Mamičky zo Serede

kala
21. aug 2006

a je tu aj niekto zo serede lebo ma už nebaví samu chodiť von ☹

extrate
18. jan 2012

ahojte, dostala som satku ring sling od svagrinej, jej syn v tom nechcel byt lebo podla nej ho tam dala prilis neskoro (teraz uz ma rok). tak som sa chcela opytat ci mate niekto skusenost s tymto typom satky. chcela by som to vyskusat. od akeho veku sa da pouzit a je aj viac sposobov ako sa viaze?

elinka27
20. feb 2012

@extrate, s tymto ma skusenosti @strapco13, da sa pouzivat od narodenia, ale podla mna to nieje take pohodlne ako satka. Neuvazovala si radsej nad satkou?Ak by si mala zaujem, robim v Seredi osobne poradenstvo, naucim ta satku viazat a mozeme sa pozriet aj na ten ring sling. Pozri www.nosmesa.eu

strapco13
20. feb 2012

@extrate mozes od narodenia..ale uprimne satka aj ked vyzera zlozitejsia je ovela jednoduchsia
nozes viezat kolisku alebo potom zvisle tvarou k tebe..ale je to nepohodlne, zataz je len na jednom pleci..je to tak na kratsie nosenie, ci prenasanie babatka..ale v koliske sa mi tam zdalo babo stale nejak diovne..satka je ovela lepsia

extrate
21. feb 2012

@elinka27
@strapco13 jéj ďakujem za odpovede. ja som neuvažovala pravdupovediac nad žiadnou šatkou ani nosítkom lebo som ani nevedela že volačo také existuje. normálne sme kúpili kočík. ten ring sling som dostala do daru tak len preto by som to chcela vyskúšať. mám do bytu aj dosť vela schodov, možno by to bolo užitočné 🙂
bolo by super keby si mi to mohla ukázať, ale to asi až s bábatkom že?

strapco13
21. feb 2012

@extrate tak da sa ukazat aj s babikou..ale ta ti neda najavo ci sa jej tam paci alebo nie 😅 a moje deti uz do kolisky do ringslingu neuviazem

elinka27
21. feb 2012

@extrate da sa to naucit aj s babikou a potom mozes naostro s dietatkom, dovtedy si mozes nejaku satku zadovazit, mam doma par satiek, takze si mozes vyskusat, a rozhodnut sa aku si kupis. Ja pripravujem aj tehotne mamicky na nosenie 😉 a od leta uz aj na dojcenie 😉

erikababula
27. feb 2012

Je tu maminka co by sa rada k nam pridala chodievam sama von s dcerkou ma 18mesiacov no a ked zahaja tak sama je nuda sem tam si mozme pokecat,ist na kavicku a tak ak by ste mali zaujem ozvite sa budeme radi😀

safirko
28. feb 2012

ahojte, má niektorá z vás skúsenosti s jaslami v Seredi, prípadne viete o nejakej dobrej opatrovateľke?
ďakujem

siss_sz
28. feb 2012

@safirko co sa stalo? padli ti hentie? ci este hladas ine riesenia?

safirko
28. feb 2012

@siss_sz skušam aj ine možnosti, zatiaľ inak platia jasle Slniečko, ale radšej by som asi chcela opatrovateľku.

elinka27
29. feb 2012

@safirko skus sa opytat @mexx

safirko
29. feb 2012

@elinka27 dakujem, uz si s nou pisem 🙂

glascat
29. feb 2012

@elinka27 Uvažujem nad kúpou šatky, aj keď do pôrodu mám ešte mesiac. Mohla by som Ťa poprosiť o radu?

elinka27
29. feb 2012

@glascat mozeme sa dohodnut aj na osobnom poradenstve, chodievam tak domov k mamickam 😉 ked sa dietatko narodi tak to budes vediet.Vacsinou potom mamicky byvaju kludnejsie, ked uz uvazy maju nacvicene. Aku radu potrebujes?Napis mi prosim ta na diana.eliasova@nosmesa.eu, a pozri aj sem www.nosmesa.eu

miniskolka
1. mar 2012

ahojte maminky, uvazujeme otvorit nove jaslicky a skolku v seredi, neviete mi poradit ci by maminky taketo nieco prijali, nie som seredenka, takze neviem aka je situacia u vas s detickami, dakujem za kazdu radu 🙂

safirko
2. mar 2012

@miniskolka ja by som to velmi prijala, nakolko v seredi su len jedny jasle, máte aj nejaké bližšie info? 🙂

cudzinka
6. mar 2012

Ahojte maminky a nastavajuce maminky! Chcela by som sa vas popytat, ako je to s predajom pouziteho detskeho oblecenia? Ci by bol o to zaujem, viem, ze v Seredi su nejake second handy, ale co ponukaju a v akej kvalite nemam ponatia. Mam totiz velmi vela detskeho chlapcenskeho aj dievcenskeho pouziteho oblecenia po mojom synovi a tiez mojich neteriach. Rada by som ho predala, vsetko je uplne vo vybornom stave, ako nove, malo pouzivane. 80% ide o oblecenie z NEXTu a zvysok je mix ako ZARA, Disney, M&S, Mamas and Papas, Mother Care, M&co a mnoho dalsich. O 2-3tyzdne planujem ist domov, keby bol zaujem, tak by som to priniesla, ocakavajuce maminky je tam vela veci pre novorodencov, od plienok, rukaviciek az po topanocky, cele supravy oblecenia. Bola by som zvedava na vase nazory. Dakujem

siss_sz
7. mar 2012

@cudzinka a si zo serede a byvas teraz v cudzine? ci ako?
neviem ako, ale u nas v GA byvaju z Materskeho centra burzy, mozno ak mate aj v Seredi...
alebo ked si nazenies ludi, mozno by si prisli povyberat...ja by som si prisla😀

cudzinka
9. mar 2012

Ahoj siss_sz, poslal som ti sukromnu spravu. Pekny den! 🙂

sjuzan77
12. mar 2012

ahojte mamicky, potrebovala by som od vas radu. onedlho mam termin porodu a ja stale nemam vybrateho pediatra. bola som povodne rozhodnuta pre mudr. fodorovu, sama som k nej chodila, ale odradzaju ma kratke ordinacne hodiny a vela pacientov. nepoznate este nejaku dobru doktorku? dakujem 🙂

maca_p
12. mar 2012

@sjuzan77 aj ked ma plno pacosov, tak to u nej rychlo ide. chodim vedla k mudr. paldanovej, no vzdy sa to tam zasekne a ja cakam, cakam a cakam. dnes som tam stvrdla v cakarni viac ako na hodinu a mali sme 5 min. vysetrenie a to s dvomi detmi...

mexx
12. mar 2012

@sjuzan77 Ja napriklad nemam pocit, ze by Fodorova toho mala vela. 😅 Chodila som k nej aj sama ako mala, a teraz som za nou tak automaticky zasla, ze ci mozem s detmi, prijala nas bez vyhrad. A paradoxne sa mi vzdy stava, ze takmer vobec necakame. Mozno raz sa stalo, ze bolo pred nami par ludi, ale islo to celkom rychlo. Vacsinou vsak necakame vobec. (Tak neviem, ci len my mame take stastie, a vzdy to tak vystriehneme...) 😅 😉

sjuzan77
12. mar 2012

@maca_p no ja podla miesta bydliska tiez patrim k paldanovej, ale nechcem k nej ist 😅

@mexx a nevies, ako to je s prijimanim novych pacientov teraz? nepatrim k nej totiz, tak ci este vobec pacientov berie 😅

elinka27
12. mar 2012

@mexx mudr. fodorova tolko pacientov nikdy v cakarni nema, aj ja mam taku skusenost, a som aj rada, ze tolko necakame, vedla u Paldanovej je vzdy plno 😝

elinka27
12. mar 2012

@sjuzan77 myslim, ze Fodorova ta bez problemov zoberie, ani my k nej nepatrime podla adresy.Je predsa slobodna volba lekara 😉

sjuzan77
12. mar 2012

@elinka27 no asi to teda skusim, trocha ma zaskocili tie ordinacne hodiny, ale ak mate dobre skusenosti, tak som rada. ja som ju ako decko mala velmi rada a mamina bola vzdy spokojna, tak som automaticky myslela na nu..

elinka27
12. mar 2012

@sjuzan77 ako zaskocili?ved tam je kazdy den a stvrtok ma poradnu aj poobede

sjuzan77
12. mar 2012

@elinka27 no zdalo sa mi to kratko, kedze som zvyknuta, ze lekari robia do cca 14-15.00. ale ak sa tam dlho necaka, tak nevidim problem 😉

mexx
12. mar 2012

@sjuzan77 Skus sa spytat, ale nemyslim, ze by mala nejaky problem s prijatim. Ked som tam bola ja prvykrat kvoli deckam, tak uplne nadsene to prijala, ze jasneeeeeeeee, kedykolvek. 😀 A sestricka je tiez velmi fajn. 😉

maca_p
12. mar 2012

@sjuzan77 xixi, aj ja som mala termin minuly rok na 6.4 😀 😀
ono co do kvality lekarskej starostlivosti si myslim, ze su vsetky porovnatelne. na molnarovu aj na tu co je celkom v zadu som natrafila v GA na LSPP. fodorova paldanovu zastupuje, takze aj s tou mam skusenost. ako da sa. molnarova ma väcsinu ciganov, u paldanovej to ide pomaly, u fodorovej sa to ozaj 3x otoci, kym sa my dostaneme na radu. takze len si treba vybrat... ja by som aj zmenila, ale je mi to blbe, ze by som sla vedla, este ked sa zastupuju... ale ta deckarka oproti fodorovej u tej som nevidela nikdy ani nohu, ani neviem ako vyzera.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre