Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
11. mar 2013

@taty no to sa vola ze" jar", alebo blaznive aprilove pocasie v predstihu 😉

taty
11. mar 2013

@henikav aha ,no to vies ja uz mam sklerózu 😀

dony
13. mar 2013

@henikav Ahoj, skapal mi notebook a druhý počítač je napojený na tv, tak sa sem moc často nedostanem, akurát teraz, lebo ležím s chrípkou doma už druhýkrát ten rok, dúfam, že to bábu neublíži, na ďalší štvrtok idem na kontrolu ku gyn, už budú aj výsledky na downov syndróm, tak snaď všetko bude v poriadku.
Kukám, že už si na materskej, tak konečne si trošku oddychneš, ako sa cítiš, už sa ti to ale pekne kráti 🙂
Rodiť budeš v Brusseli?
Drž sa, pekný deň 🙂

henikav
15. mar 2013

@dony hlavne ze ste v poriadku. Aj nam uz druhy krat vypovedal notebook co sme si kupili teraz na Vianoce. Najprv nam ho v januari bez slov vymenili, no na druhykrat uz poslali na opravu, vraj 45 pracovnych dni, tak sme to vydrzali asi 2 dni a bezali kupit stolovy pc, ved to je 2 a pol mesiaca v oprave. Veru sa nam to uz krati, uz sa nevieme dockat. Rodit budem v Brusseli v Ixelles. A ty? Drzim palceky aby boli vsetky Vase vysledky v poriadku, to budu triple testy, ci si bola na odber plodovej vody? Drz sa moja, oddychuj a davaj na malicke zabiatko pozor

@taty no vidis, ty mas sklerozu, u mna sa to vola vraj tehotenska demencia, ale je nadej ze po porode to ustupi 😀 😀 😀

henikav
29. mar 2013

halooo, co nove?

taty
1. apr 2013

@henikav No nic ,stále cakame ked nam napises ze princezna je uz na svete 😀

henikav
1. apr 2013

@taty no to ti napisem hned, vo stvrtok doobedu tu bude, v stredu vecer mi vyvolaju porod 😉

taty
1. apr 2013

@henikav joooj tak to dzim palce ,dufam ze aj fofo hodíš -aspoň na facebook tam ta snad najdem 😀

henikav
1. apr 2013

@taty neboj hodim, hned ako budem schopna a aj podla pripojenia, beriem si laptop do nemocnice, malo by tam byt pripojenie. Uz som strasne zvedava

taty
1. apr 2013

@henikav no pockaj ,ja som to nemyslela tak ze musíš hned len co porodíš -ja kludne pockam aj mesiac 😀

henikav
1. apr 2013

@taty 😀 😀 😀 neboj aj mama caka, aj zvysok rodiny, denne ma bombarduju 😀 😀 😀

dony
2. apr 2013

@henikav ahoj, držím palce na zajtra a už sa teším na prvé fotky 😉
tak sa držte a nech máš čo najkratší pôrod 🙂

henikav
2. apr 2013

@dony dakujem, urcite sa skoro ozvem, aj ty sa nam drz a opatruj zubrienku malinku v brusku. Zajtra ideme az vecer, tak este chcem natiahnut kolisku a postielku, cerstvo vypratymi plachtickami 😵

taty
3. apr 2013

@henikav joooj ani nevies ako ja na teba dnes myslim -drzim vsetky palce aj tie na nohách 😀

taty
4. apr 2013

No Heni tak dufam ze uz to mas za sebou a malicku uz mas pri sebe 🙂

taty
7. apr 2013

Konecne slniecko jupiiiiiiiiiiiiiii 😎 Uz by to mohlo tak aj zostat

taty
10. apr 2013

@henikav Heni tak ja dodatocne gratulujem k slecne - je nadherna

zuz82
4. máj 2013

Ahoj holky, jste tu ještě? Doufám, že ano.
Jmenuji se Zuzana, přestěhovali jsme se do Bruselu s přítelem a 8m holčičkou v pondělí. Moc ráda se seznámím s česko-slovenskýma maminkama. Bydlíme zatím ve firmením bytě kousek od Parlamentu, ale od července budeme ve Woluwe.
Heni, z chatu jsem pochopila, že se Ti narodila holčička, moc gratuluji!
Mějte se a budu ráda, když se ozvete. Můj email je zuzana.benesova@gmail.com.
Zuzana

shinelove
11. máj 2013

Ahojte,
poriadne dlho som tu nebola a pozeram ake novinky, Heni gratulujem k dcerke, je krasna, ani som netusila ze si bola tehotna 🙂 moja Nina ma uz 19 mesiacov, leti to sialene rychlo.. 😅 je to uzasna osobka, zlatucka a velmi rozumna ( neviem po kom 😀 )..majte sa krasne dievky belgicke 😎

henikav
26. máj 2013

@zuz82 vitajte v be, dufam ze sa Vam tu bude pacit 😉 Dlhsie som do tejto temy nenakukla, preto az teraz pisem. A dakujem

@shinelove 😀 dakujem, dost dlho som to ani ja netusila, o to vacsie a krajsie prekvapenie to bolo
@taty nejako sa neozyvas, ste v poriadku?
@dony ako sa citis, ako rastiete?

zuzka_cz
31. máj 2013

Ahojte dievcata, strasne vas prosim, potrebovala by som pomoc od niekoho, kto vie po holandsky. Ak sa niekto najde, prosim napiste mi do IP. Dakujem.

nicole89
29. jún 2013

Ahojte kočky, dúfam, že sem ešte niekto nakukne 🙂 Volám sa Nikoleta a hľadám budúce alebo už súčasné mamičky v blízkosti Namur v Belgicku 🙂 Nepoznám tu veľa ľudí a kedže budem prvorodička, všetko je pre mňa nové a ešte k tomu v cudzej zemi 🙂 Ozvite sa

henikav
29. jún 2013

tak babule kde ste? Vsetky uz dovolenkujete?

dony
1. júl 2013

@henikav Ahoj, no žiadna dovolenka, som chorá, mám peknú chrípku už druhý týždeň, inak zatiaľ pekne rastieme, ďalšiu kontrolu mám vo štvrtok a dozviem sa aj výsledky glukozového testu. Boli sme už aj v nemocnici pokukať pôrodnicu, do pôrodu zostáva už len 90 dní, tak sa už aj začínam báť, pomaly pripravujeme izbičku pre malú a všetko okolo toho, len ja som už nejaká nemotorná, všetko mi trvá, cítim sa ako spomalený film 😀
A vy ako? Všetko v poriadku s princeznou? Mám aj pár otázok na teba, ale to ti napíšem ip, bude to lepšie 🙂

henikav
1. júl 2013

@dony no nedalo sa mi odpisat skor, mala je dnes nejaka nepokojna a placliva, inokedy vobec neplace, nieco ju hnevka. Tak ty sa musis pekne liecit z chripky, ale hlavne ze mala v poriadku rastie. Tesim sa na dalsiu princeznicku v Be 😉 Na porod nemysli, zbytocne sa vystresujes a nebude to take zle, ako o tom rozpisuju tu niektore baby na konikovi 😀 Dufam ze uz mate vsetko nakupene, nechcem ta strasit, ale ja som posledne 2 mesiace ledva lozila po dome a dobre som sa neplazila do prace, museli mi rezervovat invalidne miesto hned pri vytahu 😀 😀 😀 Ale som absolutne straaaaasne pribrala, uz som sa len gulala 😀 😀 😀 Ale stalo to za to, moja babika je najlepsia a najkrajsia na svete, uvidis aj tvoja bude 😉 Tes sa na nu a uzivaj si pripravy. No a kludne napis IP, ak budem vediet odpoviem 🙂

anabella235
15. júl 2013

ahojte ženušky. plánujeme sa presťahovať do Belgicka. Viete mi poradiť, prípadne opísať, aké su tam podmienky? Máme 4r dievčatko a 5r chlapčeka. Viete ako je to tam zo škôlkami? Prípadne s ubytovaním? dakujem za všetky reakcie 🙂

henikav
15. júl 2013

ahoj, co konkretnejsie potrebujes vediet? Deti ti vezmu do skolky v mieste trvaleho bydliska, alebo aj inde ak bude miesto, skolky su uz zadarmo... Byvanie neviem na ako dlho pridete, vacsinou byty do podnajmu sa davaju na min 3 roky, plati sa 2 mesiace garancia a mesiac najmu vopred. Su aj byty na kratsie pobyty vacsinou ovela drahsie ako tieto. No a ceny zavisia od toho v akom meste a v akej stvrti 😉

anabella235
16. júl 2013

zaujíma ma hlavne to, či je problém vo škôlke, ak deti vedia zatial len po slovensky a či sa nejaký orgán zaujíma o deti, či je možné dostať kontrolu a tak. preto že mi jedna kamoška hovorila, že každé dieťa musí mať vytvorené isté podmienky. vlastnu izbu a tak. mám však dojem, či si to nepletie s osvojením si detí do pestúnskej starostlivosti. Zatial som v Belgicku bola len bez detí a ludia tam boli veľmi ustretoví. Urobilo to na mna dobrý dojem. Snad len tu robia z toho strašiaka. zo všetkých tých náležitostí

henikav
17. júl 2013

@anabella235 nemyslim si ze kazde dietatko musi mat vlastnu izbu, taktiez si nemyslim ze budes mat nejake kontroly, jedine ak by vas niekto udal ze sa o deticky nestarate, alebo ze ziju v nevyhovujucich podmienkach. Kontrola chodi len po narodeni dietata, aby videli v akych podmienkach dietatko zije a aj to ked vidia ze je vsetko v poriadku viac nepridu. V skolach a skolkach su zvyknuti na deti cudzincov, ktore neovladaju jazyk a deti sa v kolektive zazracne rychlo jazyk naucia, z toho nemaj strach.

anabella235
18. júl 2013

aj ked s oneskorením, ale blahoželám a želám veľa zdravia k narodeniu dcérky. Som rada, že si reagovala na moje otázky. Mám s celým tým trochu starosti a takýto človek, ktorý tam je a môže mi poradiť, je pre mna veľmi osožný. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre