Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
4. nov 2010

krisbar ja pracujem skoro 2 mesiace v logisttickej firme no a viem sa uplne stotoznit s tym co citis. u nas je to v praci hrozne praca ako taka nie ale ta pracovna atmosfera hroza:( sef normalne grga ked sa s nami rozprava krici po nas z kancelarie ako na jejake telata:( no hroza a ten slovnik keby si pocula hroza:( ja mam taky stres z toho ze mam pocit ze dostanem infarkt :( v piatok normalne zacal po mne kricat ze mam pauzu 10 minut- na obed a to este nech sa ponahlam :( v zmluve mam hodku a pol. no to by bolo na dlho rozpisovat to tu :( len som z toho strasne sklamana:(:(

krisbar
7. nov 2010

@famfrla a chces tam ostat? hladas si nieco ine? asi hej...a kolko mate vy skusobnu dobu? mne sa prave konci tak sa musim rozhodnut...

famfrla
autor
7. nov 2010

Krisbar no ja mam zmluvu do konca decembra skusobnu dobu som mala 2 tyzdne. tak to tak musim do decembra nejako vydrzat. no to my mozes verit ze kazde rano ked pridem tak pocitam dni na kalendari kolko mi este zostava :(

shinelove
11. nov 2010

ahojte kocky zlate! konecne jeden volny den 🙂
Famfrla nic si z toho nerob, ja som v logistike v novej firme viac ako pol roka a citim sa rovnako ako ty 😖
strasny stres, vcera som zacala o 7.30 a skoncila o 19.00 vecer 😠 vela prace, stres, vrieskanie po mne...nemam cas ist ani na wecko..a kolegovia otras otrasny-nafukany flami, kt. ti ani nepozdravia rano a vobec sa so mnou nebavia. ale neriesim ich uz som si zvykla. som tam proste difka pro vsechno-od kopirovania, cez vyplaty, dispecing so sofermi,robenie kavy atd..
za tie prachy mi to nestoji, pochybujem ze niekto od nich ma plat ako ja-1400eur netto..chcem pytat viac, inac odchadzam..
a vy ako bambulky ostatne? Krisbar ty ty spokojna v praci?

famfrla
autor
11. nov 2010

shinelove tak ja som to dnes vyriesila zacal sef po nme vrieskat pre nic za nic tak som mu normalne povedala ze chcem odist z firmy tak sa ma pytal pre co tak som ju jasne vyjasnila ze kvoli pracovnemu prostrediu otvoril usta a nemal slov. zistila som ze ma dva sudne procesy kvoli napadnutiu soferov. V pondelok a utorok som bola na pn a povedal mi ze si musim namiesto pn zobrat dovolenku aby mi to nemuseli platit tak som odmietla 🙂 😀 😠 no nemam slov

shinelove
14. nov 2010

famfrla nemam slov, supeeeer 😀 som na teba pysna 😉
ja to asi tiez tak nejak riesim tento tyzden, pracujm 45h tyzdenne a soboty niekedy a ak mi nedaju viac, tak koncim..ako pisala Krisbar radsej stastna gazdinka doma, ako nestastna v praci 😵 a nechcem byt impertinentna, (totiz nepoznam nikoho kto pracuje v logistike, koho sa opytat a troskuto porovnat...) ale mala si platovo cca. tak ako ja? ak nechses nemusis odpisat 🙂 ...
prajem vam vsetkycj krasnu nedelu a uspesny tyzden 🙂
papapa

famfrla
autor
14. nov 2010

shinelove🙂 no ja mam najnizsiu minimalnu mzdu v luxe. ale so mnou sa ty asi porovnavat nzmozes lebo ja som nemala prax. najlepsie je na tom ze vsetci sa ku mne spravaju strasne milo teraz. Dozvedela som sa od uctovnicky ze sef dufa ze zmenim nazor 🙂🙂 😀 😀 😀 . Ja si tam nemienim znicit zdravie a nervy. Shinelove u nas sa tiez pracuje tak. v zmluve obednajsia prestavka hodku a pol u nas ak mas za cely den prestavku 15 minut tak si stastny :(

krisbar
14. nov 2010

ahojte,
tak ja som v pondelok oznamila ze nie som stastna, ze nechcem robit legal secretary ale len regular secretary, ale ze vidim ze na ich oddeleni by sa im skor zisla ta legal, lebo inak ma nedokazu zamestnat na 100 percent a sa nudim a to ma nebavi...tak som mala pohovor s HR managerkou, ze co by sa s tym dalo robit. nejake riesenia sa objavili. paradoxne od toho pondelka bolo roboty ako na kostole... 🙂
v piatok som bola chora tak uvidim ci sa nieco poriesilo. ale uz som aj tak nejako pripravena byt doma. uvidim ako sa to poriesi.ludia okolo mna su ok. niekedy mam nervy z kolegyne, ktora sa ku mne sprava akoby som vcera vysla zo skoly a treba ma ucit vsetko od piky ale ked vidim vidinu toho ze od nej odidem - bud prec alebo na ine oddelenie tak som kludna - budem vas informovat.
no kocky...inak je to sila...takto pred par mesiacmi sme hladali pracu a v podstate vsetky tri nie mse stastne...a nemyslim si ze je to tym ze by sme boli priebercive...len ja uz viem co so mnou robi vnutorny stres a nechcem to viac zazivat...nestoja mi za to ziadne peniaze sveta!

henikav
15. nov 2010

ahojte babulky, na vikend musim prec a nemam kam dat psicka. Nechcete mi ho niektora postrazit??? pls

famfrla
autor
16. nov 2010

heni neviem ktorym smerom idete ale ak idete niekte smerom k nam tak ho mozes kludne priniest 🙂

henikav
16. nov 2010

@famfrla, dakujem ti zlata si, predstav si ze som dnes nasla psi hotel priamo u nas v dedine, no a idem do skoly ako zvycajne do ciech. Vecer sa tam idem pozriet, dufam ze to tam bude dobre, polohou mi to vyhovuje, je to len 5 minut od nas a nie je to ani drahe, takze by to mohlo byt fajn. Ale ak by to bola nejaka hruza, tak by som ho potom radsej doviezla k vam, predsalen je to este babatko, ma len 5 mesiacov, sice uz je celkom sikovny, ale este blaznivucky. Aj zatial dik za ochotu

shinelove
17. nov 2010

heni, aj u mna ho mozes nechat (Tournai), bude mat aspon kamarata Jonatana- mojho yourshirka 😀

henikav
17. nov 2010

Babulky moje zlate, diky za ochotu, no uz nestiham, Benik pojde predsalen k mojmu ex, sice neochotne ale vezme ho, uz sme si to dohodli, ale mozno niekedy v buducnosti zneuzijeme vasu pohostinnost 😉

@shinelove Benik sa uz tesi, ako si pochutna na tvojom yorkshirkovi 😀 (to bol vtip, neboj, on ho nezje)

zajo79
18. nov 2010

zvestujem...cestovatelke sa dnes narodilo dievcatko, Zoya 😵 😵

shinelove
18. nov 2010

jeeeej super gratulujem, aj ja som xcela kedysi Zoju 😉 drzim palceky 😵

krisbar
18. nov 2010

super, tesime sa a dufame ze sa tu skoro objavi 🙂

mokiri
26. nov 2010

🙂 Ahojte! Skúsim aj u vás - vedel by niekto ešte o nejakých ďalších slovenských a českých rozpávkach vydaných vo francúzštine? Ďakujem. 🙂

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mokiri/album...

henikav
26. nov 2010

@mokiri fiha a kde ich dostat kupit, nikdy by ma nenapadlo zeby nase slovenske rozpravky existovali vo francuzstine. Urcite by som si objednala rozpravku o psickovi a macicke

mokiri
26. nov 2010

@henikav 🙂 Vojdeš do kníhkupectva, spýtaš sa, či majú, ak nemajú, objednáš si a o pár dní prídeš po to... (Vôbec nevadí, že to vyšlo vo Francúzsku, dobrý kníhkupec objedná. Ja si tak objednávam u nás v kníhkupectvách Fnac alebo Chapitre aj knižky vydané vo Veľkej Británii. 🙂

krisbar
27. nov 2010

peknu sobotu prajem.
mokiri - deti nemam takze zatial ma taketo veci "netrapia" 🙂
kocky - dala som vypoved, koncim 17teho decembra, ale zamestnana budem az do konca decembra. velmi sa mi ulavilo. uvidim ci sa objavi nieco ine, ak nie tak chvil pobudnem doma a budem domaca pani 🙂
a vy ako? uz sa pripravujete na vianoce?

taty
28. nov 2010

Tak ja som sa trosku tesila zo snehu,deti mali neskutocnu radost.Tak aspon takto na chvylocku sme sa vysantili.Nuz neviem co budem piect na vianoce ale na sto percent bude aj jablkova strudla.A mozno zbehneme len do pekarne kupit nejake kolace lebo u nas sa zas tak moc kolace nejedia,tak este fakt neviem.

taty
8. jan 2011

Tak zienky dufam ze Vianoce a Novy rok ste mali pohodove.My sme bohuzial pri navrate do BE mali nehodu,auto je totalka takze musime kupit nove.Nastastie sa nikomu nic nestalo,dokonca ani skrabance sme nemali.Jedine co som nastvana ze sme kontaktovali Mitshubishi asistencnu sluzbu u ktorej sme mali zaplateny nadstandart,v zmluve bolo ze sa o nas postaraju a dopravia nas v co najkratsom case do Be.Figu ,tri dni sme cakali a nic,jedine co zaplatili odtahovku a nic viac.A tak muz este kontaktoval KBC kde ma tiez poistku a to uz slo.Za dva dni sme mali taxi do Viedne a odtial lietadlo a v Bruseli nas zas cakal taxi ktory nas odviezol domov.Na druhy den sme mali nahradne vozidlo.No som zvedava ako dlho bude trvat kym nam vyplatia poistku a kolko to bude.

henikav
9. jan 2011

@taty ahoj, tak to ma teda mrzi, ale ako vravis, hlavne ze sa Vam nic nestalo, to je najdolezitejsie. Aj ked cloveka mrzi aj to rozbite auto. Dobre ze ste mali poistku, ja som prave pred nehodou zrusila velku omnium, mam iba tu malu omnium poistku, dali mi nahradne auto na 3 tyzdne, ale peniaze ziadne. Tak sa tiez utesujem tym ze aspon ze zijem. A co deti?? boli s vami v aute??? vsetci ste uplne ok? dufam ze to bolo az na konci dovolenky, ze ste si ju stihli aspon trosku uzit

taty
9. jan 2011

@henikav ano uz sme sa vracali domov do Be .Nikomu sa nic nestalo,mali sme aj deti.Fakt ked som videla auto a ani jeden z nas nemal ani skrabanec tak som bola ten najstastnejsi clovek na svete. Deti nestihli ani zaregistrovat ze sa nieco stalo to bola fakt rychlovka.Ked videli potom auto tak im to nebolo jedno ale som im povedala ze ked maju pas tak sa im nic nemoze stat tak potom ok,teraz sa aj dva krat skontroluju ci su priputane spravne.No nevedela som co im mam odpovedat a hlavne som nechcela aby mali strach sadnut do auta,zabralo to.

henikav
9. jan 2011

@taty tak veru ozaj stastie. No a zajtra uz do prace?? Ci nerobis, nejako som bola mimo a uz si nic nepamatam 😀
My tiez same vesele historky, ako vytopeny dom, pretecena zumpa a nasledne vytopene WC, esteze mi prisiel moj drahy a rychlo dal vsetko doporiadku. odpojila sa mi totiz rura v zumpe co vedie do kanalizacie a potom to uz slo, katastrofa za katastrofou. Chvalabohu nic vazne co by sa nedalo spravit. Celu dovolenku sme pracovali, je tu prace ako na kostole. A zajtra mi konci dovolenka a malemu prazdniny a zacne zas blaznivy kolotoc.. 😀

taty
9. jan 2011

ano do prace.Maly sice dnes place ze nechce do skolky ,ale to je preto ze tam mesiac nebol.No uvidime ako to pojde zajtra.

henikav
10. jan 2011

@taty veru aj u nas bolo dnes rano vstavanie tazke a odchod chaoticky, chvilku potrva kym sa zas zabehame 😵

henikav
14. jan 2011

Belgicanky kde ste??? To este stale dovolenkujete??

taty
16. jan 2011

Nuz ani na Vianoce tu nikoho nebolo.

henikav
17. jan 2011

@taty no necudujem sa na Vianoce, kto moze ide domov, alebo na dovolenku, ale uz je davno po sviatkoch 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre