Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
13. máj 2010

ahoj cestovatelka, davno som ta nevidela
k zdravotnictvu asi tolko, kazdemu je doma lepsie ako v nemocnici, no ale ked musis tak musis. Nemas na vyber, ale myslim si ze uroven nemocnic je tu lepsia ako na sk. A mas na vyber, ja som v poslednej dobe chodila na sukromnu kliniku, tak tam je pristup podla faktury 😀 😀 😀 este aj ranajky a kavu mi doniesli 😀 len sa mi potom blyskalo pred ocami, ked zacali faktury chodit, este dobre ze mi to zdravotka preplaca

cestovatelka
13. máj 2010

no tiez sme sa rozhodli pre Privatnu kliniku na porod a teraz vsade citam ze druha porodnica co tu je je mozno aj lepsia....no ved uvidime....henika chcem sa spytat, vybavenie izbicky ako detska postielka a pod ste kde riesili? ja ked som len na prve navstevy zbadala ceny, mala som chut plakat 😒

henikav1
13. máj 2010

ako myslis nabytok do detskej izbicky??

cestovatelka
13. máj 2010

no hlavne postielku a komodu na prebalovanie, to je to nad cim sme zatial my premyslali, ze by bolo vhodne 😉

henikav1
13. máj 2010

zalezi od toho kolko peniazkov chces investovat, mas lacnejsie v ikei a potom velmi dobry vyber v baby2000, ale ceny su podstatne vyzsie, ale aj na prvy pohlad je to uplne iny tovar.
K prebalovacej komode ti poviem len tolko, mala som dve, aby som nemusela behat hore, dole po dome a vacsinou som prebalovala naleho na podlozke na posteli, takze ja by som uz komodu nekupovala. Zas niekto iny moze mat iny skusenost.
Ale fakt pozri baby2000 http://www.baby2000.be/FR_catalogue.html

cestovatelka
13. máj 2010

dakujem henika, si poklad....no cely nas byt (kedze neni nas je v podstate zariadeny IKEA) a som s nim uprimne celkom spokojna..ale ked som videla tie detske postielky bola som strasne sklamana ☹ nad komodou teda este popremyslam, dakujem za nazor a radu 😉

henikav1
13. máj 2010

poradim ti v com budes chciet, aj s kocikom ak chces, aj s vecickami, ja som totiz nakupila strasne vela zbytocnosti, co som vobec nevyuzila
zase samozrejme je to moj nazor a musis sama zauvazovat nad tym, co najviac vyuzijes? Business pre babatka je vynosny, pretoze ludia sa tak tesia na babatko ze minu nenormalne peniazky na zbytocnosti a potom sa zas tych veciciek nevedia zbavit.
Ja som vsetko zlikvidovala za babku pre kolegu pod podmienkou, ze si odnesie vsetko naraz

cestovatelka
13. máj 2010

si zlata....inak to je prave to co ma na to strasne vytaca...ma to nalepku "baby" a sup ho o 100% vyssia cena....sak rodicia kupia,,,ach jo
take veci ako sterilizatory na flasky a ohrievace flasky...resp ake typy najlepsie....je taka strasne ponuka, ze sa stracam a pytam sa sama seba ako mam vediet co je v oki, a co nie
vybracne sedatko(alebo ako to mam nazvat) hodi sa, ci iba vymysel baby businessu?

cestovatelka
13. máj 2010

necham ta henika, ved aj zajtra je den...v kazdom pripade, dakujem za pomoc a ochotu...dobru 😉

henikav1
13. máj 2010

neviem co myslis ako vibracne sedatko? posli nejaky link, ja to mozno volam inac
Co sa ti urcite hodi je detske lehatko, v tom bude babatko dost casto, v tom mu budes davat aj prve papinky, sedacka vajicko ak chodis autom a aj s podvozkom. Kocik trojkombinacia sa podla mna vobec neoplati, pretoze hlboky kocik vyuzijes asi pol roka, oplati sa ti ho kupit, ak planujes zostat doma na materskej. Ja som mala velky hlboky kocik s velkymi kolesami, nafukovacimi, na prechadzky po lesnej cesticke, ale absolutne nevyhovuje do mesta. Takze vyberaj podla tvojich planov a aj velkost, aby si nemala tazky kocik ak ho budes casto nakladat a vykladat z auta. No a sportovu cast nikto nevyuziva z trojkombinacie, pretoze je to zbytocne velke a tazke. Su super lahucke sportove kociky, lahko skladatelne a hlavne pozeraj, aby sa dalo lehatko dat pekne az dole na spinkanie, lebo deticky casto v kociku zaspinkaju
sterilizator som tiez velmi nevyuzila, lebo som kojila takmer do roka, ale mala som taky obycajny, co sa dava do mikrovlnky.
Tanier, ktory sa plni vodou, co ma dvojite dno nie je prakticky, pretoze sa to vo vnutri zle cisti a smrdi, tak som ho namacala do sava a potom zase drhla aby zase od sava nesmrdel, najlepsi obycajny tanier, lahko umyjes
ohrievac flasky som tiez nepouzivala, lebo to strasne dlho trvalo v nom ohrievat, ja som aj tak skoro stale kojila, takze aj to zavisi od toho ci chces kojit a ci budes mat dost mliecka. vzdy stacis dokupit ked budes potrebovat

krisbar
14. máj 2010

ahoj cestovatelka. ...no ja sa musim priznat, ze zatial som z Lux zdravotnictva "ohurena". v BA sme boli zvyknuti si za zdravotnu starostlivost platit, cize sme boli zvyknuti na vyssi standard, ale tu je to co je statne este na vyssej urovni ako u nas privatne..aspon to som co zatial videla...aj ked ak plati poistovna len 80% sumy tak to nie je statne, ze?
no kazdopadne v nemocnici to slo vsetko rychlo, je vidno ze to tam maju vsetko zefektivizovane, necakala som dlho, vsetci boli prijemni, vedeli po anglicky (co ma asi najviac prekvapilo, aj ked ta anglictina nebola uplne tip to). tak isto bol aj moj muz prekvapeny z praktickej lekarky. cize ja mam zatial dobre skusenosti...mozno ked budeme riesit deti a porod tak to bude uplne ine 😉 no a samozrejme som zvedava na tu fakturu ked pride z nemocnice 😉 ale za zdravie som ochotna zaplatit..za handry castokrat nie 😎
inak ohladom tych detskych veci tak asi tiez by som doporucovala ikeu, alebo potom viem ze aj napr auchan ma detske oddelenie. a potom aj take "lacne nabytky" ako napr. Roller, conforama, mozu mat lacnejsie detske nabytky ako ine.
inak - v ktorej casti Lux byvate? uz to tu mas pochodene?
a neexistuje nejaka stranka, kniha, kde by si si nasla, ze co patri do zakladnej vybavy pre dietatko? lebo fakt je ze tento biznis je len o tom ze vytvaraju u matiek pocit, ze "toto ti ulahsi pracu s dietatom" a nakoniec je to len dalsia vec, ktora doma zavadzia...no nie som matka ani tehulka..tak asi od tejto temy idem prec 😀
pekny den vam prajem. lezim este dnes v posteli, tak som sa rozdhodla ze sem vlozim par fotiek, nech vyjdem z "anonymity" 😝

henikav1
14. máj 2010

Dobre ranko baby, aj ja som dnes dlhsie spala, teraz si chlipkam kavicku v posteli, ako mi je dobre 🙂
Krisbar, no a kde je ten tvoj album??? Nenasla som nic. Aj ja si budem musiet otvorit novy nick, pretoze som zistila, ze tento moj bol otvoreny na ceskej stranke a teraz ako sa zmenil konik, uz nevidiet albumy, no jasne, pretoze tento nick mi otvoril manzel a vtedy bol v cechach. A ja som sa len cudovala, ze mi zmizol album 😀 😀 😀

henikav
14. máj 2010

tak uz som sa zmenila 😉 vsimli ste si rozdiel??

cestovatelka
14. máj 2010

henikav moc moc dakujem, tym vibracnym sedatkom som mala na mysli prave take nieco ako detske lehatko ale ma to aj vymozenosti, ze to ma hracky a ze to aj vibruje...
vajicko do auta urcite, kedze sa dako aj doktorovi treba dostat a kedze planujem aj matersku (12 tyzdonv ak kojim) a aj hned rodicovsku (6 mesiacov) tak som planovala aj hlboky kocik...problem je, ze typ kocika co sa nam jakz-takz paci je prave trojkombinacia a co sa nam na nom najviac pacilo je hlavne jeho lahka manipulacia a skladanie do auta,a da sa polohovat az na lezanie...no vidim, ze to budeme musiet este dako premysliet 🙂
no kojit planujem, otazkou ostava ci priroda tak bude chciet 😉 takze ohladne toho sterilizatoru teda este uvidim. Inka o tom dvojdnovom tanieri som ani len nepocula 🙂 v kazdom pripade este raz dakujem
krisbar, ja som to v podstate hovorila na margo gynekologickych sluzieb, neviem ale mala som pocit, ze na Slovensku som bola omnoho viac sledovana...resp. doktor resp sestricka mi sami volali, ze halo halo pani, uz ste tu davno nebola a treba prist na pravidelne vysetrenie...tu ked nezavolam sama, tak ani nevedia, ze som ich pacientka mam pocit...no mozno ma iba na slovensku a v Cechach rozmaznali a tu to viac nechavaju na teba....no ved uvidime
dakujem inak za typy na nabytky, vsetky tieto obchody poznam...ja v podstate nie som v stave, ze nedam a je to...len ma to strasne vytaca tento business....vyroba postielky nie je ina ako vyroba normalnej postele pre dospeleho... tu dokonca nie je ani bezny system skladania jednej strany ako bolo u nas zvykom na Slovensku...tak preco je to o 100% drahsie...
hej zijeme priamo v Luxe, a celkom sme uz pochodili, aj ked ono je stale co nove objavovat 😉 a ty si kde krisbar?

cestovatelka
14. máj 2010

henika super novy uces 😉

henikav
14. máj 2010

😉 dakujem krisbar, to vies, uz som stihla dnes aj kadernicku 😀
no chvilku potrva kym najdem nejake fotky a zas zalozim nejaky album
Ak teda planujes byt na materskej, tak sa ti hlboky kocik oplati urcite, ja som planovala pri tomto poslednom ist po 3 mesiacoch do prace, preto sme kupili jeden velikansky odpruzeny na prechadzky a do prace som planovala to vajicko na kolieskach, no ale nedostali sme sa az tak daleko ☹
sterilizator som mala v tomto style http://www.mistergooddeal.com/partage/images/no...
je to prakticky velka misa, do ktorej sa naleje trosku vody na spodok a das to do mikrovlnky
Dupacky sa mi strasne pacili tie hrube zamatove, nakupila som vela takych, nakoniec sa mi v nich maly potil a ja som dokupovala obycajne bavlnene, ktore sice nie su take pekne, ale ovela praktickejsie
Ak je ta vasa trojkombinacia lahka na manipulaciu, tak urcite vyuzijete aj tu sportovu cast, my sme mali velmi masivny kocik, chceli sme velky, vedeli sme vopred ze babatko by bolo velikanske, ved aj Mike mal 4.5 kila pri narodeni, no len to nakladat a vykladat z auta, podla mna poziadajte v obchode, aby ste si to mohli vyskusat, niekedy sa da s nimi dohodnut
No a tu je ten tanier s dvojitym dnom, http://www.ptiboo.ch/images/products/_productsm... vsimni si, ze je tam taky stuplik, aby sa tam naliala horuca voda, aby to udrziavalo jedlo teple, no ale to vyumyvat zvnutra, to bola katastrofa, to je zdroj nakazy vo vnutri

cestovatelka
14. máj 2010

si zlata dakujem este raz...inak ja ja by som s tymi vlasmi mala daco spravit ☹
no dupacky a pod snad ain nebudem riesit...moja mamina (budis buduca babka) caka na dalsie vnuca uz par rokov takze cela vybava tohoto typu je dokonale nakupena 😀

krisbar
14. máj 2010

ahojte,
uz som pridala album, ale neviem ci je ho vobec vidiet, nechcela som totiz aby bol uplne verejny...myslim na home stranke konika (chcem si trosku viac ochranit sukromie), tak prosim dajte vediet, ci sa mozte do neho pozriet aspon vy. pridala som fotky a potom som zmenila nastavenia a vsetky fotky mi zmizli, tak som ich pridavala znovu ale neviem ci ich vy vidite...ci nie je len ze "pre mna"
cestovatelka - my byvame uz mimo ville de lux - v casti hesperange, to je na juhu, zatial doma, ale hladam si pracu, tak snad sa mi nejaka postasti. sme tu len druhy mesiac, tak zatial si uzivam ten nezamestnanecky stav a hram sa na pani domacu 😅
to s tym zdravim s tym suhlasim ze je to na kazdom jedincovi viac postavene....napr. ked som mala zapal moc. ciest na SK tak hned na pohotovosti mi dali papier pre urologa, ze sa tam mam zastavit ked doberiem lieky ale tu mi dali len ATB a nikam ma neposlali. na druhej strane chapem, ze kedze tu sa za zdravotnu starostlivost plati, tak aby nemal pacient pocit, ze "musi" ist k lekarovi a tam opat "zaplatit" tak to nechavaju na nom...ci zaplati alebo nie...ci sa zastavi alebo nie...
inak to fakt uz nevyrabaju tie postielky s tym sklapacim bokom? to ma prekvauje..to bola podla mna super vec..kym sa dieta neaucilo ako ju sklopit 😝

henikav
14. máj 2010

no ja hladam nejaku fotku do profilu baby a nic nenachadzam, vsade kde pozriem ze "ja", hladi na mna taka stara bosorka 😀 😀 😀

cestovatelka
14. máj 2010

krisbar, bohuzial ja nic nevidim ☹(( ta to si na skok, by sme mohli dat dake stretko...inak mne trvalo 6 mesiacov kym som "NIECO" nasla
henika netrep, horsie ako ja na to m nemozes byt, uz rok som nebola u kadernika a teraz v tehotenstve sa vraj farbenie ani moc neoplaca...to co mam na hlave, je viac nez odstrasujuce, ale tak sak si ju neostrobujem tu hlavu 😀 ci?

henikav
14. máj 2010

krisbar, fotoblob mas prazdny ☹
no a tie postielky so sklapacim bokom tu fakt neexistuju, ja este mam moju doma na sk, to neboli postielky, ale posteliska, maly by sa do nej este aj teraz zmestil. Teraz to riesia na niektorych postielkach tak ze sa da vybrat jedna tyc a tadial sa vie drobcek vysmyknut von, ale neboj keby aj nie, decka sa vedia velmi rychlo naucit preliezt von z postielky 😀 😀 😀

krisbar
14. máj 2010

nic? no tak idem na to...snad sa mi opat vsetky fotky nevymazu...ani tu v tomto fore nevidite pri mojom mene moznost fotoblog?
asi som to zablokovala len pre mna...haha..to je ine chranenie si sukromia. 😀 😀 😀
stretnutie by bolo fajn..velmi rada...a vy ste tu uz tak dlho? neviem preco som mala pocit ze ste tu tiez len chvilocku ako my..
ja som bola u kadernickykd sme boli nedavno na slovensku - za 8 EUR!!! farbu som si od svadby nedala ...aj ked ja mam taku "mysiu" 😅 cize som na chvilu vybavena..a dala mi to tak kratko ze si nemozem "copik" urobit..cize si to musim vzdy nejako upravovat...brrr
no idem nieco urobit s tymi fotkami..

cestovatelka
14. máj 2010

inak pisem jak hotentot ☹ prepacte hormonalne vykolajenej nastavajucej matke 😉
no vidis henika, velice daleko od bosorky.....ach my zeny ale lubime prehanat 😉

krisbar
14. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/krisbar?key=...
a ked skusite tento link? stale nic?

henikav
14. máj 2010

krisbar, fotoblog mas, len je prazdny. Ty si to tak zablokujes, ze nikto nic neuvidi, tak ani nemusis fotky davat 😀 😀 😀
No a ja som tu 20 rokov, ja som stara zena a ked nie som este uplne sediva, tak to je len vdaka farbam na vlasy 😀 😀 😀
ale ma to svoje vyhody, mozem mat vzdy inu farbu ako chameleon. Doteraz som bola od mladosti stale blond, teraz som zmenila na tmave, tak sa ludia stale cuduju, co ma dlho nevideli, ze ako mi stmavli vlasy 😀

cestovatelka
14. máj 2010

vidiiiiiiiiiiim 🙂 krasne svadobne fotky 😉

cestovatelka
14. máj 2010

kocky musim ist makat, lebo vsteci si v robote urobili ten ich slavny (pont) tak to dneska musim odmakat...ozvem sa na obed ked budem mat offis pauzu

henikav
14. máj 2010

krisbar, tak toto si vyriesila, najprv si pozamkynas album na dvesto zapadov a potom das kluc na sklo 😀
ale ste krasnucky, krasne fotky, nemas ich preco skryvat, krasna nevesticka, pekne ste boli zladeni a ten kroj, odpadavam, ja som este nikdy nemala na sebe kroj, kde ste to zohnali?? Pritom my sme taki slovaci telom aj dusou, myslim ze to robi prave ta dialka, ze som davno prec, o to viac som na slovensko hrda a drzim sa ho. Moj muzicek ma doma aj pistalku, aj fujaru, aj drumblu no a teraz si objednal pastiersku kozenu kapsu velkostou na notebook 😀 😉
cestovatelka, tak to ti nezavidim teraz makat, aj ja mam pont a ani nahodou by ma dnes do prace nikto nedostal 😉
V com to vlastne pracujes, ak smiem vediet??

krisbar
14. máj 2010

heni, chcela som ten album tak, aby ste to videli len vy tu v tomto fore, nie ostatne kocky co chodia na konika, cize ked sem niekto zavita do nasho fora, nech si to pozrie...v minulosti som sa trosku popalila na zverejnovani fotiek, tak uz si davam pozor...

no s tymi krojmi ja som chodila vo Vajnoroch v kroji asi do 14 rokov na vsetky velke "cirkevne" slavnosti..bola to taka tradicia a velmi ma to vzdy tesilo a potom som spievala 7 rokov v Lucnici (netancovala, len spievala) a ked sme mali koncerty s ludovkami tak sme kroje nosili...a to bolo uplne ze super..cize pre mna mat kroj na svadbe bola uplna samozrejmost.este k tomu bol aj taky cca hodinovy program ocepcenia ... velmi krasne...vsetky slabe natury plakali ..haha a... najma bola to aj velka sranda...

tak pracujte...ja asi tiez vyleziem z postele a aspon kuchynu upracem...uz je mi trosku lepsie...
veru dnes sme toho popisali!

cestovatelka
14. máj 2010

v jednej marketingovej firme, ziadna slava ale ludia su prijemny a kazdy mesiac vyplatka dojde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre