Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
4. máj 2010

dobre ranko

Je to cudny pocit zobudit sa doma uplne sama a nemat nic na starosti. Dufam, ze decka budu mat aspon trosku slniecka, nech si ten pobyt pri mori uziju.
Famfrla, ani sa necudujem, v skolke si podavaju mikroby a aj toto pocasie sa tak meni, az hroza, organizmus sa nevie tak rychlo prisposobovat. Tak sa len pekne liecte. Davas Julke aj vitaminy??? Ja kupujem malemu martankov na sk, ma ich rad lebo, chutia ako cukriky a zaroven ma lepsiu imunitu. Nemam ti doniest ked pojdem najblizsie?? Alebo aj tu je kopa vselijakych vitaminov pre deti

famfrla
autor
4. máj 2010

dobre ranko

u nas je hrozne pocasie :( tak budeme zehlit a ucit sa 🙂 uz sa v plnom prude pripravujem na piatok.

Heni ja jej vitaminy nedavam snazime sa papat vela ovocia a zeleniny 🙂

No to si deticky velmi dobre pocasie nevybrali ☹

henikav1
4. máj 2010

no ja uz mam tlak na 200, uz som v praci, iba pridem do prace a uz sa rozculujem
famfrla aj to patri k praci, preto vravim, este si poriadne uzi tych par volnych dni, skor nez niekam nastupis 😉
Inac tu je tiez hnusny cas, ale aspon neprsi, s troskou stastia neprsi ani pri mori, to ze je chladnejsie nevadi, deti behaju, im je teplo, aspon nedostanu upal

famfrla
autor
4. máj 2010

heni uz zacinam mat stress 🙂 heni chcela som ta poprosit ty to budes vediet ako sa porsim ta prelozi do francuzstiny zasielatelstvo? Co my prekladal prekladatel maturitne vysvedcenie podla jeho prekladu do v slovniku je uplne nieco ine 🙂 🙂

henikav1
4. máj 2010

famfrla "zasielatelstvo" neviem si presne predstavit v akom vyzname, alebo co to ma znamenat v slovencine, niekedy sa to preklada podla vety, neda sa vzdy prelozit doslovne, ak chces napis IP, celu vetu, alebo ze v akom vyzname a napis mi aj co napisal prekladatel. Inac mne tiez zle prelozila prekladatelka, tak som si to znova prelozila sama a dala len ostemplovat

henikav1
4. máj 2010

doslovny preklad je factage, ale v normalnom zivote som to este nepocula

famfrla
autor
4. máj 2010

no to som nasla v slovniku on my to prelozil ako messagerie

henikav1
4. máj 2010

messagerie je odkazovka, alebo odkazovac

famfrla
autor
4. máj 2010

no prave🙂 tak neviem preco to tak prelozil pan prekladatel 🙂 ja nie som ziadny odkazovat 🙂 🙂 😀

henikav1
4. máj 2010

no, to mas tak, francuzstina sa neda doslovne prekladat so slovenciny a naopak, das to 6tim prekladatelom a kazdy ti to prelozi inac, najlepsie je vediet o co sa jedna. Ja neviem co je zasielatelstvo po slovensky? Zasielkova sluzba, alebo nieco podobne?

henikav1
4. máj 2010

ale teda doslovny preklad zasielatelstva je factage

famfrla
autor
4. máj 2010

heni a maly sa ti vrati kedy?

henikav1
4. máj 2010

az v piatok ☹
uz teraz mi nenormalne chyba, este ze mam toho vela, tak nestiham rozmyslat. Ale uz som mu napisala 3 listy, jeden som poslala uz v piatok, este ani neodisiel, len aby ho dostal hned ako tam pridu, aj vcera som poslala, aj dnes a este aj zajtra poslem a potom uz nie, potom by to uz nedoslo, uz mi pride moj drobcek domov

famfrla
autor
4. máj 2010

heni🙂 ty si mila maminka

henikav1
4. máj 2010

no to dufam, aspon som si ista ze by ma nechcel vymenit za inu maminu 😀
ale aj Mike je zlaty, minuly rok ked boli takto na tyzden prec, chudacik minul cele svoje vreckove mne na nahrdelnik a sebe nic
Ako je Julke?

famfrla
autor
4. máj 2010

jeee syncek ako ma byt 🙂 🙂

uz jej je lepsie 🙂 ale tatino nas je marod tak mame dvoch marodov 🙂 🙂

henikav1
4. máj 2010

aspon sa mozu pretekat, ze kto skor vyzdravie 😉

famfrla
autor
4. máj 2010

no to ano 🙂 ale ja uz maaam stresssssssssssssssssssss 🙂

henikav1
4. máj 2010

nestresuj, od piatku budes mat pracu, tes sa tam, povedz si, kazdy stresuje, ale ty si lepsia ako ostatni a zvladnes to lavou zadnou 😉

famfrla
autor
4. máj 2010

si mila heni 🙂 v piatok to je len interim ak uspejem tam tak az potom pojdem na pohovor do firmy 🙂 ked ja uz som vsetko zabudla zo skoly 🙂 ved je to uz 7 rokov 🙂 🙂

henikav1
4. máj 2010

nezabudla, vsetko vies, musis si trosku verit, no a kazdy nejako zacinal, aj ja som zacala na interime

famfrla
autor
4. máj 2010

ze cesta vlakom 3hodiny 15 minut 🙂

famfrla
autor
4. máj 2010

ved jasne ja si hovorim ze ked nic tak aspon budem mat za sebou pohovor vo francuzstine 🙂 😎

henikav1
4. máj 2010

a to je kde?

famfrla
autor
4. máj 2010

Tournai 🙂 🙂

henikav1
4. máj 2010

a to mas cestu vyse troch hodin?? ci aj s prestupovanim?

famfrla
autor
4. máj 2010

heni najskor do Namur a tam len 10 minut a vlak tournai 🙂 dobra strieka 🙂 🙂 no co raz to prezijem 🙂🙂

henikav1
4. máj 2010

no ale nebudes tam denne dochadzat?
ja akurat rozmyslam, ake to bude ked budeme mimo bxl, teraz odchadzame z domu o 8smej, aby sme boli 8:20 v skole, potom si to neviem ani predstavit. A to aj cez obed hocikedy skocim domov, to uz nebudem moct, ked budeme dalej. Uz ani neviem ci sa mi naozaj chce von z Bxl

famfrla
autor
4. máj 2010

ale heni to budete mat super von z bruselu juuj neboj zvyknes si na to 🙂 no my sa planujeme prestahovat este uvidime ako to dopadne no lebo mm si hlada tiez pracu v okoli bruselu 🙂 no uvidime

idem do hajan heni pekny vecer

henikav1
4. máj 2010

dobru noc, aj ja uz idem do hajan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre