Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
1. okt 2012

@vlnka81 budes prekvapena, ale je to trojkombinacia, na to ze hlboky je dost retro, ma aj sportovu cast a aj adapter s autosedackou. Hlavne je uplne odpruzeny, takze snad z malej manzel nevytrasie dusu, ked s nou bude kazdy vecer chodit okolo rieky po divokych cestickach 😀 Taky flisovy fusak by stacil asi aj nam, kedze sa mala narodi az na jar, vo velkom dazdi dame nejaky plastovy plast, alebo nieco podobne na kocik, urcite k tomu nieco bude, na dlhu prechadzku v lejaku aj tak nepojdeme. Autosedacku prave musime vyzistit, aka je tato co ide ku kociku, pretoze ak ma zle vysledky, tak potom bude iba na vozenie malej od auta do jasli, tam nebudem tahat tu velku cast kocika, ale v aute bude mat inu autosedacku, ved este vyzistime a uvidime, mozno budeme vysledkami prijemne prekvapeni

silviazv
1. okt 2012

a nebola by Ti praktickejšia trojkolka ? ja taku mam, pri prvom som nemala a nedam dopustit....
ale je krásny,taký romantický. videla som ho aj naživo,niekto ho mal v parku...

vlnka81
1. okt 2012

@henikav a ako sa vola ten kociar - znacka? pozriem na svete kocikov 😀D ja som si to pekne odzila to hladanie kociara, venovala som sa tomu viac ako muz novemu autu 😀DD a som max spokojna, zvladli sme pekne aj Bois de la Cambre 🙂

vlnka81
1. okt 2012

@henikav a este dnes som videla v parku cernosku s malou cernoskou v kociku ktora mala ruzovy lodger fusak 🙂 hned som si spomenula na teba 🙂 vyzeralo to velmi pekne, tak sladuuucko 🙂
my mame hnedy kociar tak asi dam POWDER ale strasne sa mi paci aj PASSION 🙂
http://www.lodger.com/products/bunker/collectio...

henikav
2. okt 2012

@vlnka81 no mala si mi co poslat 😀 😀 😀 ten ruzovy je super 😉 dakujem,
kocik sa vola BabySafe CLASSIC RETRO ĽAN a predavaju ho v 2 aj 3 kombinacii s autosedackou

@silviazv trojkolky sa mi sice pacia, ale my ju nechceme, lebo sa mi to nezda dost stabilne, 4 su 4, po tych cestickach kade my lozime 😀

silviazv
2. okt 2012

sú menej stabilnejšie pri vzostupe z chodníka, ale inak nedám dopustiť 🙂 ale pekný si si vybrala, neodrádzam ťa! 😉

henikav
2. okt 2012

@silviazv ano pri vzostupe z chodnika a tie po tych cestickach popri rieke, kadial sa budeme denne prechadzat. V meste by mi to nevadilo, ale to vies, my byvame tam kde davaju lisky dobru noc a tomu vsetko prisposobujeme, teraz chceme aj auto vymenit za 4x4. Ale toto sme si vybrali a sme tam spokojni. Tak to beriem ze kazdemu sa hodi nieco ine, podla toho kde, na co a za akych podmienok to bude pouzivat.

vlnka81
3. okt 2012

@henikav jeeej tak ten kocik vyzera fakt skvelo 🙂 velmi pekne 🙂 este ze mas dievcatko a ten biely je najvhodnejsi lebo inac ja sama by som mala problem vybrat 😀 je na MK diskusia k tym lodgerom a su tam aj nejake tie fotky toho ruzoveho s kvietkami - juuj fakt je krasny, aj ten fialovy 🙂 k tomu ze ci je nepremokavy baby pisali ze ked len tak mrholi a nie si dlho s nim vonku tak je to OK a ked leje tak aj tak das prsiplast na kociar, to by premoklo hocico. pravda je ze mne fleecove deky maly neprecura 🙂 a tiez ze sa velmi dobre perie a hned schne - co je u nas asi klucove 😀 nevyhoda je ze nema otvor na topanky, ale pisali tam ze bud daju nejaky igelit dovnutra, alebo nejake nevleky/sacky na topanky, alebo ze proste topanky vyzuju aby si mohlo bejby volne kopkat a hybat aj prstikmi, ze ten lodger je fakt teply...alebo v tom case ked uz bude behat ani nebude chciet do kociara 😀DD

henikav
3. okt 2012

@vlnka81 to aby to bola baba je len moje tusenie a zbozne prianie, zatial to nemam potvrdene od lekara, lebo mala je hanbliva a nechce nam ukazat co tam ma. Snad jej ta hanblivost vydrzi az do puberty 😀 😀 😀
Ja si tiez myslim ze ked uz bude behat a nosit nejaku spinu na topankach, to uz nebude treba ten fusak a ak pojde do kocika, tak sa jednoducho vyzuje, pripadne pouzijeme deku.

vlnka81
4. okt 2012

@henikav tak to drzim palce nech je to dievcatko 🙂 potom daj vediet ak skonci obdobie hanbenia sa 😀 ja by som zas chcela dvoch chlapcov na co mi kamoska povedala ze ona radsej babu pretoze ta skor nahovori muza aby sli k rodicom na vianoce - ako naopak 😀 😀 😀

taty
7. okt 2012

@henikav Aj ja ti drzim palce -dokonca aj tie co nemam 😀 Takze uz pokukujes po kocikoch???ja som mala Tako len skoda ze je take hebedo do auta inak super kocik.

taty
7. okt 2012

@miskap2111 tak to budes v mojom okoli ja sa stahujem teraz do Lichtervalde inac sme byvali v Gits tu aj pracujem a deti chodia do skoly.No a svokrusa mi byva Heestert co je kamenom dohodil 😀

henikav
7. okt 2012

@taty pokukujem po vsetkom moznom, mam vyhliadnuty nabytok, kolisku, kocik, park, fusak, proste kopu veci a stale pozeram, ale este nekupujem, este je skoro, ale tak o 1-2 mesiace uz zacnem, tiez sa nechcem gulat ked budem vyberat 😀 teraz porovnavam. Mne nevadi ked je kocik velky, mame velke auta, hlavne aby bol pohodlny a odpruzeny

taty
7. okt 2012

@henikav Nuz tak ja som bola spokojna s hebedom a veru aj dlho som ho mala.Nabytok ti moc neporadim ja som nejak ten baby nabytok nemala okrem teda postielky inak nic mi nechybalo .My sme teraz detom kupovali v Cilek mlada chcelo piratsku izbu v novom dome tak ju ma a slecna chcela konikovu tak aj ta ma to co chcela.

taty
7. okt 2012

@henikav ale inac pekny si si vybrala a nic to aj ked bude chlap 😀 Mne pri starsom hovoril kazdy doktor na ultrazvuku ze to je dievcatko a tak som kupila vsetko v ruzovom a aj kocik podla toho mal peknu ruzovo bielu Libertu 😀 No a ako mu chlapciatku dobre v nom bolo. 😀 😀 😀

henikav
8. okt 2012

@taty kocik je biely, takze sa tak ci tak hodi obom, ak by nahodou, tak len zmenim ruzove doplnky za ine, ale Mike ked bol malicky mal aj ruzove vecicky a bol v nich rozkosny, vobec to nevyzeralo cudne

silviazv
8. okt 2012

mamičky polohrubá múka ma aký názov, už druhý krát som opať kupila hladkú... alebo je to mission imposible?

henikav
8. okt 2012

@silviazv mission impossible, belgani nerozlisuju muku na hladku, polohrubu a hrubu, maju iba hladku a potom mixy na chlieb. Polohrubu a hrubu si nosime z sk, alebo si mozno mozes kupit v tom sk obchode v Gente, ale pre istotu tam zavolaj skor nez tam pojdes

silviazv
8. okt 2012

@henikav dakujem za odpoved! no teda..., tak som zvedava ako to moje kuchtenie opat dopadne 🙂

henikav
8. okt 2012

@silviazv neboj, urcite dobre 😉

henikav
12. okt 2012

@vlnka81 nemas nahodou po ruke zoznam vakcin pre deti tu v be?? Ktore su povinne a ktore sa odporucaju a aj to ze kedy ktore?? Ja jeden mam len by som chcela porovnat ci je stale aktualny 😵

vlnka81
12. okt 2012

@henikav povinne je len pollio - detska obrna, odporucanych je vela...ale skor ti odporucam prestudovat si problematiku ockovania do hlbky, je to riadny saj*ajt ☹ vo februari tohto roku zomrel v belgicku maly chlapcek po zaockovani MMR (osypky, mumps, kiahne) - dostal encefalytidu - co je prekazateny neziaduci ucinok tejto vakciny...je vela smutnych pripadov.
vid tiez bordel na SK kt nastal so stiahnutim HEXY ☹ smutne, velmi smutne...
ja sama mam nasledky po ockovani - a to si spatne uvedomila moja mamka a tiez som si asi pred mesiacom pozerala svoju zdravotnu kartu ☹
a moj brat mal stratu reci po ockovani TETANOM ked bol na strednej skole, nastastie sa mu rec do 2 hodin vratila. bolo to hrozne, strasne sme sa bali...a samozrejme hned nam povedali v nemocke ze to z ockovania nemoze byt (bolo to v ten isty den, odvtedy a dovtedy nic) teraz vychadza na povrch ze vobec nebol jediny ☹

HEXA kombinacia záškrtu, tetanu, dávivému kašli, žloutence typu B, dětské obrně a haemophilu influenzae sa ockuje v 2/3/4/15 mesiaci + preockovanie v 5-6 rokoch + preockovanie 14-16rokoch
RRO (u nas MMR) 12 mesiac
pneumokok/rotavirus/papilovirus - to je podla mna maximalne zbytocne a aj ziovtu nebezpecne hlavne papilovirus, to casovanie uz ti poradi Dr

tak vela zdravia pre bejbino 🙂
a uz vies kto to bude ? a mate uz aj mena??? juj na vsetko som zvedava 🙂 🙂 🙂 tak velmi sa stebou tesim 🙂

henikav
12. okt 2012

@vlnka81 ale ano, kazdy tyzden mame ine meno a potom boj, lebo zakazdym sa niekomu nepaci, sme na rozhodovanie traja, lebo maly je presvedceny ze ked to ma byt jeho sestricka, tak to musi rozhodnut on 😀 😀
dakujem za vsetky info 🙂

vlnka81
12. okt 2012

@henikav vidim ze zo syna sa stava hlava rodiny 😀 😀 😀 zlatusik je to 😀 daj potom vediet aky mate vyber, my sme sa rozhodli 15 min pred porodom ake dame meno 😀

silviazv
14. okt 2012

maminy a také že zimné gumy na auto ste už tu kupovali? na nete je toho dosť, ale možno máte nejakú dobrú radu!

henikav
15. okt 2012

@silviazv v auto5 alebo midas mavaju dobre akcie, napriklad 3+1 zadarmo, alebo nejaka % zlava a kupis dobru znacku len o malicko drahsie ako tie jednotky najlacnejsie

silviazv
16. okt 2012

@henikav dakujem Heni! máš u mňa dobrú kávu!!!!

henikav
16. okt 2012

@silviazv super, tesim sa 😉

dony
17. okt 2012

Ahojte, som tu nová, no veľmi rada, že som narazila na tú tému 🙂
Tiež žijem v Belgicku, alo vo vlámskej časti a chýbajú mi kamaráti, alebo aspoň niekto s kým sa dá normálne pokecať...
Bábo zatiaľ nemáme, no plánovanie je v plnom prúde 😀
Tak sa zatiaľ majte, dúfam, že sa tu trošku spoznáme 😉

henikav
18. okt 2012

@dony Vitaj medzi nami, pozrela som veru kde to je, rozmyslam kto je k tebe najblizsie, my sme na opacnom konci, skor na juhu blizko fr hranic. Ale kecaniu na konikovi to neprekaza 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre