Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
3. dec 2011

My sme boli vcera pozriet trhy v Ieper a totalne sklamanie ☹ Neodporucam.Dufam ze buducu sobotu v Bruseli bude lepsie a krajsie a hlavne vacsie 😀

urma
8. dec 2011

Ja som tento tyzden v Gente a aj na moje veeeelke pocudovanie tu este po vianociach len lahky vanok. Sme myslieli, ze tu daco extra vianocne zazijeme a veru tiez totalne sklamanie. Este trhy vobec neotvorili, len zatvorene budky su 😅 Ale vraj az po dakej sv. Nicole to v BE zacina a to bude asi buduci tyzden. To budem mm v Rusku a ja v SK 😉 takze inokedy

taty
9. dec 2011

My chceme ist do Bruselu a Brugge ale musime to odlozit ,pretoze kkrpec dostal anginu 😢

henikav
9. dec 2011

jeeeeeeeeeeej baby, vy sem este chodite?? 😉

taty
9. dec 2011

@henikav jasne ze chodime to len ty pracujes 😀

henikav
9. dec 2011

@taty haha ty srandistka, tak som rada. Co mate nove? Chystate sa na sviatky na Slovensko?

taty
10. dec 2011

@henikav No povodny plan bol ze ano ale teraz nam mlady ochorel tak neviem ci pojdeme.Akurat sme mali vcera s muzom debatu ze ak pojdeme takto hned po chorobe tam nasnezene a mladeho neudrzime na uzde ci nam zas neochorie.Sakra tento mesiac sa nam dari ,najskor si rozbil hlavu v skole tak sme boli na pohotovosti a teraz mame anginu ,no a dnes tu reve ze sme mali ist do Bruselu na trhy a sme doma.Takze je hore uz od siestej a prehovara nas ze je zdravy.Som mu slubila ze pojdeme pozriet a teraz si neda vysvetlit ze trhy su aj buduci tyzden a aj potom.

henikav
10. dec 2011

@taty no moja, to su deti stale chcu vsetko hned a okamzite podla moznosti uz aj vcera bolo neskoro. Moj maly sa uz trosku ukludnil s tym neustalym behanim niekde, teraz je skor opacny problem, zalezie do izby a ani nevieme ze este existuje. Obcas ho stretnem v chladnicke

taty
10. dec 2011

@henikav tak na toto obdobie sa uz nesmierne tesim 😀 Sakra dve hodinky reval ako tur som uz myslela ze suseda zavola policiu ze tyram dieta 😕 No a to este neviem ako teraz v Bruseli zaparkujem mu vravim ze budem tento tyzden trenovat a potom mozeme ist.Tak mi splechol ze parkovat som sa mala davno naucit kedze uz dlho soferujem .No mu vravim ze mu dam kluce nech to zaparkuje ja to odsoferujem tak mi vravi ze on by to zvladol je chlap ale ze nema papiere a tak reval dalej.No a ked mu vravim ze nemoze chore dieta len tak behat tak mi vravi ze jemu nic nie je.

henikav
10. dec 2011

@taty 😀 😀 😀 normalne ti nezavidim, ale poznam to doverne. Presli sme tym, my sme sa akurat s malym pohadali, doplnili sme mu kurenie o elektricky radiator a vrci na nas ako besny pes, chcel ist k otcovi, tak som mu povedala ze nech sa paci, vytocila som mu otca a chcela dat maleho k telefonu, ale to uz nechcel ist, tak som povedala jeho otcovi, ze chce ist k nemu, lebo sme zli ked mu chceme dobre. takisto nedovoli, aby som mu zavrela roletu, nevie pochopit ze aj to izoluje a udrziava teplo, vraj prekurujem a jemu je horuco a to ma v izbe 16°C, mam dojem ze potajomky otvara okno. No neprizabijes to? 😀 😀 😀 Som zvedava co bude dalej, to sa puberta len zacina 😀 😀 😀 😀

taty
10. dec 2011

@henikav Heni aj nas najskor reval ze chce ist na Slovensko lebo tam je sneh a vraj mu branime cestovat. 😀 Som mu vytiahla kufor a vravim ze kupujem letenku ,tak sa zlaklo ze sam pojde az rychlo kufor pratal do skrine naspat 😀 Ale ten Brusel ma uz neminie to viem urcite,slubila som to a on zas slubil ze nebude tam chciet zostat dlho 😎 Takze v sobotu ak bude pekne pojdeme a dufam ze Erika z Antwerp sa prida a dame kavu a poklebetime trosku. Inac mne je takto mlada v puberte takze tiez viem o com pises. A ozaj ako sa mu paci na strednej skole????sakra nas to caka od septembra.

henikav
11. dec 2011

@taty ja si myslim ze tak o mesiac bude sneh aj tu, len treba byt trpezlivy, hoci ja by som bola radsej keby nebol, to zas budu hororove cesty do prace. Myslim ze tu Eriku poznam, to je ta co ma tri male deticky?
Malemu sa na strednej skole velmi paci, zrazu ma sice viac povinnosti, ale aj sa k nim inac chovaju, maju povoleny mobil, cez prestavky chodia do kaviarne, ma vlastne peniaze s ktorymi gazduje, sam si vyberie kde sa pojde najest, ci do restiky, alebo v tej kaviarni maju tiez nejaku ponuku: Paci sa mu samostatnost, okrem toho maju skolske forum, kde si vypisuju, mala by si vidiet tie pubertacke hlasky 😀 😀 😀 obcas to zabudne zatvorit, tak som videla 😀 😀 😀 😀 No a co sa mi nepaci, uz to zacina, ze znackove hodinky, znackove oblecenie, Ipad, PS3........ lebo take maju vsetci tak aj on musi mat 😀 😀 😀 😀 😀 Na narodky si vydupkal diskoteku, som to organizovala na rychlo na poslednu chvilku, proste zivot s pubertakom dava zabrat 😀 😀 😀 😀

taty
11. dec 2011

@henikav Hej presne to je ona.My sa este osobne nepozname sakra clovek len cez pc keca ze ano ale tak sa tesim ze ked nejdeme na Slovensko ze aspon trochen slovenskeho jazyka bude pocut 😀 Nuz a to co vsetko potrebuju pubertiaci tak toho sa obavam uz teraz 😒 zacali sme notbookom a ako skoncime ani srnky netusia.
Nuz sneh by nas potesil lebo teraz chudak nas prdluch obieha klzisko a tam zbiera tie pozhrnane snehove kopceky a nikdy ho odtial nevieme dostat domov.Heni tak co uz mas napecene na Vianoce???My budeme na Vianoce pri svokruske takze sa nemusim trapit aj ked asi strudlu skrutim bo toto mi bude chybat.

henikav
11. dec 2011

@taty kdeze napecene, my sme doteraz burali a prestavovali, ved Erika ti iste povie aka hruza tu bola ked tu bola pred rokom. Este len upratujem, akurat som vravela manzelovi ze vecer pred telkou budeme lupat orechy na kolaciky, najvyzsi cas zacat piect tie keksikovce, ako linecke, vanilkove rozky....aby stihli pekne zmaknut, zas u nas sa vela vopred ani neda napiect, lebo mi vzdy vsetko najdu a vyjedia 😀 😀 😀 😀 Asi ich vezmem do prace a zamknem v skrini 😀 😀 No a take cerstve kolace budeme piect az na poslednu chvilu, manzel mi pomoze, on je sikovny, minuly rok on piekol medovnicky. Ked sa toho chytime, za jeden den je vsetko hotove. Ani stromcek este nemame, myslela som ze ho dnes postavim, ale som den pozadu, vcera som bola hendikepovana 😀 bolela ma kostrc, nevedela som sa ani pohnut. Doteraz som ani netusila, ze aj kostrc moze boliet 😖

taty
11. dec 2011

@henikav No to si teda riadne pozadu u nas uz stromcek stoji 😀 Vsak na Sintrklaasa uz musi nie? 😀 Takze vravis ze do prace budes kolace nosit-nuz neviem ci ich tam zas neobjavia kolegovia alebo ze by som ta prisla konecne pozriet ja? 😀 Sakra ja este musim nejake mini darceky dokupit,najskor som nemala nic v plane bo sme mali ist na SK ale teraz ked zostavame tak musim nejaku drobnost svokrovcom a este neviem co.Muz vcera zahlasil ze ked nieco male tak vraj kupime Opel 😀 Nuz male auto ale ta cena ze ano.Tak dnes cely den rozmyslam ze co a zatial som na nic neprisla.

henikav
11. dec 2011

@taty no vidis a to je uhol pohladu, na Slovensku sa stavia stromcek na poslednu chvilu, takze ja to beriem tak, ze ak to stihneme pred Vianocami, tak je to v pohode. To vies, chytili sme sa do obrovskeho projektu, treba prerobit cely dom, takze najblizsie dva roky sa este nudit nebudeme. Zajtra nam maju prist dat doklady pre instalaciu photovoltaickych panelov, tak som velmi zvedava, este kvoli tomu musime vypilit jeden velky strom, ktory nam tieni, tak vidis, ake starosti 😀 😀 Ale tesime sa kazdemu pokroku, ved asi vies ake su tu za vsetko ceny a ako tazko je dopracovat sa k vlastnemu byvaniu

taty
11. dec 2011

@henikav My hovor o tom byvani.Som tiez vravela muzovi ze ak tak kupit strarsi dom a postupne prerabat.Len zas to by chcelo ten cas.No a ten trom ked odpilis to das rovno do obyvacky ako Vianocny??? 😀

henikav
11. dec 2011

@taty nemyslim zeby sa zmestil, ma asi 15 metrov a to je jeden z tych mensich. Inac sa zasmejes, hadaj odkial sme sa prave vratili 😵 😵 😵 z Vianocnych trhov v Brusseli 😀
Vy teraz byvate v byte, alebo v dome?
Ja by som povedala ze k tomu prerabaniu tolko netreba ani casu, ako penazi 😀 😀 my tu odhadujeme rekonstrukciu v takej cene, ze za to na Slovensku kupis rovno dom 😀 😀 ale co uz ked je tu vsetko take drahe. Preto nam to dlho trva a veru este aj bude dlho trvat, ale aspon uz byvame vo vlastnom, predtym sme boli v podnajme

taty
11. dec 2011

@henikav No a ako parkovanie??? 😎 Sakra toho sa ja najviac bojim.A ze ma stromcek 15 metrov nevadi vsak odpilis vrchnu polovicu tak cca 1.80m a mas to.Zvysok nechas do krbu.
My byvame v prenajatom dome,no uvidime ako dalej .Zatial mame v plane kupit domcek na SK alebo si dat postavit zrub na Slovensku.Ale tak uvidime ako nakoniec to dopadne. Ale snad na stare kolena sa dozijeme stahovania na Slovensko-teda ak ma skleroza nepredbehne a zabudnem na nase plany a budem krmit cajky na plazi.

henikav
12. dec 2011

@taty, ten zrub, to znie fantasticky. My sme povodne tiez planovali ustup v dochodku na Slovensko, preto sme tam kupili dom, ale potom som si uvedomila, ze uz teraz sa to velmi zmenilo, o kolko sa to tam este dovtedy zmeni, tu sme pomalicky zapustili korene, deti sa citia doma tak kde vyrastu, takze neverim zeby tam syn niekedy odisiel, otec mi uz zomrel, mama je sama, ktovie ci dozije dovtedy kym by som ja prisla a ked uz tam nikoho nebudem mat, naco tam pojdem?? Tu budem mat dovtedy predpokladam vnucata, tu budeme zabyvani, zakoreneni, no a dom na Slovensku nam moze stale sluzit na dovolenky, alebo ho neskor predame

henikav
12. dec 2011

@taty jaj a to parkovanie, no hrozne 😀 😀 😀 este dobre ze ja to tam dobre poznam a viem miesta kde sa da vzdy s troskou snahy zaparkovat. Ale poviem ti pravdu, vcera sme si povedali ze este jedno kolecko a ideme domov ak nenajdeme miesto a vtedy sme nasli

taty
12. dec 2011

@henikav Heni vsak toho sa trochu aj ja bojim.Tobias uz teraz ked je na Sk sa pyta domov do Belgicka ale zas starsi oni radsej na Slovensku,lenze zas ked nebudu mat tam pracu alebo pracu len za minimalku tak asi aj tak dlho tam nezostanu.No a dalsia vec moj chlap tu ma dom po rodicoch -no teda oni este ziju ale uz je napisanu na neho a aj pozemky takze mi tu dom zatial kupovat nechceme ,oni totizto predali farmu pred 8 rokmi a dali si postavit dom ale pozemky si este nechali a nam zatial staci ten byt na Slovensku-vsak tam chodime aj tak len na dovovlenku a ak sa nejake zo starsich deti rozhodne zostat na Slovensku moze tam byvat. No a tu mame prenajaty zatial dom ktory nam staci.Vsak svokor ma uz 80 rokov takze ak by nieco tak sa stahujeme tam nech mama nie je sama aj ked ona stale vravi ze ona pojde do domu pre starych ludi ale tak ona je zlata a mne by to bolo strasne luto.No a som jej vravela ze ma moze ucit francuzstinu takze nech sa nikam nechysta.Teda dufam ze svokor tu s nami este aspon 10 rokov bude s nami pretoze deti ho zboznuju a ja detto.Takze nech si len pekne este pozije.

taty
12. dec 2011

@henikav Takze uz sa mam zacat potit vravis hej 😀 Sakra dufam ze sa nam podari najst nejake miestecko na prakovanie.zatial sa nam vzdy podarilo zaparkovat pri kostole-ci chrame to je potom ist dolu cez pasaz sv.Huberta a no problem.Myslis ze nedela je lepsia ako sobota na parkovanie ci sa na to radsej vykaslat???

henikav
12. dec 2011

@taty podla mna je uplne jedno ci pojdete v sobotu, alebo v nedelu, teraz pred vianocami je tam blazinec stale, ale trpezlivost a miesto najdete, neboj, lepsie ist podvecer, na Grand placi je hudba so svetelnymi efektmi, iste si uz videla, robia to casto, no a objavili sme fajnu restiku, hned pri burze taka cinska, za 17 eur si mozes naberat co chces a kolko chces a same dobroty, mnam, uz vymyslame, kedy tam zas pojdeme 😀 😀 😀

taty
12. dec 2011

@henikav Len neviem ci prave vecer nie je najviac ludi ci sa mylim a je jedno kedy pojdeme

henikav
12. dec 2011

@taty cez vikend je stale vela ludi, podla mna to mas uplne jedno

taty
12. dec 2011

@henikav no dakujem velmo pekne sa ja teda poriadne zapotim 😒 Len teda dufam ze to bude stat zato lebo boli sme v Ieper a teda poriadne sklamanie.Muz chcel ist do Brugge ale tak sme boli minuly rok tak deti si vybrali Brusel a nakoniec muz povedal ze fajn dame aj Brusel a Brugge.

henikav
12. dec 2011

@taty podla mna je ten vianocny trh o nicom, nie je tam nic zaujimave, ale v Brugge som pocula ze su krasne ladove sochy s temou disney, to by sa detom mohlo pacit. Tu bolo fakt par stankov s gycami, par stankov s varenym vinom a nejakym jedlo a to je vsetko

henikav
12. dec 2011

@taty ieper, to je Ypres?

taty
12. dec 2011

@henikav ano

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre