Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
2. nov 2009

to ti porozpravam niekedy heni nie takto verejne 🙂 a co manzelik a rodinka aspon si si oddychla trosku? my sme od nudy dnes robili parene buchty a piekli cramique 🙂

henikav1
2. nov 2009

ok, tak sa niekedy zas stretneme
my sme dnes chodili po obchodoch, kupila som si cizmy, bolo krasne slnecno, ale chladno
no a my mame parene buchty na plane zajtra s cokoladou

famfrla
autor
2. nov 2009

ja mam zas rada makove🙂 mak som kupila ale akosi som este nenasla mlyncek na mak lebo mne sa to mixerom neda 😒

henikav1
2. nov 2009

najblizsie ti donesiem mlety mak, ked budes chciet, len ho nemozes dlho skladovat

famfrla
autor
2. nov 2009

ja viem aj by si mohla ale vyzera to ze o mesiac pojdeme na slovensko a do mesiaca urcite busty 🙂 robit nebudem lebo som ich hodila do mraziaka tak potom pritiahnem aj arasidove chrumky 🙂 a piskoty 🙂

henikav1
2. nov 2009

ak nieco potrebujes, kludne daj vediet, mozem doniest, len by si si musela potom pre to prist do brusselu

famfrla
autor
2. nov 2009

dakujem heni si zlata, ale myslim ze ani nie ked pojdem ja na slovensko 🙂

famfrla
autor
4. nov 2009

ahojte

heni chcela som sa ta spytat k tym konkurzom si tiez robila logicke testy?

henikav1
5. nov 2009

konkurz mas na prvy krat zlozeny z troch casti a teda prva je politika a historia EU a tie dalsie dve su spojene, je tam numericka cast viac menej matika a slovna cast, ta je najtazsia, lebo na tu sa nevies pripravit, ta je na preverenie jazykam ci ho ovladas a este aj ked ho ovladas mas niekedy problem vybrat spravnu odpoved.
Prva cast je lahka, treba sa len ucit a sledovat politicke dianie, vzdy je tam aj nieco co sa prave deje, teraz by urcite napriklad boli otazky tykajuce sa Lisabonskej zmluvy. Matika nie je tazka, to sa podla mna ani netreba ucit, ked mate vysku, to uz ste mali matiku na ovela vyzsej urovni, toto je viacmenej taka stredoskolska matika. No ale z tych slovnych skusok mas 4 odpovede na kazdu otazku, z toho len jedna je uplne nespravna, ostatne tri su spravne a musis vybrat tu co najviac vystihuje situaciu. Vedomosti tam nemusis mat ziadne, vychadzas len z clanku ktory mas k dispozicii. Po tejto prvej casti to poriadne preriedia, potom maju par mesiacov na vyhodnotenie, k tomu musis odoslat vsetky doklady a certifikaty, este aj vtedy ta mozu vylucit, ak ti nieco neuznaju no a nasleduju pisomne testy. Tam uz je to orientovane na to a na tu skupinu, aku funkciu si si vybrala

famfrla
autor
9. nov 2009

heni uz ste doma? 😎

henikav1
9. nov 2009

ahojki famfrla, dosli sme neskoro vecer. Povodne sme sa pohli v piatok, ale mala som problem s autom, tak som ho hodila do servisu a zostalo tam, takze som vcera dosla mojou starou skodoveckou 😀
Co ty, ako?

famfrla
autor
9. nov 2009

tak to budes raritka v Bruseli 🙂 co ja 🙂 uz mam anglictinu kurz tak frcimmm🙂 a este francuzstinu tak sa nenudim 🙂 malej sa skoncili prazdniny to bol horor cely tyzden lialo :( ale 6 decembra sme si kupili letenku na 2 tyzdne domov 🙂 letenka stala pre dve 100 a ze za jednu tasku 30 eur 🙂 tu vtipny

a vy ste sa mali ako? oddychnuta?

henikav1
9. nov 2009

ja uz som rarita 😀 😀 😀
ja budem mat zas anglictinu az niekedy od februara, takze este klidek, ale musim si porobit nejake domace ulohy, 20teho mam skolu, tak mam co robit.
My sme si aj oddychli a kym sme sa sem dotrepali, tak sme zas unaveny, mali by nam dat este tyzden volna 😀 😀 😀
Ved aj vy si to onedlho uzijete, 6 decembra, to uz mozes pocitat na par dni, to ubehne ako voda. Ryanairom idete, vsak?? Oni maju take lacne letenky, ale radsej teda bez batoziny. Ja som tu mala nedavno sesternicu s priatelom, tak sme zohnali letenky po 9 euro, ale boli bez batoziny, mali iba prirucnu, do 10 kil. To ja ked niekam idem ked aj len na par dni, to je ako stahovanie narodov, vzdy mam tolko batozin, ze by som potrebovala kamion 😀

famfrla
autor
9. nov 2009

aj ja to my ani nehovor🙂 a vzdy to potom vleciem spat 🙂

henikav1
9. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 a polovicu ani nepouzijes 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tesis sa? a mala? rada chodi na sk??

famfrla
autor
9. nov 2009

to jasne ze sa tesim🙂 a nemusim varit upratovat 🙂 mala tam rada chodi ma tam babatka co zboznuje a bratranca potom je ako diva a aspon zasa upevnime slovnecinu 🙂 a do prace ides kedy?

henikav1
9. nov 2009

ja uz som v praci 😖 a snazim sa tvarit veselo, hoci by som si najradsej sla lahnut spat domov. Zajtra to uz bude lepsie
So slovencinou my mame problemy, ale po kazdom pobyte na sk sa maly zlepsuje. Ale nechcem ho stresovat, ved sa uci po francuzsky, okrem toho maju anglictinu a flamstinu a doma ho obcas masirujem slovencinou, myslim ze v jeho veku je to uz celkom dobry zaklad a dnes rano ma v aute poprosil, ci by som ho nedala na anglictinu aj mimo skoly a chcel aj spanielstinu, ale to by uz bolo vela, povedala som mu, ked uz bude dobre hovorit anglicky, potom moze ist na spanielstinu. On by to len chcel ovladat, ale aby sa za neho ucil niekto iny 😀

henikav1
9. nov 2009

uz som doma, huraaaaaaaaaaaa
len si este budem musiet ist nakupit, nemame doma takmer nic
😀

famfrla
autor
10. nov 2009

heni tak to je maly super si potom u neho objednam doucko z anglictiny 🙂 zajtra mame statny sviatok 🙂 a u nas stale zamracene :( manzelika mas doma?

henikav1
10. nov 2009

famfrla, aj tu je vlhko, poprchava a je sivo 😖 Manzela mam v Mochovciach, zaraba peniazky 😀 a maly dnes v skole, ale zajtra ma volno a ja nieeeeeeee ☹ a v piatok tiez maju "conference pedagogique", takze ho mam zas na krku, no co uz, pojde so mnou pracovat

famfrla
autor
10. nov 2009

aspon si s nim rozdelis pracu 🙂 a pojdete skor domov 😀

henikav1
10. nov 2009

no to ano, s tym urcite pocitam, ved jest chce aj on, tak musi aj pracovat 😀 😀 😀

famfrla
autor
12. nov 2009

😀

henikav1
13. nov 2009

dobre ranko, mne sa dnes taaaaaaaaaaak nic nechce

famfrla
autor
13. nov 2009

joooj heni mne sa stale nic nechce 😀 😀 ale dnes vyzera ze pocasicko bude lepsie 🙂 ako sa mate?

henikav1
13. nov 2009

no tu to nevyzera na lepsie, ale na horsie, mame take sive oblaky, ze mam dojem, ze je vecer a to mam este cely pracovny den pred sebou. Snazim sa zvladnut pracu a zaroven domace ulohy 😀 😀 😀 o tyzden mame skolu a nejake testy, no a seminarky. Zrazu je toho vela, ale nevadi, tak to mam rada, ked mam dni plne, len keby ma nebolela hlava a nachcelo sa mi spat. Ja totiz fungujem ako sliepky 😀 😀 😀 ked je tma, chce sa mi stale spat

famfrla
autor
13. nov 2009

tak to sme dve kvocky 🙂 ja tiez len sa zotmie a uz by som spala :(

henikav1
13. nov 2009

konecne sa vyjasnilo, uz vidiet aj slniecko, to uz je takmer vikend, huraaaaaaaa pride mi moj milovany muzicek

famfrla
autor
13. nov 2009

to sa tesim s tebou heni a pride len na vik ci na dlhsie?

henikav1
13. nov 2009

len do utorka, ale buduci tyzden sa stretneme v Prahe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre