Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
19. jún 2014

@hanci1205 ahoj my sme blizko soignies vo feluy 😉

henikav
19. jún 2014

@leony83 v belgicku mas skolku od 2 a pol roka a su povinny ti dietatko vziat v mestkej skolke v mieste bydliska, mozu aj inde, ale len ak maju miesto, nemaju tu povinnost 😉

karlanov
19. jún 2014

@leony83 jojo, syn chodi do státní. Školku zařizovat manžel, protoze tu byl bez nás dříve. Ale co vím, tak zápisy jsou někdy v lednu a pak v květnu je ještě nějaké "prepocitani" stavu - kdo bude odcházet a tak. My ale přijeli v březnu, tak manžel obihal školky a ptal se, jestli nemají misto az to v jedné vyšlo.

leony83
19. jún 2014

@henikav ďakujem 🙂
manžel nastúpi 1.9 do komisie, ale sťahovať sa chce až niekedy koncom augusta, tak mám obavy, aby sme stihli všetko vybaviť....

@karlanov a malému ako sa páči v škôlke? jazyk mu nerobí problém? 😉

henikav
19. jún 2014

@leony83 v takom pripade mate narok do 4 rokov na jasle z komisie a potom eu skolku, zalezi od toho ako daleko budete byvat a co vam bude vyhodnejsie 😉

karlanov
19. jún 2014

@leony83 jestli manžel pracuje u konise, tak i tam je školka, tak se zkus na to mrknout
kdyžtak zkus školky i obvolat nebo napsat emaily (spíš tedy ten telefon) a třeba se někde zadaří
kde budete bydlet?

syn je ze školky nadšený - on chodil i pár měsíců v ČR a je to takové dítě do světa, které potřebuje být mezi dětmi, chodí do frankofonní školky, ale ještě asi žádná slovíčka nepochyti nebo je doma neříká, ale chodí tam vlastně asi od dubna, byli nějaké prázdniny, byl nemocný, takže čistého času tam úplně moc nebyl, uvidíme příští rok

karlanov
19. jún 2014

@henikav byla jsi rychlejší 🙂🙂

henikav
19. jún 2014

@leony83 ak potrebujes info o eu skole, ci jasliach, kludne mi napis, malu mame v eu jasliach a syna velkeho v eu skole 😉

hanci1205
20. jún 2014

Ahoj henikav chcela by som sa spytat na pracu v okolí. V septembri sám stahujem k priatelovi a nemám este práci. Je to velký problém?

henikav
20. jún 2014

@hanci1205 zalezi od toho aku pracu hladas, ak budes mat stastie mozno najdes aj hned, aj ked momentalne je za pracu asi vsade tazko. Ja dochadzam za pracou do Brusselu 😉

hanci1205
20. jún 2014

Ja som pracovala 7rokov v automobikle a pracu bu som brala momentalne asi hocijaku. Pre zdokonalenie v jazyku a chcela by som byt medzi ludmi.Priatelov tam uz zopar mam ale brala by som nejaku slovensku kamosku 🙂

henikav
20. jún 2014

@hanci1205 neviem kedy prides, ale akurat sa bude zapisovat na vecerny kurz franiny, asi by ti to pomohlo na zaciatok, aj moj manzel tam chodi, ked budes chciet dam ti kontakt. Pracu asi na zaciatok najlahsie najdes cez interim, je ich tu kopa, zapises sa a uvidis, ak budes mat stastie, praca bude mozno aj hned

henikav
20. jún 2014

@hanci1205 kedy prides?

hanci1205
20. jún 2014

Mám v plane zaciatkom septembra

henikav
20. jún 2014

1.-4.7 sa prihlasuje na kurz franiny, ale urcite bude miesto este aj v septembri, je to v La Louviere. No ved ked budes chciet, ozvi sa

hanci1205
20. jún 2014

Jasne velmi pekne dakujem🙂))

slnieckko
8. júl 2014

ahojte 😉 s mm zvazujeme sa docasne prestahovat do belgicka dostal tam zaujimavu ponuku, pracoval by na slovensku zivnost pre belgicana Ja som este na MD maly bude mat 2 roky... chcela by som sa informovat z vasich skusenosti co je potrebne vybavit tam na uradoch a pod. alebo si len zozenieme byvanie a nic netreba riesit, prihlasovat sa? ako je to s lekarmi maleho by mi vzali hocikde ci je s tym problem, treba prekladat do ich jazyka jeho zdravotnu kartu napr? jazykove kurzy prebiehaju ako myslim da sa zohnat slovensky lektor ktory uci flamstinu alebo ucia z anglictiny do flamstiny ci ako? vopred dakujem za odpovede a rady 😉

leony83
24. júl 2014

baby aký je rozdiel medzi školami eeb1, eeb2 a eeb3????

leony83
9. aug 2014

asi všetci dovolenkujete 😉
neviete náhodou ako vyzerá zápis do eeb školy v praxi? na stránke majú len všeobecné info a nikto nebere telefóny... musí tam ísť aj dieťa osobne alebo stačí ak tam pôjde MM?

henikav
23. aug 2014

@leony83 myslis eeb3 v ixelles? pozri tu http://www.eeb3.eu/index.php?id=432
a pokial sa pamatam moj syn tam so mnou nebol na zapise. Ak ti nikto nedviha, asi tam prave nie su, oni mavaju takto koncom augusta tyzden uplne zatvorene, mozno uz od pondelka budu tam. Napis mail pani Van den Ostende. Ak na inu skolu nie v ixelles, tak myslim ze postup bude podobny, len ina kontaktna osoba 😉

henikav
23. aug 2014

@leony83 no a rozdiel je ten ze kazda je inde, v Ixelles, Woluwe, Laeken a Uccle, v bxl su 4, ale ak idete na slovensku sekciu, tak je jedina v Ixelles a aj to nase decka nemaju vyucovanie v slovencine, maju slovencinu len ako jazyk

leony83
24. aug 2014

@henikav ahoj, ďakujem za info. nakoniec ideme na eeb 1 do uccle. malý nastúpi 22.9 😉

fretka
27. aug 2014

Ahojte maminy. Mate niekto skusenosti s ucenim slovenciny ako cudzieho jazyka v zahranici? Chcela by som si urobit kurz, aby som mohla ucit a potrebovala by som vediet co skoly pozaduju. Vopred vdaka, Stefka.

patricia2120
3. sep 2014

je tu prosim niekto z Lichtenstajnska? potrebovala by som poradit ohladne rodinnych pridavkov. dakujem 🙂

drobec490
23. sep 2014

@henikav ahooj..tak ja po mensej pauze som opat v belgicku uz aj s malym...akurat sa snazim zohnat skolku nech si zacne zvykat..vy ako sa mate?

henikav
23. sep 2014

@drobec490 vitajte teda v Be. Mozes mi pripomenut kde to ste?

Akurat som sem chcela pisat, vsimli ste si diskusiu na fb v lienkach, chysta sa nam sem donaska sk potravin a inych drobnosti

ivka225
23. sep 2014

@patricia2120 Tu asi ťažko, veď pozri na mapu, kde je Benelux a kde Lichtenstein.

drobec490
23. sep 2014

@henikav turnhout...ano ja som to dnes videla aj ze v gente otvorili obchod s ceskoslovenskymi potravinami..super vec..ja tu mam poblizku poľku ale nase su nase 🙂

henikav
24. sep 2014

@hanci1205 uz ste tu?

hanci1205
24. sep 2014

Ahoj henikav ano ale momentalne som tu len ja bez malej :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre