Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

rastaman1
7. jún 2016

S čím konkrétně potřebujete poradit?

tanikaaa
7. jún 2016

@rastaman1 planujem ist za manzelom ktory pracuje v belgicku 2 roky presne v Leuven chcem ist s 3 rocnou a 4 mesacnym a chcela by som poradit ako to vlastne v belgicku funguje zdravotnictvo ci dcera tam musi do skolky a tak manzel nepozna nikoho co tam ma rodinu viete mi poradit ? Dakujem

rastaman1
10. jún 2016

My jsme v Brusselu, dceři budou 3 a jsme střídavě tady a v ČR. Školka není povinná, ale obvykle tu dávají krajané děti do školky od 2,5 let (není zde od 3 jako u nás). My se vracíme, takže dcera půjde do školky v Praze. S doktory je to jako u nás, je tu spoustu pediatrů.
Je tu mnoho Čechů a Slováků a myslím, že je nejlepší se seznámit na místě. Já si dala inzerát na ČESLOBE web http://www.ceslobe.org/ a díky tomu tu má malá víc kamarádů než v ČR 🙂. Taky určitě někoho potkáte na hřištích.

marteenka
10. jún 2016

Ahojte baby, chceme si spraviť výlet s manželom a synom 1,5roka do Belgicka. Viete mi poradiť kde a aké aktivity by ho mohli baviť? Príroda, výlet, vodný svet. Niečo s čím máte skúsenosti. Pomôže nám to trosku naplánovať dovolenku 🙂 ideme autom a budeme spávať v kempoch. Dakujem každej za tip a radu!

tanikaaa
10. jún 2016

@rastaman1 dakujem velmi idem si to pozret a nemali ste problem si najst byt ? Vy ste teraz priamo v Bruseli ?

popipolo
17. jún 2016

@bubleska ahoj, ja žijem s manželom a synom (2,5rocby) v Belgicku uz rok. Pravda je, ze ked prídeš tak sa ti bude vsetko zdať drahšie, ale postupne si nájdeš svoje obchody a budeš nakupovať v skoro rovnakých cenách ako doma. Potrebuje to len cas rozkukanie sa. Ale urcite sa ti tu bude páčiť, tu proste vsetko funguje jednoduchšie ako doma.

popipolo
17. jún 2016

@anabella235 na úrade, stoja 6 eur

rastaman1
17. jún 2016

@tanikaaa ano jsme v Brusselu - Woluwe Saint Pierre
bydlení jsme sehnali přes http://www.expatriates.com/classifieds/bru/hous...

rastaman1
17. jún 2016

@marteenka určitě vyberete na http://www.365.be/
jsou tu krásné ZOO, přírodní parky ...

bubleska
17. jún 2016

@popipolo Dakujem za odpoved 🙂A ako dievcata vnimate tu stalu hrozbu utokov?Bojim sa ako budeme zvladat ten pocit ze sa moze nieco stat, chodite s deckami po ihriskach, do obchodakov atd.?

popipolo
17. jún 2016

@bubleska My bývame asi hodinku od Bruselu v malom mestečku kde manžel pracuje. V čase toho útoku som bola na dovolenke na Slovensku a na druhý deň som letela so synom do Belgicka (už na druhý deň, lebo som mala kúpené letenky), vedela som ,že letisko bude super strážené a aj tak bolo. Dokonca tu kde bývame je jadrový výskum a dodnes majú pred vstupom do inštitútu ochranku. Dovtedy nemali, viem to lebo tam manžel pracuje. Takže my sa cítime bezpečne a hlavne život je tu celkovo jednoduchší. Veď uvidíš 😉 neboj sa.

tanikaaa
17. jún 2016

@rastaman1 dakujem pozremr

bubleska
18. nov 2016

Dievcata, pracujete niektora, alebo manzel, v instituciach?Neviete, ci je v Bruseli aj SK sekcia v skolke a kde, v akej stvrti? Byvat by sme mali v Eterbeek tak sa chcem pripravit ako daleko budeme dochadzat do skolky. Auto mame len jedno a s nim bude manzel fungovat...

lenkamachajova
6. jún 2020

Ahoj, nasla som tuto stranku. A mozno budete vediet pomoct. Zacali sme zit v Belgicku . A radi by sme sa zoznamili . Sme rodinka a mame dve deti - 2 chlapcov . 1 ma 7 rokov a duhy 2,5. Radi by sme spoznali fajn ludi . Na pokecanie, pripadne grilovacku atd. Byvame medzi Brusselom a Antwerpami. Velka vdaka
S pozdravom Lenka

liliahanka
2. aug 2022

Ahojte, je tu niekto z Lommelu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre