie len tie co su k hrazdicke. Takze podla mna staci uplne obycajna hrazdicka a fidlikatka aj tak kupime alebo dostaneme. Samkovi so m na tu nasu teraz zakvacila taku tu retaz co sa dava do kocika (take 3 zvieracie hlavicky co hrkaju) no a je tam slonia hlava a chobot je stale v puse.
Inak co sa tyka telky tak aj nas je jak magnet. Ale ma povolenu jednu rozpravku a nejaky ten hudobny klip. inak je otoceny k telke chrbtom. Ono deticky tomu aj tak este vela nerozumeju len ich to laka lebo sa tam mihaju farbicky a to ich laka. Hehe ale aky je ten moj maly fiskus ked je pustene MTV tak len pocuva aleked ide Pitbull tak hned kuka, neviem ci ste videli jeho klipy ale poskakuju mu tam take obdarene tetusky. No a on ked vidi cici tak je cely hotovy. Vidno ze je chlap. Inak akurat vcera sme na spektre videli dokument kde pozoruju ako sa deticky vyvijaju v roznych prostrediach. a bol tamjeden chlapcek co mal cca 3-4 roky, hral strielacky na xboxe ako besny (podla mna zla vychova, strielacky 😠 , sak su aj ine hry) ale ked robily testy tak bol najsikovnejsi, co sa tyka reflexov aj rozmyslania. Len nevie ako mu to strielanie zaposobi na psychiku , no vsetko ma svoje za a proti.

nas Samusko je asi z tych vasich drobcov - chlapov najmensi, 21.12. n aporadni mal 5870g a 62cm, doteraz priberal tak 700g za mesiac, ale ako sa pise po 3-4 mesiacoch sa to rychle priberanie spomali. Podla tabuliek chlapci v 3 mesiacoch maju priemer 62cm, min. 55 a max. 70 cm, A vaha sa ma do 5. mesiaca zdvojnasobit (z porodnej vahy) a do konca 1. roka dokonca trojnasobok pre 3. dietatko je vaha dobra medzi 4 a 8 kg. Takze Petulko ma hornu hranicu, ale nebol to sa este zmeni. Chlapci sa zacnu rychlo nataovat do dlzky a ked hovoris ze aj mamina a tatino su velky tak je to v pohode. Inak dolezity je aj pomer vyska vaha.

Vlasky- tak nam najskor vypadali hore na hlavicke teraz uz ma svoje (trvalo to cca 1 -1,5 mesiaca) teraz ako vrti hlavickou tak nema vlasky vzadu na hlavice ale uz badam ze mu tamnieco rasi. Sranda ze vrtulka mu stala 🙂 Takze nebojte sa maminky, to padanie je normalne , oni za chvilku narastu a bude este krajsie.

no idem bubustek sa mi zobudza. papa

manika77
7. jan 2010

svetluska k tej vahe a nasobkom..to zalezi od toho kolko malo dietatko pri narodeni..lebo moj marko mal 4300 g a v roku by mal mat skoro 13 kg co by bolo dost vela..doki povedala ze to by bol tucny...ma 10 kg a 83 cm.. a je tak akurat ani chudy ani tucny..takze vsetky tie tabulky zavisia uplne od ineho 😉

svetluska4
autor
7. jan 2010

Manika, jasnacka ze deticky nie su tabulkove 😀 , kazde babo je ine. To by sme vsetci boli ako vojaci keby sa mame drzat tabuliek. Ja som to uviedla len tak pre info. Hlavne je ze drobci su zdravi a stastni no nie ? 😉

luskacik
7. jan 2010

čooože? Ešte aj Hanka má vyše 6 kíl??? To nemyslíte vážne! Naša Natty je potom poriadny drobček! No 20. januára ideme na 2. očkovanie proti rotavírusom, tak sa spýtam aj na váhu. A tie krásne vlásky vypadali aj našej malej. Hore jej už rastú nové, ale po bokoch a vzadu má také vyšúchané miesta. Vyzerá to strašne, ale snáď rýchlo dorastú.

mandula
7. jan 2010

babulky tak ja mam doma vazne tucka, uz teraz to viem, ked ste napisali vahy a to ste vy vsetky uz za 3 mesiacmi a moj ich este len v sobotu bude mat. No ja som zvedava co mu povie doki v pondelok, asi pride dieta 😀 ale ako mu dam dietu, ked ho kojim, on by za jedlo aj zabijal a to ho este len kojim. Pockajte ked ochutna aj lepsie veci 😀 😀 😀
ale ja viem, ze on sa vytiahne a bude to dobre. Len keby ste mu teraz videli ruky a nohy, ved ja sa normalne bojim, ze mu prasknu. Ma ich nenormalne naliate. No tucko 😀

a tu podlozku nejaku kupim, idem nejaku pozriet na nete a kupim nejaku lacnejsiu, ved uvidime, ci ho to bude bavit, ale asi ano, lebo on sa nacahuje za vsetkym co mu drzim nad hlavickou. Ale to stojim nad nim, uvidime, ci to bude take vesele aj vtedy ked tam nebudem 😉

no a tie vlasky - tak ostava mi len cakat. Ja mu tam vidim take drobunke vlasky, takze vidim ze mu rastu nove ale teraz to vyzera strasne. Chuda moje.

csikike
7. jan 2010

baby, tak moj maly ma teraz v 2 rokoch skoro 12kg, ved hanka ho coskoro dobehne 😲 , ale ona je riadny zrut, tomi nebol, jemu ked som nedala mliecko tak mu nechybalo
a kojene deti nikdy nie su tucne 😉

mandula
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manika77
8. jan 2010

mandula tvoj brat chodil s nasim tatom do skoly 😀

mandula
8. jan 2010

coze manika? a kto je vas tato??????

mandula
8. jan 2010

a pridala som este aj takuto fotku kde vidite aky je moj maly tucny 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre