Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
22. okt 2009

Uz som v Prahe a aj aj, vyuzijem ze som tu, zajtra mam nieco, ale vecer mi pride muzicek, tak sa tu stretneme

a tuto anglictinu nemam, mozno mam nieco podobne ak som este nezlikvidovala, pozriem ked sa vratim domov, ale ak to potrebujes na kurz, tak to musi byt presne ta, ak sa chces len sama ucit, tak to je jedno

famfrla
autor
22. okt 2009

no na kurz ju potrebujem ale kym ju objednam a apride tak to su 2 tyzdne 🙂 a kam pojdeme na obedik?

henikav1
23. okt 2009

famfrla a nemaju ich pri grand placi? Tam je taky obchodik a my vsetci tam chodime na tieto knihy na kurzy
Presnu adresu teraz neviem, ale doma mozem pozriet
a kam pojdeme? kam chces podla toho kolko mas casu. Mozme ist do nasej jedalne, alebo niekam von, pripadne skocime na grand place pozriet tu knihu? aj tam sa mozme najest

famfrla
autor
23. okt 2009

no praveze nemam vela casu heni tak max hodku 🙂 no viem kde je to knihkupectvo my sme predtym byvali tam kusok odtial v Bruseli. Ale na ten kurz potrebujem tuto knihu ceskeho vydania alebo slovenskeho 🙂

tu je zasa hrozene pocasie 😖

Tak si to s manzelickom uzite 🙂

famfrla
autor
23. okt 2009

heni chcela som sa ta opytat to je len taky napad ci by si mi nekupila nahodou neviem v ktorej casti prahy sa nachadzas tu knihu len keby si sla okolo nejakeho knihkupectva prveho ak by si mala cas 😅

henikav1
23. okt 2009

famfrla, nie som priamo v Prahe, ale v Klanovicich a nemam tu auto, takze velmi neviem kde, ak by si o niecom vedela v blizkosti letiska, alebo ak natrafim na nejake knihkupectvo. Ale teda mi napis presny nazov, lebo ich je viac a na viac levelov
Pripadne ak poznas niekoho v Prahe, co by to kupil a doniesol na letisko v nedelu vecer ked odchadzam, tak ja ti to s radostou prinesiem. Daj vediet

famfrla
autor
23. okt 2009

Ahoj heni to len tak nahodou keby si sla len cistou nahodou spozorovala nejake knihkupectvo 🙂 lebo za postovne zaplatim tolko ako za knihy :( a trva to dost dlho

New Headway Beginner Student´s book ISBN 0-19-437631-1a
New Headway Beginner Workbook with key ISBN: 0-19-437632-X

bohuzial v prahe nikoho nemam 😒 ale vobec sa kvoli tomu nezatazuj to len nahodou keby si videla knihkupectvo inak vobec si nad tym nelam hlavu 🙂

ale aj tak velmi dakujem za ochotu 🙂

famfrla
autor
23. okt 2009

inak mali by stat spolu nejakych asi 25 eur priblizne

famfrla
autor
25. okt 2009

slniecko vykukuje 🙂

henikav1
25. okt 2009

famfrla, o tyzden idem na slovensko, budem mat viac casu, tak mozem kupit, pojdem hladat nejake knihy aj pre seba, teraz som fakt nestihala a prisla som poslednym spojom, este aj na letisku uz bolo vsetko pozatvarane
Inac ten utorok plati?? ak ano, tak tam sa dohodneme

famfrla
autor
26. okt 2009

ahoj heni nasla som tie knihy tu v bruseli po obede idem po ne🙂 dakujem velmi za ochotu 🙂 zajtrajsok plati a o ktorej a kde by si to vyhovovalo?

henikav1
26. okt 2009

a to si nasla v cestine?? a kde? lebo aj ja nejake potrebujem zohnat, len som teraz nestihala
zajtra mozem ist na obed medzi 12:00 a 14:30 musim byt spat a ked nemas vela casu, tak by som navrhovala tu u nas v Charlemagne, ale ak mas iny navrh, tak ja sa prisposobim, mne je to vlastne jedno ze kde, len si myslim spominala, ze u vas jedalen nie je

famfrla
autor
26. okt 2009

je to Waterstone knihkupectvo idem tam o druhej dnes 🙂 ak mas cas mozme ist spolu🙂

henikav1
26. okt 2009

no o druhej uz nemozem, nieco mam o 14:30, to uz musim byt tu
napises mi kde to je?? mas presnu adresu?

famfrla
autor
26. okt 2009

http://users.skynet.be/waterstones/info.html

mozes si tam pozriet ci maju tie knihy,ktore chces 🙂

a co zajtra? no my tu nemam nic na papanie 🙂 co navrhujes ty?

henikav1
26. okt 2009

ak mozes prist ku nam na charlemagne, nebude ti to daleko, alebo chces ist radsej do berlaymonu??

famfrla
autor
26. okt 2009

hm charlemagne neviem kde je 😅 no ale heni ja nemam ziadnu identifikacnu karticku ze som tu neviem mozem tam ist s tebou?

henikav1
26. okt 2009

famfrla, charlemagne je ta sklena budova hned vedla berlaymonu, tato http://archiguide.free.fr/PH/BEL/Brx/BruxelBrxC...
so mnou mozes ist, u nas ta nemusim ani zapisovat do jedalne za normalnych okolnosti, inac ti postaci aj slovensky OP
Keby sme sli do berlaymonu, tam ta uz zapisat musim, ale tiez ti staci slovensky OP
Inac adresa nasej budovy je Loi 170
Spoznas ju, je cela sklenna a pred nou sedia take postavicky sosky
http://www.efnweb.org/version1/FR/images/charle...
ak nie, moje cislo ti este raz pre istotu poslem do IP

famfrla
autor
26. okt 2009

heni ak by ti to vyhovovalo stretneme sa pred Berlaymonom 🙂 ak by ti to vyhovovalo o 12 :10? a potom niekde zaparkujeme na hodku🙂

henikav1
26. okt 2009

ok, tak pred berlaymonom o 12:10
posli mi pls este raz cislo na IP

famfrla
autor
26. okt 2009

ok tak zajtra 🙂 😀 😎

henikav1
27. okt 2009

famfrla, aby sa ti lepsie hladalo, lebo tam bude vela ludi, tak budem mat na sebe kratky kockovany kabatik sivo bielo fialovy. Naschval som si dala taky, aby nas tam nebehalo takych 20 😵

famfrla
autor
27. okt 2009

🙂 dobre heni🙂

famfrla
autor
27. okt 2009

ja som dnes K.O 😖

henikav1
27. okt 2009

no to som aj ja 😖
predstav si famfrla, ked som si chcela vybrat peniaze, tak som mala kartu zablokovanu, pochodila som vsetky mury narekov ako taky zobrak a nic. Tak som volala do banky a fakt bola zablokovana a nevedia preco. Odblokovali mi ju sice hned, ale ako som sa rozculila ☹

famfrla
autor
28. okt 2009

no teda a keby si tak surne potrebovala koruny... 😖

henikav1
28. okt 2009

dnes mame zazitky, dostali sa nam do budovy demonstranti a tak su nasi uradnici vonku a demonstranti dnu. A my sme rukojemnici 😀 😀 😀
a my sa asi tak skoro nedostaneme von, esteze nemame na dnes dohodnuty ten obed
inac zajtra a pozajtra pocitaj s tym, ze cez schuman sa nedostanes, len s platnym badgeom

famfrla
autor
28. okt 2009

heni ja nejdem do prace az v pondelok 🙂 lebo nemal byt kto s malou 🙂 to tam mate akcne kuknem televizne noviny 🙂

julie6
28. okt 2009

Ahojte dievcata, myslite ze je sanca sa dostat do komisie na staz? Resp. oplati sa to????pocula som ze je to okolo 900 E,je to narocne????na ako dlho???ja by som sla asi pod sekciu vzdelavania,samozrejme ze sa budem informovat tam a na ich strankach su aj info,ale chcem vediet Vas nazor...dik julia,,,inak ja finisujem, Janka som dala zaciatkom oktobra 2x do tyzdna na 3 hodiny do AlUche,garderie,,,ci ako sa to vola, a ide pondelok a stvrtok uz nie,lebo bud ma hnacky,alebo zacne soplit,alebo ma teplotu,,,,,idu ma zadne stolicky az dve naraz,a kedze ma trochu teraz oslabenu tymto imunitu tak asi chyti vsetko okolo co sa da,,,,a mimochodom tie podmienky tam,,,,,,spinave hracky a tak,,,,,,polovica deti kasle ,,,,takmer vsetci dvojrocny maju vkuse cumel v puse,a zacal si ho zrazu pytat aj on,hoc ho vobec cely den nenosil,,,,,,sprta si v nose,,,,,asi ho tam uz nedam,,,,,radsej vybavim nejaku babysiter nech na neho hovori francuzsky,,,,,inak 3x bol v pohode,vobec neplakal ked som odisla,aj na zachod sa pytal a potom na 4x po hodine plakal,,,,,a tie tapy ma ani nezavolali ze ma pre neho prist, ved to mam 5 mint autom,,,,,co sa bali ze stratia 5 Euro??????isiel tam niellen kvoli mojej praci,ved mesiac do odovzdania,to ma uz nespasi, ale hlavne kvoli francuzstine aby si postupne zvykol,....no ja neviem ci je to Bruseli ine,,,,ale ja mam hrozu ho tu dat do skolky, neumyvaju si zuby po obede, na desiatu keksiky cokoladkove s dzusikom,,,,,spia len ti co im priam odkvecnu na koberci,ostatni nie,,,,,a celkovo to ze sa neprezuvaju,,,,,no ale nikto ma tu nedrzi,,,takze sa uz nestazujem,,,,,

henikav1
28. okt 2009

Jaj Julka moja, to sa tu este budes velmi cudovat. Mike napriklad v skole ma ubor na telesnu, oblecu si ho, napchaju spat do tasky a po tyzdni znova vytiahnu, ale nemozu si ho nosit domov, vraj aby si polka triedy nezabudla ubor doma. Dostavame ho na vypratie len na prazdniny. No nic nie je idealne, na babysitterku by som si davala pozor, my sme mali nejake fajn, ale natrafili sme aj na psychopatku, ktora vyzerala na prvy pohlad uplne normalne. Maly ma z nej doteraz hrozu a uz su tomu roky co odisla.
K tym stazam, urcite sa to oplati, ak by si tu neskor chcela pracovat, nie je vsetko len o peniazoch. Poznam niekolkych, co tu boli na stazi a nejako do 1-2 rokov sa tu objavili uz s normalnou zmluvou.

inac uz nie sme rukojemnikmi, akonahle nam hodili do haly slzotvorny plyn, tak ich policajti spacifikovali, sputali a odviezli autobusom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre