Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

silviazv
17. sep 2012

v škole sme, ved to aj tak bude že si odskočíme na prehliadku zdravotnu....
dík za odpovede!

rush
17. sep 2012

ahojte maminky...prosim vas zije niektora z vas v luxembursku? v hlavnom meste?

rush
17. sep 2012

....potrebovala by som nejaky kontakt na realitky, alebo poradit ako to tam funguje, prenajom...kde sa oplati byvat s detickami v ktorych lokalitach hladat a aka je taka "normalna" cena za prenajom...naj by bol maly domcek so zahradkou alebo aspon nejaky byt v prijemnej lokalite...mozno nas caka stahovanie na nejaky cas...tak by ste mi velmi pomohli...
a existuje tam slovenska komunita? a aky je system so skolkami?
vela otazok 😅 dakujem za kazdu radu 😎
pekny den...

vlnka81
18. sep 2012

@rush ahoj rush, na MK neviem o nikom z Luxu ale byva mi tam kamoska tak sa jej mozem spytat, pripadne mi posli tvoju mail adresu (mozes aj do IP) a popytam sa jej nech sa ti ozve. Lux je krasny, zvykla som tam chodit na sluzobky, male mile mestecko (oproti nasmu bruselu 🙂 a krasna krajina. Mne by sa tam celkom aj pacilo zit 🙂

irajda
20. sep 2012

Ahoj děvčata,

nemáte někdo zkušenosti či informace o BABY veletrhu, viz info níže?
S manželem uvažujeme, že bychom se tam o víkendu mrkli, tak mě zajímá, jestli to stojí za to. I.

http://www.babydays.be/fr/

vlnka81
20. sep 2012

@irajda vyzera to pekne ale urcite tam bude milion ludi, to mi aspon povedala kamoska, boli na niecom podobnom par mesiacov dozadu. male bejby by som tam urcite nebrala. Ja radsej ak nieco zhanam tak to pozriem na nete z kazdje strany a idem odskusat do nemecka/aachenu. tam zozenies vsetko 😀

silviazv
21. sep 2012

dakujem za odpovede. sme v škole....

... zase od veci... Dá sa tu kúpiť niečo ako CERA. 100% stužený tuk na čokoládovú polevu...
našla som len hotové polevy, ale to nie je ono.....

henikav
25. sep 2012

halo Belgicko, nejako sme zaspali 😉

@silviazv ja ceru nahradzam s tukom do fritezy, ale to mam len na mastenie ruk ked spracuvam marcipan, do polevy by som to asi nedavala, potom asi jedine len z toho sk obchodu v gente, alebo ak niekto pojde domov. Moj manzel pojde na vsechsvatych, ak chces prinesie, len si budes musiet prist pre to
@vlnka81 ajmy sme "objavili" radost z nakupovania v Aachene, teda my hlavne teraz vlacime stavebny material, hoci v FR je lacnejsi, ale tu je za dobru cenu a velmi dobra kvalita aj vyber
@irajda bola si na tom veltrhu??? Akurat rozmyslam kam sa ist pozriet, co kde nakupim, asi fakt zas ten Aachen 😀

silviazv
25. sep 2012

cez prazdniny by sme mali ist aj my na slovensko, takže ďakujem Heni. ale ozvem sa ak si to ešte premyslím, lebo asi v lietadle by som Ceru neukecala 🙂 dakujem za odpoved!!!

rush
26. sep 2012

@vlnka81 jeeej si zlata dakujem...no este sa len rozhodujeme ci ist ci neist...mm je uz tam...bud.tyzden budem mudrejsia, potom by som ti napisala co a ako...niekto odtialto by sa mi tam hrozne sikol 😅 dakujem pekne....

silviazv
26. sep 2012

však sa nejde zajtra do školy,ma tu všetci pletú až ma poplietli....tak vás otravujem už zas 😎

henikav
26. sep 2012

@silviazv nie? a preco??

henikav
26. sep 2012

@silviazv aha no na nete citam ze je sviatok francuzskej komunity, tak mozno nie, asi maju teda volno, ale nasi maju skolu. Ved pozri priamo na stranku skoly

silviazv
26. sep 2012

@henikav stranka skoly nefunguje.. (nechápem prečo... http://prince-baudouin.be/maintenance/ )
ale aj v tom triednom žurnále má napísané že je ten sviatok, a učitelka sa pri bráne lúčila s deťmi á vendredi! (len to nebola Emina triedna... )
ale muž pletie, že oni fungujú podla BE sviatkov a on do prace ide...

henikav
26. sep 2012

aha, stranka sa udrziava a bude otvorena o 127 dni, ale je mozne ze maju volno, manzel zajtra tiez nema skolu a syn nefunguje podla be kalendara

miskap2111
26. sep 2012

@silviazv na čokoládovú polevu môžeš použiť aj obyčajné maslo. Ja som kedysi používala len Ceru, ale s maslom je oveľa chutnejšia.. Prepáčte, že som sa k vám len tak zamiešala- občas vás čítam, keďže mám priateľa Belgičana (býva vo Wevelgem, blízko je Kortrijk) a chcem sa za ním presťahovať ( teraz som na Slovensku a chodím za ním tak keždý mesiac) ale sťahovať sa chystám asi tak cca do 2 rokov, len potom pôjdeme bývať do Brugge. Priebežne si tam pozeráme nejaké domčeky- išli buď sme najprv do podnájmu a snáď sa neskôr podarí aj niečo iné.

silviazv
26. sep 2012

@henikav no však prinajhoršom vymeškáme a budeme ukecávať 😎

silviazv
26. sep 2012

@miskap2111 dokonca som našla jeden recept, kde sa má zmiešať čoko so šlahačkou ... ale nakoniec som spravila jogurtovo-citronové 🙂 ale dakujem!!!! najbližšie to už ale budem musieť skúsiť na drahého narodky čo je za 2 týždne..

miskap2111
26. sep 2012

@silviazv super! Inak aj ja som skúšala čokoládu so šľahačkou a trochu to bolo riedke, ale určite závisí od pomeru surovín. Čo sa týka čoko s maslom- tam jedine si daj pozor, že to nebudeš roztápať na priamom ohni, ale vo vodnom kúpeli... Tak pekné pečenie a narodky prajem! O 2 týždne aj ja akurát budem v BE. 🙂

silviazv
28. sep 2012

maminky, žienky opat dalsia otazka na Vas - chodíte do Achenu na nakupy? je tam nieco otvorene aj v nedelu? neviete náhodou ?

potrebovala by som detom nakupit nejake sezonne veci, topanky, malej nejaku vetrovku, ci kabat a tak...pocula som, ze je to tam lacnejsie, len som si nie ista kazdopadne viem, ze na potravinove nakupy tam chodia ludia vo velkom...

henikav
29. sep 2012

@silviazv my sme este v nedelu neboli, takze neviem

henikav
1. okt 2012

@vlnka81 prosim ta vies mi presnejsie odporucit v Aachene obchod na kociky a ine detske vecicky??

vlnka81
1. okt 2012

@henikav heni co presne potrebujes 🙂 asi vsetko 🙂 juj to znamena ze je vsetko OK 🙂 velmi velmi velmi sa tesssiiiiiiiim 🙂 chodime do Baby One - to bolo najblizsie k dialnici kde mali kocik Hartana, inac oblecenie asi nic moc, ale kocikov tam maju starsne vela a su velmi mili, so vsetkym ti poradia, aj autosedacky maju. Mas nejake typy kocikov ktroe sa chystas pozriet? ja ked som hladala haratna tak som obvolavala obchody v achene ci to tam maju, to je asi najvacsia istota. v Baby one vacsinou vedia aj po anglicky - urcite si predom zavolaj ked chces pozriet nieco konkretne.
BabyOne-Aachen *
Gut-Dämme-Straße 4
52070 Aachen
Telefon: 02 41/4 00 78 90
Fax: 02 41/4 00 78 91-5

Öffnungszeiten
Mo.-Fr.: 10:00 -19:00 Uhr
Sa: 10:00 -16:00 Uhr

a pozri si adresu dobre na mape, pripadne si vytlac poslednu cast cesty pretoze nam tu presnu adresu nechcela GPS prvy krat najst - tak sme hladali big sign BABY ONE 😀 😀 casto x ak nemaju v obchode tak ti dany produkt objednaju, avsa neposielaju do Belgicka tak musis ist naspat po neho o tyzdne. tak lepsie mozno objednavat z amazon.de

a objavila som super krasne kojenecke podpiry 😀DD anita.sk 🙂 predavaju ich aj v Baby 2000 v Zaventeme ale asi o 20eur drahsie ale da sa to tam vyskusat 🙂

vlnka81
1. okt 2012

@silviazv pozri co som pisala henikav vyssie, mozno ti to pomoze 🙂 zevraj je aj KIKA dobra na oblecenie a taje v aachene tiez

vlnka81
1. okt 2012

@henikav inac prave skusmam tento fusak
http://www.lodger.com/home/
je to holandsak vyroba tak predpokladam ze je aj do belgickeho pocasia 🙂 este hladam nejake skustocne referencie 🙂

henikav
1. okt 2012

@vlnka81 joj si zlata, dakujem, pojdeme niekedy popozerat. Ano vyzera to tak ze je mala v poriadku, nerobili mi tu punkciu, lebo ze je to priliz velke riziko potratu a mala vyzera byt OK, ale pre istotu urobia klasicku amnio, ale az o mesiac, ale som kludna, pretoze ked sme mali tie poruchy, tato ista lekarka ich okamzite zistila na sone, preto robili hned aj punkciu. Teraz strasne dlho pozerala kazdu cast telicka, vsetko premeriavala, aj siju, rucicky, nozicky, hlavicku, vsetko a povedala ze vsetko je OK. Tak sa zaciname tesit a pozerat vybavicku, aj ked este nekupujeme, casu mame este dost, ale chcem mat prave dost casu na pozeranie a porovnavanie. jeden kocik sa mi velmi paci, ale ten maju len na sk a v cechach a takto z netu, no neviem, ja to chcem vidiet a vyskusat , tento sa mi paci, lebo je fajne odpruzeny, tak ako boli niekedy davno kociky, mozeme chodit na prechadzky okolo rieky a po polnych cestach. Oblecenie viem kde nakupim aj tu, to je v pohode, chcela som hlavne kocik, sedacku do auta, nejake zariadenie, manducu.....

henikav
1. okt 2012

@vlnka81 aj fusaky pozeram, ale sem nebudeme potrebovat tie ovcie hrubanske ako na sk a k tomu na jar len nieco lahucke. tento co si poslala vyzera fajn, ja som pozerala tu http://eskrina.sk/ ale este som si nic nevybrala. Kocik bude biely, tak by som chcela pekny cukrikovoruzovy fusak. Ja viem nemoderne, ale mne sa to paci

henikav
1. okt 2012

@vlnka81 ten fusak vyzera byt taky flicovy, je nepremokavy?

vlnka81
1. okt 2012

@henikav prave som pisala kamoske co ho ma na slovensku ci je nepremokavy...dam ti vediet 🙂 na ich strankach pisu ze zneise aj rain showers - takze take dazde ako su u nas 😀 tak som zvedava...ale vyzera fajnovo lebo nie je ani velmi teply, zaroven sa da este rozlozit keby sa brutal oteplilo...a je uz od narodenia 🙂 juuuj tesim san na tvoju malu princeznu, to bude nadhera, kocik vyzera fakt skvelo 🙂 ja milujem retro 🙂)) a mne sa zda ze bielo ruzova je prave teraz dost IN 🙂 a je hlavne na dievcatko ako stvorena 🙂 a sportovy kocik si uz tiez hladala? tenot veru envyzera na sportak 😀DD je fakt krasny...my sme pozerali aj na skladnost kedze domcek este nemame...takze sme sli do dvojkombinacie. co sa tyka autosedacky urciet skus pozriet Britax Romer - mali najlepsie vysledky v crash testoch

vlnka81
1. okt 2012

@henikav a ano je flisovy...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre