Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
17. dec 2011

@taty pozrela som, ano myslela som si ze je to toto, tak ta nepotesim, tam zaparkujes, sice tazsie, ale najdes miesto
ak budes hladat 😉

taty
18. dec 2011

@henikav dakujem velmi pekne teta z Bruselu 😎 Takze zas sa zapotim 😀 sakra mate tam aj nieco kde sa da v pohode zaparkovat a ani hladat miesto pre auto dlho nemusim????

deniskaka
18. dec 2011

@taty Je tam docela hodně parkovišť okolo - manžel pracuje o ulici dále, tak se informuji 😀 Parkoviště botanique, passage 44, rogier, alambra 😉 Nejjednodušší by byl ale vlak, jelikož to je mezi Brusel-Nord a Brusel-central a hned vedle Brusel-kongres, ale netuším, kde bydlíš 🙂

deniskaka
18. dec 2011

@henikav
@taty Mimochodem byli jsme letos pozvání na otevírání nové části přírodovědeckého muzea, která nás přímo uchvátila - biodiversity. Je to úžasně vymyšleno pro děti, spousta animací, her apod. Vřele doporučuji!

henikav
18. dec 2011

@deniskaka
@taty no vidis, tak taty uz ma kam ist, my nejako chodime stale len na maltu 😀 😀 😀
taku domacu

taty
18. dec 2011

@henikav no vidis a my po tej malte stale tuzime a stale to odkladame 😀

taty
18. dec 2011

@deniskaka No tak vravis ze zaparkujem Coltik v pohode???Nuz to si ma potesila. 😀 Ja byvam v Gits to je West - Vlaanderen je to v blizkosti Roeselare .Vlakom neviem nejak ci by som to zvladala lepsie lebo co mam skusenost z Bruselu tak oni na mna len francuzsky a ked zacnem flamsky tak smola a Aj ja neovladam iba nemcinu takze zas smola.Preto si neviem predstavit ako by som sa tam bez auta a GPS dokazala ist tam kde chcem. Takze pre toto ja radsej autom.A kedy sa to otvaralo v tom prirodpisnom muzeu????My sme tam boli v juni ale mladasovi sa pacilo tak by sme mohli este raz skocit.

deniskaka
18. dec 2011

@taty Myslím si, že bys neměla problémy zaparkovat, my jsme dříve také jezdili do centra autem a často se nám podařilo zaparkovat i zdarma, ale vzdali jsme to z důvodu dopravní zácpy a IC, jelikož ten vlak byl většinou rychlejší a jednodušší, proto jsem ho doporučovala 🙂
Aha, tak to já jsem si myslela, že prosazují hrdě oba jazyky. Já mluvím francouzsky i anglicky, takže jsem se nikdy problémy domluvit se neměla a když ano, má po ruce manžela, který má přehnaný talent na jazyky (9 jazyků plynule + základy několika dalších).
No, otevíralo se to v dubnu, takže tě asi moc nepotěším, jelikož už jste to zřejmě viděli, ale muzeum je obrovské a je tam pokaždé co vidět. Jinak my jsme v organizaci Mladí vědci Belgičtí a pořádáme také hodně aktivit pro děti, tak pokud byste měly zájem, ráda poinformuji 🙂

deniskaka
18. dec 2011

@henikav
@taty No, nás asi jednou také ta malta bude čekat 😉 Hodně štěstí!

taty
18. dec 2011

@deniskaka jenom klidne informuj my mame doma duracel tak hodne potrebuje ven 😀 Pak je u nas docela klid .No a bohuzel flamstina v Bruseli na ulici to je katastrofa aspon moje skusenost.A anglinu se ucit se mi moc nechce uz sem nejak stara na tohle 😀 Ale za to sem naucila meho muze perfekt cesky 😎 kdyz uz to neslo slovensky.

henikav
18. dec 2011

@deniskaka snad uz nebudeme na stavenisku, ked sa nam drobec narodi 😀 😀 😀

@taty nic si z toho nerob, ja zas len francuzsky a anglicky, ale flamsky len par slov

co tu bolo zas prachu, si neviete ani predstavit, ale ked stale nieco burame, staviame.... a potom sa v tom prachu dusime, niekedy lutujem ze sme odisli z bytu, tam netrebalo nic robit, ale uz sme konecne postavili stromcek, tato este predtym narychlo naposledy prebehol valcom farbu na stenu a zavesila som zaclonu, huraaaaaaaaaaaa

taty
18. dec 2011

@henikav no ale zas dom je dom.A vsak ty flamstinu nepotrebujes tak to ta nemusi trapit. 😎 Mne sa francuzstina paci ale neviem ci by som sa dokazala naucit vsak aj flamstina bol trochen problem len zas pomohla mi hodne nemcina takze az take tazke to nebolo.Z franinou by to bol iny zahul 😀

deniskaka
18. dec 2011

@taty To koukám, my jsme řešili opačný problém. Pro manžela je slovenština o dost jednodušší než čeština. Nelíbí se mu zdvojené samohlásky (hlavně ř, které je vlastně rychle vyslovene rž) Smekám před tebou, on mě francouzsky naučil, ale já ho česky moc nee. Většinou se na něco vymluvil, až jsme narazili na Besedu, kde p.Olga pořádá i kurz češtiny, kde je jen 5 lidí ve třídě na stejné úrovni 😉
Naše největší aktivita je v období dubna - EXPO, kde je spousta aktivit a cca 2000dětí vystavuje své projekty apod. + pořádáme echec a l´echec a spousty kempů, ateliéru. V zimě toho moc není. 😠
@henikav No, já flámsky také nic neumím, francouzštinu jsem se učila také jen náhodou, jelikož neotevřeli tehdy ruštinu, ale nakonec jsem ráda, že ji umím. 😉 Naši se také dali před několika lety do stavení, tak vím, o čem mluvíš. Neskutečná dřina! My máme prozatím malý byt, ale s dětma to zde nezvládneme, nemáme dětský pokoj, žádnou místnost navíc ☹ Ale to se pořeší, až bude jednou malé na cestě 🙂

taty
18. dec 2011

@deniskaka Cestina je o moc lahsia ako slovensky jazyk,takze u nas jednoznacne doma se mluvi 😎 dokonca moj muz chodi na ceske fora ,nema problem s tv ci posloucha radio Praha.Ked mal nehodu na Slovensku a spustil cestinu policajt nechapal ako sa Belgican naucil za tri roky tak perfekt cesky.Sice robi este chyby ale hned to opravi.Nez sa zacal ucit cestinu hovorili sme nemecky takze lepsia je cestina pre moju rodinu ako nemecky a prekladat vsetko co povie.

henikav
19. dec 2011

@taty no ja neviem ci je cestina jednoduhsia, v kazdom pripade mas sikovneho manzela, ked sa ju naucil. Ja mam skor dojem, ze cestina ma aspon dva krat tolko vyrazov ako slovencina, kolkokrat neviem nieco po slovensky a v cestine na to nachadzam hned niekolko synonym

@deniskaka kym nemas deticky, naozaj nie je potrebny velky byt, vacsinou mladi ludia pracuju a po praci bud oddychuju, alebo chodia niekam von, to uz len take starsie rodiny stale nieco "gazduju" doma 😉 😀 😀

deniskaka
19. dec 2011

@taty žasnu nad ním, za 3 roky a perfektně česky?? woooow! Máte můj obdiv! To my se teda ještě učíme 🙂 , ale snad nám to také půjde 😉

deniskaka
19. dec 2011

@henikav Hlavně manžel kupoval byt, ještě předtím než jsem se přestěhovala, zvažovali jsme, jestli půjdeme oba do ČR, nebo do Belgie, tak koupil něco menšího, ale za to je to nový byt a moc pěkně situován 🙂 Jen mi chybí zahrada, jsem přece jen z malinkého městečka 😉

taty
19. dec 2011

@deniskaka no jo kazdej den sem mluvila jenom cesky,nutila ho hodne cist ,neprekladala sem nic nemecky tak to slo rychle.V zacatku se bal ze to nepujde ale slo to.Tohle mi poradila moje kamoska logopedka.Zadne prekladace a moc cist.Bohuzel ze on mne neucil takhle flamsky.Musela sem na kurz a to byla hruza -sama gramatika 😒 Jemu se cesky tak libi ze doma mluvil jenom cesky a ja sem byla slaba trvat na flamstine.Ach jo ale nakonec to slo ,nemluvim tak perfekt jak deti ale mluvim dost aby lidi rozumneli co chcem rict-jenom mam smulu ze tady je hodne moc dialekt a to kazdych 20 km.Musim je prosit aby dali semnou spisovni flamstinu.Ale tak jde to nik zatim nema problem.

henikav
20. dec 2011

baby kde sa tulate?

taty
21. dec 2011

@henikav ja osobne lezim v posteli bo som prechladla tak ze mam horucky a zimnicu na striedacku + ma boli hrdlo ☹

henikav
21. dec 2011

@taty no mne je presne tak isto s tym rozdielom ze mame krizovy stav v praci a tak sa tu zmietam v horucke, medzi odpadavam a pracou a snazim sa nieco porobit

taty
21. dec 2011

@henikav joj nestrsas ze aj ty.Vsak ty si musis davat pozor.Ja som teraz vyhnala muza do lekarne nech nieco donesie a zajtra to uz kaslem idem k doktorovi.Sakra neviem co je horsie ta hrozna bolest v krku az do ucha ci horucka ktora sa strieda so zimnicou. ☹

henikav
21. dec 2011

@taty ja tak kycham, ze ma az bolia vnutornosti, ide mi ich vytrhnut pri kazdom kychnuti 😒

taty
21. dec 2011

@henikav ja sa napchavam cely den cesnakom a Echinaforce a veru je mi lepsie 🙂 Horucka je uz len do 38 °C takze toto uz pohoda a potim sa ako kon na dostihoch.Tak snad takto do soboty nejak poliecim.

taty
22. dec 2011

Mne je dnes uz omnoho lepsie sa tesim ako mala.

henikav
22. dec 2011

@taty no mne uz tiez zacina byt, ale zacala som spinit, mam nasadeny utrogestan, uvidime ci to pomoze 😖

taty
22. dec 2011

@henikav joj sakra.A co povedal doktor???Ja zujem cesnak a veru perfektne zabral,horucky nemam uz vobec ,hrdlo boli ale len mierne ale uzlina na lavej strane boli velmi tak neviem ci pockat ci ist zajtra k doktorovi.

henikav
22. dec 2011

@taty uvidis zajtra ci to bude lepsie, alebo nie, ak sa to zlepsi, tak sa len doliec doma a ak nie, tak chod urcite k lekarovi.
U nas je to tak ze mozno pomoze ten utrogestan a ak nie, nazor lekara je taky ze vacsina spontannych potratov je vtedy ked je plod chybny a kedze my sme uz jedno tazko postihnute dieta mali, tak... Proste uvidime, stale dufam, ze bude vsetko ok

taty
23. dec 2011

@henikav tak to drzim paluchy nech to nejak dotiahnete do zdarneho konca.Mne je veru lepsie.Akurat mi prisiel papier ze potrebuju potvrdit Tobiho rodny list u nas na urade sakra a chcu to s apostille a ja teraz pred sviatkamu akoze co.Oni to chcu co najskor a ja neviem ci vobec niekde v BE sa to bude dat lebo moj bol potvrdeny na Sk a deti nechceli kedze muz je Belgican.A teraz ze ano toto potrebuju lebo dieta je slovak ako repa.A co ja mam s tym teraz robit sakra.Idem skusit cez ambasadu len sa tam nemozem dovolat ale ci mi to urobia to ani srnky netusia.No a Belgicania vraj na to cakat dlho nemozu.Toto ja priam milujem

henikav
23. dec 2011

@taty cez ambasadu to vybavis, ale dovolat sa im je umenie, najlepsie tam napochodovat cez strankove dni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre