Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

cestovatelka
4. júl 2010

@krisbar ahojky, dakujem ujde to 😉 ...aj ked v tychto horkach, nic moc...no a naviac som asi z tych hormonov zabudla aj pit, bo mi tak zabehlo, ze som skoro porodila 😒

noe
5. júl 2010

Ahoj Henik, po dlhociznej dobe pozdravujem 😉 no ako citam, nemate taky prijemny pobyt na Slovensku ako ja. Pre istotu som manzela nechala doma strazit byt. Ale je to neuveritelne, ze v tak zaludnenej oblasti ma niekto odvahu kradnut ☹ ☹ ☹
Uzite si slniecka, posledne dni je tu krasne 😵

henikav
5. júl 2010

ahojte babule ako v be??
noe, ty si na sk??? chystam sa mozno tento tyzden do bystrice, uvidim ako budem stihat, ale nejako nestiham nic 😖

noe
5. júl 2010

jasne, mam letne pracovne prazdniny 😀 pred tyzdnom ma manzel priviezol vybavit vsetky firemne veci a on isiel naspat a mna nechal tu, ked mu budem chybat, tak ze si po mna pride 😉
A nemas cestu aj do Ruzomberka, pretoze sa v najblizsich dnoch nechystam do BB.

henikav
6. júl 2010

noe, viem ze vy sa sustredujete na byvanie na sk, kedze sa chcete asi niekedy vratit domov. Co domcek??? Dokonceny? A neboj, tvoj muzicek pride skoro, budes mu rychlo chybat 😉
Do Ruzomberka nepojdem, uz o tri dni idem do Prahy do skoly a odtial do Be a znova pridem az o mesiac, len som chcela do Bystrice kuk, nasla som jeden letacik co vyzera zaujimavo, neviem ci poznas, Merkurymarket

noe
6. júl 2010

Ano riesime byvanie na Slovenku a snad uz od noveho roku tu chceme byt natrvalo.
V Merkurymarkete som bola asi pred tyzdnom v Ziline a maju dobry vyber kupelnoveho nabytku, za skvele ceny. A este ma tam zaujal dreveny nabytok, takmer surove drevo, vyzeralo to pekne 😉
Neviem co ty potrebujes. Kuchyne ani sedacky nestali za vela.

henikav
7. júl 2010

noe my potrebujeme absolutne vsetko, kachlicky, obklady, farby, zahradny nabytok, kuchynu, kupelnu a neviem co tam vsetko este objavim, este som tam nebola, nevidela som, iba letacik..... no a v be maju take ine styly no neviem, vacsinou my nesedia, o cenach ani nehovorim, tie mi nesedia uz vobec 😀 😀 😀 tak uvazujeme, ze kupime nejaku dodavku, kym budeme prerabat a budeme kupovat tu a vozit to tam, ved tak ci tak chodim do skoly, tak zaroven by som vzdy naplnila dodavku. Nabytok neviem, myslim ze maly je uz dost velky na to aby sme investovali do pekneho nabytku, ale to bude posledne, az ked sa dom prerobi. Aj zatial mi ten ikeacky celkom vyhovuje, takze to nesuri.
Ved ako budeme kupovat, predpokladam ze popozerame aj ine obchody, len tento obchod mi odporucilo viacero znamych, ze vraj maju dobry vyber, tak uvidim. Samozrejme to beriem tak, ze co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu, kazdy ma svoje predstavy
Tak vy vlastne uz za par mesiacov budete vo svojom domceku si ho uzivat.

noe
7. júl 2010

No urcite co sa tyka cien, tak sa vam to oplati. ja by som asi spravila to iste, belgicky styl mi nesedi. A kedy zacinate prerabat?

henikav
7. júl 2010

konecny prepis domu je 30.8, takze asi hned potom, zatial este nemame ani kluce, uvidime ako budeme stihat, lebo koncom augusta mame aj statnice

henikav
12. júl 2010

No pekne to tu flakate, alebo vsetky dovolenkujete??? Ja som sa prave vratila, len maly odmietol sa vratit spat, tak som ho nechala na sk, ved sa zase niekedy prenho tam zastavim.
A vy co nove???

krisbar
12. júl 2010

parime sa 🙂 ja som uplne umorena z toho tepla a potom z tej zimy v kancli. aj som zacala kaslat trosku. 😒
a maly rozumie po slovensky? ma tam nejakych bratrancov/sesternice?
teraz mas prazdniny heni, ci robis skusky?

henikav
12. júl 2010

krisbar, veru mam prazdniny, som tu uplne sama, mozem sa flakat, alebo spat, varit, alebo jest chleba, ako sa mi zachce.
Maly rozumie dobre slovensky a dohovori sa, nehovori celkom spravne, ale mama zas hovori francuzsky, no a ma tam bratranca v jeho veku a tiez kamosa, co sa uci francuzsky, takze sa navzajom ucia. Cele dni hraju futbal, alebo skacu v bazene, proste maju tam raj na zemi 😀 😀 😀 ani sa mu necudujem ze sa mu nechcelo do be.
Skusky mam spravene, tieto dva tyzdne som mala 4, uz mam len jednu prezentaciu a koncom augusta sa prihlasim na statnice, takze chvilku dycham volnejsie 🙂

shinelove
13. júl 2010

caute babenky,
po dlhom case sa vam hlasim, mam poobednajsiu prestavku 😎 ale pisem vam z kancliku. ako sa mate? ja som bola na tyzden na dovci na Slovensku, hocu dovolenka to nebola...lekari, urady a pod. ale ved to poznate.
Heni, to je fakt teda na prd co sa stalo 🙄 ale ber to s usmevom, ved su to len veci..asi som Ti velmi nepomohla, ale za pokus to stalo 🙂
Krisbar- taky tak- v kancli kosa jak v ruskom filme z tej klimy 😖 a vonku +30 niekedy, nie je fakt good na organizmus.
cestovatelka povinne vypit 3 l vody denne! 😀 v ktorom si vlaste mesiaci?
baby ja chcem moreeeeee, dufam, ze sa mi podari este presvedcit sefa- kedze ako som pisala, v B prvych 11 mesiacov nemas narok na dovolenku, len neplatene volno. inac praca ok, len strasne, dlho a plno stresov, sa ani na mn. nezastavim- vcera od 7.30 do 18.30h som tu trcala 😠
😒 no co uz, tak som si vybrala...
majte sa krasne 😀
paaa

krisbar
13. júl 2010

shinelove - ja zase opacne - od nudy umieram...radsej by som makala ako srob a nie sa cely den tvari ze pracujem...je to na nervy...nuz ale ako vravis..tak sme si vybrali tak to mame..

henikav
14. júl 2010

Babulky, ja sa s vami pre istotu rozlucim, pretoze adminkam tu hrabe a to je este velmi mierne povedane, obvinili ma ze som si otvorila ani neviem kolko nickov zo 8-10 ani sama neviem a vsetky sa vraj prihlasuju z mojho pc, co by ma teda prekvapilo, kedze je to moj osobny laptop, alebo pisem z prace. Takze ak mi zablokuju moj JEDINY nick, tak sa tu mavajte krasne, viac sem nepridem.

krisbar
19. júl 2010

no heni - ja viem ze si tu bola pod minimalne dvomi, ale ze 8-10? ved to sa ani neda...to by si musela mat 10 email adries...
no co uz...

henikav
19. júl 2010

@krisbar, to ano, ten sme zablokovali s adminkou uz davnejsie, ale vsetky tie co mi poslala, to veru nie, ale to je jedno, hlavne ze ma s tym prestali otravovat, ked som im povedala, nech si ich kludne zablokuju, kedze ja ich nepoznam 😀 ale vyzera to tak, ze sa to vyriesilo, mozno prisli na to ze kde bola zrada, potom zistili, ze som pripojena v be a nemozem byt zaroven pripojena na slovensku. Proste neviem, nie je mi to jasne
Inac baby pekne to tu flakate 😀 😀 😀
Ja som po vykradacke konecne nejako upratala a dom budeme prepisovat 17.8, cize trosku skor, tak uz rovno budem chystat aj kartony. Este musim dotiahnut policiu a poistovnu, uz som konecne spisala aj zoznam ukradnutych veci, povyhladavala faktury a fotky, tak uvidime co z toho

krisbar
20. júl 2010

este ze sa to vyriesilo..ved to by potom mohli aj tuto temu zavriet 🙂
no teda...tolko opletaciek ohladom tej kradezi...
a stahovat sa budete kedy? ci najskor len nejake veci presuniete? a maly c hovori na to ze chvilu budete byvat "na stavbe" ?

henikav
20. júl 2010

ahoj krisbar, no stahovat sa budeme az v septembri lebo po kupe pojdeme na dovolenku a nebudeme byvat uplne na stavbe 😀 rozdelime dom na dve polovice a budeme byvat v jednej casti a druhu prerabat, no a potom sa presunieme do prerobenej a budeme dokoncovat, akurat len ze na zaciatok budeme mat "moderne" tapety zo 70tych rokov 😀 Ale to je najmenej, jednu izbu vymalujeme a parkety zlozime za cca 10 dni, takze to bude v pohode, maly sa bude este hravat v zahrade, este bude pekne, dnu budeme chodit len spavat, predpokladam, ze tak do mesiaca po stahovani tam budu celkom fajn podmienky. Naposledy ked nam zomrel jeden podnajomnik, sme prerobili cely byt za dva tyzdne a to sme okna dorabali, vsetko vymalovali, aj novu kuchynu nainstalovali, ako aj ohrievac vody. Chvalabohu celu jeho kupelnu sme prerobili necely rok predtym, to bolo tiez tak za 2 tyzdne, tak si uz viem priblizne odhadnut tu pracu casovo ze co a ako dlho nam bude trvat

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

henikav
21. júl 2010

dianocka a v ktorej casti? Lebo tu ich je vsade strasne vela a zalezi aj od veku dietatka

dianocka
21. júl 2010

henikav,je to v podstate jedno.mne ide hlavne o to,aby som nacerpala nejake inspiracie,lebo sa chystam otvorit na Slovensku detsky kutik pre deticky od 6 mesiacov do 12 rokov.takze nejake web stranky alebo fotky by mi pomohli.

dianocka
21. júl 2010

henikav,ano pozerala som si teraz fotky a je to velmi zaujimave.dakujem

henikav
25. júl 2010

baby kde ste??? nikde nikto, este stale dovolenkujete??

liana77
26. júl 2010

Ahojte

nehnevajte sa ze vam sem pisem, ale mam interview v bruseli a mam 3 rocnu dcerku. Praca v mojom odbore je tam asi 5nasobne lepsie platena tak rozmyslame nad stahovanim. Len mam obavy. Dcerka by prave zacinala skolku a ani jeden z nas nehovori po francuzky a vobec nie flamstinou. Ako je tam na tom belgicko s anglinou ? a ake su hlavne skolky v okoli Leuven a Zaventem, brusel ?
kazda odpoved potesi, vopred vrela vdaka!!
kajus

krisbar
26. júl 2010

podla mojho nazoru sa dcerka nauci velmi rychlo jazyk, to by som s nebala...deti su velmi flexibilne
co sa tyka jazyka vas - to nech poviem kompetentnejsia henika, ale my sme v lux a nevieme ani po FR ani LUX ani GE, a prezivame v pohode, obaja mame prace a tiez este sme sa nestretli s tym ze by nemali aspon zaklady EN

shinelove
26. júl 2010

ahojte babenky 😉
liana, tak drzim palce a neboj sa. Krisbar ma pravdu, na decka sa nalepi rychlo jazyk, s tym by som si hlavu nelamala. mozno to bude na zaciatku tazsie, ale par mesiacov uvidis. Ja sa FR ucim za pochodu-zijem vo valonskej casti, pracujem pre flamsku firmu a s kolegami hovorim anglicky-vacsinou. oni ovladaju vsetci FR a AJ, really 😀
have a nice evening bambulky 😉 utekam ja nieco pozehlit, lebo nestihacka
paaa

henikav
26. júl 2010

no hura baby, tu ste? Uz som si myslela ze ste sa nam stratili.
@liana77 kvoli malickej nemaj obavy, ona si tu zvykne najlahsie a najrychlejsie. Aj jazyk sa najrychlejsie nauci s detmi v skolke. No a vy ak mate pracu, tak aj to bude v pohode, tu velmi vela ludi funguje iba s anglictinou a rokmi sa doucia aj franinu, alebo flamstinu, podla toho v ktorej casti ziju. V okoli Zaventemu po Leuven skor tu flamstinu, ale je to fakt na hranici medzi flamami a walonmi, tak je to na vas, kde sa udomacnite. Co sa platov tyka, nepocitaj len peniazky co zarobis, ale aj vydaje a podla toho si pozri, ci je to pre teba vyhodne, pretoze ceny, hlavne nehnutelnosti, aj podnajmov su tu trosku vacsie ako na slovensku. Inac sa tu zije celkom dobre, ak ma clovek pracu, tak je to v pohode. Ak potrebujes hocijake info, kludne pis otazky, co vieme to ti povieme

liana77
26. júl 2010

Ahojte, zle strasne zlate, dakujem za rychle odpovede!! mam este len pred tym pohovorom, tak neviem ci to vobec budeme riesit, ale uvidime, nachystani sme na vsetko.
My inak zijeme vedla budapesti, stahovala som sa sem este v 2004tom, moj muz je madar, aj dcerka v podstate.. a zije sa tu tiez dost draho 😀. No platovo to vychadza asi tak, ze sme mrkli najomne ceny v bruseli plus vydaje co nam treba platit tu v madarsku za hypoteku a este stale to je velmi vela co by nam ostalo cisteho, tak neviem, ci s tym sa da vyzit rodine s jednym dietkom ci nie. Muz sa chysta hladat pracu az ked tam budeme - teda ci vobec ubdeme ak ma vobec prijmu.. 🤐 zo zaciatku by bol s malou. auto dostanem od nich, a preplatia mi stahovanie a ubytko na prvy mesiac, je to dost znama firma, takze v tomto by asi problem vobec nebol. Len neviem fakt z kolkych eur by sme tam mohli normalne zit a plati ucty. Tato ponuka ma teda uprlmne aj pracovne aj finance dostala, nexcela som uz menit zamestnanie, a uz vobec nie stahovat sa, kupila som si tu pred 1.5 rokom dom,..no co uz, to interview skusim, a potom sa uvidi.
Este by ste mi mohli poradit s tymi nakladmi na zivot, okrem najomneho, to uz sme zhurba omrkli (kupu zo zaciatku bby sme asi nexceli), nexcem presne kolko co stoji, len proste 3 clenna domacnost asi v akych stovkach ci tisickach eur vychadza zit bez toho aby sme zili od vyplaty k vyplate. a kolko su asi take normalne platene prace.
Dik vopred este raz!!
kajus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre