Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
19. máj 2010

😀 tak drzim palce heni... a tesim sa na barbecue 😎

kedy uz bude teplo???????????????? 😅 😕

henikav
19. máj 2010

uz je teplo

henikav
19. máj 2010

pozri famfrla, ak nebude dom, tak moze byt barbecue na terase, pomestime sa, mam to odskusane, 20 ludi na zurku v pohode

famfrla
autor
19. máj 2010

kde je teplo?

u nas nie 😝

henikav
19. máj 2010

tak uz sa konecne prestahujte, byvate pod nejakym studenym mrakom 😀

famfrla
autor
19. máj 2010

skor v diere 😀 😀 heni

famfrla
autor
19. máj 2010

dnes som asi prekonala rekord 😅 o 17:50 som poslala zivotopis do jednej firmy v Ba a o 17:58 som dostala odpoved ze ma budu kontaktovat na osobne stretnutie 😀 😅 to bola rychlost 😵

heni chcela som sa ta spytat ty robis lasagne 🙂 ja ich robim tiez su velmi dobre len mam problem nikdy sa mi nedari urobit tak omacku aby jej bolo dost vela vies ako v tal. restike ked su teple tak je jej tam ako tak a ked vychladnu ani stopa po omacke 🙂🙂 nemas nejaky trik? omackovy?

henikav
19. máj 2010

no jasne, raz sa k vam natlacim na navstevu, aby som videla kde byvate 😀

famfrla
autor
19. máj 2010

natlac natlac bez problemov ale daj vediet az umyjem okna predym 🙂 😀 😀

henikav
19. máj 2010

preco??? uz ste potme??? u nas este trosku vidiet von, takze okna umyjem len pred odchodom 😀 😀 😀

famfrla
autor
19. máj 2010

😀 😀 😀 som sa dobre zasmiala heni no vidiet este celkom obstojne len uz sa chystam na to mesiac a vzdy zacne prsat 😝 a nakolko byvame pri hlavnej ceste den po je to ako den pred 😀

henikav
19. máj 2010

no ja na to umyvanie okien asi niekoho zavolam
vzdy ked pozriem na tie moje "mini"okna, tak mi pride zle pri pomysleni, ze by som ich mala umyvat 😀
My mame chvalabohu okna do dvora, na zelen a tenisovy kurt, takze sa velmi neprasi, ale aj tak

famfrla
autor
19. máj 2010

no to aj my mame take hrozne okna 4m rozdelene na dva diely ten druhy diel sa da umyt len hasicmi asi 🙂 😅

ok heni idem studovat 😕
pekny vecer 😉

shinelove
19. máj 2010

caute bubulky,
Krisbar- hrubky v tej diskusii to je okej 🙂 , ale rozoberaju tam temu o moslimoch ako bud.manzeloch a jedna zenska tam pise ze ma sestru a ze je uplne pomatena zo snubenca-moslima,ze chce prejst na jeho vieru a potom sa s nim prestahovat do Pakistanu... 😖 tak o tom hlavne sa tam diskutuje.
Famfrla, do BA si posielala CV?? to sa chtes vrati na SR? 😕 Henika ma pravdu, vyckaj a zavolaj tam ty, aspon uvidia, ze mas o tu pozicii vazny zaujem 😵
ja mam na okna nastastie chlapa a bez reptania to stale urobi 😎 samozrejme predtym tomu predchadzal diskusny kruzok-ze preco ON a nie ja, ale uz je vycviceny 😀 radsej zavcasu, ako nikdy...

henikav
19. máj 2010

pekny vecer 😉

henikav
19. máj 2010

shinelove, moj by ich umyl keby bol tu, ale je na sk ☹ takze ja som na vsetko sama, este aj na udrzbu auta 😀
No a okna u nas su hrozne velke, vlastne, je to zakazdym jedna sklena stena, kuk sem

shinelove
19. máj 2010

take iste mame v dome 😀 , tak to ti verim, ze je to hruuuza umyvat sama. v BA si mozes na taketo vecicky zaobstarat tzv .jednodnoveho manzela, mozno to funguje aj tu 😉

aj Vam pekny vecerik, paaa 🙂

krisbar
20. máj 2010

ahojte, dnes sme vstavali o 5;00 lebo manzel siel na sluzobku, tak som ho viezla na letisko. ale ma to aj svoje vyhody...do osmej mam dve pracky oprate 😝

pripojim sa k vam s tou nechutou umyvat okna. v Ba som to robila vtedy ked uz to bolo fakt kriticke ..ja neznasam na umyvani okien umyvanie ramov..najma teraz tie plastove maju vselijake zahyby...brrr....tu v Lux mame presne take iste okna ako ty, Henika, 3 velke francuzske okna. sme tu len druhy mesiac, ale tym ze este oproti stavaju dalsie dve bytovky ta sa tu prasi jedna radost. cize ked nenajdem robotu, tak v ramci "stravenia casu nejakou uzitocnejsou robotou ako internet" ich asi umyjem 😀

famfrla - uplne si vystihla moje pocity - robit by som "nemusela", ale byt doma cely nasledujuci "zivot" si neviem predstavit....nehovorim ze sa nudim...viem si ten den bez muza celkom dobre vyplnit, ale mozno je to len preto ze viem ze pojdem do prace, tak sa snazim teraz vsekto porobit a tym padom mam co stale robit. nehovoriac o tom ze sme v novej krajine a stale trpnem, co nam zase pride do schranky a bude to treba vybavovat...
no - defcata - idem vybrat prvu varku prania 🙂

henikav
20. máj 2010

ahojte baby, ja mam dnes volno, takze si kludne doma porobim, zbalim sa a vecer odchadzam do Prahy, no a este nemam ulohy hotove, takze dnes budem dokoncovat, len trosku ponahanam este bankarov 😀

Co sa prace tyka, tak ja musim pracovat 😖 keby som prisla o pracu, tak je to pre nas katastrofa, od septembra to vyzera tak, ze moj muzicek pride za mnou, nevie ani slovo po francuzsky, anglictina samotna asi nepostaci, takze pocitam s tym ze v najblizsich rokoch pracovat nebude, ale aspon bude mat cas prerabat tu nasu zburaninu 😀 😀 😀 tam je roboty ako na kostole, myslim ze budeme mat co robit najblizsich 10 rokov, ale aspon vo vlastnom, aj ked spociatku to nebude byvanie ale kemping, cize prazdniny cely rok 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav
20. máj 2010

potrebujem pomoc, ak vas nieco napadne, dakujem za vsetky napady
vyplnam test jazykovej kreativity a rozum ma na opravach domu 😀 😀 😀 takze mi to dnes moc nemysli a miesa sa mi franina zo slovencinou;
takze ak vas napadnu slovicka co sa zavinaju na
svo....
kva...
slovicka co sa koncia na
...ok
...us
a ostatnych nieco mam, ale us ma nenapada vobec nic
dalej skladat vety, kde treba dodrzat poradie pismen a teda kazde zaciatocne pismeno jedneho slova
K...m...t...d...l...
dalej vetu co sa sklada len zo slov na P

tak a uz sa nenudite so mnou 😀 😀 😀
este keby ma nenapadalo vsetko len po francuzsky, len mne to uz horsie pali 😖

shinelove
20. máj 2010

Ahojte diefcataa,
Heni, tak to nemas az take zle, ved budes na cerstvom vzduchu cely den 😀 😉 nie srandujem, drzim palce aby Vam to vyslo a ty sa nechces prestahovat do Prahy, ked manzel nehovori FR? ved tam by si robotu s FR nasla bez problemov..mozno.. 😅
baby a to mate vsetky manzelikov slovakov?

henikav
20. máj 2010

shinelove, u nas to nie je take jednoduche, ja som rozvedena s belgicanom, s ktorym mam Mika, Mike sa tu narodil, nemozem ho len tak vytrhnut a odvliect, jeho otec sa onho zaujima a pravidelne si ho brava. Okrem toho mam dobru pracu, trvalu zmluvu a to moj manzel nema, on sa moze hocikedy ocitnut bez prace, je sice pravda ze dobre zaraba ked robi, ale ked nerobi, tak vtedy to zase taham ja a vsetky nase uvery mame prisposobene mojmu platu. Dalsia vec je ze by som mohla odist na slovensko, ale tak, ze by maly musel minimalne raz mesacne lietat do belgicka za otcom a to fakt nechcem maleho natahovat ako zabu hore dole, staci ze tak chodim do skoly ja, aj mne to staci. Ani nehovorim, ze financne by som tie letenky zo slovenskeho platu asi neutiahla

shinelove
20. máj 2010

ahaa, tak uz chapem- nevedela som ze Mike mas s belgicanom 😎 tak to mas pravdu, lepsie je to takto-urcite. ved uvidis, ked maly bude velky, ze co dalej. inac mne asi "hrozi" svadba s mojim belgicanom bud. rok..uz teraz sa mi kruti hlava, zo vsetkych papierov, kt. budeme k tomu potrebovat, resp. on- lebo gadzibal bude v Presove 😀 😝
tak potom Ta budem asi trosku otravovat, ohladom tychto zalezitosti, ak ti to nebude vadit 😅
utekam ja s milym na obed, potom sa hlaaaaasim, ze som spat 😀
paaa

famfrla
autor
20. máj 2010

shinelove no ak si vazne pracu nenajdem tak mi nic ine nezostane len preslidlit na dva roky na slovensko aby som ziskala prax ☹

inak moj mm je belgican -wallonnnn ::🙂) aj mala je belgicanka aj ja uz o chvilu budem 😀 😅 😎

heni🙂 som tomu velmi nepochopila zacinaju na napr. svo a musia byt ukoncene na na?

henikav
20. máj 2010

famfrla, no asi si myslia ze nemame co robit, tak musim taketo hovadiny, ako, prvaci na zakladke
slovicka som uz nasla, takze teraz idem skladat tu vetu z tych zacinajucich pismeniek K...m...t...d...l...
a potom vetu, kde su vsetky slovicka na P, tych uz mam asi na 4 stranky, tak nieco pozliepam, ale ak ta nieco napadne na K...m...t...d...l...
budem rada 😀
inac famfrla nevesaj hlavu, nas tato je na tom horsie, on sa sem totiz este ani nestihol prestahovat, ale ak nepride v septembri a mne zostane obrovska zahrada na krku, tak asi budem strielat, lebo ja zahradu teda vobec nemusim, mna to nebavi v zemi sa hrabat

henikav
20. máj 2010

Inac slovicka mam zatial tieto, ak chces mozes skladat, budem rada
Pan
Pise
Panda
Pancier
Pankreas
Pandemia
Panel
Panika
Panorama
Pozerat
Panter
Papagaj
Papalas
Papat
Paprikas
Paprika
Pazitka
Paradajka
Poobede
Pondelok
Piatok
Papier
Paraolympiada
Potvora
Parada
Paradentoza
Paradox
Potom
Paparazzi
Paragraf
Paralelny
Paralyzovany
Pojde
Paralyza
Paralyzator
Paranoja
Paranormalny
Parazit
Parasutista
Pirat
Prepadnut
Povodne
Plavidlo
Podvecer
Paravan
Parasol
Parcela
Parentalny
Parkovat
Parlament
Parochna
Parodia
Parkinson
Parte
Participacia
Pas
Preukazal
Priezvisko
Pasazier
Prazdniny
Pasaz
Pastel
Plavky
Patchwork
Patholog
Psycholog
Pacient
pediatricky
Pateticky
Patina
Patizon
Pradlo
Pranie
Patizon
Panoramicky
Patriarcha
Pauza
Pilot
Ponuka
Pilotovat
Po
Praha
Pav
Pavilon
Paza
Pedikura
Pedofilia
Pedometer
Prave
Preto
Pectin
Pelerine
Pendrek
Penale
Penicilin
Prevarit
Penne
Penzion
Prach, prasit
Perfuzia

henikav
20. máj 2010

fiha, no dost ich je, snad uz ani nejdem hladat dalej

famfrla
autor
20. máj 2010

jaaj uz som pochopila 😀

famfrla
autor
20. máj 2010

Asi nejako takto? Pasazierov pondelkovej plavby prepadli pirati?

henikav
20. máj 2010

dakujem famfrla, aj ja som zacala s piratmi, preto som tam doplnila plavbu a plavidlo 😀
K...m...t...d...l...
toto bude horsie, lebo ich nemozem ani vymenit
ale zacala som asi takto
Kto mohol teraz dat lepsi vykon, moze pocitat s ucastou v postupe..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre