Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
6. sep 2012

@silviazv psikovia maju tiez vyhradene kutiky v meste s takym pieskom kde by mali cikat, tie cisti mesto, no ale rozkaz im, tak ich aspon zvyknu stiahnut z chodnika na kraj cesty a kakance po psikoch su majitelia povinni zbierat, za to su pokuty ak ta chytia ze sa psik vykakal a nezdihla si si po nom poklad.
Inac 2 roky je este skoro, netlac nanho, okolo 2.5 s plienkami skonci aj sam od seba, uz bude velky, uz ich nebude chciet, dovtedy len skusajte bez plienky ked ste doma, tak nezavazne, ked ma nocnicek po ruke, aby to bolo bez stresov

taty
6. sep 2012

@henikav Heni a pozerala si aj CVO ????http://www.cvobrussel.be/Opleidingen/Talen/Fran... To sa mi nezda tak drahe .

henikav
6. sep 2012

@taty dakujem, ale uz sme sa asi rozhodli, hoci este na toto mrknem. Ja co som nasla su 50 eur na hodinu, 4 hodiny tyzdenne (200eur) sa mi zdalo dost, co je lacnejsi, je 530 na 3 mesiace, tak asi ten vezmeme, to sa este da. Toto co si mi poslala vychadza kolko asi? A je dobry, ty si tam chodila??

taty
7. sep 2012

@henikav Heni je tam aj cenik urcite tak si to pozri bo francuzsky ja neviem 😀 ja som zacala a bolo to fajn ,mozes si dokonca vybrat ci chces pomale tempo ci intenziv-toto sa ale odporuca hlavne ludom co uz ako tak nejaky zaklad maju bo to bolo kazdy den 4 hodinky ,to pomalsie bolo tusim dva krat do tyzdna a tri hodinky vecer.Neviem teda ako to bude u vas casovo.U nas toto bolo najlacnejsie ale fakt nemohla som sa stazovat,ja som platila za flamstinu tu v Roeselare 80 eur + ucebne pomocky.Jeden modul intenzivneho kurzu je 3 mesiace potom je skuska a pokracujes dal.Mne to teda na zaciatku pomohlo a este velke plus ze maju presne tak prazdniny ako v skole cize som nemusela riesit ci pojdem napriklad cez prazdniny na SK alebo pre kurz zostavam v BE.Na kurze sa ucila gramatika ,pisanie,posluch a trenovala si vyslovnost.Viac menej som tam mala frazy na zaciatku a potom uz rozne napriklad navsteva u lekara ,pisanie listu;nakup a podobne.

silviazv
10. sep 2012

zas Vam vbehnem do debaty, kde sa najlepsie daju vyuzit kolieskové korcule?

henikav
11. sep 2012

@silviazv no tak toto je dobra otazka, tam kde najdes, ak vobec najdes dobry chodnik. My sme sa v Brusseli korculovavali pri parku cinquantenaire zo strany avenue de nerviens, ale take korculovanie a bicyklovanie s malym, ziadne kilometre. Ale zas jeden piatok v mesiaci byval vyhradeny pre korculiarov a to sa slo nejako podvecer krizom cez cele mesto, premavka bola odstavena, ja som uz chvilku nebola, tak neviem ci to este funguje, opytam sa kolegu co tam tiez chodieval, ci este chodi

vlnka81
11. sep 2012

@henikav
@diana_81
@irajda
@taty
@silviazv
zenicky moje, maly mi konecne zaspal a ja ze si precitam co u vas nove a kym citam tak sa mi aj maly budi - veruze ste sa rozbehli v debatke do vsetkych stran. velmi sa mi to paci 🙂 tie autonehody - brutal, taka som rada ze ste OK, ja som mala len jednu ako spolujazdec ale odvtedy mam respekt. na nasej tour de czecoslovakia /vratili sme sa minuly stvrtok/ som v aute oko nezazmurila a stale som sycala na mangela nech spomali 😀DD vsak sme si viezli s nami aj nas krasny maly pokladik 🙂 inac co sa tyka gynekologicky ja som mala skvelu zenu, uuuzasnu, perfektnu, ziaden stres - a to som mala velmi tazke tehotenstvo, nakoniec ma aj odriodila v juni 2012 cisarakom - najlepsi porod na svete 😀D a je tusim v etterbeku, blizko na diamante. my byvame v Audergheme co je od eterbeeku kusok. Silvi musime sa nejako skontaktovat a dat obcas nejaku vychadzku ked sme uz na tej materskej. ja som 2.den s malym sama doma a uz okusujem steny 😀D bola som sa prejst v okoli, je tu nadherne, hned by som dom kupovala 😀DD len ceny su brutal...heni, taty - pisete ze dom vsetko zhltne. Hmm, my uz rozmysalme o hypoteke, ja sa bojim brat vysoku hlavne preto ze pri dome nikdy nevies, ale moj mangel je z domu a vravi ze je to OK. ze tie velke opravy sa musia casom tak ci tak urobit. Nasla som nadhernu strvrt vo watermaale, som len slintala. ziadne uzke domy s haluskou zahrady za domom. krasne nizke siroke domceky s velkymi zahradami. len sa vobec nepredavaju ☹(( tak som zvedava co nas postretne. mangel uz naplanoval ze kupujeme na jar 😀DDD on je totiz optimista 😀DD ked mu vravi ze moji znami hladali dom 5 rokov tak sa len smeje 😀DD A ako ste vy hladali? cez nejaku realitku alebo klasicky cez immoweb? inac my sme boli na SK ale nic by sme ani nikomu nemohli doniest lebo sme sli napratani jak rumunski cigani - no cisti brutal, maly podostaval kopec darov a polovicu z nich sme museli nechat tam...😀

vlnka81
11. sep 2012

A este zienky KUK na mail co som dostala - mozno vas zaujme :

Ahojte slovenski rodicia,

vacsina z vas sa nam ozvala na jeden z nasich inzeratov na Ceslobe, pripadne vam piseme, lebo si myslime, ze by vas tato myslienka mohla zaujat. Takze je to konecne tu! Pozyvame vas na 1. stretnutie klubu slovenskych deticiek Z rozpravky do rozpravky. Bude sa konat v nedelu 23. septembra o 16h na adrese:

Haesendonckstraat 108

1800 Vilvoorde (Houtem)

Cielom tohto klubu je organizovat stretnutia deticiek a roznymi aktivitami podporovat ich komunikaciu v slovencine s rovesnikmi, kedze nie vsetky maju tuto moznost. Ako to cele bude vyzerat, zalezi na celkovom zaujme, ochote pomoct pri organizacii aktivit a nasej kreativite 🙂. Pre 1. stretnutie sme si vymysleli citanie kniziek a ak bude cas, maly atelier, kde deti nieco vyrobia podla temy.

Budeme rady, ak info o tomto stretnuti rozsirite dalej. Zaciname zatial v domacich priestoroch, ale ak by bolo treba, v buducnosti by sme to mohli riesit prenajmom vacsich priestorov. Vek deticiek obmedzeny nie je. Verime, ze aj ti najmensi si spolu veselo pokomunikuju. Takisto su vitani nerodicia, ci buduci rodicia, ktori sa k nam maju chut pripojit.

Tesime sa na vsetkych a dajte nam prosim vediet (na: libusa.tencerova@gmail.com), ci na toto stretnutie planujete prist a s kolkymi detmi.

Dalej by sme vas chceli informovat o zalozeni skupiny 'LIENKY - slovenske rodiny v BELGICKU' na Facebooku. Jej cielom je vzajomne sa informovat o zaujimavych akciach, davat si tipy na vylety, fungovat ako burza veci, ci sa prostrednictvom nej stretavat. Jednoducho ako miesto pre vymenu informacii, ktore sa tykaju zivota rodiniek v Belgicku.

http://www.facebook.com/groups/276322825815646/

Srdecne vas zdravime,
Mirka a Libusa

silviazv
11. sep 2012

@henikav http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/content/5958... asi to ešte funguje.... ale (u nas je vzdy nejaké ale...) sa nevieme zmestit do toho casu...

henikav
11. sep 2012

@vlnka81 dakujem za info, aj my sme to dostali na mail, ale my teraz nepojdeme , lebo sme v cechach, mam promocie, ale nabuduce sa isto pridame, hlavne ak by to fungovalo aj ako burza a tak, lebo informacii mam ja celkom dost, co viem, rada podam dalej, ale detske veci, to sme my uz vsetko zlikvidovali a poniektore sa fakt neoplati kupovat nove. Co sa domu tyka, mi sme nasli cez immoweb a celkom rychlo. 2-3 mesiace, ale fakt sme hladali nonstop a tento dom sme prakticky obsadili do 5 minut ako ho ta pani hodila na immoweb, inac fakt na zaplakanie, co vsetko tu ponukaju a za ake ceny. Ak budes potrebovat poradit, pytaj sa, uz mam par kup domov a bytov tu za sebou 😉
@silviazv mozno sa raz zmestite aj do ich casu a ked nie, vyhoda je ze korculovat sa mozete aj sami 😉 My sme tiez tak, vzdy ked sa nieco deje, prave vtedy uz mame nieco na plane

vlnka81
11. sep 2012

@henikav vydim ze by si sa mohla zivot ako realitacka a zaroven BE poradca pre zivot 😀 viem ze ste kupili domcek mimo Bxl, nuz my s tym stale bojujeme, bojime sa toho dochadzania a potom kam dat dieta do skolky/skoly - ci v bxl alebo tam kde by smekupili domcek...tak radsej by sme preto stale este volili bxl..ale je to fakt brutal. Mas skusenosti aj s kupou na drazbach? a co znamena to annuity v praxi? stretla si sa uz s tym? no vy ste domek kuoili bleskovo, to sa mi paci 🙂 myslim ze aj my tak nejako budeme riesit. ale ja sa nechcem vzdat svojich poziadaviek...tak uvidime ci nebudeme musiet cakat 10 rokov 😀 😀 😀 mas nejake tipy na co si dat pri kupe pozor? inac skoda ze na tu akciu neprides, nam sa dufam podari prist, Vasek zhodnotil ze to bude asi len pr emamicky - on by totiz asi radsej siel na futbal 😀 😀 tak uvidime 🙂 kazdopadne by sme sa uz aj my mohli stretnut nejako...musime sa hlavne este my s malym drobcom skonsolidovat a potom dame aj nejake vyjazdy 😀

henikav
11. sep 2012

@vlnka81 nenazvala by som to BE poradcom, ale vies ked tu zijem vyse 20 rokov, tak nieco som uz skusila, ani ja neviem kopu veci, ale zas co mame preskakane, preco by som nepodala dalej. Co sa tyka kupy, ani my sme nezlavili z poziadaviek, az na to ze sme presiahli okruh o 5 km ako sme si dali limit, ale zial takyto dom by sme v brusseli nesplatili ani za 200 rokov 😀 😀 😀 Na drazbach vies kupit dom za vyhodnejsiu cenu ako priamym predajom, ale POZOR, musis si byt ista ze mas peniaze, hypoteku... pretoze ak ti potom hypo nedaju, tak mas prenaramnu smolu a par desiatok tisic eur pokutu. My mame dom za dobru cenu, prave vdaka drazbe, inac ma takmer dvojnasobnu hodnotu a to by sme si ho uz nemohli kupit. Na co si dat pri kupe pozor?? Hlavne na cerstvo vymalovane a vynovene casti. Vacsina domov tu nema dobre izolacie a vlhnu

henikav
11. sep 2012

inac si mozeme dat nejake stretko aj niekedy cez obed

taty
11. sep 2012

Tak my sme kupili uplne novy dom aj ked zahrada nic moc ale tak u nas casu na zahradu ani nie je.Takze taka mini zahradka ale dom velky.Akurat nas caka stahovanie koncom septembra tak sa tesim ze to zas bude 😀

diana_81
11. sep 2012

@vlnka81
@henikav
@irajda
@taty
@silviazv

Ahojte babizne,

najma vitaj opat Katka 🙂 krasne si napisala, ja sa na Tvojom style vzdy smejem od ucha k uchu 🙂)) My sme prave na Slovensku, uzivame si to plnymi duskami, aj ked teraz len tyzden, ale v oktobri prikvitneme na cely mesiac. Krpata nevie na koho sa ma "hanbit" skor - to ma teraz nove, skloni bradu i pohlad a hanbi sa na plne kolo... herecka je to uz riadna. S tou lekarkou si ma potesila ze mas take super spomienky, najma pri tom komlikovanom tehotenstve. Ja som s monou po profesionalnej stranke spokojna ale osobne sme si moc nesadli, takze ak bude druhe babo v BXL urcite si budem hladat niekoho noveho. Ako sa mate v Bruseli vsetci? Pocula som, ze sa pokazilo pocasie? Teda aspon Irenka spominala. V Bratislave svieti slniecko, ale zajtra ma byt tiez skaredo. No a o kupe domu my zatial asi uvazovat nebudeme, najma nie teraz ked uvazujem, ze zostavam dalej na materskej a ziaden navrat do roboty sa nekona, takze asi nebude z coho zatial, ale nevadi, uzijem si moju krasavicu.

Prajem krasny vecer zatial!!!

henikav
13. sep 2012

@diana_81 prosim ta vies mi napisat kolko mame presne matersku, pripadne rodicovsku, ak to nemusis vyhladavat, lebo nejako nestiham popozerat ked som v praci, pripadne vsetky ine skusenosti co sa tyka nasho zamestnavatela a porodu, materskej.... co ta napadne, ved vies aky rozsiahly je intranet 😉 Ja co som narychlo nasla tak 240 dni

vlnka81
14. sep 2012

@henikav materska 20 tyzdnov a rodicovska 6 mesiacov. rodicovsku si mozes vyberat aj po kuskoch az do 12 rokov...co ta konkretne zaujima? formality co sa tyka porodu staci vybavit 2 - 3 mesiace pred porodom. Zatial len by si mala dat vediet sefovi 🙂 Inac gratulujem k babatku 🙂 maj je v bruseli idealny mesiac na kocikovanie 🙂 ozaj, kocik uz mas? v tom som momentalne expert 🙂

vlnka81
14. sep 2012

@diana_81 to je super ze zostavas na materskej dlhsie 🙂 aspon stitheme pri tom nasom planovani to spolocne kocikovanie 😀 😀 😀 moju gynekologicku odporucam, je fakt skvela, potom ked bude ten cas tak ti dam na nu kontakt 😉 uz sa tesim ked dorazis do Bxl - a nie kvoli foteniu 😉 inac na pocasie sa moc netes, je tu typicky bruselsky - sedivo, nizky tlak, obcas dazd 😎

henikav
14. sep 2012

@vlnka81 dakujem za gratulaciu aj info, tie formality ma tiez budu zaujimat. Dostali ste miesto v eu jasliach? Myslim ze to treba rezervovat dost skoro. Rada by som si to popozerala, ale nahanaju ma vzdy v praci, niekedy nemam cas sa ani najest. Sefovi som to povedala, uz to vedia aj kolegovia, iba rodina nevie, ani nepoviem zatial. Kocik nemam ani nic, po malom som vsetko zlikvidovala, takze uvitam vsetky dobre rady, predsa len, uz je tomu nejaky cas co sme my mali doma babatko, vsetko sa tak rychlo meni, ale nakupovat zacnem az po vysledkoch z punkcie placenty, dovtedy len obzeram, niezeby som bola poverciva, ale som uz stara, takze pocitam so vsetkym

vlnka81
14. sep 2012

@taty tak to gratulujem 🙂 zahradku netreba velku, aspon nie je vela roboty a je to hned upravene 🙂 to stahovanie ti nezavidim - balenie a vybalovanie, ale zas nove priestory, zariadovanie, pripadne novy nabytok - to ja strasne milujem 🙂 nam sa prave vcera vyfukol rovno z pred nosa krasny domcek v bruseli, na immowebe bol asi 12 hodin ☹ ani sme si ho nestihli ist pozriet a uz bol fuc. tak som bola vcera uplne bez nalady 😒 na brusel bekonkurencna cena - a hlavne ziadne schody do zahrady - rovno vyjdes z obyvacky do zahrady 🙂 a to som tu v bruseli este hadam ani nevidela...nuz nic, nabuduce budeme rychlejsi...

vlnka81
14. sep 2012

@henikav co sa jasli tyka tak na intranete niekde je formular kt vyplnis a zasles, to je vsetko. ale neviem kde to hladat, vybavoval to manzel. ale my uz teraz vieme ze nam to asi nevyjde pretoze sme si dali skolku rok po porode a ja som uz sefovi indikovala ze budem rok a pol na materskej a mozno az dva roky. a tiez financne nas to vyjde porovnatelne so sukromnou skolkou pretoze obaja pracujeme v komisii. cena jasli sa odvija od prijmu domacnosti z komisie. tak to este uvidime...a ktovie kde budeme dovtedy byvat...a tiez by sme chceli aj druhe, po dvoch, troch rokoch. aj ked ja sa dost bojim toho tehotenstva. to bola cista hruza a des, najhorsie obdobie mojho zivota, myslela som ze ani neprezijem 😀 a uz je na svete krasne bejbinko co by som za nic nemenila a na vsetko to tazke som uz zabudla 🙂
kocik jednoznacne odporucam nemecku znacku http://www.hartan.de/ - my sme kupovali v aachene, vyraba sa 3 mesiace - ako auto 🙂 kupili sme VIP XL, neviem si vynachvalit, lahucky, pohodlny pre bejby a skladny 🙂 vsak mozes prist niekedy obzriet. cenovo dvojkombinacia okolo 600eur. aj Racer GT je super ale to uz na mojich 160cm bolo privela 😀 ale Vasek by ho hned bral.
autosedacka - najlepsie na crash testoch dopadol Britax -Romer, ti maju dokonca aj baby safe sleeper - vanicka do auta na dlhe cesty. to sme mali teraz na nasej tour de czechoslovakia pre maleho 🙂
co s atyka oblecenia odporucam jednoznacne nakupovat na slovensku, tu je to prehnane drahe. ja som v lete vymakla zlavy v tescu a mame zasoby az do buduceho leta 🙂 trosku som sa vysantila 😀 a ak chces nieco pekne tak na SK maju Next Baby.
Juuj tak drzim palce aby vsetko dobre dopadlo🙂 ak budem vediet tak ti rada poradim s hocicim 🙂

vlnka81
14. sep 2012

@henikav co sa tyka formalit tak to si tiez presne nepamatam, Vasek vravi ze na intranete je to vsetko dost prehladne -a mozno buduci rok budes mat viac casu. CO si Vasek pamata tak vravel, ze to musel odkomunikovat s HR - nahlasit im termin porodu a ine veci. My na SG mame skvelu pani na HR, vsetko pekne vaskovi vysvetlila. a tiez pred porodom nezabudni dat ziadost na preplatenie nemocnice. A tusim do Sysperu das nastup na matersku, ktora sa pocita odo dna porodu, ak teda nepojdes na matersku skor. Ja som bola na PN 7 mesiacov tak to presne neviem..

diana_81
14. sep 2012

@vlnka81

🙂)) Ja sa strasne tesim... Dlho som vnutorne bojovala, este ani v praci som to nepovedala... a vlastne ani manzel sa este definitivne nevyjadril, ale ja to citim ako najlepsie riesenie. Nebudem mat 20 deti a ja si ten dalsi rok este nechcem nechat ujst. Takze do 2 rokov chcem byt doma a potom uvidime ako s druhym... Ved poklebetime v BXL. Vraciam sa v nedelu a niektore poobedie mozeme nieco podniknut.
Ten domcek ma mrzi :( My asi kym budem na materskej tak skoro nieco riesit nebudeme moct :(

henikav
15. sep 2012

My uz zial sme v hypoteke az po usi, Mirko pracu nema, takze nemam na vyber, kratka materska a spat na panske, ci sa mi to paci, alebo nie

taty
15. sep 2012

Nuz ja tiez sa nejak utesujem ze dom je novy,nabytok bude tiez novy tak ta zahrada uz nejak prezijeme no 😀
Heni a drahy nema ani sem tam nejaku brigadu????Tu vela ludi takto pracuje -teda v mojom okoli ze zoberie brigadu,sice je to z prace do prace,cize si nestihas ani zvyknut na kolegov a uz menis ale teda lepsie nieco ako nic.Moja suseda takto uz taha 7 mesiac.Na stalo ju nik nechcel bo je ceska ale teda brigadu zohnat nema problem.Sice nema ziadny narok na eindejaarspremie ale nevadi.

henikav
15. sep 2012

@taty to vies ze manzel stale maka, prace ma dost, je sikovny, lenze brigadami istota ziadna. Takto funguje uz skoro rok a bol doma mozno 4 dni dokopy, naopak vacsinou maka aj v sobotu a bol uz aj v nedelu, ked to velmi tlaci, no ale s tymto si ja nemozem vybrat rok neplatene volno, co ak zajtra nebude nic? Zatial sa nemozem stazovat, fungujeme, aj zaraba dost dobre, lenze ja sa na neistotu nespolahnem, naopak chcem mat rezervu, tak sme dali jeden dom na predaj

taty
16. sep 2012

@henikav jaj takze hladate stale miesto.Som nejak nechapava v poslednej dobe 😀

silviazv
16. sep 2012

jééjda
blahoželám aj ja! držím palce!!!!

zase hladam informácie, a nič vhodnejšie ako vy dobré víly ma nenapadá. máte skúsenosť s vypýtaním dieťaťa zo školy napr. na dovolenku mimo školských prázdnin. uvažujeme, žeby sme šli na slovensko, ale akosi sa to nedá manželovi skĺbiť s termínom prázdnin... neviem ako to berú v škole, kedže viem,že do školy sa musí hoci aj s kiahnami...

henikav
16. sep 2012

@silviazv pokial neodchadzate dlho, tak Vas pustia, pripadne si vymysli ze idete na svadbu, alebo tak proste slavnost ktora sa neda odlozit, ale vy ste uz v skole, ci v skolke??? V skolke s tym nie je ziaden problem
@taty no ved jasne takto z pisania, ti nemoze byt situacia jasna

taty
16. sep 2012

@silviazv pokial je v skolke tak nevadi moze ist aj na dva tyzdne prec.Pokial uz je skolak tak rodic moze dat ospravedlnenku 4x na tri dni.
@henikav No ale tusim si uz pisala ze chces aby mal stalu pracu a potom uz som citala len ze pracu nema tak som si to nejak zle poskladala.No ale nevadi uz som v obraze 😀 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre