Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
30. aug 2012

@silviazv este pripomienka, v belgicku sa deti neprezuvaju, takze neinvestujte zbytocne do papuciek - prezuviek, tak ma to napadlo, ze slovenky sa nad tym vzdy pohorsovali 😀 😀 😀

taty
30. aug 2012

No konecne po tom strese sa hlasim aj ja.Sakra u nas sa to nejak nakopilo cez toto leto.Kupili sme domcek,mala som buracku v Nemecku smerom na SK a teraz ked ma zacat skolsky rok tak dieta ochorie.Inak sme si uzili leto a trochu pocestovali takze sme dali Lux,Nemecko,Francuzsko, Svajciarsko a SK takze fakt pozehnane toho bolo teraz.
Jej Heni akurat teraz pozeram a tak potichu gratulujem a drzim palce aj tie ktore nemam. 🙂

silviazv
31. aug 2012

@henikav dakujem za Tvoje rýchle a super odpovede!

tak to musela byť parádna party! to by sa páčilo aj mojej Emke! možno niekedy keď sa zoznámi s deťmi, zatiaľ jej to vôbec nejde. dovolila som si nakuknúť aj do albumu Tvojich tortičiek. sú krásne. aj ja som sa tomuto venovala, pokiaľ sa nenarodil malý. tu sú moje fotky http://tortyodmamy.sme.sk/user/2053/images Teraz by som tiež mala piecť, Emka chce niečo s motýlikmi a melému som uvažovalo nad bagrom, lenže sme sa dohodli, že im tú oslavu spojíme, lebo majú narodky v jeden mesiac a rozdiel je len v 20 dňoch. no a to nemám predstavu ako skombinovať bager s motýlom 🙂 tak to bude asi len nejaká klasika....

silviazv
31. aug 2012

@henikav neprezúvajú 😕 takže keď ju v upršanom počasí pošlem v gumákoch je v nich celý deň. no teda... tak to aby som si fakt premyslela čo jej budem dávať... a také niečo ako sú skrinky, šatne na bundy či vetrovky to majú? či len v triede nejaké háčiky?

henikav
31. aug 2012

@silviazv pozrela som tvoje torticky, no paradne su, uz si toho dost napiekla 😉
Topanocky do skoly som riesila tak ze som kupovala kozene take vyzsie a vsetky sme striekali aby boli nepremokave sprayom. Takisto ked vetrovku alebo kabatik, v belgicku jednoznacne vetrovku a tiez striekat aby bola nepremokava a vzdy s kapucnou. Oni totiz behaju dnu a von, chodia aj na prechadzky a v be vzdy prsi, alebo aspon poprchava, vacsinou maju vo dvore taky pristresok kam sa skryju ak velmi leje, ale vonku su vzdy za kazdeho pocasia

henikav
31. aug 2012

@taty no vitaj taty, uz som si myslela ze sa ani neukazes. Blahozelam k domceku, to auto si si mohla odpustit, nemusis vsetko opakovat po mne, dufam hlavne ze sa nikomu nic nestalo, no a velmi potichucky dakujem, vies este je skoro sa oficialne tesit. Kde ste kupili ten domcek??? Uz v nom aj byvate??

silviazv
31. aug 2012

to som napísala dobrú sprostosť, veď aj na SVK je to iné v každej škole... stresy z prvého dňa... pardon!!!

henikav
31. aug 2012

@silviazv male deti v skolke mavaju vesiak a nad nim taku priehradku vo velkosti topankovej skatule, takze rodicia zvyknu dat do topankovej skatule nahradne oblecko, alebo plienku pre deti kde este hrozi nehoda

henikav
31. aug 2012

@silviazv este nase mavali vlastny maly vankusik s dekou, lebo spavali cez den na zinenkach v triede to sa tyka tych malickych, kolko maju tvoje??

silviazv
31. aug 2012

@henikav ano ten dážd mi slubovali všetci! vetrovky sme také kúpili, len tenisky sú podľa aktuálnej módy... 🙄
no bude to veselé 😎

henikav
31. aug 2012

@silviazv v lete nie su take horucavy a v zime zas je malokedy sneh, ak aj je, tak len par dni, hoci posledne dva roky bolo nezvycajne vela, dalo sa aj sankovat

taty
31. aug 2012

@henikav Aj ty si roztrieskala auto na totalku???? 😎 Nam sa fakt nic nestalo ani skrabanec nik z nas nemal ale auto je uz len do srotu.Dostala som smik v noci pri Nurmergu no tak ma to pekne o zvodidla oplieskalo predkom.Nic ine poskodene nebolo a ani airbag neaktivovalo bo sla som 60 km/h len ten stres sakra stale mam ze co sa mohlo stat. 😖 No domcek sme kupili uplne novy v Lichtervalde to je kusok od nas este nam ho dokoncuju a odovzdat ho maju 1.10 takze sa tesim ako ho budem malovat bo to co chceli za malovanie ma dorazilo a dverach co stoja viac ako nove auto tiez .Sakra to su neskutocne polozky toto vsak ja potrebujem 11 dveri a ked mi dala madam ze nam daju dvere 1ks-1420 eur tak som ju poslala niekam.Takze zatial provizorne riesime ze budu z Gama a ked bude cas dovezieme nejake krajsie z SK 😀

taty
31. aug 2012

@silviazv Nuz ten dazd mne osobne prvy rok robil depresiu u nas ked hlasil Frank pocasie a vzdy k dazdu pridal depresiu uz som bola v zachvate 😀 Tento rok ale bol hnusny ale minuly bol uplne super.Sme v oktobri este chodili na plaz.

henikav
31. aug 2012

@taty ja som roztrieskala mojho krasneho pt cruisera v ten tyzden ked sme sa stahovali do noveho domu, pekne vytroveni, vsetky prachy odisli do domu, preto jazdim teraz na starom forde, lebo domcek stale spapa vsetko. Aj my dovazame kopu veci co sa len da, len aby sme usetrili, ak budes nieco zhanat, neviem ako daleko ste z Maubeuge, alebo Valentienne v fr, tam je brico depot a polovicne ceny z be. Auto som rozbila na brusselskom ringu, posmykla som sa na vode v zakrute a auto roztrhlo o betonovy stl na moste, jedno stastie ze som bola sama, lebo len moje sedadlo zostalo neporusene, strelili vsetky airbagy, podla vsetkeho auto odhodilo a dostalo este druhy naraz, ten si ja uz nepamatam, pamatam si len poziarnikov a ako sa smiali ked som povedala ked som sa prebrala, ze pockajte aspon preparkujem 😀 😀 😀 😀 Auto nalozili zeriavom a lopatami na kamion, nezostalo z neho vobec nic, teda vlastne ano, popolnik ten mam doma 😀 😀

henikav
31. aug 2012

@taty je pravda ze spociatku sa tazko zvyka na to dazdive podnebie, ale ked si zvyknes, zas ti nesedi potom slovenska klima, tie horucavy a extremne zimy, nic moc, v Be mozes kludne nosit to iste oblecenie v zime aj v lete 😀 😀 😀 😀

silviazv
31. aug 2012

@henikav to som si všimla, že sandálky sú mi asi na dve veci.... zatial mi ten dážd nevadí, uvidím po chvílke, neviem kde budem vetrať malého, lebo on neskutočne potrebuje vonku lietať. alebo ja ho potrebujem unaviť čo najviac, aby nevymzšľal doma. ale aj dnes je akosi chladno a sivo... rozmýšlam, žeby sme vyskúšali bazén. inak neviem, kde by som ho mohla zobrať.
mali ste nejaké oblúbené miesta s malým?
tie parky v okolí sú super, ale nie keď prsí....
inak vyzúvajú sa na piesku deti poačas celého roku? ja som bola vyzutá včera v piesku na dve hod. a už som to cítila večer... deti sú ok

teda Heni, ty si mala riadne šťastie!

taty
31. aug 2012

@henikav Nuz Heni ani ja si ten naraz nepamatam a tiez som chcela nastartovat a pokracovat v ceste ,len muz na mna pozera vsak co startujes predok nemas 😀 ALe tak mali sme fakt stastie obe .
@silviazv aj sandale su potrebne neboj obcas aj krasne pocasie mame 😎 Nas napriklad do skoly nosil gumaky ale v skolke sa prezul bo ziadna impregnacia u neho nezaberala kedze cestou do skoly vyskusal hlbku kazdej mlaky v ruksaku si nosil vzdy dvoje nahradnych ponoziek a v skole mal prezuvky -sandale.

henikav
31. aug 2012

@silviazv ale neboj, ak budes velmi chciet, obcas obujete aj sandalky 😉 Na chodenie do parku si zvykajte aj ked je sivo, dobre sa naobliekajte, nahodte vetrovky, v extremnych necasoch su kryte herne pre deti napriklad tam kde som robievala tie narodky, da sa tam obcas ist aj hrat http://www.funnyclub.eu/DisplayPage.asp?pid=1 okrem toho sme si obcas vysli do mc donaldu, alebo quicku, kde su dobre moduly, vyhliadli sme si kde sa nam najlepsie paci

Pri tej nehode, to ani nebolo stastie, ale zazrak, ale aspon sa naucim ze ked je niekde 70 tak sa tam nechodi 140, lebo burat v 140 je dost neprijemna vec. Proste odvtedy jazdim ovela opatrnejsie, dovtedy som si myslela ze mne sa to nemoze stat, jazdila som vyse 20 rokov ako blazon a nic az jedna mlacka vody ma skludnila 😀 😀 😀

silviazv
31. aug 2012

@taty takže nie sú proti prezuvkám. ak som správne pochopila, tak je to o tom, či dieťa sa stihne prezuť a učitelia s tým nemajú problém. a malý mal taštičku alebo nejaké miesto kde si mohol dať topánky z kt. sa vyzul?

henikav dakujem za link. budem surfovat a hladat čo je blizko. quick je blizko takže to bude prvá cesta 🙂

nepoznáte školu Prince Baudouin

taty
31. aug 2012

@silviazv Nuz nas chodi do malej skoly ako to je v Bruseli ani netusim ,kedze ja tam ani auto neviem zaparkovat 😀 vsak Heni???Ale tak v nasej to slo v pohode ,na vesiaciku mal vrecusko a tam vzdy prezuvky.Bo ako sama ucitelka povedala nechat dieta v mokrom cely den by nebolo dobre a asi by bol viac chory ako zdravy.Takze nase nezbedne ma ale len ked prsi ci ma nejakym zazrakom mokre topanky.Takze nie kazdy den sa prezuva.

taty
31. aug 2012

Joj a topanky si nechaval volne pri vesiaciku ,nikdy sa nestalo ze by ich tam nenasiel,ked sa prezul do topanok ulozil si prezuvky do vrecuska a zavesil ich na vesiacik takze ucitelka nemala problem ,robil to sam.

silviazv
31. aug 2012

@taty máš šikovného syna! aj moja je šikovná, ale len vtedy keď sa jej chce a k veciam týkajúcich sa školy má akosi vybudovaný dostatočne spomalený reflex! s neskutočnou imunitou! a malý Ti vedel po FR keď ste prišli do BE, či ste v holand. hovoriacej oblasti?

silviazv
31. aug 2012

inak žienky,z tých vašich nehôd ma mrazí. ja sa priznám, ešte som sa tu neodvážila sadnúť za volant, ale už ma sitácia donúti... stále mám pocit, že je tu všetko úzke a prednosť z prava je všade....

taty
31. aug 2012

@silviazv Nie my sme ako to nazvala Heni ty chrochtajuci 😀 cize vo flamskej casti comu ja neskutocne velmi dakujem.Bo franina stale pre mna najkrajsi jazyk ale zaroven nenaucitelny .Takze ja som sa na skole ucila nemecky a teraz som to plne vyuzila bo ma to nieco aj z NJ. No a nas prave dnes nejak pozeral do kalendara a ako pozera tak pozera prazdniny prec ,takze depresia ako ja z pocasia 😀 No ale u nas je to vzdy v nedelu a v pondelok rano takze este cakam ze si to zopakuje tu nedelu a pondelok a bude zas dobre do nedele.

silviazv
1. sep 2012

@taty že chrochtajúci 😎 ale tí sú aspon ochotnejší používať anglinu, že?! vdaka nemčine aj ja rozumiem lepšie, ale franinu drvím do hlavy vždy keď sa dá. ide to neskutočne pomaly...

žienky ked ste odúčali synov od plienok, cikali ste aj popri stromoch na ulici? ja si to tu neviem predstaviť, nikoho som nevidela. len podla skúsenností z dcérou, proste ked to na nu prislo, tak sa to muselo riešiť do dvoch minút, ale to sme boli na Slovensku, takže sa to tam dalo.....

a ešte niečo, nikde som nevidela sušiť prádlo....

taty
1. sep 2012

@silviazv Nuz pri tom uprsanom pocasi by to schlo asi tyzden takze klasik susicka tu funguje a ked obcas maju pekne na vytiahnu susiaky a susiak von ale to je malo. Nuz curat bohuzial len ak tak doma,ja som ten isty problem riesila a nedalo sa bo ludia pohorsene nadavali a podobne.Takze vzdy pred odchodom z domu,skolky,obchodu curat ci chce ci nie musi.No a ano je to tak ze flam skor pouzije cudzi jazyk kludne aj tu franinu ak treba ale u valona sa mi to stalo malokedy -skoda bo chcela som povodne jednu valonku poprosit nech ma uci francuzsky ale nedalo sa dohodnut.Tak som to vzdala ze vsak ked sa deti budu ucit budem sa s nimi. 😀

henikav
6. sep 2012

ahojte baby, tak uz sme aj my v belgicku, uz zarezavam

@silviazv Mas pravdu, nezvyknu tu deti cikat okolo stromcekov, ale nosia plienky do 2.5 aj 3 rokov. Pradlo si nevidela susit, pretoze ho susia v susickach, alebo vo vnutri, pripadne ho vyvesia vzadu, z ulice sa nesmie, za to k Vam pride policia a da vam pokutu, takisto ak by si mala balkon zahadzany smetami, pripadne vycapila satelit. Ale belgicania vacsinou nemaju ani pracky, chodia do pracovni a tam to rovno aj vysusia. My sme na dedine, my susime normalne v zahrade, ale tiez vzadu, susedia takisto.

@taty vela stastia s franinou, manzela som akurat prihlasila do kurzu, ide sa biflovat inac si nikdy nenajde robotu. Inac ja som sa ucila rok chrochtalstinu, potom som to vzdala, chvalabohu ju nepotrebujem, nepaci sa mi ta rec, hoci uznavam ze v be sa vyuzije

taty
6. sep 2012

@henikav Heni ja som si po prvom module flamstiny nasla pracu takze mne kurz pomohol velmi.A hlavne aj najdes ludi co su na tom podobne ako ty takze aj si poradia ak nieto najde pracu a este maju volne miesto tak no problem to povedat na kurze -aspon u nas to tak bolo.Skoda ze sa mi kurz nepodarilo z casoveho zaneprazdnenia dokoncit ale tak ked pracujes tak kurz mas popri tom v praci -teda v pripade ak nik naokolo nie je poliak ci slovak alebo este ceh 😀

henikav
6. sep 2012

@taty tak samozrejme, uz ked makas v kolektive, uz sa to na teba lepi, ako sneh na snehuliaka, vidim to aj na manzelovi, ked fuskuje s belgicanmi, stale pride s niecim novym. Inac ten kurz ma dost prekvapil, dost je drahy, no ale co uz narobim 😖

silviazv
6. sep 2012

inak je to pre mna zaujímavé, že psíkov vidím kakať hocikde a detičky cikat nie....
no som zvedavá ako to zvládneme, lebo o cvílu ma malý dva roky, ale nejak sa mu nechce od tých plienok oduciť...

kurzy jazykové - vas obdivujem, ja by som tiez chcela, ale stále si hladám miesto v tomto chaose...

dakujem za upozornenia! mam susicku tak ju zacnem tým pádom plne vyuzivat!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre