Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

svetluska4
autor
18. nov 2009

ahojky kocky,
chcem sa opytat ci ste si dali alebo date babo zaockovat na rotavirus. Nam to teraz dr. ponukla ze ci to chceme, ale ze si to musime zaplatit bo poistovna to nepreplaca cele 😠 . Viem ze to je peroralne ockovanie takze ziadna bolest. Tiez ze su dva druhy vakcin rotateq a rotarix. Ake odporucate? Cenovo vyjdu cca rovnako okolo 120 Eur, viem ze rotateq je cca za 42Eur x 3 ockovania a rotarix cca 62 Eur x 2 ockovania, takze ked sa to prerata tak je to rovnako. Komplexne ockovanie nas caka pred vianocami tak mame cas sa rozhodnut.

evitkamalicka
18. nov 2009

svetluska ja som nedavala

svetluska4
autor
18. nov 2009

ozaj, kuki co som nasla na nete, super napad, asi kupim pod stromcek 😉
http://www.mametotu.sk/food-face-p-125964.html

skrutka11
19. nov 2009

ahoj svetluska4

nasmu drobcovi sme to dali. Dostal peniazky na krstiny, tak nech su naozaj jeho. Ja poznam vela malych deticiek, ktore prekonali hnacky a trapili sa velmi. Tak sme nevahali. My sme dali tečn Rovarix, lebo su to len 2 davky a odporucal mi ich lekar. Po nom moze byt zvysena teplota. Po tej druhej vakcine, vraj aj priznaky ako pri hnacke a su to az 3 davky.

Nas krpec to prezil krasne, ziadne teploty nic. TUK TUK a je to dozivotna vakcinácia.

Chceme chodit s nim plavat od 4 mesiacov, tak aby sme si nahodou nieco domou nepriniesli. 🙂

skrutka11
19. nov 2009

svetluska, to je skvely napad 🙂 pripomenula si mi jeden plechovy tanier s no pockaj zajacom, ktory sme mali doma este za komunistov a nasi ma tak nutili furt jest polievku a fungovalo t 😀

mandula
19. nov 2009

evitkamalicka a manika - ano bola som to asi ja. Manika, ja stale telefonujem 😀 a evitka ano isla som smer holleho, na holleho 4 byvam 😉 to som uz hnala, lebo maly sa zacal velmi hniezdit v kociku. Vcera sme sa dostali von az o 13,30 lebo stale plakal a nevedela som ho obliect. Tak som bola potom vonku do 16,30

Dnes ale ideme urcite tiez von. Papat bude teraz o 12tej - to je dobra hodina kym sa naje a kym ho obleciem, takze tak 13,30 budeme vonku. Pridate sa niekto? 😉

evitkamalicka
19. nov 2009

mandula ja byvam na holleho 2 tak sme susedy 😅

evitkamalicka
19. nov 2009

aj ty si ma urcite musela vidiet, sla som so syncekom za jednu ruku a v druhej kocik

mandula
19. nov 2009

na holeho 2? Pani, ved to sme vazne susedy? A byvas tu uz dlho? Ja som tu byvala od narodenia, potom v 18tke som odisla do BA ale byvaju tu nasi a chodievala som sem casto. Teraz som tu od augusta ale prisaham, ze som Ta este nevidela 😉 a vcera som Ta tiez nepostrehla. Keby si ma poznala tak to chapes 😀 Ja mam vzdy plnu hlavu myslienok a mna musis vyslovene buchnut, aby som si Ta vsimla 😀
A dnes nejdes von? Moc by som sa tesila.

evitkamalicka
19. nov 2009

mandula cca 2 roky, ja som totiz rodena vychodniarka, ale vydala som sa sem, takze tu ani prakticky nikoho nemam a nepoznam...ja mozem najskor o takej 14:30-15:00, lebo maly mi dovtedy spi a inde ako v postielke mi nezaspi

mandula
19. nov 2009

tak to mas super, ze ti spi v postielke, ten moj spi v postielke len v noci, inak raz v lehatku, potom na rukach, potom v kociku - zachvilu ho zavesim na plafon 😀
ja budem len do 15:15 lebo to uz pride mama, musim s nou ist do tesca a o 15,30 bude maly uz papat. Tak ak by si chcela tak 14,30 sa pridaj, nebudeme spolu sice dlho, ale aspon hodime rec 😉 Vonku je krasne.

evitkamalicka
19. nov 2009

uvidim ako maly vstane, keby som vedela dopredu tak by som ho skor ulozila...zajtra zas nemozem ja, lebo dojdu moji rodicia na vikend, tak by sme sa mohli dohodnut nejako pevne, aby som aj ja dopredu vedela kedy ho ulozit....mohli by sme sa napr. dohodnut na pondelok o 14:00 co ty na to? zrazili by sme sa pred nasim vchodom

mandula
19. nov 2009

moja, v pondelok zase nemozem ja, lebo ma caka brutalny den. Musim ist gynekologovi, potom s malym do poradne, mama si berie volno, aby som to vsetko stihla. Zajtra nemozes ty, zrejme ani cez vikend, hm, ako to urobit? Dohodnime sa predbezne na utorok, este si to potvrdime, moze byt? 14,00.

evitkamalicka
19. nov 2009

ok tak utorok moze byt to nic nemam

mandula
19. nov 2009

super, uz teraz sa tesim 😉

evitkamalicka
19. nov 2009

aspon pridem na ine myslienky, lebo v stredu mam skusky - vodicak

mandula
19. nov 2009

neboj to zvladnes, ja som vodicak urobila len tak tak, tolko chyb som urobila, ze policajt sa radsej nedival 😀
A hned po vodicaku som sa naburala s elektrickou 😀 😀 😀 ale teraz je zo mna super vodicka, vazne. Len auto nemam, lebo mi ho zobral moj drahy ex. Ja zase v stredu idem k nemu, takze tiez mi to pomoze. Uz teraz sa stresujem. A to ho este stale trocha milujem, podotykam 😀

svetluska4
autor
19. nov 2009

sktutka a kam pojdete plavat? aj my by smme chceli chodit s malym ale neviem ake su moznosti.

evitkamalicka
19. nov 2009

no nic idem ja dat malemu papat a ulozit ho spat

manika77
19. nov 2009

baby ked sa chystate plavat len nie do Galanty 😠 tam mi maly dostal take hnacky..ze az sme v nemocke skoncili 😢

skrutka11
20. nov 2009

svetluska a manika chystame sa ist do tej Galanty. Ale ked hovoris, ze su tam problemy s vodou, hm... tak mozno skusime aj TT alebo NR. Mangel je byvaly plavcik tak skusim overit cez neho, ci kvalita vody aka je. Snad ma este nejake konexie xi

Ale maleho sme dali zaockovat proti rotaviruso, tak verim, ze z nic nechytime. Velmi sa mi nechce cestovat do TT alebo NR. Ale plavat urcite pojdeme

Manika a co bolo drobcovi? Silne hnacky? Nebodaj Rotavirus?

skrutka11
20. nov 2009

Manika a ty si zo Sale? Alebo Veca? Asi si to uz pisala, ale tazko sa to hlada na tych stranach 😀

manika77
20. nov 2009

skrtuka mal hnacky a horucky... nebol to rotavirus ale primar v galante na detskom mi povedal ze tam maju strasne vela deticiek z galandie...tak neviem som si povedala ze tam uz eee...a ze on to neodporuca ako lekar. 😖
skrutka ja mam vo veci maminu ku ktorej chodievam lebo mam hyperaktivne dieta. a nespava mi doteraz...
ale inak byvam v Galante 🙂
ozaj baby vcera som sa stretla s mandulou a poviem vam to je ina kocka a petko je nadherny 🙂

kisska
20. nov 2009

Ahojte babulky, idem teraz k vam po radu ja 😉 Davam si dokopy vybavicku pre malu, predpokladam, ze vo februari bude este zima, ale zostala som bezradna. Vobec si neviem spomenut, ako som obliekala maleho ☹ V akej postupnosti obliekate babenka? Akurat si pamatam, ze uplne najmensiemu drobcovi su lepsie zavinovacie kosielky nez prevliekacie cez hlavu... kam dupacky? bodynko? kosielku? svetrik? Poradte, ako to robite teraz vy? 😅

manika77
20. nov 2009

kisska ja som mala radsej body aj doteraz mam ked mal kosielku sa mu to furt vyhrnalo ...

skrutka11
20. nov 2009

kisska, co sa tyka nas, tak ta uplne chapem, ja som mala ten isty problem.

Preferujem body nez kosielky, s dlhym rukavom teraz, to je jasne.
Svokra mi kupila ester v lete body s kratkym rukavom, tak ked idem vonku davam

body kratky rukav ako tieločko
košieľka, zavinovacia alebo na zapínanie
svetrik
overal
čiapočka s uškami
fusak
a do fusaku deka ked je zima, aby tam nemal vela miesta a aby mu neunikalo teplo
alebo niekto dava hore

no a samozrejme rukavicky

skrutka11
20. nov 2009

Manika, uz si spominam. pisala si, ze si v Sali u maminy tak mozeme kocikovat. Teraz si uz asi doma co? Nevadi, ved ked tu budes daj vediet, ja som z mostovej, tak do vece to nie je daleko 😉

evitka, ako dopadlo pečenie? ťa obdivujem, ako to stihas

manika77
20. nov 2009

skrutka dnes prave idem domov..ale o tyzden zase pridem tak ti potom dam veddiet a mozeme ist... 😉
kisska pri takomto pocasi bude vo februari 20 stupnov 😀

kisska
20. nov 2009

manika nestras 😉
dievcata dakujem, ste zlate...ja uz by som bola najradsej, keby som uz babo niesla domov 😀

mandula
21. nov 2009

manika, dakujem za poklonu, to mi uz davno nikto nepovedal, dakujem 😉 Musim Ti povedat, ze aj ty si kocka a navyse velmi mila baba. A Marko je sice hyperaktivny ale strasne zlatucky, ved on sa smeje ako anielik 🙂

kisska - ja mam najradsej bodynko s kratkym rukavom, na to cele dupky, papucky. To je najrychlejsie oblecenie. A ked ideme von, tak mu dam overal ciapocku, rukavicky a strcim ho do tepluckeho fusaku.
Ale ked som bola v porodnici, tak malemu boli vsetky dupky velke🙂 tak som mu davala kosielku, nozicky mu omotala plienkou a zabalila do tej nemocnicnej perinky🙂

Jej a este na noc mu davam ten spaci vak - on ho ma velmi rad, velmi dobre v nom spi a vzdy ked mu ho navleciem, tak uz zatvara ocka, asi vie, ze uz je cas spinkat. To uz je vedlajsie, ze mu to zaspavanie trva hodinu, ale zaspi 😀

Tak zatial, pa. A Manika, este raz dik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre