Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

leony83
4. feb 2015

@henikav dik za info. zajtra poprosím moju učiteľku francúzštiny, aby mi tam zavolala a keď nič, tak skúsim niečo tu podľa pobytu. prečo od októbra? vtedy bude mať tvoja dcéra 3 roky? dovolia nástup aj počas šk. roku?

leony83
4. feb 2015

už to chápem, v októbri bude mať 2,5 😉 moja už v novembri 3....

henikav
4. feb 2015

@leony83 ak by si potrebovala zavolat po francuzsky, nie je problem aj u mna, ak prides na schuman. Do 1. triedy materskej skoly sa nastupuje presne v den 2 a pol roka, Emmka je narodena 4.4, takze 4.10 ma 2 a pol, to je nedela, takze nastupuje v pondelok 5.10 😉

leony83
4. feb 2015

@henikav dakujem, si zlata, ale akurat zajtra pride ku mne moja ucitelka, tak ju poprosim, aby mi obvolala skolky.
Hanna bude mat 2,5 v maji, ale nema vyznam, aby som ju dala pred prazdninami na mesiac a pol do skolky. Vam to super vychadza.
Inac byvam kusok od Schumana, niekedy ti prinesieme kolaciky. skoro vsetky infosky ohladne Bruselu mam od teba 😉

henikav
4. feb 2015

@leony83 no tak sa niekedy stav na kavicku 😉

leony83
4. feb 2015

@henikav si v priamo v hlavnej budove EK? muž tam chodí s kolegami na obed... my bývame odtial kúsok pri Cenquantinerpark na av. Nerviens

henikav
5. feb 2015

@leony83 nie ja nie som v Berl, ja som v EEAS, priamo na schumane, ak vies kde je Exki a male GB, to je pod nasou budovou. Nervien je fakt za rohom, tak to sa niekedy musime stretnut na kavicku 😉 Dufam ze mate vyhlad priamo na park. Kde robi manzel v ktorej budove? A ty si domaca? Predpokladam ze si doma s detmi, ze?

daduda5
5. feb 2015

Ahoj, neviete poradit park pre deti s hojdackami a smykalami v okoli Hankar-u?

giddens
18. feb 2015

zdraviiim, pridavam sa k vam do skupinky..sice je to tu asi take sporadicke..nuz ale tesim sa ze vobec existujete😉:-P..za nejaky mesiac-dva sa totiz stahujeme do Antwerp, a o nejake 2,5 mesiaca rodim...takze mam toho vela co na spytanie a radenie😀.. podla vsetkeho co som si precitala, mi zatial jasne vychadSniekza,ze lepsie bude rodit v BE, vsak? ste niektora v Antwerpach al.poblizku?

babyliss
23. feb 2015

Ahojte maminky. Je tu nejaká maminka/maminky ktorá sa presťahovala aj s deťmi do Belgicka (alebo aj do iného štátu) ? Ako to deti.zvládli, či vedeli jazyk...
Naše deti sú už väčšie 5 a 7. Nevedia po ang. Ako ste sa pripravovali na odchod? Ďakujem

mamkadanka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fretka
7. mar 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat ci existuje Slovensky krajansky spolok v Belgicku?
A tiez ake su moznosti vyucby slovenskeho jazyka v Bruseli? Existuje aj nieco formalne? Napr. ako je Ceska skola bez hranic? Ako zabezpecuju vyucbu slovenciny rodicia, ktorych deti nie su v eurospskej skole? Vopred diky za vsetky info.

rush
21. máj 2015

ahojte, od 1.juna pravdepodobne na 3mesiace ideme s muzom a s troma malymi detmi do bruselu (deti 5r, 3r, 0,5r). Moj muz je tam vyslany na jeden projekt. chceli by sme ist cela rodina, aby nemusel dochadzat. Hladame si ubytko takto nadialku a narychlo. Potrebovala by som poradit, ktorym stvrtiam sa mame vyhybat, ktore nie su vhodne na byvanie s detmi a ktore naopak odporucate.
MM ma pracu v casti koekelberg....mam vyhliadnuty jeden byt v casti co sa pise uccle a dalsi roodebeek. @henikav co myslis?
budeme tam asi len tie 3mesiace...myslite, ze budu ochotni urobit nam prenajom aj na takyto kratsi cas? neviem aka je prax...hladame nieco pohodlne pre vacsiu rodinu 🙂 naj nieco so zahradkou alebo teraskou alebo aspon parkom nablizku. poradite mi prosim? aj nejake www stranky na kratkodoby prenajom?

dakujem pekne za hocijake uzitocne info pre zaciatok.

henikav
22. máj 2015

@rush Uprimne povedane oba byty su na druhom konci mesta, zalezi od toho kde presnejsie. A su to byty na kratkodoby podnajom?? Lebo na taku kratku dobu sa byty bezne neprenajimaju, tak sa prenajimaju len specialne na to urcene byty vacsinou v style ubytovne. Parky mas vsade v Brusseli na kazdom rohu. Ja si myslim ze budete radi ak vobec nieco na tak kratku dobu najdete na prenajom a aj to si myslim ze cenovo velmi nevyhodne. To budete stahovat aj nabytok na tie 3 mesiace? Ci hladate zariadeny byt?? Lebo zariadenych je tu velmi malo. Tu ich mas zopar, ale normalne zmluva na prenajom ze 3 roky minimum a obcas akceptuju 1 rok, no neviem fakt, drzim palce

henikav
22. máj 2015

@rush tak ma napadlo, zamestnavatel Vam nevie poskytnut ubytovanie?

leony83
22. máj 2015

@henikav ahoj! minule som ti písala, a teraz som zistila, že som to vôbec neodoslala 😠 sme zavretí v byte, lebo malá má shonlein purpuru. hnusná choroba, ale nie je infekčná, skôr autoimúnna, tak by ste aj mohli prísť s dcérkou na kávu niekedy po robote..., ak sa vám chce, lebo do exki sa tak skoro nedostanem, aj ked to mám za rohom....

@rush uccle je pekná štvrť, len ako píše henikav, je na konci sveta. ja keby sme prišli teraz, určite by som išla bývať do uccle 😉 pokial viem, byty/domy sa tu prenajímajú minimálne na 5 rokov 😒 ale existujú tzv. flat hotely , napr. aj na rodebeek je jeden, my sme tam 2 týždne bývali, bol to pekný veľký 4 izbový byt.

rush
22. máj 2015

@henikav
@leony83 ooo dievky nepotesili ste ma ☹ neviem co teda bude....teraz mam hlavu v smutku..uvidime no...
zamestnavatel muzovi prenajme hotel...to nie je problem...len my sme v tom budgete chceli najst nejaky prenajom, ze by sme tam boli vsetci s nim a po vikendoch pobehali benelux... ach jaj 😔

henikav
22. máj 2015

@rush to mi asi zrusili ten link co som posielala alebo uz mne hrabka? Tak este raz pozri na immoweb bodka be a daj si do moznosti meublé ak chcete zariadeny
@leony83 rada pridem, obcas sa mozem uvolnit aj cez den, len teraz by som asi chvilku pockala, akurat dnes sme dostali spravu z jasli ze je tam velky vyskyt kiahni a inkubacna doba je vraj 2 tyzdne, tak aby sme vas nenakazili keby nahodou, na Emmke zatial nevidiet nic

anabella235
20. júl 2015

Prosím vás. Tie, čo tu už žijete dlhšie. Ako v Belgicku riešia separovaný zber? Kde si môžem zakúpiť tie oné vrecká na separáciu? Nejako som sa v tom ešte nezorientovala. Dakujem

bubbble
18. aug 2015

Ahoj baby, vidim ze tu moc nepisete, ale mozno mi niekto poradi 🙂 nestihla som precitat celu temu, tak neviem ci to uz niekde neriesite. Zacali sme rozmyslat nad stahovanim do Antverp. Ja este studujem, chcela by som tam v ramci Erasmu dokoncit posledny rocnik a potom tam idealne ostat. Ja hovorim anglicky a trochu francuzsky, to ale ratam ze sa holandsky pocas skoly este doucim.. Moj muz ale hovori len po anglicky (a cesky). Myslite, ze je sanca najst si v Antverpach pracu len s tou anglictinou, s tym ze miestny jazyk by sme sa ucili az na mieste?
A este jedna vec, pre tie co rodili alebo sa vyznaju v belgickom zdravotnictve 🙂 aku rolu tam maju porodne asistentky? Myslim tym, normalne vedu fyziologicke porody, chodia po domacnostiach, alebo ich lekari k tomu nepustia.. ? ja totiz som porodka, preto to riesim, ci to tam pre mna bude prinosne 🙂
Dakujem za pripadnu pomoc 🙂

henikav
20. aug 2015

@anabella235 podla toho kde zijete, vacsinou ich maju normalne v supermaketoch. Ak chces viac informacii, mas ich a stranke vasej komuny

rastaman1
3. nov 2015

Dobrý den,

nevíte, zda jsou v Brusselu (konkrétně Woluwe Saint Pierre) nějaké soukromé jesle/školka, kam by se dalo docházet např. jen 2x týdně? Dceři jsou 2 roky a 2 měsíce.

Děkuji 🙂

mirusss88
19. jan 2016

ahojte,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pri výskume, ktorý je zameraný na preskúmanie vzťahu medzi tým ako matky a otcovia vnímajú rodičovstvo a výskytom post-traumatických stresových reakcií. Súčasťou výskumu je porovnanie výsledkov rodičov detí, ktoré sa narodili predčasne a ktoré sa narodili v termíne.
Ak máte čas a chuť zúčastniť sa výskumu, budem vám vďačná, tu je naň link. Zúčastniť sa môžu aj otcovia detí. Ideálne je ak rodičia majú dieťa vo veku 0-5 rokov. Ak nemáte chuť zúčastniť sa výskumu, tak sa ospravedlňujem za obťažovanie.

https://docs.google.com/forms/d/1veehu9DZ_5Sgae...

Vyplnenie dotazníku trvá približne 5 až 10 minút. V niektorých prípadoch nestačí na link kliknúť, treba ho prekopírovať do nového okna... Otázky sa týkajú informácií o rodičovi, dieťati, niektorých subjektívnych pocitov ohľadne rodičovstva a prípadných post-traumatických reakcií súvisiacich s pôrodom a príchodom dieťatka na svet.
Výskum dodržiava etické zásady, spracovanie informácií je anonymné.
Výsledky výskumu budú spracované v rigoróznej práci, ktorá bude obhajovaná na Katedre psychológie Filozofickej Fakulty Univerzity Komenského.
V prípade, že máte nejaké otázky, alebo by ste si chceli prečítať výsledky práce neváhajte ma kontaktovať na fodorova.j@gmail.com.

Vrelá vďaka

Mgr. Jaromíra Fodorová
psychologička

mirkaldo
5. apr 2016

Ahojte zienky, su tu nejake mamicky alebo buduce mamicky zijuce v Brusseli???

henikav
5. apr 2016

@mirkaldo coby nie, cela kopa 😉

bubleska
8. apr 2016

Ahojte zienky, vyzera to ze od buduceho roku ideme na 3 roky do Brusselu, mohli by ste mi dat pls info ake su orientacne ceny zakladnych potravin,drogerie ci oblecenia?Vopred dakujem za info..

kika2111
12. apr 2016

Ahojte,stale nikto v belg.Limburgu? 🙂

henikav
12. apr 2016

@bubleska podobne ako na slovensku😉 co je lacnejsie su pohonne hmoty a co je drahsie je byvanie a vsetko s tym spojene. 😉

mirkaldo
12. apr 2016

Ja som v Brusseli 🙂

tanikaaa
5. jún 2016

Maminky prosim vas ste tu take co byvate v Belgicku s detmi ? Potrebujem poradit dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre