• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Maminky z Beneluxu?

18. novembra 2016 
famfrla - dik, kuknem...:slight_smile: My sa chystame do Limburgu - Valkenburg na dovolenku..:slight_smile: Dufam, ze nam to vyjde..:slight_smile:
21. apr 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to ti poviem famfrla, to je taka pokojna dovca, maly si pozve kamosov a bratranca s ktorym su v jednom veku a vyhlasia striekackovu vojnu. Naplnaju si take velikanske pistole na vodu v bazene a tak sa blaznia, na hojdackach sa zasadne nehojdaju, ale krutia a na smykacke sa nikdy nesmykaju, ale lozia naopak :grinning: :grinning: :grinning: No a na pieskovisku zakopavaju vsetky anglicaky a ja sa potom cudujem ze ich ma cestou tam 200 a cestou naspat 5, no a o rok si ich zase vykopeme :grinning: :grinning: :grinning:
Ked nahodou prsi, vtedy grilujeme, lebo v lete je pri dazdi tak prijemne, pristavila som tam velku terasu a na tej vlastne zijeme cele leto, aj pod nou grilujeme. No a moje najmiesto, kam sa nikto neodvazi ked som doma je hojdacia lavica. Ked bol maly este malicky, tam som si s nim sadla a hojdali sme sa kym nezaspal, teraz sa tam vyvalim sama, hojdam sa a citam si :grinning: :grinning: :grinning: To je pre mna dokonala leniva dovolenka
rybca a co planujete v Limburgu?? mate tam nieco, alebo rodinu??? alebo len tak navstevovat kulturne pamiatky??? nepoznam to tam
famfrli vy co planujete?
21. apr 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heni, ze to je najkopcovejsie miesto v NL a po minulorocnych Alpach sa nam ziada este nejakych kopcov....:slight_smile: priroda a tak...:slight_smile: My tu nemame nikoho, takze je to len ako dofca v zahranici...:slight_smile:
21. apr 2010 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobre ranko :slight_smile: heni no my planujeme kretu ale ja planujem uz pracovat :grinning: ale chceli by sme ist sami malu dodam na slovensko. Lebo to vies ona este spinka po obede aj 3 hodky takze sa s nou este velmi neda :slight_smile: tak ak pojdeme tak ona pojde na jazykovy pobyt na slovensko :grinning: ma tam kopec deti bazen a smykacku tak tam je rada :slight_smile: no uvidime lebo mm chce zmenit pracu tak ma nejake pohovory vo stvrtok ide do bruselu na pohovor :slight_smile:
22. apr 2010 o 06:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko, akurat si uzivam posledne minutky kludu pred kazdodennym stresom a dopijam kavicku, za chvilku padame do nasho kazdodenneho kolotoca
Kreta znie dobre, posles mi pohladnicu??? Mne to staci ku stastiu, pozriet pohladnicu, lebo ja sa necitim dobre po hoteloch a neznamych miestach, ja len pekne doma. Predtym ma to bavilo, v kuse som niekde lietala, asi som uz stara
22. apr 2010 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haloooo, nikde nikto? uzivate si zase slniecko, ze? a ja tu kysnem v office :confounded:
22. apr 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
huraaaaaaaaaaa, mam zapocet z franiny, mozem ist na skusku.
Kto by to bol o mne povedal ze sa tak rychlo naucim po francuzsky, vsak?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. apr 2010 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ake prekvapenie heni :grinning:

ja som prisla z bruselu som unavena ako konik :slight_smile:
22. apr 2010 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a nepriznala si sa ze ides dnes do bxl :unamused: alebo som to prehliadla? Mohli sme sa stretnut :angry:
22. apr 2010 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
famfrla netvar sa ze tu nie si :grinning: :grinning: :grinning: ved ja sa nehnevam
tak ti treba, prisla si o prilezitost ist so mnou na kavcu :grinning: :grinning: :grinning:
Ale ked si bola v bxl, to znamena, ze je Julke uz asi lepsie, no to je dobra sprava. Dufam ze si stihla vsetko vybavit
22. apr 2010 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
heni no to bola jazda smrti :slight_smile: som sa dva krat stratila :grinning: :grinning: no prisla som na ambasadu a bola som dost sklamana pracovnikmi :( hned vidis ze su to slovaci a ze si v slovenskej institucii :rolling_eyes: :rolling_eyes: na MZV belgicka som prisla 12 32 do 12 30 pracovna doba potom prestavka tak som tam hodku trcala. za jeden papier som platila 20 eur :slight_smile: som myslela heni ze este dovolenkujes :slight_smile:
22. apr 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nie, dneska som uz bola v praci a aj ja som bola na ambasade, ale na talianskej :grinning: a to hned dvakrat ale to vies taliani, co vsetko nepomotaju, nie nadarmo sa hovori ako talian
:grinning: :grinning: :grinning:
inac som napisala holandankam, ci by sa k nam nechceli pridat, myslim ze by to bolo zivsie, tak uvidime, ved benelux je aj holandsko, som zvedava, ci k nam pridu. No a ja mam na slovenskej ambasade tiez take "dobre" skusenosti
22. apr 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nechame sa prekvapit:slight_smile:
22. apr 2010 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko a krasny dnik
:wink:
23. apr 2010 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobry obed a krasny dnik :grinning:
23. apr 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte! ahojte!
tak mi uz zajtra letime! aspon dufam, drzte palce.
dokonca sa nam podarili aj tie nestastne letenky predat..jupi! cize same pozitivne spravy..dufam ze s bytom v Lux sa nic nestalo a mozem porkacovat v statuse "zeny v domacnosti" :slight_smile:
priznam sa ze ja urady moc nemusim, najma ten slovenksy pristup..no ale co narobime...na druhej strane som rada a hrda ze som slovak..len potrebujeme tak 100 rokov aby sme boli tam kde zapadna europa.. :rolling_eyes:
utekam kadernicke...som zvedava ako ma "dogabe"
23. apr 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
famfrla dakujem, uz po obede, teraz uz len travim a priberam :grinning: :grinning:
krisbar, drzime palceky, aby ste stastne odleteli nacas a aj doleteli. Ja musim o tyzden do Ostravy :confounded: na ustnu skusku, pytala som sa ci by to nebolo mozne cez skype, hadajte kam ma poslali. :grinning: Dokaz toho ze v cechach to nie je o nic lepsie ako na slovensku, napriek tomu mam aj ja slovensko rada a som nan hrda a branim ho zubami nechtami pred nevzdelancami tu v be, ktory si snad myslia ze u nas este ani televizia neexistuje. :grinning: :grinning: :grinning:
23. apr 2010 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
keby len telka heni :slight_smile: do ostravy? komplikovane cestovanie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. apr 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,

ani ja som ste nepocula cvrcky...ale to asi este maju cas :wink: pripajam sa k vam, tiez nemusim organizovane zajazdy..ja radse zbalim kufor, kupim letenku do XY a tam funfujem- uz na mieste. cestovanie- i love it!
co sa tyka prace, tak je to uplne normalne, ze mi kamionisti v noci a cez weekend volaju- ale treba si ich len vycvicit :sunglasses: a nestresujem. pracovala som predtym v banke na SR na riadiacej pozicii a to boli stresy!!! never ever :confused:
inac ste niektora zaregistrovana v komunite slovakov v Belgicku? lebo som bola na ich stranke a nejako im ta stranka nefunguje..

peny den zelam.paaaaa
23. apr 2010 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
shinelove :slight_smile: podla toho ktoru stranku myslis :slight_smile:
23. apr 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
famfrla, ved prave, takze idem autom, to sa zas prejdem, ale cestou si uzijeme pekny vikend s manzelom, potom v pondelok na obed na skusku a odtial letim do BE, do rana tu musim byt, aby som mohla maleho odviest do skoly a ja pojdem do prace.
shinelove, napis na ktorej stranke, ak myslis tu na szm, tu prevadzkoval moj kamarat a uz s tym skoncil, kvoli par ohovaracom a nevdacnikom, napis o ktoru stranku sa jedna. Inac som zaregistrovana na ceskej a slovenskej komunite v be u pana Vytopila a oni funguju normalne. Najblizsie ked dostanem od neho mail, ti ho preposlem a potom mu napis aby ta zaradil do databazy, podla vsetkeho je nas tam okolo 3000
23. apr 2010 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahooj babule, tak my mame dnes 1 mesiacik :slight_smile:

inak, pytala som sa u nas ohladne tej famy ze parental leave maju skratit v Luxe zo 6ich na 4 mesiace - odpoved bola ze iGNORE THE RUMOUR, IT'S A NONSENSE :grinning:

cmuk, idem kojit :slight_smile:
23. apr 2010 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej civavka, tak to su krasne narodeninky, ze jeden mesiacik, take chutne babatko na spapanie. :wink: Takze blahozelam a posielam malemu pusinku k narodkam.

No a famy??? Uz ich nepocuvam, ja som na relexe, onedlho sa oddelime od komisie a fam pocuvam denne aj 200 a stale nieco ine :grinning: :grinning: :grinning: Koniec koncov ked dojde k strukturalnym zmenam, ja to urcite nezmenim, budeme sa musiet prisposobit, to iste v beznom zivote, nielen v praci
23. apr 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
civavka krasne babatko :slight_smile:
23. apr 2010 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
dobre rano :slight_smile: to bude teplucky vikend :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses:
24. apr 2010 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko, my sa prave chystame obzerat ten domcek tak drzte palce :dizzy_face:
24. apr 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj heni:slight_smile: tak drzime:slight_smile:
24. apr 2010 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak sme doma, ja som sklamana, idem sa vyrevat, v tomto belgickom kralovstve snad neexistuje normalny dom
S tym revanim to bol vtip,, ale som sklamana takze asi nic ani z tohto a my sa nikdy neodstahujeme
24. apr 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
heni :confounded:
25. apr 2010 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heni - nam v NL tiez trvalo kym sme mali stastie na to co nam vyhovuje..:slight_smile: najhorsie je to tu so schodami, v kupelniach mnohokrat len vyvedena ruzica na sprchu, ani naznak sprchoveho kuta a videli sme aj taky co mal v izbe umyvadlo..:slight_smile:)) a sirka izieb je kapitola sama o sebe..:slight_smile:
25. apr 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok