Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

lela1
9. aug 2010

Ahojte babule sa hlasim ahoj taty no o pocasi je tu skaredo aj u nas ale od nedele hlasia teplo. My mame smutne prazdniny ☹ 😔

taty
9. aug 2010

ja si chcem ešte užiť trošku slniečka tak sa spolieham že pri návrate nás pekne privíta 🙂 🙂 a ešte sa moc teším na mosselen.A prečo máte smutné prázdniny???Neboj všetko bude zas dobré

famfrla
autor
9. aug 2010

Caute baby to lela1 som bola ja som si nevsimla ze sa neodhlasila sestra 🙂 😉

Taty a kedy idete domov? My 20

no zomrela mi tragicky 19 rocna sestrenica pred 2 tyzdnami 😔

taty
9. aug 2010

ach to je mi naozaj ľúto.Tak úprimnú sústrasť. A ako sa vraciate do Belgicka????My ideme teraz letecky ale odchádzame až 27.8 lebo dcéra ešte robí skúšky( musí raz do roka) našťastie nám v slovenskej škole nerobia problém a termín si vždy môžeme vybrať a našťastie je to len SJ kedže zvyšok má oznámkovaný a hodnotený .

famfrla
autor
10. aug 2010

my odchadzame 20. A aku mas staru dcerku?

Heni uz je stahovacia horucka u vas?

taty
10. aug 2010

Nuž ja to mám také veselé najstarší môj chlap má už osemnásť teda to už je samostatná jednotka, slečna má desať a pol a náš prdlúch má štyri roky takže máme to veselé. Aj keď najstarší si vybral školu na Slovensku takže máme doma len dva kúsky.Nuž uvidíme ako to zvládne sám študovať pre jeden rok 🙂 🙂 A ako odchádzate???Idete autom? Moje deti sa tešia že teraz letíme lebo cestu autom moc nemusia,nuž 15 hodín je fakt dosť tak keď nemusíme tak radšej to lietadlo. 🙂 🙂

henikav
10. aug 2010

ahojte babulky.
Famfrla, to ma mrzi, clovekom to otrasie ked zomrie niekto blizky ☹
Taty, veru to mas vesele, pekne vekove rozdiely, takze predpokladam ze si priblizne v mojom veku (mam 40)
A este nie sme v stahovacej horucke, len o tyzden dostaneme kluce od domu a ideme rovno na sk, musim sa seriozne ucit, koncom mesiaca mam statnicu a fakt nic neviem

taty
10. aug 2010

A kam sa stahujete???Mne sa to totiž nehce čítať celé od začiatku 😎 Nuž a veru veselo je u nás dosť lebo mám doma všetky vekové kategórie 🙂 malé dieťa,začínajúcu pubertu ,končiacu pubertu a starého muža 🙂 -nuž až taký starý nie je ale najstarší ho občas vytáča či už nechce byť dedkom 🙂 🙂

henikav
10. aug 2010

chlapi ked sa dostanu do dedkovskeho veku, vtedy by zase chceli babo a zacat mladost odznova
stahujeme sa vedla Nivelles, poznas?? Na juh od bxl

taty
10. aug 2010

tak to som v kaši 🙂 🙂 🙂 musím sa opýtať toho môjho dnes večer ako sa cíti a či nechce ešte jedno 🙂 No a Nivelles viem kde to je lebo kamarát tam býval kým ešte pracoval v Belgicku ale osobne som tam nebola. My moc do Valonskej časti nechodíme -iba na letisko a späť nuž a ešte pokochať sa na malé kopčeky nuž ale naozaj len na malé však Ardeny postačia aspoň niečo ,lepšia ako vôbec nič 😎

henikav
10. aug 2010

snad si niekedy dame vsetky spolu stretko, mohli by sme aj opekat, ale ked su vsetky tak rozlietane na vsetky strany

taty
11. aug 2010

nuž veru mohli 🙂 Ináč mna dnes naštvali na sociálke na Slovensku,prišiel mi papier že ak nedoručím potvrdenie zo škôl detí ktoré navštevujú tak mi vezmú prídavky,tak som tam osobne zašla a vravím tej pani ja prídavky od vás vôbec nepoberám.Nuž tá pani pozrela do počítača a pýta sa ma ako to však každé dieťa má nárok na prídavky.Tak som jej povedala že my sme preč a preto som si dala odhlásenie zo sociálnej poistone a takisto i zo zdravotnej.A ta pani zas no ale ja vás v počítači mám stále.Tak som jej dala druhú otázku že kde mi boli zasielané tie peniaze.A ona že toto v počítači nemá.Tak som musela ísť domov zobrať papiere čo mám,našťastie som ich po tak dlhej dobe nevyhodila a zas ísť na úrad.Tak som jej ukázala všetko čo som mala a ona zas no ale ja vás môžem odhlásiť až od dnešného dňa.A ja jej hovorím ja som bola odhlásena riadne v zákonnom termíne keď som odchádzala.A ona zas len to svoje,že ona ma má stále vpočítači.Tak som vybehla na prvé poschodie kde máme zdravotnú poisťovňu a pýtala som sa či som u nich riadne odhlásená ale tam našťastie bolo všetko ok.Tak som sa vrátila dole a vravím tej pani že taký bordel aký tu majú tak to som nezažila nikde nechala som jej tam prefotenú kópiu prvého odhlásenia a odyšla som naštvaná preč.

krisbar
11. aug 2010

no pekne taty...ja som tiez zvedava ako mi zmrvia socialku a zdravotnu ked sa vratim...preto tie papiere odkladam a nikomu nedam 😝
my sme spat z dovci, bolo upser, teplo, more studene, a tu v Lux je teraz hnusne, prsi..a to mam akurat nove sandalky...tak ich ani nevynosim 😒
prajem pekny vecer.
heni - na grilovacku pridem 🙂

henikav
12. aug 2010

no na nich si davajte pozor, aj ja som mala opletacky zo zdravotnou poistkou na sk, napriek tomu ze som tam bola sa odhlasit a preukazala som ze som uz roky poistena v be, niekde sa stala chyba a nakoniec ja som doklady uz nemala, tak mi naparili taku mastnu pokutu, na infarkt, lebo to sa pocitalo za kazdy omeskany den a na par rokov dozadu 😖
krisbar, hned ako sa prestahujeme a nejako to dame aspon do kempingovej pohotovosti nieco zorganizujeme

taty
12. aug 2010

no pre mňa to bol tiež šok a poriadny však ja nedostávam už desať rokov od nich žiadne peniaze a teraz toto. Naši tiež ostali v šoku keď som im to povedala.Ale našťastie tá pani nechcela odomňa žiadne peniaze späť, no neviem ako by som to dokazovala že mi od nich nič nechodí,však ja na Slovensku nemám ani žiadny účet tak kam by mi ich asi posielali? No fakt som skoro včera dostala infarkt. Ja viem že sa môže stať chyba však komu sa to raz za čas nepodarí niečo zmrviť ale prísť na to tak neskoro????A som zvedavá ako to tam majú keď som u nich tak dlho poistená a žiadne peniaze im za mňa nechodili.Však to by som bola poriadny dlžník? To vždy na to prídu takto neskoro? Myslela som že majú lepší systém. Nuž ale našťastie je už teraz všetko ok,len muž sa mi smeje nech si zas odložím tie papiere lebo za 10 alebo 15 rokov mi budú chcieť prideliť dôchodok.

kika2111
15. aug 2010

Ahojte,hladam mamicky na spolocne kocikovanie v okoli Belg.Limburgu,mam 2mesacnu dcerku a bolo by fajn spoznat tu niekoho na okoli.Ozvite sa;) Kika

shinelove
17. aug 2010

caute kocky,
tiez po dlhsom case sa hlasim 😉 pozeram ze sa rozrastame- vitam nove babulky 😀
ja som tiez uz po dovolenke, boli sme na teneriffe- pekne, ale nuda.ja porebujem chodt, nieco robit na dovci- a tam len hotel na hoteli.. 😖 :mojho tam skoro urvalo. tak mi sefka volala, ze este mam tyzden volna- pozn. neplatene volno 😠 a bola som happy, tak som odletela este na tyzden na Slovesnko 😝
myslim, ze kazda mala opletacky s uradmi- ja som raz mama zo zdravotky az exekuciu- koli 3 mesiacom po vyske, co som bola v Japonsku. sa mi prisli ohlasit po 8 rokoch !!!!!! a ja som domov ziadne upomienky nedostala.
aj teraz od maja som odhlasena z uradu prace a platim uz zdra. poistenie tu v B. potrebujem ist aj na Slovesko tam to nahlasit? poradte dik
😉
utekam ja naspat do pracicky, som na obednajsej prestavke
Kika ja som dlaj od Bruselu-Tournai, ale rad aby som sla pokocikovat 😀
Heni, cakam na tu stanovacku, hehehehe
Krisbar- rovnako- herecka som v pondelok vystupila z lietadla v B do brutus burky a lejaka , s novymi sandalkami na nohach...tak okolo domku ich este ponosim 😀
paaaaa

taty
17. aug 2010

áno musíš každú zmenu hlásiť do 7 dní. Takže im to rýchlo pošli poštou,formuláre majú aj na internetovej stránke takže nie je problém.Každá zdravotná poisťovňa má svoju stránku tak len si zadaj názov poisťovne a nájde ti to samo. Našťastie odomňa nechceli žiadne peniaze a aj mi povedala tá úradnička že už to bude ok a žiadny exekútor sa u mňa neobjaví,skrátka niekde sa stala chyba.Ale pre istotu som si nechala všetky papiere.

famfrla
autor
19. aug 2010

Ahoj babule

taty
19. aug 2010

Ahojte.Tak moja slečna má v pondelok skúšku zo SJ a začína byť trošku nervózna.Ach jáj.Teraz sme jej povedali že je to taká malá predpríprava na VŠ 😀 😀 Tak nám odpovedala že na to má ešte čas a SJ nepotrebuje tak prečo to musí byť? Nuž ale nie je to prvý krát a stále je to rovnaké,najskôr stres a potom je celá hrdá akoby urobila doktorát. Ináč sa skôr bojím že na SK chcú zaviesť povinne AJ takže chúďa pribudne jej nový jazyk. Učiteľky mi síce nevedeli povedať či to už bude platiť pre tento rok alebo budúci ale na SK budú všetci mať povinne AJ od prvého ročníka. Nuž pripadá mi to ako za komunistov keď sme sa povinne učili ruštinu.

henikav
19. aug 2010

ahojte, tato tema este zije?????????? 😉 😀
myslela som si ze ste vsetky na dovolenkach
@shinelove co najskor sa chod odhlasit zo zdravotnej tym ze preukazes ze ty platis teraz v be, inac ti vyrubia take pokuty ze zozelenies a budes musiet vsetko zaplatit, ja som sa tiez preukazala, ze roky platim v zahranici, aj tak som to musela doplatit, lebo som to sice odhlasila, ale nejaky doklad im este chybal, oni nebudu mat problem od teba vymahat aj 5000 eur, aby si sa potom necudovala
Inac prepis domceka prebehol sice s problemami, stale tam nieco nesedelo, takze nervy, ale uz je konecne od utorka nas, mozte kupovat macety a prist kosit, aby sa dalo stanovat 😀 😀 😀 😀 😀
famfrla no kde si? nedopisala si mail?

famfrla
autor
19. aug 2010

heni uz som napisala vsak kup traktor naco macety nastartjes traktor a o pol hodky to mas :0 😀

henikav
19. aug 2010

@famfrla no to by ste mali velmi jednoduchu stanovacku, nie nie, pekne macetou vysekate tu dzunglu 😀 😀 😀

shinelove
20. aug 2010

ahojte kocky,
ja len na rychlo a hlavne na tajnaka z prace 😀 vam posielam odpoved zo zd.poistovne:
Dobrý deň,

Z titulu nariadenia EU 1408/71 môže byť osoba povinne zdravotne
poistená iba v 1 členskom štáte EU. Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ
ste zdravotne poistený v Belgicku je potrebné, aby ste zdravotnej
poisťovni do 8 dní odo dňa vzniku zmeny oznámili skutočnosť ukončenia
zdravotného poistenia na Slovensku vypísaním tlačiva „Odhláška
poistenca“ spolu s doložením potrebného dokladu potvrdzujúceho vznik
zdravotného poistenia v zahraničí a vrátili preukaz
poistenca/európsky preukaz zdravotného poistenia.

Doklady, ktoré je možné akceptovať pri ukončení povinného verejného
zdravotného poistenia sú:
1. Pre štáty EÚ
- výplatná páska
- doklad o daňových odvodoch a odvodoch na zdravotné poistenie
- doklad od zdravotnej poisťovne
- potvrdenie od zamestnávateľa o odvode
- pracovná zmluva, ak obsahuje klauzulu o zdravotnom poistení
- EPZP, NC k EPZP, iný nárokový e-formulár
- Iné
Dokladom o zdravotnom poistení, je doklad o zdravotnom poistení v
štáte, kde má príslušný zamestnávateľ sídlo.
Na základe trvalého pobytu na Slovensku je možnosť, aby ste
zahraničnú zdravotnú poisťovňu požiadali o vystavenie európskeho
formuláru E106, na základe ktorého Vám bude po jeho zaregistrovaní v
ZP na SR vydaný preukaz poistenca, ktorý zaručuje zdravotnú
starostlivosť v plnom rozsahu v krajine trvalého pobytu.
• Zdravotná starostlivosť v plnom rozsahu
Je to taká zdravotná starostlivosť, na akú má nárok „domáci“
poistenec a musí byť poskytnutá za rovnakých podmienok ako domácemu
poistencovi.
Takýto rozsah ZS je poskytovaný osobám s bydliskom v inom ČŠ ako je
štát príslušný. Napr. osobám bývajúcim na našom území a poisteným v
inom členskom štáte z titulu výkonu zárobkovej činnosti v tomto
štáte.
Na základe stanovených oznamovacích povinností je potrebné oznámiť
zdravotnej poisťovni na Slovensku aj skutočnosť vyradenia z evidencie
úradu práce. Oznamovacie povinnosti na základe platného zákona
vyplývajú do 8 dní.
Ak uvedená povinnosť ešte nebola splnená, je potrebné aj so spätnou
platnosťou osobne alebo poštovou formou doručiť fotokópiu rozhodnutia
o vyradení z úradu práce ku ktorému sa odporúča priložiť vyplnené a
podpísané tlačivo „Oznámenie poistenca/platiteľa poistného“.
Všetky doklady je možné doručiť osobne alebo poštovou formou.
V prílohe e-mailu zasielame spomínané tlačivá, ktoré sú k dispozícii
na každej pobočke/expozitúre VŠZP ako aj na internetovej stránke
www.vszp.sk
Taktiež Vám zasielame všeobecné informácie ohľadom ukončenia
zdravotného poistenia na Slovensku ako aj zoznam všetkých
kontaktných pracovísk pracovísk VŠZP s uvedením adresných údajov a
úradných hodín.
😉 pekny vikend

taty
23. aug 2010

No a mne povedali že do 7 dní musím hlásiť každú zmenu.Ale nevadí ja keď som odchádzala a dávala výpoveď v práci na SK tak som to urobila hneď v deň výpovede takže som mala kľud a mohla som sa baliť,a tie žienky v zdravotnej tie boli tak zlaté že mi hneď poradili čo ešte musím urobiť takže ma hneď poslali aj do sociálnej poisťovne čo by mňa asi ani nenapadlo že aj tam musím ísť.No a nakoniec ma naháňala len sociálka hoci som tam bola v ten istý deň ako v zdravotke, asi tam majú trošku bordel. No tak nám sa už pomaly končia prázdniny a dovolenka ale nevadí užili sme si to . Dnes moja slečna robí skúšky zo SJ tak som trochu nervózna ale viem že to urobí a potom začne oslavovať. Nuž rok bude mať zas kľud. 🙂

famfrla
autor
23. aug 2010

ahoj🙂
tak my sme doma z dovolenky a privitalo nas dazdive pocasie 😝 a co tak dat stretko niekde?

henikav
23. aug 2010

baby na sk je stale krasne slniecko. Uz dva dni mame aj psika, teda male steniatko, to je teda to iste ako mat male babatko, placka, chce na ruky, spinkat, ked konecne zaspim ja, tak mi pride obhryzat ucho, povedala som ze na postel nepojde, tak plakal tak upenlivo, ze som neodolala, teda dava mi ten oriesok malicky zabrat....... 🙂

@taty dcerke drzim palce, nech sa jej dari. Preco vlastne sa uci aj slovencinu??? Planujete sa na sk vratit??

taty
23. aug 2010

No skúška zvládnutá bez problémov takže mladá je spokojná a ja kľudná 🙂 Nuž Henikav keď sme odchádzali tak sme nevedeli na koľko to bude takže pre istotu sme to dali takto.V škole sú zlaté učiteľky a aj riaditeľka a vždy nám povedia čo najdôležitejšie z toho ročníka sa musí slečna naučiť takže to v celku ide dobre.Ináč mne aj mužovi sa SK veľmi páči takže mi určite raz na SK žiť budeme a preto sa deti učia SJ.Nuž len neviem ako teraz mladá zvládne FJ z toho mám teraz asi najväčší strach.

taty
24. aug 2010

žienky potrebujem súrne poradiť,mladý dostal kiahne je celý bodkovaný a my sme mali teraz letieť do BE ale musíme zostať na SK ako mám prebukovať letenky???Máme aj poistku zaplatenú v prípade zrušenia letu,len ja to nechcem zrušiť ja chcem len iný dátum teda presne o 14 dní keď už mladý nebude infekčný ☹

henikav
24. aug 2010

@taty rezervovala si cez net, aku spolocnost????? ak ano, priamo tam si to otvor a budes tam mat pristup tym ze modifikovat letenku bud podla cisla kreditky, alebo cislo letu. Ale prebookovat sa da len kym ste sa nezaregistrovali. Pocitaj s tym, ze za prebookovanie asi zaplatis, my doplacame okolo 25 eur za kazdu prebookovanu letenku, mozno vdaka tej poistke nebudes platit, my si poistku nezvykneme bravat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre