Mamičky zo Serede

kala
21. aug 2006

a je tu aj niekto zo serede lebo ma už nebaví samu chodiť von ☹

maca_p
26. okt 2011

@elinka27 aale chod 😀

elinka27
27. okt 2011

@maca_p bacha aby si ty zasa neisla 😀

maca_p
27. okt 2011

oznam pre vsetkych, zajtra o 18.00 sa kona lampionovy sprievod, o 18.00 od jednoty. mame tam sice 2 jednoty, ale dufam, ze to bude ta jednota, co je jednota odjakziva 😀 😀

elinka27
28. okt 2011

@maca_p je to Jednota na M.R.Stefanika ta oproti kostolu.Tej druhej sa odjakziva hovori Progress 😀
nech sa paci link http://mamaklub.longtail.sk/treti-rocnik-lampio...

tesime sa na vas

uva
29. okt 2011

@elinka27 ahoj sesternička 🙂 no škoda, že som o tom pochode nevedela ja milujem svetielkovanie 😒

majasimon
7. dec 2011

Ahojte! Hľadám mamičky, ktoré chodia v Seredi kočíkovať. Zatiaľ tu nikoho nepoznám a sama s kočíkom každý deň je o ničom...

majasimon
11. dec 2011

@lunika čauko! Som na tom podobne, že nemám s kým chodiť kočíkovať... Mohli by sme s tým niečo urobiť, lebo chodiť dve hodiny s kočíkom po meste a nemať sa s kým porozprávať je na nervy...

mexx
12. dec 2011

@majasimon No ja napriklad pojdem rada. 😉 (Len tu to tusim vzdy vyzera tak, ze sa tu podohadujeme, ako pojdeme von spolu, a potom sa zas polroka nic nedeje.) 😀 A potom, s niektorymi "divodetmi" sa chodi tazko... 😅
Ale v podstate by sme sa mohli podohadovat a ist zas trochu von spolu, len tak poklabosit alebo pokukat tie nase uzasne trhy (ak sa vobec tie tri stanky daju trhmi nazvat). 😀 😉

majasimon
12. dec 2011

@mexx ja chodím s malým každý deň na dve hodinky, až si pripadám ako poštárka vo veľkomeste... 😵
Tak by sme to mohli nejako zmanažovať, lebo dve hodinky chodiť sama je na nič... Bývam pri Hutníku a vonku som od tej 14 30h niekedy až do 17 15h. Podľa toho ako sa s mladým pánom vychystáme, aby sme boli vonku 2 hodiny...
Teším sa, že spoznám nových ľudí...

bocianka
13. dec 2011

ahojte maminy, nenosite niektora svoje baby v satke?

mexx
13. dec 2011

@majasimon Aj my byvame pri Hutniku. 😉 No tak hadam sa nam podari nejako zrazit. 🙂

@bocianka Tak to sa velmi pekne pytas. Minimalne dve tu mame take postihnutie. 😀 Ja a @elinka27 a mozno aj niekto iny, len o tom nevieme. 😉

bocianka
13. dec 2011

@mexx jooj, to sa strasne tesim, prosim porad, mam teraz 7tyzdennu malinku a chcela by som satkovat. jedna baba mi ponuka moby satku elasticku. ake mate vy? je tolko druhov, ze sa mi z toho hlava toci 🙂

majasimon
13. dec 2011

@mexx Takže dnes to vyzerá na pekný deň, tak určite sme vonku najneskôr okolo tej 15h... máme čiernostrieborný kočík 🙂

mexx
13. dec 2011

@bocianka No to asi ked ti porozpravame nieco viac o satkach, sa ti bude z toho hlava tocit este viac. 😅 A ten vyber, to je nieco famozne. 😀
Takze takto - na take male babulko je super elasticka satka. Moby som neskusala, tak neviem ohodnotit, my mame elasticku Hoppediz (vlastne jedina elasticka, aku som kedy skusala) a s tou som bola velmi spokojna. Na male babatko alebo lahsie dieta (tak cca do 7-8 kil) je to uuuuuplne v pohode. Na vacsie dieta je uz lepsia pevna satka - a tam si vies vybrat uplne bezbreho z milion moznosti. 😅 Kadzemu vyhovuje nieco ine, takze tazko povedat. Medzi overene a ozaj dobre znacky patri hlavne Didymos, Ellevill, Storchenwiege, NatiBaby, Hoppediz...a v kazdej je este strasne vela kriterii, podla ktorych si vies vybrat to najlepsie pre seba (v zavislosti od primesi a kvality, o farbach a vzoroch ani nehovorim). 🙂 Najlepsie je asi vidiet nazivo a vyskusat, co ti najviac vyhovuje. (U nas sa momentalne najde jeden elastik a tri pevne satky, mozme dat vyskusat.) 😉
Pripadne je dobre rozmysliet si, nakolko sa chcete nosit a kolko do toho investovat. Ak chces nosit dlhodobo, aj ked bude mala vacsia, ale chces investovat len do jednej satky, tak je urcite lepsia rovno pevna satka. Ak si ochotna investovat viac, tak je dobra aj ta elasticka a pri vacsom dietati prejst na vacsiu. Pripadne zacat s elastikom a prejst na nejaky nosic (najlepsie ergonomicky), alebo skusit od zaciatku nosic. 😉
Proste moznosti uplne do bludu... 😅 😀

mexx
13. dec 2011

@majasimon Netusim, ako sa nam podari dnes, ci vybehnem do mesta alebo na prechadzku s detmi, alebo ich len necham u nasich a pobeham s muzom nakupy, co treba. 😕 Ale ak by sme boli vonku, tak budem na teba striehnut. 😎 😉 (Mame taky cierno-sivo-tyrkysovy Concord Fusion, a vedla kocika jedneho tazsie zvladatelneho trojrocneho vetroplacha mensieho vzrastu) 😝

majasimon
13. dec 2011

@mexx farby kočíkov máme, tak ak okolnosti dovolia, už zostáva sa len niekde nájsť 🙂
Zatiaľ pekný deň

bocianka
14. dec 2011

@mexx jej dik za rady, mala ma teraz skoro 6 kg, preto si nie som ista, ci ist este do tej elastickej. naozaj by som mohla vyskusat niektoru z tvojich satiek? len ci to budem vediet uviazat 🙂

mexx
14. dec 2011

@bocianka Kludne mozes vyskusat, ak chces. 😉
Ak ma mala uz 6 kil, tak osobne si myslim, ze elasticka by uz nebola taka dobra. Ono sa da aj s tazsim dietatom, ale prave tym, ze je to elastik, uz to tak nedrzi a moze sa to uvolnovat. Takze by som asi isla radsej do pevnej. 🙂

elinka27
14. dec 2011

@bocianka elasticka je cca do 8kg. Povoluje sa, cize je lepsie ak sa mamicka nauci viazat do pevnej, pretoze neskor ju aj tak za pevnu vymeni. Preto ja osobne ani elasticke neodporucam, ale napriklad na take vlakacie uvazy, kde sa dieta vklada uz do vopred uviazaneho uvazu je dobra.Mozeme sa dohodut na stretnuti a mozes skusit aj moje satky, takto to robim zvycaje, mam doma aj eslasticke aj pevne, ergo nosic a babyvak, "jak je libo".

elinka27
14. dec 2011

@mexx mexx a zabudla si podotknut, ze moja malickost robi aj satkopradkynu to ako sa ti mohlo stat? 😀

elinka27
14. dec 2011
bocianka
14. dec 2011

@elinka27
@mexx dakujem baby ste zlate, velmi rada by som ich vyskusala a aj si nechala poradit v uvazovani, kedy sa mozeme stretnut? 🙂

elinka27
14. dec 2011

@bocianka fungujem tak, ze si dohoneme termin a pridem k mamicke domov. Cize buduci tyzden hociktory den, tento tyzden mam uz full a vikendy nerobievam, kedze to mam oboch drobcov doma, a s nimi sa mi tazko 😉 Idelane mi je doobeda. tak si sama napis ktory den ti vyhovuje, mozem aj hned v pondelok

bocianka
16. dec 2011

@elinka27 dik, poslala som ip 🙂

majasimon
18. dec 2011

Poradili by ste mi nejaké schopné mäsiarstvo? Kde kúpim zaručene dobré mäso... Už som na nervy z toho, že donesiem akože pekné mäsko domov, rozkrojíme ho a vo vnútri je krásne zelené... už ma nebaví chodiť stále reklamovať mäso...

mexx
19. dec 2011

@majasimon A kde nakupujes maso? 😕 Ja teraz rozmyslam, ze kde nakupujeme my...a asi kazde inak. 😅 Nieco v Tescu, nieco v Kauflande, nieco v Metre obcas...nieco v LIDLi...a take bezne, ked treba nieco narychlo (alebo kuracie maso takmer vzdy) na krizovatke dole v tom masiarstve, netusim ako sa to vola. 😕

majasimon
19. dec 2011

@mexx Minulého roku takto pred vianocami manžel kúpil v Bille karé, krásne ako obrázok a on má taký zvyk hneď nakrájať mäso na rezne, tak ako krájal, tak vo vnútri bolo zelené. Tento scenár sa nám zopakoval teraz v sobotu, ja som kúpila v Kauflande...
Inak aj my dosť často kupujeme na križovatke dolu... Kuracie vždy keď rýchlo potrebujeme aj karé sa tam dá pekné kúpiť, tak isto aj krkovička... Len začínam mať blbý pocit, že to mäso je z Poľska, a keď má absolvovať takú štreku až k nám do Serede, tak neviem, neviem...
Neviem či som taký žrút, ale z rezňov z tejto predajne som vždy hladná 🙂
A čo mäsiarstvo vo Vrave?

mexx
19. dec 2011

@majasimon Nasi zvyknu aj vo Vrave kupovat (teda to zboku co je, nie priamo vo Vrave, co je teraz tusim CBA), a tam tiez zvyknu mat dobre. V Bille kupujeme malokedy, lebo mam pocit, ze su najdrahsi. 🙄 A u nas tiez taky zvyk, ze ked je viac masa, tak to muz hned nachysta na rezne a hodi do mrazaku. 😀
Este je tusim masiarstvo aj na namesti pri zastavkach, ale v zivote som tam nic nekupovala, tak neviem aka uroven. Alebo klasika stare masiarstvo, jak sa ide do parku. A tam je vlastne pri Altise este jedno, ale tam nenakupujeme, tak neviem... 😕

elinka27
22. dec 2011

@majasimon ja kupujem vo Vrave, vzdy piatky maju nove maso myslim.A som spokojna.Kuracie tam dole na krizovatke ako pise @mexx

erikababula
26. dec 2011

Hladam maminu na kocikovanie,kavickovanie a na rozpravanie ak sa niekto najde napiste mi na erikanagy9@gmail.com.budem velmi rada a urcite aj moja dcerka ze spozname novych ludi,🙂 zatial prijemne sviatky prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre