Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
15. mar 2010

ano presne tak....ja som nekojila, takze od ukonceneho 4. mesiaca

luskacik
15. mar 2010

mandula, je to presne tak ako napísala evitka. Peťko má ukončený 5. mesiac a teraz vám už začal šiesty. To znamená, že nasledujúci deň, ako bude mať presne 6.mesiacov, začína 7. mesiac a už môžete začať aj vy 🙂 Tak začni študovať literatúru mamina, čas sa kráti 😀 Aj ja po večeroch čítam o príkrmoch namiesto telky 😀 😀 A hlavne zháňaj stoličku 🙂

mandula
15. mar 2010

boze baby, vidite, tak este ani toto som nevedela, no som ja teda.
lenze teraz som v pomykove, lebo doki mi povedala, ze kym neprideme do poradne tak mam len kojit, ze to mu staci. a do poradne ideme az v maji, ked uz bude mat 7 mesiacov, teda podla vas uz ukonceny siedmy mesiac. zeby preto, ze ma uz 9kg? Mozno mu staci uplne mlieko. Alebp mam aj tak zacat?

luskacik
15. mar 2010

mandula, v knižke (čo sme dostali v pôrodnici) je písané: Určujúce pri zavádzaní pevnej stravy dojčaťa je, ak:
-dieťa saje viac ako 8-12- krát za 24 h - u dojčených detí,
- je hladné aj po vypití viac ako 900-1000 ml umelého mlieka - u nedojčených detí,
- udrží hlavičku vo vzpriamenej polohe,
- sedí s vašou pomocou,
- hmotnosť nad 6000 g.
Ale, že u každého dieťaťa sa postupuje individuálne a najlepšie je poradíť sa s detským lekárom.
Tak radšej poslúchni lekárku. Nám lekárka povedala, že po ukončenom 6.mesiaci môžeme začať s príkrmami.

svetluska4
autor
15. mar 2010

ahojte maminy.
na, a my sme vyzivky kupili, ze reku tie prve dame taketo lebo su strasne bleee (aspon pre nas dospelakov, malemu to chuti) a potom dam domace, lebo my mame vlastnu mrkvicku dopestovanu a ta je sladucka. Tak esteze som kupila len 3 flasky, pri jeho apetite su fuc za par dni. baby, keby ste ho videli ako sa z toho tesi a pyta dalsiu lyzicku.
my budeme mat ukonceny 6. mesiac tento tyzden tak som si povedala ze uz nebudem cakat aj tak lupeznik vycicka vsetko takze u nas to je vitane. Nam dr. povedala ze od polky marca uz v phode mozeme zacat papat. inak v knizkacj pisu ze s prikrmom sa ma zacatnajneskor do ukonceneho siesteho mesiaca. Tak neviem, je to matuce.
Mandulka, baby maju pravdu, vsak rataj, mesiac kedy sa maly narodil je nula (okt. ), dasi je uz ukonceny prvy mesiac, takze vy by ste mali mat ukonceny 6. v aprili, Ja by som na tvojom mieste necakala az do maja. nie vsetko je dobre co ti dr. povie, vid nas s tymi sirupmi ked mal susniky. Niekedy treba posluchnut instinkt matky, ten je najlepsi lekar. 😉

svetluska4
autor
16. mar 2010

ahojky maminky.
mensi navod na zavadzanie prikrmu: http://www.simeshop.sk/prikrmy-prikrmovanie/

Inak , si predstavte dnes mi maly prespal uplne celu noc od 20.00 do 6.15 rana. Parada.

mandula
16. mar 2010

svetluska super, perfektna pomocka, dakujeme 😉

inak aj mne maly prespal celu noc az do 6,00 od 20,00. Asi bolo nieco pozitivne vo vzduchu, alebo zeby ten klopkajuci dazd? 🙂 🙂 🙂

svetluska a to tie prikrmy budu vzdy len na obed? Inak kojenie? Ako casto vlastne maju jest potraviny okrem mlieka? A cajik sa dava odkedy? A kedy? To len tak hocikedy, alebo aj na to je nejaky navod?

luskacik
16. mar 2010

váááu svetluska, blahoželám, nech to Samkovi dlho vydrží 😀 aj Peťkovi 😀
No u nás v Šali nič pozitívne vo vzduch nebolo, lebo sme si zase trošku v noci poplakali a vstávali sme na kŕmenie už o 4:00 😒
Ale možno to bude aj tým, že sme sa už pár dní neboli kočíkovať. Dnes sme už jednu prechádzku absolvovali a ešte si dáme jednu, potom zase poriadne vyvetrám spáĺňu a uvidíme 😀
No ale ja už uvažujem nad tým, že kúpime také bezpečnostné zábrany do dverí. Natálka sa už pohybuje po izbe ako malý had 😀 Položím ju na hraciu podložku a o chvílu je úplne niekde inde. A máme poschodový dom, tak začínam mať strach z týchto jej pokrokov. A voľakde som videla aj takú helmu na hlavu pre bábätká 😀 budem musieť asi aj do nej investovať, lebo si ju denne 100x buchne o zem 😀

svetluska4
autor
16. mar 2010

Mandulka, ten prvy mesiac ot je tak ze vzdy na obed prikrm, inak iba mliecko. Po mesiaci je totak, ze na ranajky mliecko (cickat alebo umele) na desiatu ovocna vyzivka, na obed prikrm (uzmoze byt aj s pomletym maskom) a potom iba mliecko, v noci ak sa zobudi od hladu taktiez len mliecko. Potom postupne pridat olovrant ako prikrm . V siedmom mesiaci sa mozu davat uz aj cajiky a ovocne ci zeleninove stavy zmiesane s kojeneckou vodou. Ako posledne sa nahradza ranne mliecko.

Luskacik, aj ja som uz pozerala tu prilbu, aj zabranu na schody, ale my budeme musiet este aj nejaku sietku zohnat lebo mame otvorene schodisko a mam nocne mory ze prejde cez zabradlie. Ale este sa len toci ako taka vrtula pod hrazdickou a je cely bez seba ked na nieco narazi s nohami (stolik, kreslo) a poto do toho dupe.
Najhnovsie objavil slnko a tien, uplne je tym fascinovany.

skrutka11
16. mar 2010

ahojte maminy,

tak po kratšej odmlke sa hlasim

Csiki tak Alex zaspava uz niekedy o 17:00, ale kazdy druhy den kupeme, takze kupem o tej piatej, lebo ked som kupala o pol siestej, tak to uz bol taky zly a chcel spat, ze az.

zaspinka teda vacsinou o
18.00 - 18.30 a spinka do 20:00 az 21:00 ako kedy sa mu podari. To dame cicu a buva dalej dalsie 2,5-3 hodiny. Vobec ho nenutim, on je jednoducho ako jeho tata. Lahne a spi 😀 len tata vie prespat celu noc.
o 00:00 - 01:00 znova cica sa spinkame znova 2-3 hodinky,
znova cica o tej 3:00-4:00 a tahame do 6:00, niekedy nechce ani cicu az o 7:00, potom spinka asi 1/2 hodku
o 7:30-8:00 papame a vydrzi do 10:00, dame papat a taha niekedy aj 2 hodiny. Kedy ako, a tak stááále dokola, s pravidelnostou švajčiara (2-2,5 hodinovy cyklus) Tak porad prosim Ta, ako to mam upravit? Jemu to vyhovuje a tak sa radsej prisposobujem ja. Len ta noc by mohla byt uz cela aj ked vobec neplace, len sa prebudi a ked do secundy nevytiahnem cicik, tak je zle, ale hned potom ticho a papame, zaspi a dame do haji a krasne buva sam.

skrutka11
16. mar 2010

svetluska a mandulka, nebudem drobca trapit, to je osud nas mamin,nie? Naco budeme spominat na stare kolená? Ked bude spat celu noc, to sa budem uz budit ja 😀 uz normalne to mam tak v podvedomi, ked nahodou prespi 3 hodiny, ja sa hned zobudim a kuknem ci je ok, on to mozno citi, ja lahnem a on vstane a tak dam papat a tak stááále dokola.

Svetluska, tak teda prvy prikrm uspesne v brusku, tak to je super 😀 vitaj v klube

Mandulka lekary maju nam byt na pomoci ked je zle si myslim. Vedia poradit, nehovorim, co sa tyka medicinskeho hladiska, ale ked si drobec pyta, ja by som ho netrapila. Moj doki ma "nutil" prikrmovat uz od ukonceneho 5 mesiaca. Myslis, ze chodia na rovnake semináre??? Asi by mali, ale co lekar to iny nazor a my sme maminy. Podla mna od ukonceneho 6 mesiaca ja by som zacala. Ved to ide pomalicky,nemusis mu dat hned vela a kym nabehnete na plnu zeleninovu davku 150-200 ml (niekde pisu gramov), zacnete siedmy mesiac a to uz pojde masko + druhy prikrm (desiata alebo olovrant) 😉

skrutka11
16. mar 2010

luskacik a vsetky maminy. Potrebujem polutovat 😢 😀

jak som ti luskacik hovorila, ze ma bolel ten zub, tak ono mi to prasklo a nieco z toho vytieklo a bolo lepsie, ale to uz ma zacalo boliet hrdlo, boliet hlava, tak dnes rano som bola u lekara a dal mi nejake lokalne antibiotika ze BIOPAROX, tak to inhalujem kazde 4 hodiny. Ma trochu nahneval, lebo mi hovori, ake chcete? take co zaberaju, alebo take co nezaberaju??? 😕 Reku, to nie je na mne, ale nechcem aby to islo do mliecka drobcovi, ved mu vsetky dobre bakterie v brusku pobijem a to sme sa potom pol roka snazili zbytocne?? Tak na MOJU ziadost mi dal tie lokalne antibiotika...No nic, tak som mala ist na plavaren dnes s malym a namiesto toho sedim doma, likvidujem tony vreckoviek, ledva dycham a hlava ma boli jak keby ju zato platili, takze moj tyzden sa zacal na ho...no...

najlepsie natom je, ze to priniesol domov muz od kolegu... UZ DRUHY KRAT... taka som nahnevana...tak nie zeby kolega ostal doma, ale nie, on pride do roboty, nic poriadne neurobi, lebo ho vsetko boli, ale stihne nakazit muza a celu rodinu (teda mna) a maly sa zatial drzi.

Takze tak.

skrutka11
16. mar 2010

Mandulka, ten tvoj zazrak sa k tebe teda nevratil?? Ale co po nom, mas lepsieho chlapa v posteli nie? 😉 Inak, ihned ako budem fit, tak sa urcite musime stretnut 😎

csikike
16. mar 2010

ahojte, konecne som sa sem dostala
aj my sme papali dnes 1x mrkvicku, ale moc nechutila, stale vyhadzovala jazyckom 😉
nevadi, ved zajtra bude lepsie
inac mne velmi pomaha pri vareni parny hrniec, to som kupila kvoli malemu, zachovava vitaminy a da sa v nom parit vsetko, papame take jedlo aj my
inac nasa sa este stale nepretaca, denne chodime von aspon 2x, ale nikoho nestretame ☹

svetluska4
autor
16. mar 2010

ahojky,
skrutka tak ja ked osm bola marod tak som frcala na homeopatikach, a od vtedy mam dom a celu zasobu. Najlepsie mi zabralo osciloccocinum je to len 6 ampuliek , ale ani som ich vsetky nespapala a bolo mi lepsie. Inak na hrdielko je dobry sirup Stodal. hehe uz som ako diler na homeopatika. Inak aj man nejak kvari hrdlo ale to bude z toho studeneho vetra co ma vcera ofukol.
Hm, a to spinkanie, no kazde dietatko je ine, ale on z toho vyrastie. Inak skus chvilku pockat ci si zacne pytat papat alebo ma len fazu bdenia a nezaspinka naspat. Ked ma fazu bdenia a zapnes svetlo alebo ho kuknes ci je ok, tak ho mozes prebrat nacisto a potom zaberie len cici. Ja som sa odvykla kukat , nasla som si inu uchylku, pozeram na svetielko od Nanny, ked blika pomaly tak je vsetko ok. Ale aj tak to mas lepsie ako moj akamoska, ta ma 9 mesacnu babiku a ta im spi horsie ako tvoj Alex, su noci ked su hore kazdu hodinu.

Csiki, ja tomam s prechadzkami tiez tak ze vacsinou sama, ale sa zvyknem s babami dohodnut a vtedy stretneme, pokecame. Neboj za chvilu je tu jar tak sa bude dat byt vonku dlhsie a vsetci drobci uz budu papikat prikrmi takze uz to bude lahsie aj nakrmit vonku, aspon nebudeme musiet hned vytahovat cici 😀

svetluska4
autor
16. mar 2010

inak dnes som musela uspavat v naruci na gauciku, maly bol moc rozruseny blaznil sa s tatkom, inak ako je tatko doma tak sa mu nejak nedari zaspinkat samemu. Hm, budem musiet tatka poslat na poobedne 😀
Luskacik, nechodia ti nasi chlapi na skolenia ako nam kazit rezim 😠 😀 😀

luskacik
16. mar 2010

ááááu skrutka, nezávidím ti to ☹ ani zub, ani hrdlo ☹ Potrebuješ si to poriadne vyležať ale zároveň sa musíš postarať aj o drobca. Verím tomu, že to musí byť dosť náročné.
csikike, ja chodievam von sama, ale krúžim väčšinou len tu na konci Šali okolo nášho domčeka... No chodievame kočíkovať aj so skrutkou, tak sa môžeš kedykoľvek pridať.
baby pred chvíľou som objednala tú stoličku na papanie 😀 jáj tak sa už teším, dúfam, že budúci týždeň tu už bude 😅
svetluška, dnes som bola s malou 2x vonku, vkuse sme sa hrali, aj sa dnes kúpala, izbu som vyvetrala, napapala sa odomňa + dostala aj trošku UM z flašky a spať išla 19:30, tak dúfam, že sa v noci nezobudí s veľkým plačom a že túto noc potiahne historicky najdlhší spánok 😀 No fakt som si dala záležať 😀 Ani ocka som k nej už nepustila, videli sa pri kúpaní, potom som s ňou bola zase už len ja 😀
Ešte pred týždňom všetko fungovalo perfektne, ale ako som sa vám tu pochválila a začala som ju nútiť do spánku bez uspávania na rukách, tak sa všetko zmenilo! No ráno napíšem že ako bolo 😀 😀 (alebo možno až na obed, keby sme ešte stááááále spali) 😀 😀 😀

svetluska4
autor
17. mar 2010

no luskacik ako? ci este spite ?? 😀
Baby mali by sme si dat jeden pekny slnecny den stretko vsetky a budeme jak kocikova armada 😀 :D

csikike
17. mar 2010

no, vam sa lahko dohaduje, u mna to zial nezavisi odo mna, lebo moj syn vsetky stretka bojkotuje, ked sa niekam chystame zarucene spi 2x tolko ako bezne 😅

luskacik
17. mar 2010

ahojte,
no nespíme 😒 Vôôôôbec to nefungovalo. O tretej sa rozplakala zase len tak kontrolne, či som na blízku, tak som ju chvíľu popestovala a spala ďalej. A o piatej už bolo hladná. A keďže náš ocko nevie odísť do práce potichúčky, aby mohla malá ešte trošku zadriemkať a ja tiež 😅, tak od šiestej sme hore a Natálka znovu objavuje svet! Aby náhodou niečo nezmeškala 😀

luskacik
17. mar 2010

csikike, máš môj obdiv. Dve deťúrence to už je iné kafe 😝
No možno o dva roky, to čaká aj mňa 😎 Sakra, musíš mi dať know-how 😀 takže stretko je úplne nevyhnutné 😀
Aj ja sa už chcem s vami stretnúť, nech už je teplučká,rozviknutá jar 🙂

mandula
17. mar 2010

ahojte babulky, tak sa hlasim aj ja.
Tuto noc sme ani my nespali az tak dobre. Moj maly sa o 2,00 v noci rozhodol hrat sa. Zacal sa pretacat na brusko, ibaze v postielke nema az tolko miesta a nedarilo sa mu to. Bud sa mu nozicka zamotala do ohradky alebo sa dostal po viacerych pokusoch na kraj a uz sa nemal kam otocit. Ja som na neho pozerala, ci sa mi to len sniva alebo sa vazne hra 😀 a nesnivalo o 2,30 sa rozcertil, ze mu to nejde a zacal plakat, zobrala som si ho do postele k sebe dala mu cumlik a nastastie zaspal a zobudil sa az o 6,00 dala som mu cici a spinkal este tak do 8,00.

skrutka - je naozaj dolezite, ci je Alex hladny alebo sa len prebudi. Ono aj Petko sa mi v noci zvykne prebudit, dokonca niekedy aj zamrnci, ale ja mu dam vzdy cumlik, pohladim ho on spi dalej, alebo si ho nevsimam chvilu a zaspi aj sam. Nechcel by cumlik? Ja viem, ze niektore maminy su proti tiomu, ale ja som maleho naucila na cumel a teraz ked mrnci tak cumel zabera, ci v noci alebo cez den. Upokoji ho. Lenze ty ked mu das hned cici / co nevravim ze nie je spravne, annag by Ta za to pochvalila 😉 / ale on si na to zvykol a teraz ked sa prebudi, tak chce jasne hned papat. Skus mu hned nedat ale si ho bud zober na ruky, alebo mu daj cumlik, alebo nieco ine, jednoducho ho donut este zaspinkat. Na zaciatku staci to, potom uz zaspinka aj sam, bez tvojej pomoci, uvidis.

No a vecerne zaspavanie - ja uz sa nesnazim, zaspavam s nim, trva to 20 minut, neobmedzuje ma to a som si ista ze zaspal stastny so mnou. Ked bude väcsi tak bude zaspavat aj sam, ved to uz nebude in spat s mamou v posteli, nie??? 😀 😀 😀

skrutka - nie nevratil sa, uz vraj nie je so zrudou a teraz sa velmi snazi, myslim o nas ale zatial je to tak ako aj bolo, raz mozno budeme spolu, teraz by to bolo nasilu a to ja nechcem. A mozno uz nebudeme nikdy spolu, cas ukaze. Kazdopadne, mam maleho a som stastna, on mi dava teraz tolko lasky, kolko mi este ziadny chlap nikdy nedal. On ma uz normalne objima, tisne sa ku mne a cumle mi lice, no potrebujem ja viac? A sex? To ja bez lasky neviem a to je to posledne co mi bude v zivote chybat.

No a tie prikrmy, tak ja teda od toho aprila zacnem, uvidime co to spravi. ale uz sa na to tesim. zajtra idem s mamou na nakupy, neviete si predstavit ako sa tesim, ved ja som 100 rokov nebola v obchodnom dome 😀 ja tam snad miniem vsetky peniaze 😀 😝

baby - dufam, ze som nezabudla soferovat, ved som uz 6 mesiacov nesedela v aute, normalne mam tremu, boooze.

mandula
17. mar 2010

jaaaj a este som zabudla - stretko??? Neviem sa dockat, len prosim nie teraz tento tyzden, ja nebudem doma, idem na tie nakupy a chcem vas veeeelmi vidiet. Tak na mna nezabudnite, jasne? 😀 😀 😀

evitkamalicka
17. mar 2010

mandula drzim palce pri soferovani a dobre nakupte....my sa chystame v sobotu do Nitry kuknut nejaku vybavicku a aj oblecko pre Adamka

mandula
17. mar 2010

evit, dik, aj my ideme do Nitry, som zvedava co tam maju. Jeeej, vybavicku, spominam si na to, ked som bola nakupovat, normalne Ti zavidim. Ja sa len modlim, aby to maly zvladol, este nikdy sme neboli, tak dufam, ze mi nebude plakat. Uz tyzden ho doma vozim v autosedacke, nech si zvyka byt aj priputany, nieze mi tam spusti, lebo to cela Nitra bude vediet, ze sme tam 😀 😀 😀

tak aj ty dobre nakup 😉

svetluska4
autor
17. mar 2010

Mandulka, neboj, maly bude urcite cel ypaf z toho ze bude niekde na novom mieste vonku. Nas Samuso lubi behat po obchodoch, kuka ako mucha Puk a potom zachrni. Ked pozera normal musim dat lehatko v kociku na sikmo aby lepsie videl. a zamrnci len vtedy ked je hladny. my sme uz takto absolvovali aj vystavu v BA. Ked bol hladny tak sme bud nasli prebalovaciu miestnost alebo ked take nieco nebolo tak sme isli na vecko pre vozickarov, tam aj tak nikdy nikto nie je a my sme predza tiez s vozikom 😉 A tie vecka su ovela cistejsie ako tie normalne, lebo tam nikto nechodi,len upratovacka. A hlavne tym ze to je vacsie tak tam viemist aj s kocikom a v pohode ho aj prebalim v kociku.
Takze prajem dobre nakupy maminky 🙂 normal musim aj ja nieco vymysliet a vybehnut niekam, ste ma nakazili 😎

skrutka11
17. mar 2010

no ahojte kočky

mandulka, svetlucka, csiki, luskacik a vseetky maminy 🙂

zaspavanie-ja to skusam neist k nemu, to je jasne, ale zatial vzdy spustil plac, ked som vahala dlhsie ako 5 minut. 1x som mu dala cumel a spal a to bolos traaasne davno, inokedy sa ukludni po 5 min a o 15 min taky plac, ze az, takze trener celej nasej familie ma poriadnu vydrz 😀

prikrmy - dnes sme boli u dokyho a mame 7210 gr a tam mi znova hovorili, ze uz mozem jogurty a co ja viem co vsetko... tak potom aby sme neboli z toho vyvedene z miery, ked vsade pisu nieco ine. Ale dnes sme uz papali masko + ryza a brokolica a zasa to spraskal no a na olovrat ideme dat jablcko s mrkvičkou. Vraj teraz maly bude menej priberat, lebo sa hybe a tie prikrmy nemaju taku vyzivnu hodnotu ako MM, tak tymto ma mierne šokol aj ked je to asi logicke.

stretko - jasne, hlasujem za, davam termin, buduci tyzden hmmmmm, co tak v stredu, alebo štvrtok?? Csiki, ja chodim stale aj do mesta, tak sa mozeme stretnut aj v piatok, čo ty nato? Pri DMke? Kedy chodite? ja viem, uz som sa pytala ako ta spoznam, vy mate tusim stale hrabličky že? 😀 My chodime vonku aj doobeda tak od 10:00 alebo potom od tej 14:00.
VLASTNE, VSETKYCH VAS TAM RADA UVIDIM 😀 LEN SA MUSIME TRAFIT DO CASU

Inak je mi uz lepsie, ale teraz minam tony vreckoviek a kyblik mam stale pod nosom, kycham... ved to poznate. Brala som i ja homeopatika, ale mne to akosi nefunguje, ja si to musim proste asi iba pretrpiet.

tak zatial babky pekny den a mandula, nie ze budeme o tebe počut v spravach ohľadom toho šoférovania 😀

lenoc
17. mar 2010

Ahoj kočky! Aj náš Maroško spal predvčerom veeľmi dobre - od pol deviatej až do pol štvrtej. No ale potom bol hore skoro dve hodinky. Ale to preto, že je chorý - strašne škaredo kašle, má aj antibiotiká. ☹ + troška soplí a keď som mu vysavačom odsala noštek, tak ho to prebralo, že sa mu už nechcelo spať. Tak tato spal, ja som driemala a malý ležal na brušku a naháňal dudel po posteli. 😀 no ale poto msom ho dala na chrbátik, on sa otočil na bok, tichučko ležkal, potom si tisol moju ruku k tváričke a tak zaspal. 😵 😵 no milený bol.

Krásne stoličky máte vybrané. My máme pod postieľkou takú dreveú, len ju treba zlžiť. dostali sme od našich na krst.

skrutka, ja by som tiež márne skúšala ukĺudni´t malého v noci dudlom. Občas mu dudel stačí, ale ak chce papať, darmo by som mu pchala dudel do pusy, on proste aj tak rozcapí oči alebo začne mrnčať. Možno by zabralo hojdať v kresle ale čo som debil, aby som ho išla hojdať možno aj pol hodinu, keď viem ,že pri didke mi v pohode zaspí?!

inak malý mi už papá jablčko aj mrkvu. Dnes mu nejako nechutilo, ale inak otvára pusinu ako vráta, že daj. najviac mu aj tak chutí kašička večer. jaj a dám vám jeden tip od kamošky - malý mi moc nechce pi´t čajík ani samotnú Lucku ale keď mu uvarím jabĺčko, tak mu potom dávam piť tú uvarenú jabĺčkvú Lucku a to mu chutí.

no baby musím končiť, tato ma vyhadzuje od počítača. 😠
šak som vám ani nestihla nič napísať.

papa

lenoc
17. mar 2010

Ešte jedna vec- mne na nádchu super zabrali homeopatika coryzalia.

skrutka11
19. mar 2010

ahoj lenoc, dik za tip, coryzaliu mame doma.-

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre