Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
13. máj 2012

@taty nieco mi uslo??? co bolo u nas?? my sme boli cely den na vandrovke

nellla1
13. máj 2012

zdravim vsetky zienky z beneluxu. som stastna, ze som konecne nasla nejake zive forum bab, zijucich v belgicku. sme tu s manzelom este len par mesiacov a kedze je manzel cele dni-castokrat aj vecere v praci, ja sa tu s dcerkou citim dost sama, kedze tu nikoho blizsie nepoznam a neovladam zial ani jazyk. maximalne nemcinu, ktora mi nerobi problem, ale zial tu v bruseli, ako zistujem sa s nou vobec nedohovorim ☹. rada, by som sa pridala do vasho uz zohrateho "klubu" 😀, pripadne vas zavalila kopou otazok, ohladne skolky, pediatra, jazykovych kurzov ... ak teda mozem.
tiez by som sa chcela spytat, ci sa slovenske maminy tu v bruseli nejako obcasne nestretavate, ak ano rada by som sa pridala a spoznala nove priatelky 🙂...

henikav
14. máj 2012

@nellla1 vitaj medzi nami, cim viac nas bude, tym zivsie forum a tym aj viac rad, napadov a postrehov. V ktorej casti Brusselu zijete?? My tu o stretkach viac melieme na konikovi, akoby sme sa k niecomu aj mali, obcas tu a tam sa sice aj stretneme ale malinko.

nellla1
14. máj 2012

dakujem za privitanie, aha, takze skor udrziavate take virtualne priatelstva 🙂? jasne, vacsina ste asi cely den v praci, zatial co ja som s malou doma, takze toho casu mame koopec a zda sa mi strasne premrhany a zatial nevyuzity v meste, ktore mi zial k srdcu zatial neprirastlo, skor naopak... ☹. byvam v schaarbeek, ked som si o tejto stvrti zistovala viac veci na nete, tak som povedala, ze tu asi ani nejdem, vraj je to jedna z naj horsich stvrti v bruseli. ale sme uplne na hranici s rodeebeekom, takze az take strasne, myslim, co sa bezpecnosti tyka to podla mna nie je. zatial s malou pozname len rodeebeek park so zvieratkami a cestu do cory, co je hned za nim, je to na woluwe, ale to urcite poznas 😀. este tak trafim napeso do henry parku, ale tam toho pre dieta moc nie je na vyblaznenie, skor prechadzky pre maminy s kociarikmi. a skolku sme skusali na princess paola, ale taky dlhy poradovnik, ze hroza, nemame sancu ani v januari a uz takmer 3t nam posielaju prihl. z Princ Badouin ecole, ale vraj tiez najprv musia uprednostnit domacich a az ked bude volne, tak ju mozno vezmu, tak uz fak neviem. vraj mame narok aj na eu skolku, aj ked manzel nepracuje prave pre eu, ale vzali by ju az od 4 rokov a dovtedy sa tu obe zblaznime ☹, potrebuje kolektiv, tak preto hladame skolku aspon od sept. co sa schaarbeeku tyka, tak tam som ani nehladala, kedze som tu na nete citala, ze tam radsej eee, aj ked je to velka stvrt a urcite nie cela je taka ako tu opisuju, tak neviem, joj, mam kopec otazok, na ktore mi nema kto odpovedat 🙂, tak som rada, ze som vas tu nasla, tak ak mozem, budem sa postupne, takto virtualne pytat, kedze sa asi na zivo moc nestretavate, co je skoda...

taty
14. máj 2012

@nellla1 No tak ta aj ja vitam medzi namsim mini osadenstvom -ze Heni??? 😎 Nuz ja sice pracujem ale tak snad ked sa pocasie u nas trosku spamata hadam dame to stretko.Ja som zatial mala stretko tu u nas v okoli to jest Roeselare co je flamska cast alebo potom sme mali stretko na plazi -ale pocasie nam nejak neprialo takze to bolo dost o drzku s detmi.Velmi vela slovakov a cechov mas na facebooku a teda viem ze v Bruseli sa pravidelne stretavaju aj ked neviem ci maju deticky bo Brusel moja nocna mora -ze Heni???No casom sa snad naucim tam nelapat paniku z parkovania a snad to pojde. 😎 Takze tu si pozri ci nahodou nie je teraz nejake stretko http://www.facebook.com/Belgie.Belgicko A ak niekedy bude pekne a budete mat cestu k moru napis mi to mame tu za rohom pridem s mladatom.

nellla1
14. máj 2012

dakujem taty, ano o tej stranke na fb viem, len mam pocit, ze sa tam zgrupuju skor ludia bez deti, ktori sa spolu vyberu na pivo ... niezeby som nesla rada, po rokoch stravenych na materskej 😀, ale kedze mam malu, skor som mala namysli nejake maminy🙂. co som pozerala nejake ofcialne stranke, tak som nasla len ceske, pre ceske maminy s detickami, ci uz cvicenia s krteckom .-), kluby, kde si organizuju vylety, alebo aj cesku skolku., ktora je vraj zial vylucne pre ceske deticky☹. co sa tyka soferovania a parkovania v bruseli, tak so mnou to je obdobne🙂. vodicak mam uz dobrych par rockov, ale tu sa neodvazim zatial vobec soferovat s nasim combi autom, ktore je pre mna ako vodicku obrovske 🙂 a o parkovani ani nevravim. doma, na sl. mame take male auto do mesta, kde v pohode jazdim, ale tu sa neviem ci niekedy odvazim, tak ta uplne chapem. a dakujem za mile pozvanie, ked sa tu konecne vycasi(dufam, ze este tento rok😀), tak sa urcite vyberieme smer more, trosku pookriat na dusi 🙂, len nateraz mam cestovania akurat dost, kedze behom 4 mes, sme boli nuteni ist 3x na slovensko a my to mame ovela dalej ako blavaci, az na daleky vychod 🙂, tak mam uz z toho cestovania momentalne traumu 🙂. tusim vo februari sme sa raz boli k moru pozriet, strasne lialo, zmokli sme do nitky, kym sme cez siroku plaz dosli k autu, ale bolo fajn 😀. tak mozno o mesiac-dva sa tam stretneme 😀, budem rada...

taty
14. máj 2012

@nellla1 no vidis ja to mam v polovicke Slovenska takze odtialto tam to mam presne 1568km. Ale tak tiez sme tento rok nejak necestovali bo nestihacka riadna takze vlastne uz mam chut na halusky 8 mesiacov a este nejaky ten mesiac to bude musiet pockat. Nechapem preco ceske mamicky a centrum ma problem vsak k cestine nepotrebujes slovnik a opacne tiez nie.Ci len to ja som tak naivna????

nellla1
14. máj 2012

tak my to mame do po cca 1650km tusim. a na halusky mozes prist aj do bruselu 😀! moja dcera ich ma min raz do tyzdna. ta ich miluje. aj ked nie s bryndzou, ale so syrom. ale bryndzu a domacu slaninku a klobasku mam tiez v zalohe, tak kludne dobehni 🙂!
je pravda, ze som ich este nekontaktovala, ale uz v popise maju, ze je to pre ceske deti, aby nezabudli rec a je to dotovane tusim ceskou stranou a je to pod zastitou ich velvyslancov, takze... okrem toho tam vraj maju tiez poradovniky a limitovane miesta, asi koli priestorom a pedagogom, takze ich tam je hojne aj bez slovakov. ale skor ma prekvapujem, ze maju rozne oficialne spolky, ci uz pre matky s detmi, alebo aj dospelych a slovaci nic, teda aspon o nicom neviem ☹.
@taty

taty
14. máj 2012

@nellla1 no veru treba sa nam spolcit 😎 Halusky a knedlu robim aj ja ale bez bryndze to nie je ono.Dnes som robila ziavnasku a muz vravi no ked nie halusky tak aspon toto .

henikav
15. máj 2012

@nellla1 Schaerbeek nie je len zla stvrt, je tam aj velmi dobra cast. Ani nestiham citat ako ste sa baby rozpisali 😉
Tie halusky keby boli v bxl tak by som sa aj pridala 😀

taty
15. máj 2012

@henikav aha ju dalsia haluskova 😀 Nuz to by potrebovalo doniest viac bryndze z SK nech sa urobi party

henikav
15. máj 2012

@taty ja uz sa ani nepamatam ako chutia halusky, len nejako sa mi zahmlieva ze som to mala celkom rada 😀

taty
15. máj 2012

@henikav nuz to sme nejak podobne na tom 😀 Ja som to uz tiez nejakych 9 mesiacov v papulke nemala.Sakra vsak to uz je doba

henikav
15. máj 2012

@taty ja tiez asi 9 ale rokov 😀 😀 😀 😀

nellla1
15. máj 2012

@henikav tak to musime zorganizovat nejaku velku haluskovo-pirohovu party... 😀!!!

henikav
16. máj 2012

@nellla1 Ja sa budem len tesit ak niekto nieco zorganizuje, len dufam ze to nedopadne ako u mna, ze vsetci sa naslubovali a neprisiel vobec nikto a mala som nachystane jedlo, pitie, pre dospelych aj deti, program na dobre pocasie aj nahradny keby prsalo, nakoniec som zabila cas cakanim doma, lebo este cely den smsky, ze prideme ale neskor, my zas o hodinku neskor, my az podvecer...... skoda hovorit
Mozno sa tu niektore aj spoznaju, ze???

taty
16. máj 2012

@henikav ja som to nebola. Inak mne uz muz dlhsie slubuje ze pojdeme pozriet jeho strycka do tvojho okolia tak potom ked to pocasie bude fajn ti dam vediet len prosim nic nechystaj ,ja teda na navstevach nejem .Staci mi voda.

taty
16. máj 2012

Joj ze devat rokov.A ty si na SK nebola ci co???Vsak tak dlho by som to nevydrzala ani keby som zila v pralese by som sa nejak dopravila na SK len pre tie halusky. 😀

henikav
16. máj 2012

@taty na slovensku som bola, len halusky neboli a jasne ked budete v okoli daj vediet

nellla1
16. máj 2012

@henikav to fakt ☹ ??? tak to sa ani nedivim, ze uz nemas moc chut nieco organizovat. to to by aj mna nastvalo. mozno sa tu do leta vykrystaluzuje nejaka lepsia "partia" 🙂 a stretko vyjde.
u mna je akurat stale problem s orientaciou a presunom, kedze to tu este vobec neovladam, ale verim, ze pravidelnym, zial dost dlhyyym cestovanie smer skolka sa nejako otukam 🙂.

henikav
16. máj 2012

@nellla1 no ja by som aj organizovala, len vtedy boli lepsie podmienky, boli sme v meste, mali sme krasny velky byt, zahradu aj tenisovy kurt, teraz mame "stavenisko" a natahujeme sa s "maison communale" za kanalizaciu, pol zahrady rozrypanej a nemozme alebo teda nechceme to zasypat kym to nedoriesia

henikav
17. máj 2012

Mam dobru spravu, viem kde zozenieme bryndzu v be baby, tesite sa??? Len je to trosku od ruky v Gente

taty
17. máj 2012

@henikav Nuz a ja mam pre teba horsiu spravu a to ze vzdy ked som tam prisla tak nic nemala .A vzdy ta ista vyhovorka ze predala akurat vsetko ze mala natresk v obchode a podobne.Bohuzial az ked som sa rozpravala s dalsimu ludmi ze je to tak stale a ze nielen ja mam smolu.Ja lutujem ze zrusila obchod v Haagu jedna babenka -sikovna bola objednala vzdy vsetko co som chcela a nikdy som nemala problem ze ked pridem prazdnota v obchode.Tak neviem ci sa mam este pokusat chodit do Gentu. Fakt skoda ze toto uz nefunguje aj ked mi napisala ze ked nieco budeme potrebovat ze nema problem objednat a ze nas to v obchode ktory si vyberiem pocka http://www.mslovex.nl/index4.php

henikav
17. máj 2012

@taty aha a ja ze som urobila objav roka, slovensku predajnu, ale nebola som tam iba pocula o nej, takze ani nepojdem

taty
17. máj 2012

@henikav Fakt skoda ze v BE sa nezozenie syr ci korbace,klobasa a bryndza. Snad sa nejaka dobra dusa raz najde co bude tejto pani konkurencia.

henikav
17. máj 2012

@taty nechces otvorit ty??? budem pravidelnou zakaznickou

taty
17. máj 2012

@henikav jaj ja bych rada keby som nemala pracu ktoru mam rada .Ale ak si niekto rozmysli ja tiez slubujem ze budem kludne aj do Bruselu chodit ani parkovanie nebude problem 😀

taty
17. máj 2012

@henikav Heni a dnes fandite hokeju ci ty nesledujes???

henikav
17. máj 2012

@taty nesledujem, ale ak nahodou vyhraju, tak mi to iste napise aspon 20 ludi 😉

taty
17. máj 2012

@henikav a mozem byt ta 21???? Vyhralo SK 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre