Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

noe
31. aug 2009

nie manzel nerobi v komisi. Ale dakujem 😉

henikav1
31. aug 2009

a vy noe ste ako vikendovali?? Ty sa nam velmi neozyvas
Aky kurz hladas, aky jazyk??

henikav1
31. aug 2009

ozaj famfrla, ty uz zajtra nastupujes??
ako budes stihat malu odniest do skolky a este aj prist do prace?
ja zajtra zacinam neskor, kedze je 1 september, vzdy v tento den pridem neskor, zda sa mi dolezite byt tam s malym, aj ked Mike je v podstate uz velky chalan

noe
31. aug 2009

Neozyvam, lebo mala som tu este brata na prazdninach, v sobotu odletel. A v piatok som burala. Tak som nam rozmlatila blatnik a ja riadny sok. Manzel to zobral skvele,zachranoval celu situaciu a mna uplne vyklepanu. Vpodstate sa nic nestalo, a naraznik sa vymeni 🙂

Skolu hladam na anglictinu. Sme tu len koli manzelovmu kontraktu, ktory do decembra konci a potom sa vraciame asi naspat do UK, kde sme boli aj predtym.

henikav1
31. aug 2009

hlavne noe, ze sa tebe nic nestalo. Ja som tiez skoro burala, chvalabohu len skoro, lebo sa vyburali pred nami na dialnici, ale ja som stihla o chlpok ubrzdit a auto za mnou tiez, lebo este toho som sa bala, ze ja ubrzim a ten za mnou uz nie, hoci som dala aj blikacky.

aj ja chodim na anglictinu, hoci z posledneho roku ma vyhodili 😀 😀 , teda nestihla som prist na skusky, pretoze som bola v nemocnici.

Aj my to uznali ako dovod, pravdepodobne ma vezmu spat, najskor hovorili, ze by som mohla spravit skusku pocas prazdnin, potom to nejako nevyslo, tak musim zopakovat cely level, ale co uz, opakovanie je matkou mudrosti a ja nie som z tych, co sa uz nemaju co naucit, zial

noe
31. aug 2009

to hovoris o tej skole v Etterbeek, ze? Uf.... potvrdenie od lekara by mal byt dost silny argument.

Manzel nasiel nieco v Zaventem, a ze bude chodit so mnou, on na nemcinu. Tak skusime.

No bolo to na velkej svetelnej krizovatke, babka predomnou sa pohla na zelenu, ja za nou a zrazu skocila na brzdu. Lebo z neviem akeho pruhu isli hukajuci policajti na motorke. Ja som len pocula hukat, ale nevidela, lebo vedla mna stali nakladne auta. Tak som to do nej naparala. Ona vedela len francuzky, tak sme pol hodinu v soku stali uprostred krizovatky a kazda sme sa snazili niekomu dovolat 😀

Som si nemyslela, ze prvu buracku budem mat prave v Belgicku, v tak bezpecnej krajine co sa tyka dopravy. To by som skor na Slovensku cakala, kde kazdy druhy ignoruje znacenie.

Henikav, nieje tu nejaky slovensky - polsky obchod, kde by som nasla tvaroh a bryndzu?

henikav1
31. aug 2009

no ja som chodila na anglictinu v praci a prave ked som sa lucila s kolegami, ze idem na anglinu, na skusku, tak som sa zosypala a u nas mame povolene absencie, ak ich prekrocis, aj ked z vaznych dovodov, vylucia ta. Nuz mna vylucili, hoci som im poslala doklad o tom, ze som v tom case bola v sanitke a v nemocnici. Ale slubili mi, ze ma prijmu spat s podmienkou, ze musim opakovat level. No co uz, aj tak toho moc neviem, nejako sa to na mna uz nelepi.

Slovensky obchod som este nevidela, polskych sopov je vela, ale neviem konkretne, ci maju bryndzu, alebo tvaroh. Mna skor zasobuju navstevy zo slovenska a aj ja som chodila dost casto, lebo som do ciech chodila do skoly, ale aj to som zial musela zo zdravotnych dovodov prerusit. Ten fromage blanc sa trosku podoba na nas tvaroh, ale je riedky, na pecenie sa podla mna vobec nehodi, ale spravila som z neho fajneho pribinacika, alebo ak chces cokoladovy termix.

Raz som tu citala nejaku stranku na vyrobu niecoho velmi podobneho bryndze, z nejakeho ovcieho syra, myslim z fety, pisal to znamy na svoj nejaky blog, tak sa ich vecer opytam ked budu na skype

henikav1
31. aug 2009

noe, toto som nasla

Bryndza - domáca výroba 1

Publikoval Feko 18:04 v kategórii Bezmäsité jedlá, Recepty, Tipy a triky, Zaslané recepty

Potrbujete:

1000 g ovčí syr (môže byť aj feta, ak je solená, uberieme soľ)
20- 50 g soľ

Príprava:

Ovčí syr, najlepšie priamo zo salaša nakrájame na kocky 4 - 5 cm.
Posekáme syr posypaný soľou sekacom mixera. Pri väčšom množstve je vvhodny mäsový mlynček.
Vzniknutú hmotu natesno natlačíme do sklenej zaváracej fľaše a uskladníme v chladničke.

Aby to malo dobrú bryndzovú chuť, potrebuje postáť aspoň 3 dni, lepšie tak týždeň, vydrží aj 4 týždne. Prípadne je možné po dosiahnutí požadovaného stupňa odležania a vyzretia zabaliť do mikroténu a zamraziť. Čím slanšia, tým trvanlivejšia, ale netreba to preháňať.

ale to nie je ten recept od mojich znamych, oni uz mali jeden recept odskusany, ale teraz nie su pripojeny

noe
31. aug 2009

aha, dakujem. No aj ja som si robila zasoby z domu. Len momentalne v tomto byte v Bruseli mame malinku chladnicku, takze ani velky nakup na tyzden tam nedam. Takze som na sucho. 😠 😠 😠 A pritom tvaroh milujem.

Myslis, ze zozeniem ovci syr priamo zo salasa??? 😀 😀 😀 vyskusam tu fetu 🙂

henikav1
31. aug 2009

noe, ja som mala fantasticku chladnicku s mraznickou a ked sme sa sem nastahovali, tu uz bola zabudovana chladnicka v linke a ja blbec som tu moju teda predala za babku, aby som sa jej zbavila a teraz lutujem, lebo mam zas malu mraznicku. Uz sme mysleli aj na to ze kupime velky mraziaci box, ale s tym am zas iny problem, ako ho dostat hore do bytu, ale to je nadlho, poznas tieto ich blbe pristupy do bytov

famfrla, kde stresujes??

famfrla
autor
31. aug 2009

ahoj baby🙂

heni no stresujem uz som zjedla skoro cele tofife🙂 ale zajtra este nejdem, kedze je na slovensku statny sviatok a riadia sa podla zamestnavatela... takze zajtra este upratujem az mam fajront🙂 a ideme do skolky 🙂 to bude zas den🙂 nevyspata.... heni ja som nasla normalny tvaroh nie ten riedky formage... normalne hrudu🙂 v carrefoure ten co sa normalne u nas kupi na strudle a do kolacov🙂 ten riedky na nehodi do kolacov🙂 zajtra varim gulas ku knedlom az mam pokoj aj na stredu🙂

noe ak si zaregistrovana ako nezamestnana tak mozes mat jazykovku gratis🙂

noe
31. aug 2009

vdaka famfrla, ale to by som mala asi len flamstinu alebo francustinu a to ja nechcem. Anglictinu mi tu asi nikto nepreplati 😉

famfrla
autor
31. aug 2009

ale ako to? ved ja mam kurz anglictiny zdarma🙂 som evidovana vo Forem ale v Bruseli je ina organizacia presne neviem snad Aktris alebo tak nejako sa vola...

henikav1
31. aug 2009

ano noe, famfrla ma pravdu, to ma nenapadlo, ako nezamestnana mozes dostat vselijake kurzy zdarma, ale v Brusseli je to orbem. forem je vo walonskej casti. A dokonca tam nie su len jazykove kurzy, ale aj vselijake ine, oplati sa na to opytat. Urcite bude aj anglictina, nevyhodou ale bude, ze to moze byt aj na opacnom konci mesta, ale mozno budes mat stastie

Famfrla, prosim ta, ked budes mat, odfot mi to balenie toho zazracneho tvarohu, lebo ja som tu este hrudkovy tvaroh nevidela. Ak fakt existuje, tak si ho hned pojdem kupit

famfrla
autor
31. aug 2009

no vazne vsak som ho mala🙂 nebudem ta tahat za nos🙂 ked najblisie pojdem do obchodaku urcite kuknem🙂 ale neviem kedy to bude🙂

noe su tam aj sekretarka, vseliake programy na internet mozes si vybrat co chces... viem ze moja kamoska tam bola a poziadala o neviem presne vola sa to asi jazykovy sek ( presne prelozene 🙂 ) alebo tak a normalne dostala urcitu sumu aj na cestovne dostala a vybrala si jazykovku kde jej to vyhovovalo zo zoznamu ktory jej dali... presnejsie to neviem musis sa spytat... alebo kkukni na internet... bu nas je aj nemcina luxembrucina anglictina a flamcina....

henikav1
31. aug 2009

aj ja som niekedy davno chodila na takyto kurz, preplacali cestovne plus asi 1 euro na hodinu ale neviem ci ciste, alebo hrube, viem, ze som dochadzala asi 10km a dostavala som okolo 250 eur na mesiac, ale to bolo na plny uvazok, 5 dni v tyzdni

famfrla
autor
31. aug 2009

u mna ja este cakam na kurz anglictiny chodi sa 5 tyzdnov kazdy den na 3 hodky od urcitych km preplacaju cestovne... este ak musis dat dieta do jasli tak nieco prispeju ale tu je to ine ako v Bruseli ....

henikav1
31. aug 2009

najlepsie informovat sa rovno na orbeme

inac my sme doteraz chystali skolsku tasku a vsade pisali meno maleho, dokonca aj na kazdu farbicku, bolo by fajn, keby nam vydrzali aspon mesiac 😵

ale dalo mi zabrat, dostat ho dnes skor do postele

famfrla
autor
31. aug 2009

🙂 🙂 skola skola 🙂 ale stale tu akosi diskutujeme len my dve 🙂

henikav1
31. aug 2009

to ano, len som dufala, ze sa pripoja aj ine baby co su v belgicku, ved nas je tu par tisic

mozno si nas niekedy este par ludi vsimne skor ako budem na dochodku 😀 😀 😀

ozaj a co s tym stretkom? pockame na tu Julku, ta sa ma vratit teraz niekedy, tento tyzden, my sa uz mozme stretnut v Brusseli, ked sem prides zarezavat. No a noe byva za rohom, moze skocit ku nam hocikedy

takze noe, ozvi sa

henikav1
1. sep 2009

dobre krasne ranko malym skolacikom a skolkarikom 😵
samozrejme aj maminam

famfrla
autor
1. sep 2009

dobre ranko heni🙂
tento tyzden to este nevidim na stretko🙂 to vies kym sa zorientujem a tak.... ale ak by si chcela buduci tyzden by sme mohli nieco zorganizovat🙂

Tak mi uz sme boli v skolke🙂 zvladli sme to uplne v pohode🙂 mala vzdy velmi zasne nad malinkymi zachodikmi🙂
ale inak to bolo kriku a placu🙂

noe
1. sep 2009

dobre ranko bambulky 🙂 🙂

juj ste ma potesili, to su mile info. Idem poklikat a dufam, ze coskoro bude aj zo mna skolacka 😀 😀 😀

henikav1
1. sep 2009

aj ja uz som v praci, to bol blazinec na skolskom dvore, ako v uli, este dobre, ze po tolkych rokoch uz poznam system, ucitelky, deti aj rodicov, tak sa nam lahsie orientovalo. Banda chalanov sa hned zbehla a uz vystrajali, chudera ucitelka, bude mat co robit dnes, tak boli rozdivoceni.
u nas uz nebol ziaden plac, my uz sme velky

stretko vobec nesuri, jasne, ze sa musis trosku obhliadnut, potom daj vediet

nezabudni, ze chces piect tvarohovy kolac a mne odfotit ten tvaroh 😀 😀 😀

noe, ty nas vobec nestihas citat 😉

famfrla
autor
1. sep 2009

nezabudnem heni neboj len neviem kedy sa dostanem do obchodu🙂 najblizsie 🙂
ani my sme neplakali ale vela deticiek 😒

henikav1
1. sep 2009

baby, ak mate rezervovane letenky cez skyeurope, tak prave vyhlasili bankrot,

http://www.aktuality.sk/clanok/144336/skyeurope...

ale ryanair ma momentalne velmi dobre ceny

famfrla, o kolkej ides pre malicku?
Ja som dnes skoro zabudla dat malemu obed, pretoze som zvyknuta dat len desiatu a obedy mava teple, uplne som zabudla ze prvy tyzden sa nevari. Napadlo ma to vo dverach pri odchode, este dobre ze ma to vobec napadlo, ach jaj to som cela ja

famfrla
autor
1. sep 2009

pre malu idem o pol 4 🙂

chudatko bol by hladny🙂 u nas sa vari aj prvy tyzden to tam uz rozvoniavalo🙂
ok frcim pracovat 🙂 lebo dnes pride dedko 🙂 😎

henikav1
1. sep 2009

ok, len makaj, aj ja makam pri pisani, uz to tu mam kludnejsie, ked tu nie je maly, aj ked mam viac prace

henikav1
1. sep 2009

tak, prvy den skoly mame za nami, vsetko bolo fajn, az na tu kopu platieb, co som dostala 😀

co vy?

famfrla
autor
1. sep 2009

ahoj heni no mala v skolke nespala tak bola velmi protivna a uplakana a tak... skoda reci uz spi hodinu🙂 ale v skolke to bolo vsetko ok🙂 ma tam uz kamosky🙂 idem sa pripravit na zajtrajsok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre