Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
15. apr 2010

dakujem famfrli, ale myslim ze to zvladnem, konecne preberame nieco co viem 😀 😀 😀 😀 😀
teraz dokoncujem franinu, uz to prakticky aj mam napisane, zajtra si to este precitam a odoslem a mozem ist na skusky

famfrla
autor
15. apr 2010

ok heni 🙂

ved franina bude pre teba malina 🙂

krisbar
15. apr 2010

ahojte
ja som sa tiez od aprila pristahovala s manzelom do Lux., zijeme v dedinke hned pri Luxemburgu - meste. este nemame deti (ale planujeme) tak sa snazim si najst pracu. ale vidim to cierno, kedze neviem po FR len EN. ale studujem zatial doma ako samouk a bud. tyzden si chcem najst nejaku skolu, alebo sa aspom poobzerat ake su moznosti.
zatial sa mi tu paci, je to dost kulturny sok /a to som rok zila v zahranici/ - najma co sa tyka spravania ludi, kvality sluzieb, tovarov atd.
ideme na vikend na SK, tak sa ozvem mozno az v stredu 🙂 este chcem vyuzit lacne letenky z ryanairu. pekny den. som rada ze tu niekto je, budem mat mzno na vas veeeela otazok 🙂

henikav1
15. apr 2010

krisbar, vitaj, tak dufam ze odletite skor ako nas zasiahne popolnate mracno, postupne vsetky letecke spolocnosti rusia lety
a uz si to doma

noe
15. apr 2010

Ahojte bambuky 😵

no veru Heni som si dnes uzivala slniecka. Inak mas aj nejaky skype, lebo planujem stahovanie z kona, tak aby som mohla s tebou inak komunikovat.

A vitam aj nove pisatelky, aspom sa to tu rozbehne a nebude si Henka pisat sama so sebou 😉 😉 😉

Este mam otazku na tie co to tu poznaju, zhanam nejaky aj stary ale pojazdny bicykel... nepoznate tu v Bruseli nejaky second hand???
Novy moc nechcem, to by ma mrzelo, keby mi ho ukradli, co je tu dost bezne a aj parkovat bude pred barakom.

😵 😵 😵

famfrla
autor
15. apr 2010

ale dievcatka sa nam to tu rozbieha 🙂 🙂 🙂

henikav1
15. apr 2010

ahoj noe, ano mam aj skype, henika-mirko, tak sa pripoj a napis ze si to ty, lebo vsetkych neznamych zvyknem okamzite zablokovat 😀 😀 😀
bicykel spod ruky kupis aj tu nedaleko na ch. de louvain v cash converters, alebo este lacnejsie fuuuuuuuuuuu neviem si spomenut na nazov, ale je to este pred tym cash converterom tiez na chausse de louvain, ak si spomeniem, napisem ti, alebo ak chces to mozme obehat spolu. Okrem toho na vsetkych blsakoch, su vsade a kazdy vikend, tam ozaj kupis za babku

famfrla
autor
15. apr 2010

krisbar no podla mna by to nemal byt problem pre teba len s anglictinou ale podla toho aku pracu hladas🙂 no aj sekretosky hladaju len s angl.

u mna je zas opacny problem anglictinu len dohanam :(

noe
15. apr 2010

Ty chces tiez bicykel???? vdaka zbehnem tam s manzelom, ale mozes sa pridat, alebo my sa pridame. Vies potrebujem technicku radu 😀 😀 😀 to nieje kolobezka 😀

henikav1
15. apr 2010

ja som uz kupila pekny bicykel, asi za 30eur, uz sa nepamatam ale to bolo na blsaku v jednej skole, inac mam bicyklov dost

noe
15. apr 2010

Tym chces povedat, ze predavas nejaky??? 😀 😀 😀

henikav1
15. apr 2010

ani nahodou, kupila som ho preto aby sme sa mohli v lete bicyklovat, jedine ak by som predala tak maly detsky

henikav1
15. apr 2010

krisbar, no som zvedava ci ste stihli odletiet, ako pozeram uz nelieta nic

famfrla
autor
15. apr 2010

no heni pochybujem ze odleteli :(

henikav1
15. apr 2010

aj ja si myslim ze to nestihli, tak snad pojdu autom, alebo vobec
ako tak pozeram von, je tak krasne, az je tomu tazke uverit

famfrla
autor
16. apr 2010

dnes mi prisla zas negativna odpoved 😠 ☹

henikav1
16. apr 2010

☹ no to ma mrzi, viem ako to ubija cloveka a ubera na sebaistote, ale neboj raz sa predsa musi aj slniecko ukazat. Zatial si uzivaj malicku, lebo ked uz raz zacnes pracovat, uz asi neprestanes 😉

famfrla
autor
16. apr 2010

ja viem heni len vies ja mam pocit ze som strasne zbytocna tu a hlavne ze uz nic nemam v hlave ☹

shinelove
16. apr 2010

Mas pravdu Heni, ze v Belgicku nie je nic od seba daleko 😉 ....ja som tu od januara a zacala som pracovat na polovicny uvazok, tak som rada, aspon mam cas sa ucit franinu, Bola som 3 tyzdne v Berlitz, ale su salene drahi, tak som si povedala, ze to skusim sama, ved nie som ziadne Beeeeecko 😀 inak som prave v Barcelone a dufam, ze sa dostanem zajtra do B, koli tomu sajrajdu z vulkanu 😕 tak sa majte, napisem.paaaaaa

henikav1
16. apr 2010

Shinelove a v com pracujes ak sa mozem opytat? No a dufam ze sa dostanes, tym ze lietadla nelietaju a prave sa koncia velkonocne prazdniny, bude na cestach paradny bordel, drzim palce. Ale tak mozno sa to zajtra uvolni a lietadla dostanu povolenia letiet

krisbar
19. apr 2010

ahojte,
no nakoniec sme odleteli, ale hned na druhy den uz zavreli letisko v Hahn aj v Ba, cize teraz len cakame co bude dalej. let mame v utorok...cize zajtra...☹
nastastie manzel moze pracovat aj zo SK ale predsa len - uz sme sa zabyvali v LUX a najma sme si vzali len par veci na SK, cize uvidime ako dlho tu vydrzime..mozno skusime nejaky vlak ak by to malo dlho trvat, alebo si pozicat auto od rodiny...no kazdopadne to nie je prave "najstastnejsi"termin..hahah

no akura som sa docitlala ze ryanair pozastavil lety do stredy, cize neletime ☹
Famfrla - aku pracu hladas?
ja hladam pracu asistentky, ale vsade chcu aj FR cize vela od toho necakam....

famfrla
autor
19. apr 2010

krisbar 🙂 ja som nasla vela ponuk na asistentky len v anglictine 🙂 ak chces posli mi e-mail ja stale hladam nieco ked nieco najdem tak zaslem 🙂

no u mna je to zlozite mam vystudovane Environmentalne ing. a strednu zasielatelstvo a col deklaraciu :( ale robila som aj nieco z logistiky no ja hladam momentalne hoci co :(

to mame ale krasne pocasie 🙂

babuse neplanujete niektora?

http://www.skmbrussels.be/index.php?ID=2169

krisbar
19. apr 2010

ahoj Famfrla,
mail ti poslem do IP, ja hladam na Monster.lu, jobs.lu, ale vsade chcu "secretaire billingual FR/EN" a aj ked tam poslem tak ma hned vyradia...ale skusam a skusam 🙂 ved mozno motyka vystreli.

ohladom toho stretka .- dostala som to tiez od kamosky co zije v Bruseli. my asi nie...

no bola som pozriet v meste - je to hrozne - z Ba som prec len 2 tyzdne a uz sa mi zda ze je to mesto plne bilbordov a spiny...sakra ..co bude ked pridem po par mesiacoch/rokoch???
btw - vy budete volit? ja som prave odniesla ziadost o volby. kedze asi neprideme na volby.

famfrla
autor
19. apr 2010

kris mne sa nahodu lux velmi paci 🙂 neboj porozhliadas a ked si urobite vylety urcite zmenis nazor 🙂 maju krasnu prirodu a jazera a hrady 🙂 je co pozerat 🙂

heni idem do brus zajtra nechces skocit na obed?

cestovatelka
19. apr 2010

je vidim, ze mne blizka tema 🙂...luxembouuuuuuuuurg 🙂 kocky, ink ohladne prace a pozeram ,ze famfrla tebe to mozno celkom sadne na strankach luxemburg.cz su dve pozicie v oblasti logictiky a skladoveho hospodarstva...vyskusajte....ako sa inak mavate?

famfrla
autor
19. apr 2010

cestovatelka 🙂 dakujem pozerala som bohuzial tu potrebnu prax nemam :( ja radsej kombinacia fr 🙂 a angl ako druhorada 🙂

baby ja mam dnes taku chut na halusky 🙂 🙂

cestovatelka
19. apr 2010

skoda ☹ si zaregistrovana v agenturach? mozem odporucit Kelly Services...aj ked som nakoniec cez nich nesla ale po par mesiacoch mi volali jak najati.... 😉 ak by som o niecom vedela, dam vediet v kazdom pripade

henikav1
19. apr 2010

ahojte babulky, vy ste sa mi rozpisaliiiiiiiiiiii 😵
famfrli, zajtra nemozem, prisiel mi manzel a behame mimo brussel po domoch, preto ani velmi nepisem, skoda ze prave zajtra ides do brusselu, inac by som sla strasne rada s tebou na obed, alebo na kavicku 😉
ja mam totiz dnes aj zajtra dovolenku

famfrla
autor
19. apr 2010

ooo heni skoda :( idem na velvyslanectvo pre potvrdenie o slovenskom obcianstve a potom na MZV belgicka 🙂 tak ma napadlo ze by som ti vratila tu kavicku 🙂 tak inokedy

heni a manzelik ako s pracou?

Ale baby uz nas tu je tak akurat na dobre stretko niekde medzi lux a brusel 🙂 aj pocasie je pekne :p) 🙂

famfrla
autor
19. apr 2010

som cestovatelka v be v 3 a aj v lux ale nikdy o mna nemal nikto zaujem :( a ty kde pracujes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre