Mamičky zo Serede

kala
21. aug 2006

a je tu aj niekto zo serede lebo ma už nebaví samu chodiť von ☹

elinka27
29. okt 2007

ahoj, no ja som este na MD neni,ale od 14.11 na nu nastupujem a pojdem si to vsetko povybavovat tak potom ti podam cerstve info 🙂 ale inak ja som informacie cerpala na www.socpoist.sk, je tam aj kontakt na nich mozno ti poradia co a ako

yanou
29. okt 2007

elinka dakujem velmi pekne 😉 skusim mrknut tu tvoju odporucanu stranku, hadam tam nieco najdem, lebo ja osobne som nic konkretne nikde nenasla a mam taky pocit, ze vzhladom na to, ze pracujem v UK mi mozno ani nedaju ziadnu matersku ☹
Tebe vsak drzim palciaky aby si si vychutnala svoju MD ako sa len da a aby sa vam narodil kraaasny zdravy a silny syncek 😉

evus
29. okt 2007

ahoj yanou s materskou je to tak,ze dostanes prveho polroka 55% z platu a potom do 3rokov dietata budes dostavat 4600Sk plus 500sk pridavky,takze nejakych 5100SK,len neviem z coho tebe vyrataju na ten prvy polrok matersku,ked si pracovala v UK...Odvadzala si si aj nieco tu na SK????Lebo ak nie,tak budes dostavat len rodicovsky prispevok(od zaciatku materskej)co cini tych 4600SK plus pridavky 500SK.

yanou
30. okt 2007

evus dakujem velmi pekne, ze si odpisala 🙂 no na SR som neodvadzala nic, lebo bohuzial som nemohla platit zdravotnu aj tu v UK aj na SR lebo je to tresne, takze teraz sama neviem ☹ ale bolo mi povedane, uz aj tak, ze zapocitavaju do tych 270 dni, co je proste limit evidencie na nemocenskom poisteni aj to, co som odpracovala v UK...no tak som zvedava ako mi to teda vyrataju, lebo co mam skusenosti, tak u nas sa to vacsinou rata inak ako je to uvenede na nete 😠
Takze uz teraz ratam s tym, ze budem dostavat tych 5100Sk 😖 len som zvedava ako mam z toho vyzit 😠

elinka27
30. okt 2007

yanou, myslim ze sa to zapocitava,ale ide o to ze u nas je strasna byrokracia a kym to vybavis a zacnu to vyplacat mozes byt par mesiacov aj bez prijmu oni to potom vyplatia spatne.Takze drzim palce, a kedy sa chystas prist do Serede?

yanou
30. okt 2007

elinka27 no keby mi to teda aspon spatne vyplatili, ale bohuzial na SR mam len take skusenosti, ze skor ta okradnu o poslednu korunu ako by ti oni nieco mali dat, takze asi tak...vzdy ma tam dokazali len riadne vytocit, ked som prisla domov 😠 darmo v urcitych veciach sa mame este co ucit, nuz ale aj napriek tomu sa tam vraciam 😒 dobry paradox 😉
Predpokladam, ze tak koncom januara pridem domov ak vsetko pojde tak ako ma.

elinka27
30. okt 2007

si pisala ze cakas babatko,ale nikde v tvojom profile to nevidim uvedene?kolko tyzdnov si tehotna?a kde presne v Seredi byvas?

yanou
31. okt 2007

no hej nemam to tam uvedene, lebo som sa sem registrovala len tento tyzden a este sa tu len ucim orientovat a pravdu povediac ani neviem kde sa to da doplnit 😒 momentalne som v 15tt, takze sa este len tak rozbieham 😉 ale to malinke stvorenie mi dava patricne najavo, ze je tam 😖
Byvam pri hradzy na Novomestskej ulici, ak to poznas, a ty kde tam presne byvas? 😉

elinka27
31. okt 2007

ja byvam na Hlinku to je za Hutnikom 🙂 skus si hore hned vedla tvojho mena pozriet NASTAVENIA,tam sa to pomenit,aby ti ukazovalo v ktorom si tyzdni

yanou
31. okt 2007

dakujem elinka uz som to zmenila 🙂 Takze uz oficalne aj ja na tejto stranke cakam babo 😲
ved to byvas viac menej za rohom 😉 ako dlho tam byvate?

elinka27
31. okt 2007

my od marca tohto roku 🙂

sibuska
31. okt 2007

ahoj lola55, aj ja byvam v Pate, sice len kratko,ale byvam 🙂

sisstin
1. nov 2007

jste tuuuuuu? 😝 😕

evus
1. nov 2007

ahoj terezka,ako sa mas???

sisstin
4. nov 2007

evus: jde to..ale víc spánku by neškodilo 🤐 😝

diamand
4. nov 2007

yanou - ahoj aj ja som zo serede a tiez teraz zijem v uk, kde presne si?

evus
4. nov 2007

terezka aaky bol porod?sa to rychlo uz potom vsetko zbehlo 🙂 .
No ja som sa nevyspala dobrych 14 mesiacov to som kojila,ale akonahle som prestala,tak uz to bolo super.A co malicky,aky je?Na fotkach je krasny. 😉

yanou
5. nov 2007

😉 to je nahoda, ja sa nachadzam v Northamptone, ak ti to nieco hovori. A kde si ty? Ako dlho si uz v UK?

diamand
5. nov 2007

yanou - ja som v Londyne, presnejsie sever Londyna a som tu uz dvanasty rok 😝 a ty? co robis v Northmapton?

sisstin
7. nov 2007

evus: já už nekojim skoro vůbec..ale má prdy..tak řve 🙄

yanou
7. nov 2007

uf tak to si dobra, ze 12 rokov 😨 tolko by som tu ja nevydrzala 😒 vsimla som si, ze mas dve deti, obidve si porodila tu v UK? Totizto ja sa vraciam spat na SR lebo ta ich zdravotna staroslivost sa mi tu nepaci ☹

evus
7. nov 2007

terezka,citala som tvoje prispevky aj na vasom ceskom konikovi...no zaciatky pri kojeni su niekedy tazke a oplati sa bojovat,ja som kojila malu pravidelene kazde tri hodiny aj v noci som k nej musela vstat 4-5 krat,ale vydrzala som to 14mesiacov a nelutujem,ale u kazdej maminy je to s kojenim ine.Tiez som bola na babo sama,manzel chodil na dvojtyzdnovky a ked som bola v noci unavena,nechcela som budit rodicov,lebo ti zas vstavali rano do prace,takze viem asi ako sa citis.Prve tri mesiace boli najhorsie,ale potom som si zvykla.Drzim palce,aby si to vydrzala,maly je krasnucky. 😉

kala
autor
7. nov 2007

veru veru, ako píše Evka to kojenie je naozaj fuška ja som teda malú kojila necel.8 mesiacov a to so mohla určite oveľa dlhšie len moja Mišenka ho už nechcela ani za svet a potom som ho musela odstriekavať do vane ja som tiež bola na malú celé dni sama a večer ked sa budila tiež som bola zúfalá ale potom sme si už zvykli na taký náš harmonogram. Neboj aj Tebe sa to podarí ako tete Evke 😀 😅 len musíš vydržať .

evus
8. nov 2007

cau teta Misa....co ponocujes a nedrichmes?????????

diamand
9. nov 2007

ja som sa tu vidala takze sa uz asi domov nevratim a maly uz chodi tiez do skoly tak by to nebolo take jednoduche, ano obidve deti sa narodili tu, mne sa ta zdravotna starostlivost paci teda nemam zle skusenosti,prave ze sa mi zda ze na sk je pocas tehu az moc prehnana

sisstin
9. nov 2007

evus: já už nemám žádný mlíko 😉

evus
12. nov 2007

Terezka,tak to je skoda,ale ked sa neda,tak sa neda...A co,brusko este stale moc boli?

elinka27
16. nov 2007

halo Sered,zijete? 🙂

evus
16. nov 2007

zijeme...ty ako?uz sa ti to krati 😀 .

lunika
18. nov 2007

ahojte seredanky takže volám ja Jakubko Eliaš mám 47cm 2700g narodil som sa 18.11 2007 síce predčasne ale som vdaka bohu zdravučký a mamička tiež

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre