Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

svetluska4
autor
9. mar 2010

jaaaj kocky, dnes oslavujem, Samko mi pespal celu noc. Zaspal o 19.15 a rano sa zobudilo piatej na papkanie ale potom este 1,5 hodky pospal. Dufam ze to nebol len nejaky ulet. ale musim povedat ze vcera vecer sa mu nechcelo spinkat tak bol hore od pol stvrtej az do tej 19.15 kym zaspinkal.
Inak tie zubky, predcasom som pisla ze sa mu tamnieco belelo a dr. povedal ze by to mohli byt zubky ale figu borovu, alebo boli a neprerezali sa ale zaliezli naspat 😀 , neva mne vraj zuby vyliezli az v 9. mesiaci.
Luskacik, ze najmensia, vsak je baba, a ona je babika , krasna , jemnucka. to nasi vylibuci musia byt silny chlapi aby ju mohli ochranit 😉 Jajaj kde su tie casy ked Samko bol tendrobcek co mu boli vsetky vecicky velke. Strasne rychlo rastu tie nase deticky 🙂 Alebo ze by sme my rychlo starli ☹

skrutka11
9. mar 2010

Ahojte kočky,

ďakujem Vám za blahoželania k pol roku, taky sme boli hrdý rodičia. Veď ochviločku to spoznate samé 😵

Svetluska4 blahozelám k prespanej noci. Ja o tom môžem len snívať 😎 a cez den si dať tmave okuliare aby nobolo vidiet kruhy pod očami.

Lenoc tak my už sme spapali mrkvicku, potom zemiačky a petržlen, špenat a dnes to bude brokolica so zemiakom. Ja sa na nom vzdy tak narehocem. Ani neviem kedy, a vyhodi mi lyžicu z ruky. Beťar jeden. Mame Taku sedacku of Fisher price s rybickami, tak kazda rybycka uz ma nieco na chvoste, ci mrkvu, petrzlen špenat 😀

Inak baby, dufam, ze recepty vyhovuju. Da sa to vselijako kombinovat. Normalne som zacala varit pre maleho. Co navarim navysa, dam potom do chladnicky a je.

Luskacik, natty je krasne babatko a nejde o to kto je aky velky. Kamoska z FR ma maleho 4 mesačneho a ma 8,5 kg a križe si neciti. Takze ona ma zase strach, ze je velky a to ho iba koji. Zacala uz prikrmovat, lebo je vraj strasne hladny. Ze co s tym....

Inak mohli by sme sa niekedy dohodnut, ked bude teplejsie sa konecne stretnut a dat ich vedla seba. Urobit si piknik v trave 😉 co vy nato?

Mandula, skus vylucit zo stravy vsetky alergeny a rob tak ako na zaciatku. Iba zemiaky, ryza, nesolit, nekorenit, ziadne mlieko, ziadne dzusy, stary chlieb a uvidis, mozno to pomoze a zacnes znova od zaciatku zistovat, co mu vadi. Chudatko malinke, ale s tymi zubkami musi byt na zjedenie 😉

Evitkamalicka. to musi byt super mat take šteklenie v brušku. Ja si to už ani neviem predstavit a nebolo to tak daaavno. Uz sa tesim na druhe

Inak vytam vsetky nove maminky

evitkamalicka
9. mar 2010

skrutka to uz veru nie je steklenie, to uz su normal kopanceky, teraz pri druhom som citila pohyby o dost skor

skrutka11
9. mar 2010

tak nech ste len zdravy, a nech ta sa krasne ozvyva

evitkamalicka
9. mar 2010

dakujeme....a vy sa kedy chystate na druhe?

skrutka11
9. mar 2010

Svetluska, to my tak rychlo starneme 😠

Mandula, co sa tyka toho zaspavania. Ja ho nechcem nutit ist skvor alebo neskvor, ako mu to vyhovuje, tak tak robime
a v lete? a načo mam muža? On si chodi kade tade na pivko, sem s kamoškou, tam pozriet kamarata, a ja doma, lebo kojim a to sa neda nikam utekat, ale ked uz budeme papat normalne, tak muzickovi poviem pekne krasne kde je strava a ja hajde vonku a uzivat sloboduuuuuu 😀

tolko teoria a v praxi sa uvidi 🙂 jemu sa to meni, kedy ako sa mu chce, tak verim, ze s vacsim svetlom bude aj neskvor chodit spinkat

manika77
9. mar 2010

Lenoc snazim sa uspat..dam vodu ..on pije strasne vela aj styri flase za noc 😒 lenze problem je to ze on sa hned preberie zamrnka a uz stoji..a mysli si ze sa ideme hrat..a potom sa hrame ☹ lebo nezaspi...lebo nervaci ked nie..neviem on je taky..doki povedala ze to je v nom 😒 ze bohuzial..ale on aj cez den je taky ☹

evit..to musi byt super..take motyliky.. 😵

skrutka ani ja si to uz nepamatam..a dakujem za mail 😵 ja malemu nedavam este vsetko papat...sanzim sa vyhybat takym nezdravym veciam.. 😉

svetluska to je fajn ze prespal...maly prespal predvcerom prvu celu noc 😉 tak nech mu to vydrzi..

mandula
10. mar 2010

ahojte babulky,

ja normalne vyhlasujem sutaz - kto prebali mojho Petka skor ako za pol hodinu dostava balicek prikrmov 😀 😀 😀 kupim vam aj 10 tych balickov, len mi ho prebalte. Ved to je nemozne. on je ako lavina. Akonahle ho polozim na podlozku vtom zacne vsetko co ma na dosah tahat a davat do ust a ak to nema na dosah tak sa zvrtne na brusko a snazi sa k tomu dostat. To by bolo fajn, ved ja by som ho aj nechala, nech sa maly blazni ale on sa baby tak vzdy "nazerie" prepacte za vyraz, ze mi vsetko ale vazne vsetko uz ogrcal 😀 😀 😀 😀 On sa napapa, polozim ho a uz je na brusku a grcka. Mna z neho vazne picne. Svetluska moja, ty len bud rada 😉

No a dalsia vec ze zubky, ano parada, ale chuda, ved jeho to boli ako sa deru von. Cely je uplakany, vcera len na rukach, ma aj teplotu, zase sa mu vracia soplik, volala som doki, a vraj to je vsetko zo zubkov. Boze nech uz mu narastu. No a posledna vec, mame zapchu, uz 5 dni nekakal, co je v pohode, ved vraj nemusi aj 2 tyzdne, vsak? Ale baby ake on prdi, ved nestiham vetrat, fuuuuj, tak to je sila 😀 😀 😀

svetluska - inak super, ze Ti prespal noc, a bola to len jedna, alebo v tom pokracuje? Klop, klop, nech Ti spinka.

no baby pekne, tak kym ja tu pisem, maly spadol z postele, bola to sekunda, ja nechapem ako sa mu to podarilo, ved nebol na kraji. Mohlo sa mu nieco stat? boze, co mam teraz robit. Plakal, lebo sa zlakol, ale uz neplace tak uz to je ok? Som ja matka!!!!! Hanbim sa.

mandula
10. mar 2010

baby ja sa normalne stale klepem, nemohlo sa mu nieco stat? On sa sprava normalne, ale ja mam strach. Prosim, napiste nieco, lebo sa zblaznim.

svetluska4
autor
10. mar 2010

Jaaj mandulka to ma mrzi, ale ked plackal len chvilku tak sa hadam nic vazne nestalo. To aj ja som sa velmi zlakla ke skoncila ta plastova hracka Samkovi na hlavicke , normal tam mal par sekund priehlbinku a cca tri dni taku slabu modrinku. Ale aj to bol len taky plac ze sa zlakol a za chvilu sa mi smial ze aka som ja vylakana.
ked sa on bude spravat tak ze nic sa nestalo a nic ho neboli tak sa netrap. Skor ci neskor by sa to aj tak stalo. A neboj on sa z toho poucil sa bude opatrnejsi. A nie si zla mamina, vsak nikto nemoze byt vsade, viem co teraz prezivas, ja som si tiez vycitala ke si maly ublizil ze ako som pripecena, ale ved kazy sa ucime na vlastnych chybach a kto neskusa ten nevie. Tak dajme detickam sancu sa poucit. A na druhej strane, ty si sa tiez poucila ze postel uz nie je bezpecna. No aj ja som zabavila vsetky plastove hracky a mal len makke a plysove.
Inak to prebalovanie je aj u nas komplikovane, bud mi taha pouzitu plienku alebo balik s vlhcenymi utierkamina ritku alebo si nieo najde. Ciastocne to riesime malym plysovym mackom ktory je ibe pri prebalovani, takze ho nema takeho okukaneho a sa mi az tak nevrti, da si ho na hrunicek a uzsa s nim muchluje. 😀

evitkamalicka
10. mar 2010

dobre ranecko,

manika je to krasny pocit, skoda ze to zazivam posledny raz

manika77
10. mar 2010

madulka sleduj si ho, ci nieje viac uplakany, viac spavy, ci negrcka, ak nic z toho tak sa nic nestalo ale myslim ze nie... 😉 to tych padov este bude strasne vela 🙂

evit 😒

evitkamalicka
10. mar 2010

manika no co uz, povodne sme chceli 3 deticky, ale ako poznam nemocku v Galante, tak uz treti cisarsky neodporucaju, nakoniec sme sa zhodli, ze nam stacia aj dve, kedze este mame nejake plany do buducnosti

svetluska4
autor
10. mar 2010

Mandulka, pojdete dnes von? ja nes planujem prechadzku po veci, ked nebude prsat alebo snezit. Ale zatialto vyzera ze bude pekne. Ak chces mozeme sa stretnut tak jak minule, my chodime von tak oklo jednej pol druhej, to je tak najteplejsie. Daj vediet ci mam cakat alebo nie 😉

evitkamalicka
10. mar 2010

baby a kam chodite von na Veci?

svetluska4
autor
10. mar 2010

Evit, okruzna trasa po Veci, my so Samkom vydrzime vela chodit, ked je fakt dobre pocko a teplucko tak chodime na Vecu peskom. Ked je troska chladnejsie tak bud ostavame na prechadzke na lhej alebo sa ovezieme autickom na vecu alebo do sale a prechadzame sa tam. A samoska ked nas omrzi ta ista trasa na dlhej tak sup auticko ven a ide sa niekam , Veca, Sala, Galanta. Nas n ic nezadrzi 😀 😀 😀

evitkamalicka
10. mar 2010

my chodime vacsinou dozadu k tym novym domcekom, tam je taky klud

mandula
10. mar 2010

dievcata dakujem, zatial sa zda ze je vsetko ako ine dni, tak dufam, ze to tak aj ostane. Nebadam na nom nic zvlastne, ale sledujem ho ako cesky zandar, to mi verte. Jaj boze, taketo veci neznasam, ja som strasna panikarka a este toto.

svetluska jasne ze idemem dnes von, maly bude papat teraz tak okolo 11,30 az 12,00 a tak o tej pol druhej sme vonku jak na koni, maximalne o druhej. Dame stretko pri tescu ako minule? ked ano, tak sa dohodnime ze 13,45 sedi? To by sme mali stihat obe.

evitka, aj ja tam chodievam ale nikdy sa mi nedari stretnut ta a ked aj tak s muzickom 🙂

luskacik
10. mar 2010

Mandula, nerada sa priznávam, ale aj mne už malá spadla z postele ☹
Asi pred mesiacom, bolo to skoro ráno, kojila som ju po ležiačky a zaspala som pri tom a aj ona zaspala, ale prebrala sa skôr ako ja... a akurát bola ona bližšie ku kraju postele a zrazu buch a malá na zemi. Zrejme sa toľko mrvila až sa dostala na úplný kraj a spadla. Trošku plakala, lebo sa zľakla, ale keď som si ju zobrala na ruky, prestala plakať. Dodnes si to vyčítam, ale odvtedy sú všade okolo nej vankúše a pri kojení už zo strachu nezaspávam 😅

evitkamalicka
10. mar 2010

mandula asi preto, ze my chodime v inom case, maly do tej 15tej spinka, ale uz mu troska zmenim rezim

mandula
10. mar 2010

luskacik, velmi ma to tiez mrzi, lebo viem co si zazila ale som rada, ze v tom nie som sama. Ved vies ako to myslim.
No ja ho uz od dnes rano davam stale len do postielky, ked potrebujem odbehnut. Do lehatka aj na postel len ked som tam. Ja uz to riskovat nebudem. Anjeli stali pri nas.

evitka - booooze, ako to ty robis, ze Tebe ten Adamko tak krasne spinka kedykolvek. Ozaj a aj ho pripravujete na babätko? reaguje na brusko? a co by si si priala? dievcatko, ci este jedneho chlapceka?

svetluska - haloooooo 😉

evitkamalicka
10. mar 2010

mandula on este tomu moc nerozumie, vcera mu muzik ukazoval, ze ma hladkat brusko, lebo tam ma sestricku alebo braceka, tak maly pohladkal usmial sa a siel prec....muzik by chcel dievcatko a mne je to v podstate jedno, 1. aprila idem na velky ultrazvuk tak uvidime ci sa potvrdi to pohlavie, co nam dr. uz skor naznacil

svetluska4
autor
10. mar 2010

bola som nakupit, mangel ma teraz poobedne tak treba varit obed. Ale sme dohodnute 13.45 pred tescom.
no hura do varenia

svetluska4
autor
10. mar 2010

takze dnes som isla vyskusat naucit nasho Samka zaspavat sameho. Nacickal sa a takeho polospaleho som ho dala do postielky. Desat minut si tameste vyvadzal boal osm asi 5 krat pri postielke a dala mu cumlik a zakryla ho. no a po 15 minutach ticho. zaspal.
No ale co to robi so mnou 😢 , normal revem. To je prvy krat co nezaspinkal u mna. A ze deti s tym maju problemy, houby , mamina ma vacsi. Moje male dietatko ma uz nepotrebuje aby ho maminka vecer ucicikala 😢 Ja viem skor ci neskor to musi byt, ale necakala som ze to tak pichne pri srdiecku.

manika77
10. mar 2010

svetluska ale bud rada ze ti tak pekne zaspinkal 😉 moj Marko, este nikdy nezaspal sam a asi ani tak skoro nezaspi.. ☹

svetluska4
autor
10. mar 2010

ja viem manika, mas pravdu, mam byt rada, ale mne tie moje kojenecke hormony nejak udieraju na city a je mi luto ze moje babenko nezaspalo v mojom naruci. Ked ono je to tak krasny pocit ked zaspinka u mna, no asi som uz zavislacka 😀

manika77
10. mar 2010

ale ono zase by ti to o chvilu slo na nervy.. 😉 si zober uspavat takeho 15 mesacneho totalne tazkeho dlheho na rukach 😅

mandula
11. mar 2010

svetluska tak to si frajerka, blahozelam. Ty mas fakt dobreho synceka. Ja by som to uz tiez chcela vyskusat ale normalne na to nemam odvahu. Stale si hovorim, este je malinky, este je miminko a potrebuje ma, ale raz to budem musiet vyskusat. U mna je problem ten, ze on sa vzdy ale vzdy dievcata velmi napapa a potom grcka. Cez den je to ok, ale vecer o 20,00 ked ideme spinkat tak lezime najskor na mojej posteli a on sa vselijako toci, dviha nozicky, taha ma za vlasy, natahuje si plienku na hlavu / taku tu latkovu samozrejme 🙂 / a medzitym si grcka raz na jednu stranu, potom na druhu stranu a do 15-20 minut je tuhy. Potom ho prelozim do postielky, niekedy uz aj v polospanku, aby vedel ze je v postielke ale uz sa nema silu branit. NO! a ja si neviem predstavit, ze by som ho supla hned do postielky, ved by tam vsetko ogrcal, potom by som ho tak nechala spat? TOTO ma odradza a hovorim si, zacnem az ked uz bude papat nieco ine ako mlieko a nebude grckat. Lenze to uz bude mat chlapec 7 mesiacov a bude asi uz neskoro ho to ucit, co? No vidite, zase mam o jeden problem navyse 😀 😀 😀 😀

Inak, viete co pochytilo teraz mojho Petka? On ked zaspava tak si bucha pästickou do hlavy - kam sa mu podari, na nos, na celo, do oka a vobec ho netrapi ze si dava riadne supy. Ked mu v tom branim, ze mu chytim rucku tak sa jeduje a nechce zaspat. ked mu to povolim, tak krasne zaspinka. Boze, ale ved to nemozem dovolit baby, ved on si ale naozaj riadne udiera do hlavy. Sem tam sa ujde aj mne, a mozem vam povedat ze AUUUU, to boli. Ved ja mam doma masochistu 😀 😀 😀

Dnes je ale krasny cas 😠 uz vidim ze ani von nejdeme, ved poprcha ci co, fuj, radsej ho budem nosit na rukach 😀

tak pa a napiste

Inak evitka - mas krasny datum na ultrazvuk, to by bolo keby Ti povedali, "pani, ale vy cakate dvojicky 🙂 " nebolo by to krasne? Mala by si tri deticky, ako si chcela a boli by aj bracek aj sestricka v jednom 😉

evitkamalicka
11. mar 2010

mandula nezartuj, ale to sa uz stat nemoze, je tam len jedno, to by bol fakt len prvy april 😀

svetluska4
autor
11. mar 2010

ahojky, no veru, dnes je uplne "fantasticke" pocasie 😠 no dufam ze to bol len dnesny ulet, lebo mi ta zima uz lezie na nervy.
No si predstavte ten moj milacik mal vcera asi velmi dobry den, tak ako sam zaspal sa zobudil az rano o piatej ,nacickal a este spinkal hodku v postielke. potom tatino vstaval isiel na STK s autickom takmaly isiel ku mne do postele ze sa pomazname a hehe zaspal este na hodinku. parada
O desiatej som ho isla dat do postielky ze reku zaspi sam, aj by sa mu to podarilo, keby moj drahy mangel nehral nejaku sprostu hru a neklikal furt s mysou 😠 to by zobudilo aj mrtveho. Tak mi Samusko doprial uspat ho v naruci, a to som vcera uz mala depky ze koncili tie krasne casy. 🙂 Ale vecer ideme na to znova, teraz mame klud ked ma tatko poobedne tak nas nic nerusi.
Mandulka ale aky je podareny ked tak mava rucickou 🙂 Samko zasa dviha nohy a hadze ich naspat rovno do prebalovacej dosky, take supy ze to mna boli, ale on nic. tie deti su fakt z gumy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre