Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
22. jan 2012

@urma No a keby si tam sla dopredu a vsetko konzultovala s nimi ze co chces bo v strese neceknes ani fn???Vsak aj tak sa da.Ja napriklad na tej pohotovosti som sa nevedela zorientovat kde je sever bo som drzala revuce decko cim sa mu este nedala zastavit krv-bo revom sa zvysoval tlak na hlavu a tak to krvacalo len preto.Dieta v strese preplo na SJ a tak som prepla tiez a doktor s nami nejak normalne komunikoval slovensko -flamsky 😀 Skratka ked pocul ako ho tisim tak pouzil to iste slovo aj ked nespravne ale nejak pochopil ze je to stres.A az ked sa skludnil pri lepeni -teda ked ho to mlada zacalo lepit a pocuvat stetoskopom tak sme v klude prepli na flamstinu.Takze netreba sa bat.A nas domaci lekar uz v celku dobre po par navstevach hovori niektore slova ako usko,pusa a pocuvam 😀 takze takto to mame 😀

urma
22. jan 2012

@taty len tou mojou neskusenostou ja vlastne neviem, co chcem...to je to stadium, ze neviem co neviem 🙂 Tu sa sice vselico docitam, co na Sk existuje, co sa da, ak sa chce...ale v Be co vsetko existuje ?? Ja som vlastne neni dako narocny pacient 😉 ale myslim si, ze je milion situacii, ktore sa mozu vyvrbit potom, co sa neda dako moc predvidat a tak. Uvidime, ako sa podari mm poriadit dom a v akom stave budem vtedy ja 🙂 , ale ta ceska jedna, co som citala, tam isla 10 dni pred porodom dokonca autom 😕 takze nevidim to zas tak cierno.

taty
22. jan 2012

@urma no ja o porode neviem kedze ja som rodila na Sk ale tusim ti mozu poradit kocky co su v Holandsku tie rodili tiez prvy krat tu a su slovenky ci Heni ti moze napisat svoj zazitok.Tusim jedna co zije v Holadnsku tam prisla uz tehotna a tiez jazyk nic moc-takze da sa.Neviem ci aspon nieco vies vo flamstine ci angline ale tak dolezita je ta pohoda a klud bez stresu.Ja byt tebou a ak si v BE tak si obeham porodnice tu v BE nech viem co ma caka a az potom sa rozhodnem ze ci teda ano toto sa mi paci a zvladnem to a ak ti stale tvoj pocit bude hovorit nie idem na SK bo strah je vacsi tak potom niet co riesit.Bo pohoda je to naj co budes potrebovat.

taty
22. jan 2012

@urma alebo skus napisat tej ceske ako to mala ona a s kym rodila a mozno ti pomozu sa zorientovat lepsie a mozno ti daju aj par kontaktov na tie co tu tiez rodili ci mozno tam mala znamu co s nou rodila a pomoze aj tebe.

urma
22. jan 2012

@taty to by bolo najlepsie tak, ako pises. Mali sme sa dokonca aj stretnut ked so bola v Be pred par tyzdnami s jednymi slovakmi, co sme dostali kontakt, ze maju tam dieta. Ale ta mamicka bola akurat v stadiu na rozpadnutie 😅 ze akurat 3. den prenasala, takze stretko nebolo moc vhodne. Im ale teraz vo februari konci kontrakt, tak neviem, ci sa nam podari este stretnut, kedy presne odchadzaju a kedy my prichadzame, neznamo 🙂 A zas ked ma novorodeniatko, tak to je tiez blbost ju niekam tahat a muz asi nema taky prehlad...toto by som mala ale z prvej ruky najcerstvejsie info. Skusim cez manzelov na nu email dostat a potom uz len dufat, ze bude mat na mna nervy, cas a chut 😀
Ta ceska...to som len clanok na nete nasla zaveseny, netusim kto to je ani nic, iba ze je z Prahy pisala 😉 a vobec v Be nezila, isla tam cisto len porodit, haluz...

taty
22. jan 2012

@taty a kedy to vlastne mas termin???Mozno do tej doby sa naucis par slov ci ????napriklad tlacte- persen netlacte -niet persen.boli to -het doet pijn,nemozem -ik kan het niet,pomozte mi prosim -help me.....

famfrla
autor
22. jan 2012

@taty ja som tiez rodila v Be Brx-Anderlecht pred 5.5 rokmi ale tak ak ta nieco zaujima a mozem ti pomoc tak sa ozvi.

taty
22. jan 2012

@famfrla nie ja potrebujem pomoc teda dufam ze je a uz mam vsetky deti 😀 ale urma ma dilemu kde porodit ci na SK ci v BE

shinelove
22. jan 2012

ahojte,
ja som bola maximalne spokojna so starostlivostou a pristupom a vlastne kompletne je to ine ako u nas, od klasickych vysetreni az po porod 😉 az na tie navstevy kazdy den, uffff 😖

henikav
22. jan 2012

@urma ja ti kludne napisem moje zazitky, pred porodom som chodila na cvicenie, ktore preplaca poistka a tam sme sa ucili vsetko co moze byt, co bude, dokonca sme boli v polohe ako pri porode a hups zrazu sa mi objavila babika na bruchu 😀 plastova, takisto nam poukazovali vopred salu, izby, vsetko vysvetlili, pred porodom som si rezervovala izbu a uz sme len cakali. Vecer mi zacali kontrakcie, do rana sme pocitali minuty a nadranom asi o 6tej sme sa pohli, cestou sme mali zazitok, zachranovali sme jednu zenu ktoru mlatil na zemi nejaky cernoch a chcel ju okradnut, vtedy sa mi kontrakcie spomalili a zacali sa oddalovat, ale uz sme do nemocnice sli. Uz ako nas videla sa len priblizovat, ako som vystupila z auta, utekali k nam s vozikom a odviezli ma do porodnice. No a potom ked to este strasne dlho trvalo, skusali na mna vsetko, aj dulu, aj sme cakali na porod vo vani, ked sa maly nehrabal, tak mi stale zvysovali vyvolavacku a o 15tej som povedala dule ze chcem okamzite peridural (epidural na sk) do 10 minut tam bol anesteziolog, povedala som smadna som, do minuty bola mineralka na stole, proste nemam sa na co stazovat, hoci ja som asi prijemna neboli, oni ani na chvilku nezvysili hlas, ani nestratili so mnou trpezlivost, asi su dobre vycviceni 🙂 Maleho som ani na sekundu nespustila z oci, priamo na izbe , teda bol to miniapartman, sme mali sprchu a wc pre mna a take presklene "akvarium" kde bolo teplejsie, s takym umyvadielkom ako detska vanicka pre maleho, kde som ho kupala a prebalovala, teda prve dni osetrovatelky, pekne postupne mi ukazovali a ked som sa na to citila uz som to robila sama, zvoncek pri posteli a zvoncek aj v tom "akvarku", keby nieco, zazvonila som a do minuty bol niekto pri mne.

taty
22. jan 2012

@henikav Tak a teraz si mozem hlavu o mur trieskat ze som sa bala a rodila na SK. 😀 Aj ja mam napisat zazitok zo Slovenska????Preplnena izba,kupelka na chodbe pre vsetkych,dovazane deti na presny cas krmenia a poloha lezmo a zadok hore-som myslela ze tlacim slona a nie dieta.Nuz hejj hore kopcom sa tazko tlaci 😝

henikav
23. jan 2012

hehe, vidim ze som to pisala v rychlosti a neprekontrolovala, co uz, snad mi to odpustite, cez vikendy som stale strasne rozlietana

@taty vidis, vidis, nabuduce uz budes vediet, presne tak som si to na sk predstavovala a este aj horsie, preto by ma ani nenapadlo tam ist

@urma mimochodom ak tvoj manzel nechce byt pri tebe pri porode, moze to byt hocikto iny, jedna osoba ktoru si vyberies a ver tomu ze sa tam potesis znamej tvari vedla seba, ale nevie o co prichadza, ved keby to fakt nezniesol on moze vzdy odist z miestnosti, ty si na tom podstatne horsie 😀 😀 😀 ty odtial len tak zbabelo neujdes 😀

taty
23. jan 2012

@henikav no to vies ze keby nieco zostavam uz v BE 😀

urma
23. jan 2012

@henikav mas pravdu 🙂
Ja skusim este dako nenapadne mm spracovat, ale ja tiez neoplyvam presvedcovacimi schopnostami, ked viem, ze odpadava pri ukonoch typu cistenie usi psovi 😖 A ked som pichala injekcie psovi, tak ani za svet...ze on ho rozhodne pridrzat nebude 😝 Pritom pes ani nejancil ani nic take nasilne sa nedialo, bolo to len pod kozu a do totalneho chunateho kozucha 🙂 No neviem, ci by mi tam pomohol skratka a ma tam na mna prenasat este aj jeho stres...

A este ma zaujima, co takeho si si mala priniest, lebo na Sk je ten zoznam dost dlhy 😅 Ja uz mam aj pokupene skoro vsetko, akoze jednorazove nohavicky, podlozky pod pacienta, plienocky pre babo... Su taketo veci aj v Be, alebo je zvykom poskytnut vsetko priamo v nemocnici? Ja som aj oblecko pre maleho aj 2 nocne kosele pre mna nabalila do tasky 😀 Je pravda, ze aj tu sa to isto lisi podla konkretnej porodnice, ale nemam nic vybrate, tak pre istotu vsetko pakujem.

Dakujem dievcata za infosky 😉

henikav
23. jan 2012

@urma no bolo to uz dost davno, ale co viem urcite, ze balik pampersiek a teplomer sme dostali tam, ved oni ti ho vyuctuju neboj :-d
Oblecenie pre dieta a nocne kosele, zupany... sme mali vlastne. Takisto ak nejaku kozmetiku, ako detsky oejcek co sme davali do vanicky. No a nezabudni pripravit doma v com babatko odnesies domov, autosedacku alebo neviem ako sa to vola po sk couffin, taka taska na babatko, ale to ti manzel prinesie az ked pojdete domov. Co som si ja neuvedomila, kupila som si papuce, co sa navliekaju ako topanky, to je chyba, treba ti obycajne slapky bez paty ktore lahko bez zohynania obujes a dalej, vezmi si niekolko velkosti oblecenia zo sebou, to co som ja malemu pripravila mu bolo vsetko male, susede zas vsetko velke 😀 😀 😀
No a co sa nakupovania tyka, tych najmensich veciciek kup velmi malo, lebo to ti vyrastie po 2-3 tyzdnoch, kazda mamina sa tesi a nakupuje ako aj ja som nakupovala a polovicu veci sme nestihli ani obliect

urma
23. jan 2012

@henikav presne na tie slapky som aj myslela 🙂 kedze ste mi tu pisali, ze sa deti v skolke a vlastne nikto nikde nevyzuva 😀 ze ako to maju v nemocniciach, ked tam nabehnem v slapkach, ci mi nohy nezmrznu alebo co 😀 😀
Ja uz mam prve zachvaty nakupovania za sebou a asi tiez som toho oblecka pokupila dost 😅 Tak dufam, ze sa nam nenarodi rovno slonske dietko, lebo mam po vybavicke a mozem rozpredavat. Vacsinou mam c.56 ale par ks aj 50, ze nech nie je po narodeni utopenec 😉 Ale teraz som kupovala prave tu autosedacku a mamicka mi zahlasila, ze sa im narodilo 57 cm chlapciatko 😕 tak reku no zbohom, s takym som neratala ani.

Inak prave som sa dozvedela od mm po skype, ze aj v marci ma ist naspat do indonezie, zas na mesiac 😠 😠 a tak zacinam mat vazne obavy, ci to stihnem do Be prist odrodit. Takze ja budem rada, ked ma bude mat kto do porodnice a z porodnice doviest domov...na Sk ☹ 🙄 A mily taticko dostane akurat SMS spolu s dalsimi 20 ludmi, ach toto je doba....Akoze mozem teraz sa vytrepat aj do Be zaciatkom februara s tym, ze ostanem tam sama so psom v hovadnom prazdnom dome na pospas osudu. No tak to veru ee. Taky dobrodruh by som bola pred par rokmi snad, ale urcite nie tehotna. Budem mat pekne stresy aj tu na Sk doma sama, ked to na mna pride. Asi si idem zacat vsugerovavat, ze nebudem rodit skorej, ako mam termin. To je uz sanca, ze budem mat muza doma.

taty
23. jan 2012

@urma No tak porodis na Sk no.Vsak porodit musis takze nie je o com 😎 a veci mas vsetky na Slovensku???Ci este nie ste vobec prestahovany???

urma
23. jan 2012

@taty Ale toto je taka neistota, co neznasam. Ine baby vyberaju porodnika a ja neviem stat ? 🙄 No co uz...
Vsetko mame stale na SK, lebo kluce od domu sme dostali 1 den pred tym, ako isiel mm do indonezie a ja domov. Akurat co sme este v Be stihli objednat postel a pohovku. To dohodol mm ze ked pride,tak dovezu.
Aby mal kde aspon prespat, kedze od oktobra bol na apartmane v Gente, ktory bol komplet zariadeny. Veci odtial si preniesol v jednom kufri a par igelitkach. A tak mame prazdny velky dom, ale som rada aj za to, ze vobec vyslo. Som tu spominala, ake boli problemy koli psovi 😉

taty
23. jan 2012

@urma no tak to vas este caka dost prace zariadit dom.Alebo uz mate aku -taku predstavu co kde nakupit ??

urma
23. jan 2012

@taty ono je tam taka 100 rocna kuchynska linka akoze aj so spotrebicmi, takze len stol a stolicky. Aky-taky satnik je tiez na chodbe, svietidla niekde su, pracku by sme si zobrali nasu...asi dake extra velke zariadovacky sa nebudu konat, len aby sme mali zaklad. Nemame este tento nas domcek zariadeny komplet, takze v Be je to len prechodne stadium 🙂 Radsej vrazime prachy do naseho.
Mas dake typy, co kde kupit? Tu postel a gauc sme kupili v nabytku Astrid v Inglemunster. Tam mm akoze robi (ked nie je niekde vo svete). A este sme boli omrkovat v Ikea v Gente, tie ceny tam su totozne s nasimi 🙂

taty
23. jan 2012

@urma hej Ikea ma rovnake ceny ale tak muz si snad pre seba vo firme zozenie tiez nie???

urma
24. jan 2012

@taty co si myslela, ze zozenie vo firme? 🙂

henikav
24. jan 2012

@urma ak nechcete nieco extra specialne, volila by som fakt ikeu, ceny dobre, kvalita tiez, zaruka, v pripade potreby nahradne diely, ci uz srouby, nadstavce.... lahky a moderny lahko modulovatelny nabytok, lahko dovezies a este lahsie zlozis. My vsetko co mame z Ikei, so vsetkym sme spokojni, co sme kupili inde, bud sme si zanadavali pri skladani, alebo pri kvalite

urma
24. jan 2012

@henikav Vdaka. My doma nemame nic z Ikea a nepoznam tu kvalitu, ale inak taky fajn moderny dizajn, takze budeme pozerat tam 🙂 A jasne, nepotrebujeme nic specialne. Uz sme boli pozerat aj v bazare s nabytkom v Gente 😉 ale nebolo tam skoro nicoho, iba krasne akoby starozitne sosky za nepochopitelnu sumu 😕 Tak sme si kazdy po jednej kupili, muz tusim za 0.80 a ja za 0.2 E 😀 😀 Belgicania asi nemaju vstah k historii ci co...ved za kolko to potom kupil ten obchod od majitela? Mozno nasiel na smetisku 😀 Daky zberatel by si ruky nohy polamal za tym.

taty
24. jan 2012

@urma No ze nakupi priamo vo firme takto som to myslela.Aj my sme kupili v Ikea bo to nase prdlusa je uragan tak som nechcela investovat do niecoho co za par rokov aj tak bude na figu.A zatial tiez spokojnost.

urma
24. jan 2012

@taty no moja ale mm robi vo firme, kde vyrabaju droty 😀 😀 tam veru nabytok nekupi. Asi sme sa nepochopili s tym Ingelmunsterom 😀 robi v tom mestecku, nie v nabytku 😉 To mu len daky kolega poradil, ze mavaju dobre akcie. To je fakt, len tiez tam bolo toho dost malo, ale ceny priaznive.

henikav
24. jan 2012

@taty hehe poznam, my sme malemu postavili novu skrinu, zbehli dolu dat si kavu a ked sme sa vratili bola fixkami pokreslena, skoro ma vystrelo, ale som ho pochvalila ze ake krasne, vtedy mal 2 roky 😀 😀

@urma nuz ja ku starozitnostiam veru vztah nemam, brrr, ale belgicko je nimi zasypane ak sa vam to paci, aj take obchody ti poradim

taty
24. jan 2012

@taty jaj som si myslela ze prave tam robi kde ten nabytok 😎 ach jaj tak z drotov naozaj nic .Tak skus tu Ikeu

taty
24. jan 2012

@henikav No tak vy skrinu my stenu pravidelne az som to vzdala a povedala som ze malovat budem az on uz nebude mat obdobie Picassa ,bo takto sme malovali ako blbci a dieta tolko radosti ze do tyzdna na novu malovku uz nacmaralo svoje cudesne kresby.
No Heni veru porad ked budem potrebovat nejaky darcek pre rodinku ktora take nieco zbiera no problem.Ja sice snivat ze raz bude zrub ale nejake blbosti v nom moc nechcem.Aj ked teda asi na stare kolena sa na rozum neda moc spoliehat ze ano. 😎

henikav
24. jan 2012

@taty joj, no aj stena bola neboj, domalovala som maleho izbicku, pekne vycipkala a ked bola dokoncena sla som malovat vedla nasu a kym som ja malovala nasu, maly pekne po svojej novonatretej stene cmaral, skoro ma vystrelo ked som vosla do izby. Opytala som sa ho ze co robi a on vraj kresli po stene ako maminka, ved ked ja mozem tak aj on, on mi vraj pomaha 😀 😀 😀
ale neboj, casom to dostane rozum, dnes uz po stenach ani nabytku necmara, zato vo svojej izbe hrava futbal 😀 😀 som rada ze nemame susedov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre