Mamičky zo Serede

kala
21. aug 2006

a je tu aj niekto zo serede lebo ma už nebaví samu chodiť von ☹

lola55
15. jan 2007

DUFKA!!! Ty brdo, dávaj pozor!!! Ty si blázen....si ma riadne vyplasila kym som to docítala. Si kúp chodítko ked nevieš chodit, a laskavo nos pohodlnú obuv a žiadne štekle!!!
Ja mam teraz poradnu 24.1. a potom už každý týzden. Zatial vsetko ok, citim sa sqvele a užívam si MD ako sa len dá.... 😀 Najskor som si myslela, že sa budem nudit, ale akosi som zatial nemala čas!
Pomaly periem vecicky, 27.1 dovezieme nabytok do izby a potom to už len poukladat a cakat na den D 😉

dufman
15. jan 2007

Prave, ze som mala pohodlnu obuv. A stekle nenosim uz dost dlho. 😀 Nahoda je blbe.
Aj ja som mala tolko planov, ale akosi nestiham. Este tento tyzden by som chcela zbuchat skolske povinnosti a potom hura na pripravu. Inak uz sa nam to zacina rysovat. Tento tyzden pridu zbuchnut nabytok a potom uz mozem tiez prat, zehlit a ukladat, nech je pokoj. A mozme tiez cakat den D. My mame poradnu az 2.2 a potom uz do nemocnice na poradnu.
Nech sa dari!
Packo zatim

lola55
24. jan 2007

Caukoooo
Tak dnes som bola na PO, este dva krát tam pojdem 31.1. a 7.2. potom uz dohodneme termin na cisarsky. Takze pravdepodobne okolo 10.2. by sme mohli mat "cikulku" na svete. Este jej musime zariadit tu izbicku🙂 Dnes me kupili koberec a lampu. V sobotu privezu nabytok.........fuuuuuuuuuu ako sa radujem. 😉 Potom to vsetko krasne poukladam a mozeme sa uz len modlit nech vsetko dobre dopadne. 😉

dufman
25. jan 2007

No uz sa vam to rysuje!
My sme dnes zvladli uspesne poslednu skusku, tak sa mozme dat do priprav. Teda pranie zehlenie nakupovanie kocika a vsetkeho co treba.
Prajem vsetkym prijemny zvysok dna!

Papa

palvinka
27. jan 2007

Ahoj Dufman,
konečne som na MK našla niekoho z Trakovíc 🙂. Písala si že pochádzaš zo Serede, ako si sa našla v Trak.? Manžel je odtiaľto? My tu bývame iba dva a pol roka, nikoho tu skoro nepoznám iba susedov.

dufman
29. jan 2007

Ahoj palvinka!
My sme sa sem prestahovali. Manzel je z TT ale jeho otec pochadza z Trakovic.ň
Kde konkretne byvas?

palvinka
29. jan 2007

ja bývam v tej uličke od lekárne do lava, keď ideš smerom od TT. A ty?

dufman
29. jan 2007

My v prvej bytovke pri ihrisku.

palvinka
30. jan 2007

tak to chodím okolo kočíkovať, je tam dobrý trajdavý chodník 😀

dufman
31. jan 2007

trajdavy? to slovo nepoznam. ☹
Ked budes mat niekedy cas a chut, tak mozme pokecat. My sme boli dnes na ekg, potom na poslednej poradni u sv.gynekologa a od pondelka budeme potom chodit do nemocnice. Dufam, ze vs.dobre dopadne.

LOLA55:
No bola si v Praktiku?
Potom daj vediet, ci tam nieco mali. 😀

palvinka
31. jan 2007

trajdavý je taký hrkotavý, ten chodník je taký vydláždený a keď idem po ňom s kočíkom tak hrkoce 😀 (keď ovšem nemáš nafukovacie kolečká).
Pokecať môžeme 🙂 a keď už budeš mať mimi tak môžme chodiť spolu na prechádzky 😉. A kde budeš rodiť?

dufman
31. jan 2007

Spolieham sa na Trnavu. Nechcem vymyslat. ved aj tak nemam lepsi napad. Dnes som si velice roztriedila vecicky a zajtra budem uz pomaly prat. Potom zehlit a konecne ukladat. Dufam, ze na nic nezabudnem. Ja mam v TT chodit Mudr.Cechovi
Ty si u koho a kde rodila?

palvinka
31. jan 2007

A prečo máš chodiť k Čechovi? To ti kázal tvoj gyn.
Ja som chodila najprv k Čechovi, ale potom som chcela mať pri pôrode Štefanikovu tak som začala chodiť k nej. A nakoniec som mala dosť rýchly pôrod tak ma odrodila doktorka čo mala službu, a Štefániková ma už len zašila, lebo nestihla prísť.

dufman
1. feb 2007

To mi povedala sestricka ze sa mam u neho hlasit. Ale uz tam nieco sestricka hovorila, ze je v kupeloch. Tak ma asi vysetri Stefanikova. Je to jedno nie? Aspon dufam. 😀

palvinka
1. feb 2007

Hej je to jedno. Ale keby si si chcela dohodnúť nejakého dr. k pôrodu tak je dobré chodiť k nemu aj na poradňu 😉. Ja som si tiež myslela že je to jedno a začala som chodiť k Čechovi ale keďže potom som chcela Štefánikovú k pôrodu tak som potom išla k nej.

dufman
2. feb 2007

Inak aky je tam pristup pri porode. Ja sa nejako nebojim, asi preto ze neviem co ma presne caka. Chodila si aj na predporodne kurzy? 😎

palvinka
3. feb 2007

chodila do materského centra k p. Solíkovej, ona je vrchná sestra na novorodeneckom. Bolo to fajn, chodili sme tam aj s manželíkom tak mal aj on ale aj ja akú takú predstavu o tom ako to tam prebieha a tak. A čo sa týka prístupu tak v pohode, ale priprav sa na to že keď prídeš na príjem tak min. 45 min. budú vypisovať papiere. Ja som na tej čakacej izbe nebola dlho, lebo ako som už písala som mala rýchli pôrod. Tam mi urobili odbery a potom som išla do sprchy a odtiaľ rovno na pôrodný stôl.

dufman
3. feb 2007

Ja som volala do toho materskeho centra este ked som chodila do roboty asi 3x a nikto mi to nezdvihol tak som sa na to vykaslala a teraz uz je neskoro. Hadam to prezijeme. A v porodnici mi hadam vysvetlia aspon trosku co mam teda aj s muzikom mame robit. 🙂 Dnes sme mali majstrovstva v brusku, ale aspon vieme, ze tam je. 🙂

palvinka
3. feb 2007

ono aj tak keď to na teba príde tak zabudneš všetko čo ti kdo hovoril, takže nič si z toho nerob. Len keď prídu kontrakcie tak nezabudni nádych nosom výdych ústami. To povedz aj mužíkovi nech Ti to priponína 😉 . Ja som pri prvých kontrakciách zahržiavala dych a to to nie je dobré, lepšie je to predýchavať.

dufman
5. feb 2007

Tak nejako nas to ucila ucitelka telesnej ked som behavala dlhe trate. Chi Sranda. Dnes som bola v nemocnici na prvej kontrole. Ako na beziacom pase. Brali nas po dve. Doktorka si jedla jablko a potom sup pozerat ta. A zase jablko a dalsia. Take zvlastne. Nieco mi napisala do knizky, ze 1,5cm ale nijaky komentar. Mozno to je otvorenie, len dufam, ze to neni vela. 🙂

palvinka
5. feb 2007

ak by nebolo niečo O.K. tak by Ti určite niečo povedala. Inak keď niečo nevieš tak sa pýtaj. Mne keď nebolo niečo jasné tak som sa pýtala.

dufman
6. feb 2007

Len v tej knizke som si to vsimla az po prichode domov. Som zvedava, ci mi na buduci tyzden urobi ten uzv. ako slubila. A vy ste zdravi?

palvinka
6. feb 2007

Hanka má soplíky tak odsávame, strašne pri tom plače ☹ , ale musíme lebo by jej to mohlo sadnúť na plúcka alebo dostať zápal uška.
Ak by Ti ten uzv. nerobila tak jej to pripomeň, že Ti to slúbila. Ja som tiež keď som bola prvý krát tak mi dr. slúbil uzv. (to som ešte bola u Čecha) a keď som prišla o týždeň tak sa k tomu nemal, tak som mu to pripomenula, ja som ho chcela hlavne pre to aby som vedela približnú váhu bábetka 😉 .

dufman
7. feb 2007

No ved prave. Ani nevieme aky je velky a kolko vazi, ci je vlastne vs.ok. To je hrozne,nevediet. Dnes ideme do TT pozriet matrace, obliecky, plachtu a tak. A asi kupime aj kameru. Uz sme pred tromi rokmi jednu mali, ale tu nam ukradli a manzelko sa rozhodol, ze ked uz bude malinky tak by to bolo dobre. A to sme vtedy vraveli, ze nikdy viac kameru. chi

palvinka
7. feb 2007

tak dobre nakúpte 😉 , my sme tiež kupovali kameru ale to už mala Hanka skoro mesiac. Takto budete mať natočené všetko od začiatku 😉.

dufman
7. feb 2007

Kamerku sme kupili ale tie paploniky atd sme nechali kym nam tam privezu objednany kocik a postielku.
Inak peniazky sme aj tak oplieskali. 😒

palvinka
7. feb 2007

Aký máte objednaný kočík? A kde? Inak s tou kamerou ste urobili dobre, budete mať pamiatku, teda Vy ale aj Vaše dieťatko. A môžete už natáčať aj tvoje bruško 😉.

dufman
8. feb 2007

Objednali sme PegPerego pliko pramette v sivej farbe: v obchode v TT pri "Hrubom kostole" tusim sa tak vola ten kostol. Aj postielku sme tam objednali. Pozerala som aj paplonik a vankus: vabal 450,- aj plachty po 190,- a matrac ze maju za 850,- antialerg.8cm.
Brusko sme skusali natacat vcera: take smiesne lebo maly sa mrvil. chi Minule sme pozerali malu neterku ako sa narodila a tak, no nadhera. A teraz uz ma dva a pol roka a rada sa pozera na babo. Zatial nevie, ze to je ona. Zlatunke!!!
Vy kde kupujete vecicky atd? Hlohovec moc nepoznam, tak tam vobec nechodime.

palvinka
8. feb 2007

Perego sú dobré kočíky, aj ja mám ale ja som ho kupovala na inzerát, tiež som chcela najprv pramette ako budete mať vy ale tento bol aj s autosedačkou a tá sa dá nakliknúť na podvozok čo je dosť praktické, a výhoda Pegáčikov je v tom že sú lahké, nie ako tie polské dvadsaťkilové kočáre, taký som nechcela lebo cez leto plánujem chodiť do TT a naťahovať sa s takým hebedom... Ja Hlohovec trochu poznám, pred tehu som robila obchodného zástupcu a bol to môj rajon tak sa tam trochu vyznám ale len orientačne. Vecičky sme dosť pokúpili v BA tam mi býva sestra, takže sme chodili spolu po nákupoch ona má chlapčeka teraz bude mať rok, takže mi dosť pomohla vo výbere z praktického hladiska a aj sme dosť vecičiek podedili 😉. No a v TT som nakupovala na tej Kapitulskej ako aj Vy.

dufman
13. feb 2007

Mal by uz v piatok prist aj kocik na tu Kapitulsku, postielka tam uz vraj je, takze este dovyberame nejake veci a malo by to byt vsetko. Uz sa niekedy ani neviem uhniezdit. uf! Pomaly sa nam to blizi. Aka bola Hanka velka, ked sa narodila? Nas uz ma teraz necele tri kila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre