Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

liana77
26. júl 2010

@liana77 - ste .. nie zle ;) prepacte ;)

henikav
27. júl 2010

@liana 77 to uz ale zalezi na vas, ze kolko penazi vam bude treba na zivobytie, tu su ceny velmi rozdielne, nenapisala si ci chcete do podnajmu byt, alebo dom, kolkoizbovy, na dedine, alebo v meste. V tom su velke rozdiely, strava tu nie je ovela drahsia, tiez zalezi od cien, od toho co budes kupovat, ci len znacky, alebo aj tie ekonomicke. Na ceny mozme mat vsetky rozne nazory, ja by som odhadovala pre trojclennu rodinu minimalny prijem 2000, aby ste sa nemuseli nejako velmi uskromnovat, ale nebude ani na rozhadzovanie, to je tak akurat, da sa vyzit aj z menej poskromnejsie. Snad baby napisu tiez svoj nazor, moze byt uplne odlisny. Normalne platene prace, neviem co tym myslis, ceny platov mozu byt velmi rozdielne podla toho v akej funkcii a v akom sektore, ak chces radsej IP, tak napis

krisbar
28. júl 2010

otvorene - my v luxe platime cca 1500 eur za byvanie, cca 400 strava (zahrnam do toho aj obedy nas dvoch)
Potom su dalsie vydaje typu telefon, preprava, atd.
cize podla mna na taky bezny zivot v luxe treba minimalne 3000 eur v cistom. zalezi aj ako clovek vela mina...do akych znaciek sa oblieka, na akom aute jazdi /napr. poistka stoji 1500 eur rocne/, ci robi nejake sporty, ci chodi kazdy piatok na veceru do restauracie...atd..

cestovatelka
28. júl 2010

Ahooooj benelux...som vás dako zanedbala☹ čo máte nové? Ako sa mavate, už po dovolenkach vi ešte len pred? @henikav to dopadlo nakoniec čo sa týka toho vykradnutia☹?
@krisbar kukam, že tu máte aj praktickú tému.... Prosím tá ako sa Vám darí dať na stravu iba 400evri? To mne sa v zivote nepodari☹

henikav
29. júl 2010

krisbar, ano suhlasim s tebou, Lux je drahsi, ale tu v okolo Zaventemu (to uz nie je Bruxelles) najdes celkom slusne byvanie za 600-700 eur. No a jedlo ja minam na nas dvoch, cize ja a maly okolo 450-500eur mesacne, tiez su v tom nakupy a aj obedy mna aj maleho v skole, s tym ze nekupujem tie najdrahsie znacky, znacka cora, alebo carrefour mi v mnohom celkom postacia, zase su veci kde si musis zaplatit znacku, lebo nie vsetko podznackove je dobre, ale to uz mam rokmi odskusane, co ano a co nie

henikav
29. júl 2010

cestovatelka, veru nas zanedbavas 😀
Co sa tyka vykradnutia, prisla som domov, rovno na policiu, aby mi otvorili byt. Na druhy den na vypocuvanie, len aby som im podpisala ze nemam ziadnu podozrivu osobu, nikto sa mi nevyhrazal, ani nikto sa okolo nemotkal, no a zoznam ukradnutych veci. Potom ten isty zoznam na poistovnu a kedze som mala vela sperkov, tak na to mi poslu experta, neviem kedy. Inac nic nove. Co este potrebujem som dala naspat do skrin a co uz nie rovno do krabic na stahovanie. O 3 tyzdne uz budeme mat nas domcek

cestovatelka
29. júl 2010

@henikav no vidim, ze uz mas skusenosti, bohuzial nemile..ale hodl aj take asi musi byt aby si clovek vedel vazit tych lepsich chvil...no ohladne domceku sa tesim s Vami 😉 😀 ...joj taku zahradocku a vyjst slobodne von by som aj ja prijala, hlavne teraz ked sme v ocakavani 😉

krisbar
29. júl 2010

cestovatelka - no ked som to tak pocitala tak asi raz za dva tyzdne urobim nakup za 100 eur - naplnenie chladnicky a chlieb. dost vela varim zo zeleniny. ked som bola doma a varila som kazdy den tak to bolo viac, ale teraz nevarim tak vela a tym padom miname menej...neviem..ja som tym co vie aj z nicho navarit... 🙂 aj dnes sme 2 dni pred dovolenkou a vatim uz len zo zvyskov 🙂
ideme do chorvatska velmi sa tesim.

cestovatelka
29. júl 2010

@krisbar Tak prajem krasnu dovolenku....Jo a potom pridem na zacvik co sa tyka nakupovania za 100evri a varenia z nicoho🙂))))

henikav
30. júl 2010

@krisbar stastnu cestu a krasnu dovolenku, hlavne vam prajem vela slniecka, tento rok je nejake cudne pocasie. Kam do Chorvatska idete?? Ja zboznujem Chorvatsko, ale nebola som uz aspon 6 rokov, nejako nestiham
@cestovatelka, ty kolko minas na nakupy tyzdenne??

cestovatelka
30. júl 2010

@henikav no ak tam mame okrem jedla aj kozmetiku, nejaky ten minuty pripravok do domacnosti, snuptichle tak sa dost casto splhame k 200evri ☹

henikav
30. júl 2010

@cestovatelka, no to mate veru dost 200 tyzdenne, ja mavam bezne tyzdnove nakupy okolo 80-100 eur, tiez su v tom bezne pripravky, na riad, cistiace prostriedky, WC papier.... neratam do toho parfemy, kozmetiku, to je samozrejme uz naviac, ale jasne, ze je to len na 1 dospelu osobu a jedno dieta. Ked k nam pribudne manzel, on je taky papkacik, urcite sa to tiez trosku zdvihne 😀 😀 😀 Hoci to uz asi budeme chodit na zeleninku a ovocie vo velkom na trh a planujeme aj par hriadok v zahradke, nieco si dopestujeme, aspon manzel sa na to velmi chysta 😉 🙂 uvidime dokedy mu vydrzi elan, ja k tomu velmi nemam vztah, urobim co musim, ale vzdy si budem zjednodusovat na maximum, ako sa len da

taty
6. aug 2010

tak nás to vynde trošku nad 200,ale zas my sme 4 člená rodinka,aj keď ten náš najmenší sa teda do jedenia moc nehrnie,ale muž zje aj za neho 🙂 🙂 🙂

henikav
6. aug 2010

jej, ahoj @taty, teba nepoznam, ty si tiez v be?? alebo ta poznam?

taty
6. aug 2010

@henikav áno som v be,ale nepoznáme sa.Teda tam kde som, tam žiadne češky a ani slovenky bohužial nie sú.Môj manžel je Belgičan-flám.

henikav
6. aug 2010

tak vitaj v tomto lenivom klube belgicaniek 😀 😀 😀 tu to zije aj bezne dost spomalene a teraz cez prazdniny ozaj takmer nic. Ako dlho si v be? a v ktorej casti?

taty
6. aug 2010

nuž ja som vo Flámskej časti. Aj my trošku prázdninujeme a odychujeme,teraz som ešte na Slovensku aby si naši užili deti a potom sa vraciame.Muž bol s nami tu tiež 3 týždne ale už musel sa vrátiť späť pretože musel do práce.Hneď ako odyšiel sa na Slovensku zhoršilo počasie tak viac prší ako svieti slniečko,už som našim povedala že sme v Belgicku mali viac teplo a snečno ako tu ☹ ☹ a deti sa už tešia že sa vrátia a hlavne im chýba more a palacinky 🙂 🙂

henikav
6. aug 2010

no poviem ti, aj tu sa uz pocasie zhorsilo, normalne je zima, oblacno, obcas prsi, mam dojem ze leto uz skoncilo. Aj moj maly bol na sk, teraz je pri mori, ale zas pojdeme na slovensko o tyzden. A ty tu aj pracujes?? Ci si doma?

taty
6. aug 2010

Nuž ja ešte dúfam že keď sa vrátime tak si trošku užijeme slniečka,lebo tu je fakt hnusne.Teraz momentálne som doma lebo dcéra bola trošku vážnejšie chorá tak dostala na rok inviduálne štúdium v škole takže si tento rok ideme dávať do poriadku zdravie,ale našťastie z najhoršieho sme vonku. 🙂 🙂

taty
6. aug 2010

sakra píšem ako maďar-individuálne štúdium 😎

henikav
6. aug 2010

snad uz teda bude len dobre. A kolko ma dcerka rockov?

taty
6. aug 2010

joj to hej,už je len trochu viac unavená ale inak pohoda.Je to už vlastne slečna má desať a pol,takže sa začíname s mužom doťahovať že už treba šetriť na svadbu 🙂 🙂 len dúfam že to nebude tak skoro a bude skôr na Slovenský ako na Flámsky spôsob,ináč skrachujeme 🙂

henikav
6. aug 2010

aha, tak su takmer v jednom veku, moj syncek ma 9 za chvilku bude mat 10 v oktobri, uz ide do 5tej triedy a uz zacina poskulovat po babach

taty
6. aug 2010

nuž on poškuluje a moja sa zas na chlapcov hnevá že jej nedajú pokoj 🙂 🙂 a najlepšie sú potom tie hlášky doma že bože muži to je katastrofa,ako malé deti 🙂 🙂 🙂

henikav
6. aug 2010

maly sice hovori, ze dievcata su fuj, este minuly rok sme na narodky organizovali futbalovy zapas s chalanmi, tento rok chce aby som zorganizovala diskoteku aj s dievcatami, aj ked su fuj 😀 a rano ked ideme do skoly, ja uz preslapujem pred vchodovymi dverami a on si este v kupelni prihladza vlasy, alebo pusta zufale vykriky, ze mamaaaaaaaaa, kde mam parfem?? 😀

taty
6. aug 2010

😀 😀 😀 nuž ozaj milé,tak už aj vy začnite šetriť ,svadba je drahá 🙂 🙂 Moja sa rada hrá s chalanmi ale potom sa to nejako vždy zvrtne a začnú sa podpichovať,my dospelý sa len smejeme a moja keď chce vyklučkovať z toho všetkého tak spustí peknú slovenčinu a je to zas o zážitok viac. 🙂 🙂

henikav
6. aug 2010

dobry napad, od zajtra zaciname setrit, aj ked si nemyslim ze sa nam krpcek tak skoro ozeni

taty
6. aug 2010

🙂 nuž na to isté spoliehame aj my s mužom 🙂 🙂 Hlavne doteraz som nepochopila prečo sú tu také veľké svadby.Nuž ale moja stále tvrdí že svadba nebude ale detí chce 6 🙂 🙂 tak neviem ako si to predstavuje 🙂

henikav
6. aug 2010

no moderna zena

taty
7. aug 2010

nuž uvidíme ako to nakoniec dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre