Maminky, ktoré porodili v novembri 2011

dzejny22
9. feb 2012

Ahojte maminky novembrovky 🙂 Ako si užívate materstvo? A čo Vaši drobci?

lady511
9. feb 2012

ahoj...tak mi sme sa narodili..14.11 ..a je to riaden mali čertík...nonstop...niečo vymyšlame aby sa tato naša princezna unavila...som nepretržite na nohách...takže si to vychutnávame do síta 😀 😀 😀 je velmi šikovná na svoj vek....len by sa nosila a stále niečo pozorovala...nedávno sme mali laktačnu krízu...ale už sa zase rozbiehame... 😉

luckalucka83
9. feb 2012

Ahojte novembrovky 🙂 Pridam sa k vam, mam maleho Matka, ktory sa narodil 11.11.2011 🙂) Prave si tu na mne odfukuje a ja sa tvarim, ze nemozem nic ine robit 🙂

dzejny22
autor
9. feb 2012

@lady511
@luckalucka83 Vitajte kočky, ja mám malého Adamka, narodil sa 9.11...tiež je to poriadne číslo, stále by sa len bláznil a smial sa 🙂 Máte prvé dieťatko???

lady511
9. feb 2012

@dzejny22 ano je to naše prvé mimčo...a teda da poriadne zabrat kedže mm je v rpbote od rána do večera je to pre mna dost vyčerpávaju(pred tehotenstvom som prekonala važnu chorobu) takže je to nová skusenost do života ,,,ale krásna...ked s nou chvílu niesom už mi chýba 🙂 už aby bolo teplučko chceme íst do parku...aby lepšie spávala aj ked je taka malinka ešte chodíme vonka tak cca na 35min,,,,a pomáha nám to 😉

ivirk
9. feb 2012

ahojte, ja mám prvé dieťatko, Filipka, narodil sa 10.11.2011 - zajtra máme tri mesiace 🙂) tiež je veľmi živý, všetko obzerá, najradšej sa nosí tak aby mal výhľad - nesmie to byť poloha v ktorej leží, asi sa bojí, že bude musieť spinkať 🙂) a všeličo nám už vykrikuje 😉

dzejny22
autor
9. feb 2012

@lady511 my máme tiež prvé mimčo...také vymodlené (o prvé sme prišli - samovoľný potrat ☹ ), tiež som s malým celý deň sama..takže viem presne o čom hovoríš. 🙂 My chodíme von aj na dlhšie, ale len keď je dobré počasie, vovnútri malý toho veľa nenaspí 😒

dzejny22
autor
9. feb 2012

@ivirk Vitaj 🙂 Tie dnešné detičky sú hrozne šikovné...o chvíľu už tí naši drobci budú behať okolo nás 🙂

ivirk
9. feb 2012

@dzejny22 veru, ale to ešte má toršku čas aj keď niekedy by som privítala už aj to. tiež som s malým celé dni sama a teraz nechodime ani vonku. Mali sme zápal obličiek a uz tri tyzdne sme iba doma, uz mi prepína z toho a ani moc dobre nebuvá kedže nechodim na vzduch, bol na to zvyknutý..

luckalucka83
9. feb 2012

Kocky pridávam sa do klubu - ja som tiez s malým celé dni sama, muz odchádza ráno o siestej a prichádza vecer o siestej, siedmej, rodina daaaaaleko, sama som tu ako palec v tejto rakuskej dedine 😕 Ja s malým nachodím kilometre, sme vonku aj dve tri hodinky, spinká len v kociari, ale uz aby bola jar 🙂

luckalucka83
9. feb 2012

@ivirk
Ujha a uz ste zdravi? Neskusala si babysatku? Ta nam obcas pomoze, ked nevie zaspat

ivirk
9. feb 2012

Uz ano ale este mesiac uzivat antibiotika... nemam babysatku, kupila som si este pred porodom taky vak na nosenie mimina ale jeto riadna hovadina, tri krat som ho tam skusala dat, ale bol tam totalne prehnuty, no otras, tak smola, ale uvazujem o tej satke

dzejny22
autor
9. feb 2012

@ivirk juuj, dúfam, že už ste v poriadku 🙂
@luckalucka83 my tiež spinkáme v kočiari, ale len kým sa hýbe 🙂 keď zastanem už sme hore ☹

ivirk
9. feb 2012

@dzejny22 no presne, aj my takto, sem tam aj mimo kocika ale to je fakt vykon

dadda02
9. feb 2012

Tak pozeram, ze sme tu klub mamiciek, ktore su skoro cele dni same doma. Mne to niekedy uz poriadne lezie na mozog, tiez som mimo znamych a rodiny, snad sa to rozbehne pri znamostiach na prechadzkach a na pieskoviskach.
Von velmi nechodime, tu je zima stale okolo -15 a ked sa otepli cez obed, tak ta moja nezbednica mi akurat pekne spinka v postielke. 🙂 Navyse doktorka mi to velmi neodporuca kvoli tomu, ze malinka ma suchsiu plet. Priznavam sa, von sme neboli 2 tyzdne. Raz silna zima, raz mi mala slniecko prespi, raz musim ja makat na veciach do prace. Dnes som uz aj kociar mala vychystany, ale trapili nas vetriky, tak zase len papucova kultura.
Tak ale aspon par minut na balkone.
Inak, co davate drobcom na tvaricky?

@dzejny22 Super, ze si obnovila temu. Je fajn obcas precitat, ako sa dari rovesnikom a poklebetit. 🙂

lady511
9. feb 2012

@dzejny22 ano vonka chodit je fajn...pretože tato naša inak nechce...akorát mi tu písala jedna mamička že s mladším mimčom ako je pol roka yb sa nemalo...mne to odobril pediater prospieva to miminkam,,,akorát dneska je taka zlá že ma šlak triafa z toho nič nehcce len na rukách inak plače 😒

dzejny22
autor
9. feb 2012

@ivirk
@lady511 ale nás cvičia tí naši drobci 🙂

@dadda02 Áno je to fajn, všetky máme doma stereotyp..tak občas padne dobre pokecať s niekým, kto má rovnaké starosti a radosti 🙂

lady511
9. feb 2012

ano žienky....dnes je to des a hlava ma bolí že mi ide vybuchnut...v noci som nespala...som volala mm nech príde skor domov lebo chodí neskoro,,, 😒 asi na mna niečo lezie....zimnica a tak jooj ☹ ☹ ☹

lady511
9. feb 2012

@ivirk ahoj aj nám mala vykrikuje teda ma riadne hlasisko akorát ma už tu upozornuje že chce íst na ruky presne nechce ležkat stále meníme polohy 😒 😉

jankaba1
9. feb 2012

ahoj, nasa mala sa narodila 3.11.2011 na Antolskej..3500kg,49cm...Este ju kojim,dnes ma 14 tyz...vazi cca 7kg, meria 62cm..taky maly sudok.rada spinka v postielke a nechava sa nosit na rukach,no tie moje uz ju trosku nevladzu,lebo je tazka. Rada cestuje autom,.nechce cumlik,aspon sem-tam si da cajik,kupeme ju kazdy den,uz aj vydava rozne zvuky,slintame a trosku uz aj dvihame za ruky aby sedela-vtedy je spokojna

dadda02
9. feb 2012

Ej, ale s nami cvicia, tie nase drobceky. Aspon vidim, ze nielen nasa chce byt stale na rukach. Keby ale z toho nebolel cely clovek 🙂

@lady511 Neboj, nie si sama. Ja dnes na striedacku nosit na rukach, sadnut za PC, kde mam rozrobene veci do prace (tu som hodila trosku relaxacne ockom) a uz pocujem, ze zase mrnci. Chladnicka je prazdna, manzel do neskoreho vecera v praci, minula noc - moj spanok cca 4,5 hodiny. Na figu je hlavne to, ze malinka sa mi od nemocky nechce prisat, takze odsavam a krmim z flasky, co zabera tooolko casu. Darmo, nepomohli ani laktacne poradkyne. Ale to je na dlho 🙂 Musime len vydrzat, ved hned zajtra moze byt super den 🙂 🙂

lady511
9. feb 2012

@dadda02 ahoj len ja už z toho plaču chytám depky...nič sa jej nepáči....a každy den to isté ja neviem....a kolkokrát ma z toho zbuzeruje aj mm že prečo jej nedáš to a to....akoby vedeli všetko jooj.

tic_tac22
9. feb 2012

ahojte vsetky mamunky no mi sme sa nardili 9.11 2011 a ked bola 1,5mesacna zacala mi blabotat proste stim sa snami rospravat a dnes ma try mesiace a dala velky smiech no ja som myslela ze dnes odpadnem na cele hrdielko sa mi smialaja a potom som ju zato riadne viboskavala zato ze ma dnes tak velmi ale velmi prekvapila

maticap.
9. feb 2012

Ahojte, mozem sa k vam pridat? Moj drobcek sa narodil 11.11.2011 a kedze meno bolo vybrate davno predtym ako si on vybral den narodenia, tak sa vola Martin 😀.

dadda02
9. feb 2012

@lady511 Joj, tak len nejako vydrzat. Ja ked uz som na depku, tak sa snazim aspon nasilu sa usmievat, pustit si na chvilu oblubene pesnicky. Ale niekedy fakt najviac pomoze vyrevat sa, ze sa to vyventiluje von. Len moj problem je ten, ze potom ma taaak boli hlava ...a kym sa nevyspim, tak to neprejde. Takze revem az vecer, pred spanim :D To je fakt, ze ked je clovek na to vsetko sam, niekedy pridu chvile, ked sa mu zda, ze toto uz nezvladne. Keby mi ju aspon na chvilu niekto zobral popestovat, pokocikovat, aspon na hodinku, aby som si v klude porobila veci v domacnosti. Ked zaspi, tak vsetko nestiham... alebo sa musim snazit byt tak potichu, aby som ju nezobudila. Ju totiz preberie aj buchnutie pokrievky na hrnci, ci zmykanie pracky. 🙂 Niekedy je mi z toho do smiechu, no niekedy sa musim fakt premahat, aby som nebola pri malinkej nervozna. No a muzovi sa nedaj, nech si to vsetko vyskusa on, potom moze mudrovat! Nastastie ten moj pomaha, ale doma je posledne dni malo, este tyzden taha pracu aj za kolegu. Drzim ti palce, nech je zajtrajsi den lepsi. 😉

dadda02
9. feb 2012

@lady511 Akurat pozeram, ze si mi (jedina) odpisla na otazku, co na suche prsia. Tak diky. Lebo tie moje vyzeraju priserne, uplne vyschnuta pokozka, skusala som Bepanthen, aj výťažok zo včelieho vosku, ale efekt žiadny, len na chvíľu. Skúsim teda olivový olej. Len mám otázku - je nejaký špeciálny z lekárne alebo mi stačí panenský z obchodu? A je neškodný, lebo čo som zbežne hľadala na nete, tak som info o tom nenašla... dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre