Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

zajaciq
22. aug 2011

@taty dakujem za info. takze slovensky obchod.. napises mi ulicu, prosim? zide sa dakujem. hmmm aj tam som pisala, je to tam mrtve akosi..

taty
22. aug 2011

@zajaciq http://www.mslovex.nl/index3.php nech sa paci tu je kontakt.Predava tam ochotna majitelka,nam bez problemov objednala aj to co v ponuke nema.Takze staci jej napisat,ci zavolat,v tvojom pripade zbehnut a dohodnut sa.
A ako holandstina???A mas aj deti ci zatial nie???Moje deti sa naucili skor flamstinu-co je dost podobne holandstine len to ch nemame 😀 ako ja.

henikav
22. aug 2011

@taty ak pridete od E40 pojdete na Montgomery do tunelu, stale rovno cez schuman, rue de la loi a na konci odbocite doprava a to uz pojdete z tunelu do tunelu smerom na baziliku a aj popod baziliku, vyvedu vas tunely prakticky von z mesta az na ring

henikav
22. aug 2011

prakticky pridete z E40 a vyjdete pri vchode zas na E40 z opacnej strany Brusselu, tam sa to deli na dialnicu a obe strany ringu

taty
22. aug 2011

@henikav Heni dik lebo deti sa len na to tesia ,ale tak aspon bude v aute klud lebo sa im povyhrazam ze tunel nebude. 😎

zajaciq
22. aug 2011

@taty jedno dieta, 17 mesacne. holandstinu zatial neriesim.. viem len po francuzsky, tam som studovala, anglictinu bude treba doriesit.. mala je mala, zatial ju budeme ucit len EN, neskor sa uvidi 🙂

taty
23. aug 2011

@zajaciq Nuz ak ostanete v Holandsku tak sa holandstinu rychlo naucite,nie je to tak tazky jazyk.Moj najmladsi ked siel do skolky naucil sa velmi rychlo flamstinu.Za tyzden sa naucil aj 50 slov.No a Pat a Mat ma v holandstine a aj Krtek dostat v hlandstine na dvd tak na toto sa pozeral velmi rad.Das dietatko do skolky tak ako Holandanky???Tu zacinaju deti chodit do skoly velmi skoro ale je to fajn hrava forma a pekne postupne a nenasilne.

zajaciq
23. aug 2011

@taty joj neviem este. do decembra zostavam doma, potom sa uvidi. z francuzskej univerzity mi este neprisiel diplom, tak budem musiet si najprv poriesit tieto veci a potom hladat pracu , napokon skolka.. este plienkujeme, neviem ci sa mi podari odplienkovat, ale to asi nevyzaduju.. ? no milion veci ma teraz caka hehe, dufam, ze mi tu potom pomozete 🙂

taty
23. aug 2011

Nuz ked Tobi zacal chodit do skolky tak mal tam deticky co mali este plienky.Oni to nejak neriesia,tak ako vela inych veci.Nechavaju to na detoch,takze ziadny stres.A preco Holandsko ak mozem tuto otazocku???Nebolo by lepsie Belgicko ???Tam by si nemala problem kedze Valoni len po francuzsky,Ale ak chces ostat v Holadnsku tak potom skus si kupit dvd pre deti a ucit sa spolu s drobcom.Velmi vela programov doobedu ale aj poobede ide pre deti,U nas vo Flamsku su to az 4 kanale na ktorych takto cez tyzden vysielaju,nam to pomohlo velmi+sme chodili na ihriska kde sa hral s inymi detmi.

shinelove
14. sep 2011

ahojte kocky,
po dlhej dobe sa hlasim, ako sa mate? my hekticky.. sme kupili dom, sme uz konecne prestahovani, izbietka pre malu je pripravena 🙂 este mam 3 tyzdne do porodu a mozno sa mala vykluje skor 😉
nejako sa nemozem stotoznit s jaslami a celkovo s MD len 15 tyzdn. to co je za haluz?? 😨 naco belgicanky rodia deti, ked ich hned po 3 mesiacoch supnu do jasli...strasny system, fakt...
som sa nahadala a navysvetlovala dookola, ze co je na tom negativne a vsetci tu cumia na mna ako keby som bola z inej planety
🙄 nic mi ine neostava, iba sa prisposobit..iny kraj-iny mrav
pekny vecer bambulky 😵

krisbar
14. sep 2011

ahojte, po dlhej dobe som sem zabludila.
vidim ze tu je par prirastkov 🙂
shinelove ty si tehulka? no to je parada! gratuluje. nadhera.
ja som si od maja nasla pracu..no..nasla...robim v tej istej firme ako muz, otvorilo sa tam jedno miesto pre SK speakera tak som to zobrala a som velmi spokojna. konecne 😉
@shinelove - ja tiez nechapem ten ich system. ja by som to nemohla. ale mozno je to aj tym ze nie sme odkazani na tie peniaze a tak by som si mohla dovolit aj stratit pracu....ale chapme ze ak ludia nechcu prist o pracu a peniaze tak si radsej vyberu jasle. ale neviem to teraz posudit kedze deti nemam 😎
tak sa majte krasne !

shinelove
15. sep 2011

ahojky Krisbar,
tak aj ja Tebe gratulujem k praci, takze s muzickom v jednej firme? 😝 ponorka este nie je? 😀 som rada, ze si spokojna, ja som zase od juna nezamestnana- na podpore, ale podporu mam vyssiu ako ked som pracovala na polovicny uvazok..takze spoko tiez a teraz ani nic nehladam, uzijem si bejby do kedy budem moct a potom to zacnem riesit. teraz si este uzivam varenie a vypekanie ( od kedy som vo svojej kuchyni, tak aj chut do varenia je vacsia)
😎
papapa kocky!

taty
9. okt 2011

@henikav Heni buduci tyzden teda v sobotu ideme do Bruselu na Expo -voedingssalon tak ak mas cas dame kavu 😎 ak ano daj mi vediet napisem ti potom telefonne cislo.
Nuz co Belgicanky pripravene ze teplo skoncilo a zacina zima??? 😀

henikav
9. okt 2011

@taty pozri na ceslobe.org je tam cz a sk akcia, stretko, gulas........... nepojdete? ja tam budem

taty
9. okt 2011

@henikav a kedy to je???Nejak to tam neviem najst

taty
9. okt 2011

A uz som to nasla,tak prajem prijemnu zabavu.My sme uz dohodnuty s priatelmi na tu Expo tak to menit nemozem a potom ideme na SK 25 na tyzden

henikav
9. okt 2011

@taty poslala som ti info do IP tak ak pridete, napis im mail, aby vedeli kolko nas tam bude Budem sa tesit
😉

shinelove
28. okt 2011

ahojte zienky,
18.10 sa nam vyklula mala Nina, konecne to mam za sebou 😉 porod bol super, starostlivost fantastikus...uz len keby vedela zaspavat bez mojej cici 😀
pekny vecer vam zelam 🙂
papapapa

taty
1. nov 2011

@shinelove Gratulujem ,tak nech sa mala slecna rychlo nauci spavat bez cicusky -toto dobre poznam Tobi bol cicuskos az do troch rokov ma islo porazit bez mliecka nezaspal aj keby od unavy odpadaval.
Tak my sme boli na otocku na SK ,pocasie super ale tak aj v BE to bolo vraj pekne pocasie.Vsetci znamy pri mori a my sme sa kochali na zasnezene kopceky a krasne slnecne pocasie.Este mame volno neviem kde pojdeme cez prazdniny mozno zbehneme do Holandska alebo Francuzska ak nebudeme unaveny.Prisli sme dnes rano a zatial energie mame na rozdavanie.

urma
14. nov 2011

@shinelove Ahojky, narazila som na tvoj prispevok, ze si porodila dcerku v be. Srdecna gratulacia 🙂 Ja sa budem stahovat zo Sk za manzelom do Be a pravdepodobne tam budem rodit v aprily. Vooobec neviem, co ma caka, ako to tam chodi a som este aj prvorodicka, tak ak budes mat chvilku, budem velmi vdacna za hociake konkretne postrehy.
Este pred materskou sa idem evidovat na urad prace, davku budem mat exportovanu zo Sk, kde mi vznikol na nu narok ale podliehat budem mechanizmu v Be. Aj z toho mam uzasne bobky, lebo nemienim sa tam teraz zamestnavat. Ako casto sa chodi na urad prace a tiez sa musi dokladovat aktivne hladanie zamestnania?
V Sk teraz kazde 2 tyzdne a vzdy aj s dokazom o hladani prace. 😝

Dakujem vopred za kazdu radu od hocikoho, kto ma skusenost.

zajaciq
15. nov 2011

ahojte, je tu niekto z frankofonneho Belgicka? potrebovala by som poradit ohladom socialneho identifikacneho cisla. dakujem 🙂

shinelove
19. nov 2011

ahojte baby,
@ urma :tak v prvom rade gratulujem k bud. babatku 😉 , sranda, ja som si presla uplne rovnakym postupom ako to caka Teba...transfer davky do B...vsetko ti vysvetlia na socialke u nas na SR, vyplnis formular E ( prepac ale zabudla som cislo, ale toho formulara), resp. to je nejaka ziadost o ten formular a oni na socialke Ti to pripravia- je to medzinarodny formular, kt.plati v ramci EU- vycislia ti narok na dennu davku, kt. budes poberat pdla B zakonov ( zalezi samozrejme od platu aky si mala na SR). Inac socialny system v B je vynikajuci, takze sa nicoho neobavaj 🙂 ja som teraz po 2 robotach bez prace, resp. na MD ( kt. trva zial len 15 tyzdnov), ale podporu mam pomaly taku vysoku- ako som mala plat na SR ( a to som pracovala v banke na manazerskej pozicii). Na urad sa podpisovat nemusis chodit, taka stupidita je len asi na SR 😀 . Ja zijem vo frankofonnej casti, takze to vsetko riesi urad Le Forem ( urad prace)+ mozes si vybrat zo viacerych socialiek , kt. vyplacaju podporu ( ja som osobne v Capac). k tomu v skratke tolko; kdyby neco, tak sa pytaj 😵 ja som bola lost na zaciatku, nebyt mojmo chlapa, tak si hodim slucku. A sa inac priprav na este horsiu byrokraciu ako u nas...
k porodu: kedze ma vyhodili z prace ked som bola tehotna uz a zaroven mi zamestnavatel zrusil aj Hospital insurance, kt. za mna platill..bolo to 4 mesiace pred porodom. min. doba na uzavretie noveho poistenia je 6 mesiacov pred porodom, takzet som zial uz nestihla. To znamena, ze porod si budem platit sama, bude o okolo 1500 eur- este mi nedosla faktura 😖 . Povinne poistenie v B je zdravotne postenie, tak ako u nas , ja platim cca. 4 eur na mesiac. Kazdu nastevu lekara si platis, ale potom ti spatne zdravotka cca. viac ako polovicu vrati spat na ucet+ je dobre mat to hospital poistenie; kt. si platis ty, alebo je to vacsinov bonus od zamestnavatela. Porod bol super, ja som mala individualnu izbu, kt. sa pdobala skor na izbu v hoteli, ako na nemocnicnu 😝 , tak preto aj cena porodu bude drahsia. Mozes byt aj na izbe s nejakou inou mamickou ( cca. stoji to potom okolo 200 eur- bez poistenia) ale priprav sa na to, ze v B je zvyk navstevovat bud.matku na izbe- vsetci kamarati, rodina, kolegovia o tak, takze sukromia si neuzijes. Babatko je na izbe s tebou od porodu- ma svoji specialnu presklennu miestnost, kde je aj vanicka na kupanie 😉 sestricky su uplne fasa a vlastne cely pristup lekarov. A na uplatky a vsimmne zabudni 😀 ..ja som dala pred oddchoom sestrickam dezert, tha kukali na mna ako na Majku z Gurunu. Asi pisem ako tatar, tak sorry ak niecomu nerozumies. Neboj vsetko bude oki, v B je fajn 😵 drz sa a nestresuj! 😎

urma
25. nov 2011

@shinelove Jeeej no ani nevies, ako si ma potesila tym, ze sa na urad prace nemusi chodit traposit podpisovat a dokladovat 🙂 Ale veru s tou byrokraciou uz mame s mm prvu skusenost, ked si musel zakladat bankovy ucet /neviem dodnes na co/ kolko sa to tahalo a ake sprostosti od neho chceli, ako keby uver bral 😝 ci co.
Fuu no skoda, ze si takto doplacovala k platbe za porod. Ja aj mm mame mat dake celosvetove poistenie z firmy Cigma alebo tak dako sa to vola. Takze dufam,ze nebudem platit nic 😅 .
Coo 4 E zdravotne? U nas je minimum nieco cez 40 E sila.
Este ze na teba nezavolali policajtov za ten dezert pre sestricky 😀

Inak my mame teraz jeden dost velky problem s ubytovanim a to ze nikto nas nehce so psom ☹ Moj muz zatial byva v dakom apartmane, ale tam moze ostat len 3 mesiace a potom uz ma ist do svojho, ale cas sa sakramentsky krati a aj ked sme mali dake ponuky, ze akoze akceptuju psa, tak nakoniec z toho nic nebolo. Tak nakoniec ostanem doma 😒 skrs to...

Vdaka a majte sa krasne

silvia.t
25. nov 2011

Ahojte baby,pridavam sa k vam ,lebo aj nas caka stahovanie (belgicko,holandsko) hladame nieco na hranici...ale s tym prenajmom je to hrozne tazke ,nic sa nam nedari najst..mm je teraz v NL a ja so syncekom na SK..mam aj dilemu ci rodit tu alebo tam,kedze neviem vobec ako to tam chodi,ci by mi vobec vysla materska(tu mam narok len z DNP,a bola by skoda nevyuzit) ale tak chcela som sa vas spytat na nejake stranky s nehnutelnostami na prenajom,lebo muz kym nieco zozenie tak to sa nacakame resp.nedockame 😝

urma
26. nov 2011

@silvia.t ahoj, my vyhladavame cez tuto stranku http://www.immoweb.be byvak v belgicku. Je tam toho dost, aj sme uz mali xy domkov vybratych, ale bohuzial stale sme na nule. Aj moj mm je uz tam a ja na Sk domka 😒
Zistovala som ohladom materskej, nemal by byt s tym problem, ak ti vznika narok na SK a budes aj v zahranici, uznavaju aj zahranicnu kvazi ziadost o materske, aj rodit mozes tam, akurat potom treba vybavovat nas rodny list, co asi aj trva daky cas. A este zo zahranicia musis vyziadat daky formular z kvazi socialky,ci si tam poistena alebo nie. Ja nebudem, takze v ochrannej lehote, ktora je teraz az 8 mesiacov od skoncenia PP ked nastupim na MD, tak sa mi normalne z platu rata nech som kde chcem. Tak dufam, ze to tak aj bude...mam aj stanovisko z poradne na www.socpoist.sk. aj som komunikovala telefoniky s niekym, kto vraj vyplaca EU. Dufam, ze nepisem moc nezrozumitelne, keby nieco, pytaj sa.

silvia.t
26. nov 2011

@urma dakujem za odpoved..ja som z toho uz na nervy, co najdeme tak je to 1000eur mes. a najomne pytaju urhadit 3mes.vpred co je nemozne u nas vysoli 3000eur len na najom ☹ roditi budem tu ,tam uz nestiham a potom uvidime ako sa to vykristalizuje 😅

urma
26. nov 2011

@silvia.t a idete teda do belgicka ci holandska? A ako myslis, ze nestihas? Koli zdravotnemu poisteniu ci? A kedy mas termin? Ja v aprily 🙂 Teraz na december idem aj ja do BE pomoct hladat ubytko, ale nedavam tomu velku nadej 😒 ked uz 2 mesiace a nemame nic v rukach. U nas nie je problem s peniazmi, lebo mm ma urcity limit hradeny zo zamestnania, ale so psom 😅

silvia.t
26. nov 2011

@urma zrejme belgicko limburg,ja mam termin 5.2 a este mi treba tu kopec veci povybavovat,takze rodit budem urcite tu a potom niekedy ked bude mat mala 2-3.mes by sme chceli odtial vypadnut....a to koli psovi nemozte zohnat byvanie? 😅

urma
27. nov 2011

@silvia.t veru veru, nechcu prenajat so psom 😠 ani dom. Pasi 5 sme uz mali akoze dovolene, ale aj tak z toho nic nie je, asi zato, ze mali aj dalsich zaujemcov, mozno aj domacich a isto bez psa, tak uprednostnili inych ☹ Ak teraz v decembri sa nepostasti, tak bucem musiet ostat a za 9 mesiacov skusime hladat znovu. Lebo mm musi ist uz z docasneho bytu niekam prec a najom.zmluvu predlzuju po 9 mesiacoch.to by malo mat malinke 5 mesiacov, co je aj fajn, ze take stabilizovane hadam.

taty
28. nov 2011

Nuz ano najomne sa plati tri mesiace do predu a treba sa pytat aj naokolo kde chcete zohnat byvanie ci nahodou niekto neplanuje sa stahovat a prenajat dom.My sme si takto nasli nas domcek a teraz chceme nieco vacsie ale cas nas netlaci tak postupne sa zaciname pytat zas naokolo ci nahodou niekto o niecom peknom a vacsom nevie. Inac realitiek je dost ale tak treba si vsimat aj na domoch maju vycapene ze dom na prenajom alebo dom na predaj. Tak vam drzim zienky palce nech najdete svoj novy domov co najskor a nech sa vam v Belgicku paci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre