Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

dony
28. nov 2012

@henikav ahoj, mňaaaam tie slimáčiky by som si hneď dala 😀
Tak mám aspoň jednu pozitívnu správu, včera ráno mi konečne došla mrcha po 76-ich dňoch 😀
Zatiaľ to zvládam aj bez tabletiek proti bolesti dúfam, že to aj tak ostane. Švagrina mi poslala zo Slovenska alchemilkový čaj tak som už začala piť, snaď mi ten cyklus trošku napraví 😒
Ja si akurát chystám kostým na zajtrajšok, máme party po práci na tému tirolsko, tak bude sranda 😀 😀
Inak sa cítiš dobre? Vládzeš ešte? A už si niečo vymyslela s tým domom?
Pekný večer 😉

henikav
29. nov 2012

@dony slimaciky mali uspech aj u mna aj u mojich chlapov. nie je s nimi vela prace ani riadov a su chutne. Potom hod nejake kostymove fotky teda 😉

taty
4. dec 2012

Nuz pockajte este taky tyzden ,nech sa to pocasie viac ukaze v plnej krase a bude tu zas zivo. 😀 Ja uz zacinam zas nadavat len co sa rozprsi a nalievam si caj ,takze ku tomu zacnem pridavat aj viac casu na nete.

dony
4. dec 2012

@henikav Ahoj, joj nestíham, aj nejaká únava na mňa lezie, každý deň mrznem na bicykli cestou do práce ☹
Ako sa máš? Všetko v poriadku s princeznou? Tu okolo mňa skoro každá tehotná, už začínam depkovať, ale dnes mi už konečne skončila ms, tak hurá do toho, to by bol krásny vianočný darček....pozitívny tehu test 🙂
Inak chystám sa upiecť medovníky na vianoce, aj ich pekne ozdobiť, no ešte som ich nerobila, ale manžel je celý nadšený, že to máme robiť spolu, tak určite bude sranda. Pre istotu to vyskúšame ten víkend, nejakú menšiu dávku, snaď sa podaria 😀
Pekný večer 🙂

taty
4. dec 2012

@henikav Aj ja robim casto slimaciky na veceru.Este by to chcelo pagace ale nemam na ne zasoby skvariek,budem musiet si doniest po Vianociach z SK.

henikav
6. dec 2012

@dony no tak drzim palceky, aby ste mali skoro //, viac uz musite spravit vy 😉
Aj ja uz zacinam rozmyslat co vsetko budeme piect, musim si spravit zoznam, inac polku zabudnem a u nas mizne vianocne pecivo rychlostou svetla

@taty Na skvarky si zvykneme kupit na bitunku slaninku a vypecieme si ju a mame skvarky, aj mast

taty
6. dec 2012

@henikav vidis to dobry napad toto.Vyslem muza nabuduce nech hlada a budeme skvarit. 😀

henikav
6. dec 2012

@taty no ved nechodime tam casto, ale kedze v obchode to nenajdes, tak musis ist tam kde to maju, ved zvierata su rovnake. Ty co vsetko pecies na sviatky, ci idete niekam?

taty
6. dec 2012

@henikav Cestujeme na SK ,takze odchadzame 21.12 a prideme 2.1.Tento rok sa teda az tak piect u nas nebude.Bude strudla,vianocka a nejak snad sa zmozem a urobim harlekyn alebo obrateny jablkovy kolac.Takze ziadne suche pecivo nebude.No a klasika si budeme popijat vajecny konak a varene vinecko 😀

henikav
6. dec 2012

@taty a ako cestujete, snad nie autom??

taty
6. dec 2012

@henikav veru autom , u nas to je klasika .My vzdy autom .Chodime vzdy na noc a okolo desiatej sme na SK.

henikav
6. dec 2012

@taty no aj ja som tak chodievala, ale raz sme zapadli do takych snehovych zavejov, ze odvtedy ked nemusim, ani nekychnem tym smerom. Som rada ze aj tu skolu v Prahe som uz skoncila, lebo fakt niekedy bolo tak smyklavo zeby som plakala. Takze len pekne pomalicky a opatrne a dobre dojdite

taty
6. dec 2012

@henikav Nuz po nehode co som mala tot nedavno si veru pojdeme tak pomalu ze budem rada ak budeme na SK vecer.Keby sme toho vzdy nebrali moc tak letime ale kufor mame vzdy natrieskany takze preto auto.

henikav
6. dec 2012

@taty no aj ja mam kopu veci pre malu na sk, rozmyslam ako ich sem dostat

taty
6. dec 2012

@henikav ja teraz napriklad budem brat z SK knihy pre deti ,mam celu kniznicu a kedze Tobias sa uci citat po slovensky tak to zbalim a doveziem tu do Belgicka nech ma co citat.Takze toto bude polovicka kufra,no a este si chcem nieco kupit do noveho domu nech to nejak zutulnim pretoze som sla do cireno -bielej kombinacie tak nech to nie je take pochmurne.Takze dufam ze aj nakup zvladnem,aj polyzujeme a snad tento krat aj snehu si uzijeme.

silviazv
13. dec 2012

Ahoj maminy, zas Vam do toho vbehnem. Uvažujem nad vianočným pečením a u nás je klasika, že šuhajdy. Ale zatial som si nevšimla, či sa tu dá kúpiť niečo také ako salko? dá?

bebe2013
19. dec 2012

Ahojte, nemate nahodou niektora skusenosti s nemocnicou St. Pierre v Bruseli?

henikav
19. dec 2012

@silviazv no to je dobra otazka 😉 ja len ze ak nezozenies, su recepty aj bez salka. Ja si zvyknem salko doniest z sk, ale teraz uz nemam, alebo zavolaj do Gentu do tej sk predajne ak ti to nie je daleko, mozno ho ma alebo vie objednat

@bebe2013 myslim ze jedna kamoska tam bola a bola spokojna, ale viac ti asi nepoviem, myslim ze je to niekde v centre

bebe2013
19. dec 2012

@henikav Dakujem.

dony
23. dec 2012

Hromadu darčekov, čo srdce pohladia, rodinu a priateľov, čo nikdy nezradia, k bohatstvu krôčik a ku šťastiu krok, nádherné Vianoce a šťastný nový rok.

silviazv
24. dec 2012

krásne Vianoce žienky

henikav
24. dec 2012

krasne Vianocne sviatky Vam prajem

dony
30. dec 2012

Fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky v Novom roku praje Silvi 😉

dony
9. jan 2013

@henikav Ahoj, strašne dlho som tu nebola, v poslednej dobe len depkujem a plačem, mám plnú hlavu myšlienok okolo bába, no nedarí sa, tam som tu radšej ani nechodila, nech nevidím niekde fotky detičiek, ale už sa s tým začínam vyrovnávať a pomaly sa dávam do kopy. Nechcem to tu dlhšie popisovať a niekoho otravovať 😅
Ako sa ti darí? Princezna je v poriadku? A ty? Cítiš sa dobre? Výbavičku už zbieraš?

luculele
15. jan 2013

Caute, hladam nejake mamicky z bruselu. Nenajdu sa tu?

henikav
16. jan 2013

@dony Musis sa dat dokopy hlavne po psychickej stranke a snazit sa nesustredit iba na dieta. Neboj, viem ake je to narocne, ja sama som bola v takych depresiach a sklamaniach niekolko rokov. Az ked som sa nejako vyrovnala s tym ze uz teda asi nic, tak mala prisla. Proste, asi mi chcela ukazat ze o tomto nie ja rozhodujem. No a ja sa citim ako stara raroha, co bude mat dieta, strasne, ledva stojim, ledva dycham, uz aby tu mala bola co najskor. Keby som nevyskusala co to je byt tehu v mojom veku, ani by som neverila ze to moze byt tak narocne. Ale tak hlavne je ze je mala v poriadku, uz to nejako vydrzime. Vybavicka je v podstate pripravena, vsetko v skriniach, takze keby sa nahodou rozhodla prist skor, nie je problem, len som nestihla jej izbicku vymalovat na ruzovo ako som chcela, ale tak malovali sme asi pred polrokom, tak v najhorsom pripade nebude reklamovat ze ma bielu izbicku s tulipanmi 😀

@luculele su tu aj mamicky z Brusselu, len sem malo chodia. Aj my sme ex Brusselaci z Woluwe, ale teraz uz sme mimo, do bxl len dochadzame do prace a do skoly. Vy ste v ktorej casti Bxl??

luculele
16. jan 2013

@henikav my sa stahujeme do woluwe. konkretne blizko gribaumont metra. Keby si mala tip na nejaku kamosku, daj vediet 🙂

henikav
16. jan 2013

@luculele skus napisat @noe, predtym byvali vo woluwe, ale teraz neviem kde su, urcite sa prestahovali ked uz maju dve babatka 😵

luculele
16. jan 2013

@henikav dakujem, skusim

taty
20. jan 2013

Ale nam pekne nasnezilo co baby??? 😀 Sa tu tesime ako male deti.

@henikav Prosim ta nevies mi poradit nejake dobre maslo???Mne deti ine ako slovenske nechcu -teda teraz ako sme sa vratili z SK mame problem.Som doniesla do zasoby ale teda uz sme skoro vsetko zjedli.A kedze dochadzaju zasoby musim hladat nejake dobre,pretoze deti na belgicke hovoria ze je umele. 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre