Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
2. mar 2010

aj my sa asi pojeme poobede prejst, len tu na Veci moc nemame s kym

svetluska4
autor
2. mar 2010

ahojky,
no babulky o chvilku sa s vami postretam so vsetkymi 😉 vcera Mandulka, dnes Skrutka. Jaaaj tak som rada ze sme sa postretali.
Luskacik, hehe ze vrci ako vlciak, moj si mrmle az kym nezaspi, ale ze to je normal ze oni sa tak uspavaju.
No idem lebo tento moj valibuk sa uz bije s hrackami a uz krici ze mu je dlho. tak otrok spat na panske 😀

luskacik
3. mar 2010

Baby, ako je to v našom prípade s dôchodkovým poistením?? Sme poistené aj počas rodičovskej dovolenky?
Nemali by sme si to ísť zase vybaviť na sociálnu poisťovňu?

svetluska4
autor
3. mar 2010

luskacik, netreba, mne pani na socialnej poistovni povedala ze na dochodok sme dalej poistene, to platia oni, ale uz rodicovsky ide z uradu prace a soc. veci. Takze je to ok, treba sa len pozriet vo vypise v dochodkovej spolocnosti ci ti tam nabiehaju peniazky. keby nie tak treba ist postuchat socialnu poistovnu 😉

skrutka11
5. mar 2010

svetluska4 aj ja som rada, ze sme sa stretli 😉 a dnes aj s luskacikom. Uz mame peknu bandu a ked sa stretneme raz všetky spolu, to nam bude cesta uzka. 😀

čo sa tych toho dôchodkoveho poistenia. Tak ja viem, ze ak si v II pilieri, tak tam sa posiela take prehlasenie ...
doslava sa to vola

O Z N Á M E N I E
sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení,...............

Časť A vyplňuje sporiteľ, ktorý je povinne dôchodkovo poistený ako zamestnanec alebo samostatne zárobkovo činná osoba, v období poskytovania materského, za ktorého štát platí poistné na dôchodkové poistenie podľa § 128 ods. 5 zákona o sociálnom poistení v znení účinnom od 1. januára 2009.

Sociálna poisťovňa postúpi príspevky na starobné dôchodkové sporenie sporiteľovi (zamestnancovi, povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osobe), ak oznámi pobočke Sociálnej poisťovne, že sa rozhodol byť zúčastnený na starobnom dôchodkovom sporení najneskôr do 30 dní odo dňa, v ktorom nadobudlo právoplatnosť rozhodnutie o priznaní materského.

Časť B vyplňuje sporiteľ po narodení dieťaťa, ktorý je povinne dôchodkovo poistený z dôvodu uvedeného v § 14 ods. 5 písm. a) a b) zákona o starobnom dôchodkovom sporení, za ktorého štát platí poistné na dôchodkové poistenie.

Sociálna poisťovňa postúpi príspevky na starobné dôchodkové sporenie, ak sporiteľ podal prihlášku na dôchodkové poistenie na tlačive Registračný list fyzickej osoby a oznámi pobočke Sociálnej poisťovne najneskôr v deň podania prihlášky na dôchodkové poistenie, že sa rozhodol byť zúčastnený na starobnom dôchodkovom sporení. Ak sa sporiteľ prihlási na dôchodkové poistenie do 45 dní odo dňa narodenia dieťaťa vzniká sporiteľovi dôchodkové poistenie odo dňa narodenia dieťaťa. Ak sa sporiteľ prihlási na dôchodkové poistenie po 45-tich dňoch odo dňa narodenia dieťaťa vzniká mu dôchodkové poistenie odo dňa prihlásenia na dôchodkové poistenie.

Ak sporiteľ v čase podania oznámenia spĺňa podmienky uvedené v časti A a v časti B súčasne, vyplní časť A aj časť B.

skrutka11
5. mar 2010

formular som niekde nasla, ak treba poslem, mam ho vo worde

skrutka11
5. mar 2010

kocky mam super vec od mojej kamosky.

recepty pre deticky

knihu o zaspavani a postup zavadzania prikrmov.

vsetko v elektronickej podobe. Ak mate zaujem, poslite do IP email adresy a poslem Vam to 😉

svetluska4
autor
5. mar 2010

ahojky, no jasnacka ze to ma aj formualr ale to sme uz odovzdavali ked sa drobec narodil. Luskacik myslela ze ci teraz pri prechode z materskej na rodicovsky musime nieco nahlasovat. nemusime, ved z pohladu soc. poistovne sme stale na materskej len peniazk ynam uz posiela urad prace...
jaaaj skrutka jasnacka ze chceme receptiky to sa nam teraz zide 😉

mandula
6. mar 2010

ahojte babulky, idem sa vam pochvalit aj postazovat.

Tak my mame PRVY ZUBOK!!!! 😀 vcera som mu rano isla dat espumisan lyzickou tak ako vzdy a nieco mi tam cinklo, skoro ma piclo, ked som zistila, ze je to zubok. Je este velmi malinky, este nam len vykukol, ale je tam. A uz aj ten vedla neho ide von, lebo tam vidim bielu bodku. Su to dolne jednotky.

No ale moj maly krasny Petko sa zacal v noci budit na papanie. To krasne babätko, ktore ked som vecer o 20,30 uspala a budilo sa mi az rano o 6,00 sa teraz budi uz aj o 3,00 a potom ked sa zobudi o 6,00 tak to je uz budicek a mozem ist hore. Inokedy ked sa napapal az rano o 6,00 prvy krat tak si este pospal do 9,00 a ja s nim. To bol zivot 😀 A to nehovorim o tom, ze sa mi v noci v kuse budi, ma totalne nepokojny spanok. Vsak som si ho uz zobrala k sebe, kto bude vkuse behat k postielke? Baby, myslite ze to tie zuby? Alebo sa to jednoducho takto zmenilo a ja si musim zvyknut? Aj u vas sa nieco zmenilo?

No a este: tento tyzden sa mu konecne po mesacnom treningu podarilo bleskovo sa otocit z chrbatika na brusko, booooze to bolo radosti, az vrieskal 😀 No ale teraz to skusame vzdy a vsade, este aj v noci v postielke a jasne ze aj pri prebalovani, prebalujem ho aj pol hodinu 😀 😀 😀 ja sa z neho zblaznim. Ale je straaaasne zlaty. Uz vsetko skusa. Vsetko si pamäta, pamäta si postupnosti a ked urobim nieco inak, tak na mna az krici 😀 Aaaaale spanok je nas nepriatel. Velmi sa mu do toho nechce, az ked padne od unavy. Nooo, nastali tazke casy 😀 😀 😀

A skrutka - uz aj posielam e-mail do IP, Si skvela, dakujeme 😉

skrutka11
6. mar 2010

Dobre ranko babky demokratkz

uloha splnena a vsetkomate uz doma 😉 dufam, keby trebalo, poslem znova

csikike
6. mar 2010

mandula, tak to ste sikulaci, uz aj zubky, v spanku aj v pretacani...
nasa je lenivka, este sa nepretoci sama, ale ja to pripisujem latkovkam...
a so spankom ani nevravim, on je hore o 6,30 stale na trvalo, ide spat okolo 20tej a budi sa asi 5x za noc a okolo 5tej ju musime uhojdat vo vanicke od kocika, lebo inde nezaspi... a toto uz je ten lepsi variant, predchadzajuce 2tyzdne revavala aj 2 hodiny v noci, aspon 2x, takze sme poriadne nespali
a skrutka este raz dakujem, tu knizku o spani som mala predtym aj ja, aj sme tak maleho uspavali, ale potom prisiel nato, ze ked sa povracia tak pojdeme k nemu, takze sme to potom vzdali...
uspvali sme ho tak, ze sme ho uhladkali, teraz to funguje tak, ze mu drahy povie rozpravku, maly ho drzi za ruku a zaspi a spi az do rana, v ncoi obcas pride, ze mu treba cikat...ale to len ked vecer vela pije

mandula
6. mar 2010

csikike, to vazne? Mooooja, ved mna by vystrelo. Takze ja sa mam este asi tesit, vsak? Ono kazde to dieta je niecim narocne. Ja mam zase taky problem, ze malemu musim stale nieco hovorit a robit saska, lebo on sa sam nezahra ani keby neviem co. Kupila som mu podlozku na hranie za 100 eur!!!!! a myslis, ze tam vydrzi? Ha, vobec ho to nezaujima. Minuly tyzden bol chory, mal aj teploty, aj sopliky, aj kasel - to asi z tych zubkov, no a my sme ho cela rodina lutovali, tak sme ho nisili na rukach a cmukali, noooo a panko si na to rychlo zvykol a teraz chce byt na rukach a prechadzat sa po byte 😀 Pre mna by to nebol az taky problem, lenze baby on ma 8450 gr.!!!!! a to ma len 5 mesiacov, je to tucko! 😀 😀 😀

svetluska4
autor
6. mar 2010

jeeejky Mandulka, tak gratulujeme k prvym zubkom 😉
no jo, to spanie moze mat aj zo zubkov ale moze tobyt aj z toh ze uz mu mliecko velmi nestaci, myslim na energetickej stranke. Ked Petulko je taky sikulak tak mozno si uz pyta aj papanicku. Skus sa spytat vasej dr.
a vobec neni tucko 😠 krasnucky je , bude z neho poriadny chlap a holky budu za nim saliet 😝 😀 😀
No veru uz aj my pomaly zacneme papanicky, zubence nam zatial nevysli, aspon som nepostrehla, ale uz si velmi dava rucicky do pusinky tak uz cakam kedy vykuknu. Inak aj my sa budime dva krat v noci namiesto jedneho , no dufam ze ked zacneme papikat tak to bude lepsie.
Jaj kocky, co sa nam prihodilo.my uz mame prvu modrinku. Herec sa hral, ma taku hraciu husenicu celu z plastu a neviem co porabal, ale skoncila mu na hlavicke. Ja som bola akurat na wc, a len pocujem rev. hned som utekala ale nastatsie nic vazneho, len sa velmi zlakol chudatenko moje. ked sommupo bolacke preska prstom tak nic, takze ho to neboli ale ma tam teraz taky mali zltkasty fliacik ako ked vam odchadza modrina. Jaaj ale mala som to stresu vtedy. Vsetky plastove hracky su uz zhabane 😠 .
Csikike, ta obdivujem ,mne staci vstavat 2x za noc a rano som ako zbity pes.A to ked sa ti v noci budi to chce stale papkat alebo sa len budi a nevie zaspinkat?

luskacik
6. mar 2010

Ahojte baby, nenapíšete sem ako je týždeň dlhý... a zrazu sem len nakuknem a aha koľko príspevkov 😀
Mandula, gratulujeme k prvému zúbku 😎 Ste frajeri, darmo 😎
Aj ja mám stále pocit, že to už každú chvíľu vypukne, lebo má to ďasienko také tvrdé a strašne si to s pästičkou šúcha... ale aj keby nie, nevadí, nikam sa neponáhľame 😉 Štvú ma tie hryzátka všelijaké, také sú nemotorné, hrubé rúčky majú, a sú veľké, aj Natálka si ich občas buchne o hlavičku ☹ toľko sme ich podostávali, ale všetky sú o ničom.
Moja malá chodí spinkať o cca 19.30 hod. a vstáva 4.30, ale sem tam sa zobudí o polnoci, alebo o tretej ráno... no už sa nám stalo, že prespala aj do 6.30. Fakt neviem, čím to je.. pred spaním sa len snažím pravidelne vyvetrať spálňu... No cez deň nespí takmer vôbec, jedine trošku v kočíku, alebo keď si s ňou lahnem a cíti, že som s ňou tak potiahne asi hodinku cez obed. Predtým som sa ju snažila asi pol hodinu pred každým papaním uspať, aby by nezaspala od únavy na prsiach... ale niekedy má toľko sily brániť sa, že som tento systém vzdala 😝 A to pretáčanie je už aj u nás nebezpečné, pretáča sa všade - v postieľke, v kočíku, v autosedačke to už tiež skúšala, na prebaľovacom pulte, už aj pri papaní... no vkuse a všade 😀 Keď ju nechám na deke chvíľu samú a len si odbehnem, nájdem ju o meter ďalej na parketách v úplne inom uhle, usmieva sa na mňa a kopká nohami 😀 No máme aj my veselo.

mandula
7. mar 2010

svetluska - dr. povedala, ze az do 7.mesiaca /teda do konca siesteho / staci uplne len mlieko, vraj ho mam velmi dobre a on krasne pribera. Asi to bude tymi zubkami. Ale rano si myslim, ze to bude asi tym svetlom, ved uz o 6,30 je svetlo, podla mna jemu sa uz potom nechce spat. Nooo, musim kupit cierne zavesy 😀 😀 😀 Boze, som ja ale lenivec, co?
A ta modrinka ma mrzi, chuda male. Ale uplne viem o com pises, aj moj maly si vsetkymi hrackami trieska do brucha, do hlavy, do nosa, radsej mu davam len mäkke plysove hracky, lebo sa tiez bojim, ze si jednu vylepi.
A s tym vstavanim, boze fakt to bude kvoli tomu jedlu????? Myslis? Co ak to je len nejake prechodne obdobie? Nedavaj mu este ine, ci si rozhodnuta to uz vyskusat? Podla mna to este nie je treba.Ale jasne ze to nechavam na Teba, ty vies najlepsie.

luskacik - tak ked ma to dasienko take tvrde, tak by to uz malo byt! A nezda sa Ti trocha take zdurene? Ale nie tam v predu ale akoby na bokoch, ono akoby na stolickach, ale jasne ze nepojdu stolicky ale predne jednotky.
INAK UZ MAME ZUBY 2 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Teraz uz len nech vyrastu, som zvedava kolko to bude trvat. Manika mi hovorila ze aj mesiac, boooze, to sa nacakam kym bude taky krasny zubaty. Myslite ze aj to este boli? Alebo len to prerezanie?

luskacik a mala je presne ako moj Petulo, aj on to pretacanie skusa vzdy a vsade, uz sa nevladzem na nom smiat. Vies co je na nom najkrajsie? Ze on si pomaha hlavickou, on ju uplne zabori do podlozky a vtedy sa zvrtne 😀 😀 😀 je vtedy strasne smiesny a uplne cerveny z tolkeho snazenia 😀

a tie hryzatka - ani ja s nimi nemam dobru skusenost, vsetky su nejake take velke, ze on ked si to napcha to ust tak ho davi, a vlastne mam aj tak pocit, ze on ani nevie co s tym ma robit. Ved on to len olyzuje a nakoniec aj tak zahodi a hryzie bud plienku alebo moje prsty 😀

A krasne Ti spinka, luskacik, klop, klop, necha vam to aj vydrzi. Ved aj moj tak spinkaval, sakra, ja neviem, co ho to pochytilo. Tuto noc sme boli hore o 12,00 potom 2,00, 3,00 a nakoniec 4,30 uz jedol. Dovtedy sa hral. Dala som mu cumel, lebo mrnkal a on si ho vybral z pusy, hral sa s nim potom ho zahodil a zaspal a po hodinu zase mrnkal. Islo ma trafit 😠

No ale toto vsetko prejde, uvidite, ze este budeme v dobrom na tieto casy spominat. Este si raz povieme, booooze, ked bol malicky, jediny problem bol, aby neplakal a spinkal. Ved su zdrave, krasne, sikovne, musime si ich uzit, kym mame cas. Potom pride nejaka blondina s velkymi kozami alebo nejaky Romeo s nadhernymi ocami a vymakanym telom a my uz nebudeme zaujimave 😀

svetluska4
autor
7. mar 2010

Hihi, mandulka, to nie, my este tych par tyzdnov vydrzime, ale som tak rozmyslala ze koncom marca by sme aj zacali. Nam nasa dr. povedala ze potom uz mozme, to bude mat Samko uz 6 mesiacov takze uz nemame na co cakat 😉 A hlavne uz nebudem musiet pozerat ako mu tecu slinty ked nas vidi jest, normalne on otvara usta akoby prezuval ked nas vidi jest. A tie ocka, no´moj pes pri zobrani sa moze schovat. 😀
dnes som akomechom uderena len by som spala. to bude asi pocasim 😔

skrutka11
7. mar 2010

Ahojte dievčence

tak my dnes mame prave teraz o 18:46 presne pol roka....................... JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

skrutka11
7. mar 2010

Inak my tiez musime vstavat ku kojeniu v noci, ale on sa mi uklada uz od 18:00, takze ja kupem kazdy druhy den uz som zacala o piatej, lebo keby ze o pol siestej, tak to je uz mrzutyyyy a potom vydrzi do deviatej, potom papame a znova do pol noci vydrzi, potom sa budime o tretej a o siestej, tak ze tiez dost husto sa budi, ale neplacka, len ked nestihnem vytiahnut cicik tak rychlo ako si to on predstavuje 😀

Cez den spinka krasne, ulozi sa o siedmej rano znova na pol hodku aspon, potom o desitej buvame, o druhej, niekedy este o stvrtej na hodku a tak, takze asi spinka celkom fajn, nato kolko nabuva pocas dna. Ina babatka, ktore papaju aj UM lepsie spinkaju, lebo v brusku maju mliecko dlhsie, tazsie je stravitelne, resp. pomalsie.

Co sa tyka zubkov, tak taktiez hryzie vsetko a vsade, ale zuba nikde, takze mozno o chvilocku to vypukne tiez, ale este si uzijem tie hole dasienkaj pri kojeni, a nie ako mandulka 😉 že?

Prve urazy..... noo ten moj spekulant strasne trieskal kedysi nohami o podusku, matrac a tak... ale raz v noci sa buchol o drevennu dosku prebalovaciu, poplackal chvilocku a odvtedy si daval pozor. To iste bolo s ukladanim hlavicky na zem pri pretacani. Bol stale odvaznejsi, az raz to prehnal az sa zacudoval a bolelo ho to, poplackali sme si sekundu a potom si uz daval pozor. No musim uznat, ze sa uci rychlo. Tiez tie hrkalky mu skoncili na nose, jedna obzvlast, a to tiez pomrncal a potom si uz daval pozor 😀

manika77
7. mar 2010

skrutka musim ta vyviest z omylu...moj Marko papa UM od 3,5 mesiaca..a vobec nespi doteraz a to uz poje hocco 😕

mandula by ti vedela porozpravat aky je to certik ☹

on sa doteraz zobudi aj sedem krat v noci... 😅

mandula
8. mar 2010

skrutka, gratulujem k pol roku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
my mame zajtra o 17,25 5 mesiacov, konecne 😀

no baby to kojenie s tymi zubkami boliiii, au, au, au - uz sa snazi davat si pozor, ale aj tak to nie je jemne 😀

manika - ano, musim potvrdit, ze ty mas doma naozajstneho maleho certika, ale neboj on z toho vyrastie. Ale este nikdy som nevidela tak odolnu maminku, ako si ty. Klobuk dole, ja by som uz davno stratila nervy. No ale zase na druhej strane Marko je strasny fesak, naozaj krasny chlapcek, velke krasne ocka, nadherne mihalnice - myslim ze je po tebe manika, ocina nepoznam 😉

skrutka - to vecerne spinkanie Ti zavidim, ale podla mna to budes asi musiet troska posunut nie? Ved co budes robit v lete, ked bude ruch az do 22,00? A urcite budes chciet byt aj dlhsie vonku. Prave vcera ma tu s tym mama strasila, ze no moja, uz ho pomaly navykni na neskorsie zaspavanie a to pritom ja ho uspavam 20,30 😉

Noooo baby, a zase sme vyhadzani, ja sa z toho uz zblaznim. Nedavno bol vyhadzany tak ze hroza, uplne drobne male vyrazky ako krupica, bolo to cervene az sa mu to spajalo do ploch. Nasa dr mu na to dala fenistil kvapky a excipial u lotio, to ale malo velmi silnu reakciu a maly mi opuchol a totalne zcervenel, tak sme boli u Novakovej ta nam kazala ten fenistil a dala nam kortikoidnu masticku flucinar, krasne to zislo. Nevedeli sme z coho to je, ona tvrdila, ze z choroby, lebo bol prave aj chory, ale mne sa to celkom nezdalo. No a teraz po tyzdni co flucinar uz nedavam je to tu zase. A to chory nie je, je pravda ze mu idu zubky a ma teplotu, ale zeby z toho? Ja mam podozrnie, ze to bude na nejaku potravinu. Baby, moze to byt? Vcera som jedla gulas a vecer bol cely vyhadzany!!!! Moze to byt z toho? /cierne korenie, majoranka, cervena paprika - mohlo ho nieco z toho podrazdit? / alebo to bude z mliecnych vyrobkov? Alebo cooooooooo? Ja uz som zufala. Dala som mu zase fenistil a tu hnusnu masticku, ale takto to nejde, ja musim zistit z coho to je.Pomozte mi, prosiiiim

monchis
8. mar 2010

Zdravim maminky,
som Monika zo Sale a rada by som sa pridala i so synom Damiánom, je v takom veku ako vase deticky 🙂 tj v sobotu sme oslavili 5 mesiacov.
Som rada, ze ste zalozili tuto temu, je to super vec 😀

evitkamalicka
8. mar 2010

ahojte

mandulka gratulujeme k zubkom

mandula
8. mar 2010

monika vitaj v nasej teme 🙂
a gratulujem k 5 mesiacikom - Tvoj Damianko je tak stary ako moj Petko, no Petko bude mat 5mesiacikov zajtra 😉

Evitka - dakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luskacik
8. mar 2010

Vitaj Monika, radi privítame každú maminku so svojimi skúsenosťami 🙂
skrutka, blahoželáme k pol rôčiku 🙂 Vy ste takí naši priekopníci, všetko absolvujete prví 😀
Mandula, moja malá sa zase pretáča tak, že si chytí tepláky obidvoma rukami a tak sa švihne do strane a je to 😀
Strašne je zlatá, teraz trénuje otočky naspäť a tie sú ešte dosť trvdé 😢 V tom ešte nieje profíčka.

svetluska4
autor
8. mar 2010

Moni vitame medzi nami. 🙂 Je tu este jedna slaska tema ale tam su viac menej starsie maminy s vacsimi detickami. My sme tu take maminy co mame deticky rovesnikov. Ako som vravela skrutke, vsetcibudeme robit testy do skoly, lebo namzle vychadzaju rocky 😉
skrutka prajeme vsetko naj k polnarodeninam 😉
Kocky to sa vam uz fakt sami pretocia z chrbatika na brusko? Tak ten moj je lenivec prveho stupna, pretacat sa nechce, on sa akurat tak otoci na bok a potom spat. To bude asi tym ze on nelubi byt na brusku, to mi od malicka protestuje. Ale inak sa hybe ako jasterica, sam sa po chrbte poodsuva. A viete aky je prefikany, tak som ho dala na deku a pred neho hracku tak ze nanu nedosiahne, ze nech sa doplazi. Ha ha som si myslela ze sa bude snazit liezt. A on, potiahol deku a mal tu hracku bez namahy. naco sa namahat ked je lahsia cesta 😀 😀 😀
Luskacik, to ze mala ti sama odcestuje ,tak to pozname. Aj ja maleho ulozim hlavou ku mne a za pat minut tam ma uz nohy.
No vcera sme boli na nakupocha som sa rozbehla, kupila som lyzicky a misticky, a dokonca mam prvu flasticku s papanickou. Kupila som mrkvicku. Uz sa neviem dockat, ale musim este aspon tyzden vydrzat.
Mandulka, je nieco na co si ty bola hakliva ked si bola malinka alebo tvoj ex? ono taketo alregie na jedlo sa vraj dedia.

manika77
8. mar 2010

mandulka jeej dakujem si ma potesila 😵

jaaj tie deti ale rastu teraz ste boli este len tehotne...

lenoc
8. mar 2010

No caute baby.
som mala napísaný už takmer celý text a potom sa mi to vďaka vlastnej blbosti zmazalo 😠

Mandulka, wow, dva zúbky! U nás sú také náznaky čiaročiek na spodných ďasienkach, ale to môže trvať týždeň alebo aj mesiac, kým s z toho niečo vykľuje....
Aj Maroško býva často vyhádzaný a akosi práve vtedy, keď sa mi zdá, že som nič "škodlivé" nejedla.... Tak tiež nechápem.

skrutka, tak aj ja gratulujem malému k polroku!!! Sme za vami v tesnom závese, my oslávime pol roka túto nedeľu jabĺčkom. Už sa teším. Čo Alex, čo si mu už dávala papať?

Pridávame sa do klubu s hryzením ručičiek či všetkého, čo je v dosahu. Najviac sa mu páči, keď ukoristí šálku, noviny, mobil... minule som mu dala olizovať novú varechu, ,to bolo radosti! ale ten krik, keď som sa opovážila mu ju zobrať!!!
a s (ne)spaním je to to isté, budí sa v noci každé 2,5-3 hodiny. no žiadna sláva. a niekedy aj medzitým, ale to väčšinou stačí dať dudlík. Ale najlepšie aj tak zaberá didka do pusy. Pocucká a spí. Ak však nevystihnem, kedy ho uložiť naspäť do postielky a on sa hneď po preložení preberie, mám smolu, buď cestuje naspäť do mojej postele alebo sa ideme hojdať do kresla - ale to je aj na pol hodinu, kým zaspí dostatočne tvrdo.

niekedy sa cez deň ale aj v noci stane, že papá ale pri tom si jedným okom očekuje, či som stále pri ňom. no neviem veru ak oby som odišla, keď on má didku v puse. 😅

Csikike, tak tebe nezávidím s nočným uspávaním v kočíku, ale luskáčikovi tu asi všetky potichu závidíme...

Manika, a čo robíš s malým, keď sa v ncoi budí -papať, čajík, dudlík, či uspávaš?

Evitka, krásny týždeň máš. 😵 Drobčiatko už aj cítiš, ako sa mrví?

U nás to s otáčaním na bruško nebolo moc slávne, vedel sa tiež len na bok pretočiť a keď sme boli tri týždne dozadu na poradni, so mto spomínala doktorke a on sa pekne na druhý deň nato sám otočil a odvtedy sa pretáča stále, keď má náladu. Občas už aj naspäť sa mu podarí. Ale niekedy sa pretočí takým smiešnym štýlom, má polohu ako pri hip-hopovoých tancoch - dole bruškom, hlavičku pri zemi a riťušu dohora vytrčenú aj s nožičkami. Minule som si pozerala na posteli katalóg z metra, on zbadal noviny a poďho za novinami, tka sa pretočil na bruško a hneď na chrbát a už mi ležal na novinách. 😀
A tiež sa lúbi posúvať po chrbátiku - zaprie hlavičku a nožičky a už sa posúva - aj pol metra zvládne. Tak ho ani nemôžem na posteli encha´t, lebo hneď mi na druhom konci padnen a hlavičku. Alebo leží na zemi na penových puzzle a vysunie sa pod posteľ a "študuje" šróbiky.
Už len čakám, kedy sa začne plaziť po brušku, veeľmi by chcel, ale zatiaľ mu to moc nejde.

monchis
8. mar 2010

Dakujem za privitanie 😀
a tiez sa pripajam, otacanie na brusko na obe strany zvlada, no ak moze sa niecoho chytit a pomoct si, tak velmi rad, dokonca sa na brusku tlaci dopredu tak ze hlava dole a na laktoch no a to stazovanie pri tom ked mu to nejde ako by chcel juuuuj 😎
a blahozelam k prvym zubkom Petkovi a Alexovi k polroku i meninam 😀 😀

evitkamalicka
9. mar 2010

dobre ranko

Lenoc ano citim 😵

luskacik
9. mar 2010

svetluska, neboj tvoj Samko sa tiež začne čoskoro pretáčať, len musí nájsť tú správnu techniku 😀 "on asi radšej 2x merá a raz strihá" 😀 Naše prvé pokusy boli hrôzostrašné, žiadna dopredu premyslená stratégia. Natty sa pretočila a pricvikla si celým telom jednu ruku, to bolo kriku, a čím viac sa snažila, tým viac si ju s hrudníkom pritláčala 😀 Teraz je to už dobré, už vie ako si ju treba uložiť. Momentálne dvíha riťulu a chcela by dačo vymyslieť s nožičkami, ale nevie prísť na to ako ich zložiť pod seba.
Tvoj Samko mal ako prvý dozreté jadierka v kĺbikoch. Teraz zahviezdil malý Peťko so svojimi zúbkami 😀 Naša Natálka je zo všetkým deťúreniec najmenší drobček, z čoho som bola trošku nervózna, že dačo robím zle, ale aj dr. mi potvrdila, že je úplne zdravá, tak už som kľudnejšia. Som rada, že aspoň v tom nočnom spaní sme šampióni 😅
No naozaj, každé dieťa je iné. Strašne by som ich chcela všetkých vidieť 😀 Keby tak ležali jeden vedľa druhého, že akí by boli rozdielny 😀 Lebo mne sa doteraz zdali vždy všetky bábätká rovnaké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre