Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

famfrla
autor
20. aug 2009

my sme boli tiez na slovensku tento rok🙂 tiez tak ako vy trosicku pozriet krasy slovenska 🙂 len s malou je to este trosku komplikovane pretoze este spava cez obed 🙂

henikav1
20. aug 2009

skocila som domov na obed, jednou cestou si predpripravujem veceru, aby som vedela rychlo dokoncit, lebo z prace idem rovno na strechu 😖
Jasne ze s takym babatkom ste trosku limitovany, ale aj s vacsim dietatom sa treba prisposobovat. Snazime sa robit take aktivity, aby bol kazdy spokojny, alebo kompromisy, raz jeden raz druhy no a ked sme mali nejake aktivity pre dospelych, tak chvalabohu, maly je v rodine vzacny, malo ho vidia, vzdy sa najde niekto, kto ho vezme do parku, alebo do cirkusu

famfrla
autor
20. aug 2009

aj u nas je mala vzacna len tiez ju chceme zobrat sem tam a ked nejde spinkat tak je uplakana... a to si opravujete svojpomocne?

henikav1
20. aug 2009

ano, robime sami, co mozme, inac by sme sa tu nedoplatili. Teda vacsinu robi manzel, ja len pomaham co viem

famfrla
autor
20. aug 2009

tak to ste sikovny ked to zvladate sami🙂 by by sme si tiez chceli kupit domcek len ma akosi stale nikto nechce do prace 🙂

henikav1
20. aug 2009

manzel robi v stavebnictve, tak aspon teoreticky vie ako na to a je aj sikovny, tak to nejako platame 😵
S pracou je to tu tazke, pretoze na kazde volne miesto sa prihlasi kopa belgicanov a par cudzincov, tak jasne ze uprednostnuju belgicanov, aspon tak to chapem ja. Poslala som kopu ziadosti o pracu, motivacne listy, CVcka a priblizne z dvesto mi odpisalo asi 5, nedali si ani tu namahu, aby mi napisali, ze nie, nemame o vas zaujem. Tu je to ine, tu sme vacsinou cudzinci 🙂

famfrla
autor
20. aug 2009

Presne tak ja som si tiez poslala nespocetne mnozstvo CV ale taktiez na slovensko a do ciech a nic ani len negativna odpoved... a uz to doma nezvladam... nemam tu ziadnych kamaratov nikoho.. potrebujem sa niekde vclenit ☹

henikav1
20. aug 2009

poznam, neboj, moj manzel je teraz bez prace uz asi 3-4 mesiace, takze viem o com hovoris.
Vyzera to tak, ze v polke septembra niekam nastupi, no zatial nic nepodpisal, tak to nechcem zakriknut
Kamaratky si najdes, to je najmenej, aj teraz zaciatkom septembra pride ku mne jedna mila baba, co sme si doteraz len pisali, tak by si mozno vtedy mohla prist aj ty, ak by to bolo u mna. Ak u nej, tak o tom uz musi rozhodnut ona, ved uvidime dovtedy. Skoda, ze si tak daleko. Preco tak daleko byvate? Je to kvoli manzelovej praci?

famfrla
autor
20. aug 2009

ano manzel je belgican🙂 pracuje v luxemburgu tak preto... ale byvali sme v Bruseli aj mala sa tam narodila 🙂

henikav1
20. aug 2009

Pokusim sa skontaktovat jednu kamosku, odstahovali sa tiez niekde do tych koncin, pretoze aj jej manzel robi v Luxemburgu a potom vas skontaktujem. S troskou stastia nebudete daleko od seba. Oni maju teraz take malinke novorodeniatko. No nic, obed mi konci, letim naspat na panske 🙂

famfrla
autor
20. aug 2009

ok tak pekny pracovni dnik 🙂 😎

famfrla
autor
21. aug 2009

Ahoj heni🙂 dobre ranko 🙂 u nas sa poriadne ochladilo a prsi....tak dnes budeme cely den upratovat🙂

henikav1
21. aug 2009

dobre ranko famrfla🙂 Tu sme vcera chytili taku prietrz ze z nas tieklo a taka blyskavica, az som sa na streche bala, ale museli sme to rychlo aspon prikryt.
Dnes rano sme boli po nakupoch, chybal nam nejaky blby ventil na zvaranie, tak dufam, ze teraz uz mame vsetko, uz aby sme to dnes dokoncili
Teraz uz zas zarezavam, ale idem mrknut sefa, ci po mne nieco chce. 😉

famfrla
autor
21. aug 2009

🙂 vecer bola aj u nas blyskavica ale len v dialke tak nas to nejak nedotklo tak celu noc sa nedalo spat tak bolo horuco... dnes budeme robit palacinky🙂

a aku mas vlastne pracovnu napln? aky jazyk vyuzivas v praci?

a vykuklo slniecko🙂 co planujete na vik?

henikav1
21. aug 2009

fuuuuu, vraj ci sef po mne nieco chce 😀 veru chcel, ani som doteraz nezastala, predstav si ze ma nutil pracovat 😀 😀 😀 😀 😀
konecne som trosku vydychla, inac som vobec nestihala.
Ale poobede leziem zas na strechu, tak dufam, ze uz nebude hrmavica, burky velmi nemusim, ked sa blyska, ja sa vonku bojim.
Palacinky som robila aj ja par dni dozadu, niekedy zaciatkom tyzdna, ako som ich robila, tak mizli 😀 Takze som zistila, ze som asi dve hodiny robila palacinky a vysledok, len spinavy riad, nezostalo nic.
My hovorime po francuzsky doma, aj v praci vacsinou francuzsky, hoci niekedy nieco po mne chcu aj v anglictine, alebo ak chcu nieco prelozit do jedneho, alebo z jedneho z vychodnych jazykov.
No a cez vikend najprv este sa budem venovat mojmu drahemu muzickovi, potom niekedy ho musim vystrojit na cestu, ide na sk no a zvysok tyzdna budem dobiehat, co som zanedbala tento tyzden, cize upratat, prat a doplnit Mount Everest, aby som potom mohla vsetko naraz pozehlit.
No a uz by som mala pochovat mloka, uz zacina smrdiet na balkone, len chodim domov neskoro vecer a to sa mi uz do lesa nechce, slubila som malemu, ze ho pochovam v lese, tak uz hadam cez vikend, chudacik
A co vy?

famfrla
autor
21. aug 2009

🙂 my sa niekam chystame do lux🙂 ale este neviem presne kde podla pocasicka asi pozriet zvieratka alebo tak🙂 chceli sme ist na kajaky ma byt pekne ale nema nam kto povarovat malu skoda:(

mne sa uz uspesne podarilo vsetko vyzehlit ale ako som pozerala do kosa na pradlo tak sa zas plni zavratnou rychlostou 🙂 dnes cely den upratujem a triedim veci co vyhodim 🙂 to som musela nasmu tatinovi preliezt celu skrinu ked nie je doma a vyhadzat mu veci co nenosi lebo on nic nevyhodi vsetko sa mu vzdy hodi a nikdy to neoblecie za 2 roky🙂 a ked to vyhodim ani mu to nechyba🙂

no ja a francuzstina🙂 to sa este stale ucim hm🙂 ale mam z nej strach 🙂 🙂 🙂 tak posielate tatu na slovensko? a ako chodite autom?

henikav1
21. aug 2009

v lete chodievame autom, inac cely rok lietadlom, cesta autom je ovela drahsia, ale zas cez dovolenky sa nam auto hodi, mame viac volnosti, no a samozrejme sme vzdy nabaleny takymi vecami, ktore tu nedostat. Nie ze by tu nebolo vsetko co treba, ale obcas dobre padne otvorit si kofolu, alebo dat si syrove korbaciky
Neviem ci poznas safari pri Trois ponts: http://www.mondesauvage.be/
Malej by sa to urcite pacilo, my sme tam boli, ked bol Mike asi v jej veku.
No musim dalej makat a potom zas letiet na tu strechu, dufam, ze to dnes uz dokoncime. Neviem ako budem stihat, ale do nedele sa urcite ozvem, mozno aj skor. Vcera som prisla domov taka unavena, ze som uz ani poriadne nevecerala, pretoze som nevladala dvihat vidlicku 😀 😀 To ani nehovorim, ako som sa ovalila tramom po hlave 😀 proste kopec srandy pri praci

famfrla
autor
21. aug 2009

🙂 to aj my ked ideme autom tak sme nabaleny slovenskymi vyrobkami🙂 chcela som sa ta spytat ako to bolo s tebou a s francuzstinou na zaciatku ked ste prisli do belgicka? tak zatial pekny vikendik 🙂

henikav1
23. aug 2009

krasnu nedelu famfrla, tak co ste na dnes vymysleli?
My sme este strechu uplne nedokocili, ale manzel mi uz v noci odisiel, takze dnes sa vraciam na strechu sama, musim tam dokoncit este par drobnosti. No a doma "spadla bomba", dosledok nasho chodenia domov okolo polnoci 😀 ale to asi ani nestihnem upratat, to budem robit pekne po veceroch po praci a aj zehlenie sa odklada na neurcito 😖
od pondelka hlasia dazd, tak som zvedava, to bude hodina pravdy, uvidime, ci strecha drzi 😀
Uzite si krasny dnik

famfrla
autor
23. aug 2009

Ahoj heni🙂

no my sme boli vcera na plavke a dnes v parku v lux 🙂 ja som pozerala pocasie ale hlasia cely tyzden pekne 🙂 🙂

To ste sikovny ze ste to zvladli🙂

My uz tento tyzden len odychujeme 🙂 uz mam z tej staze trosku stressss🙂 ako sa to blizi🙂

pekny dnik🙂

henikav1
23. aug 2009

Tak ja uz som doma, strecha je dokoncena, drahy este stale na ceste a ja sa tu povalujem a oddychujem. Na streche bolo ako v peci, chvilku som si chcela sadnut na roofing, nedalo sa, este aj cez topanky ma palil.

Famfrla, kvoli stazam vobec nestresuj, to bude absolutne v pohode.

Ja mam vaznejsi problem 😀 som hladna a nemam co jest, nestihla som nakupit. Idem nieco vyhrabat v mrazaku 🙂 🙂

famfrla
autor
23. aug 2009

ja viem ale ja som taka stresacka vies🙂 aj ked som mala skuskove obdobie na vysokej som mala vzdy traviace problemy a moj tyzden som spravidla stravila na wc 🙂 😀

A synceka mas kde? To manzelovi nezavidim tu cestu to je hroza autom...

co si dobre vyhrabala v mraziaku? My sme boli v tom parku a dali sme si hranolky s buletami ako hovori julia no to bolo fuuuj hroza.... mas v brusel nejaky okruh slov. kamaratiek?

henikav1
23. aug 2009

Mike bol dnes v parku Paradisio s kamosom a jeho rodinou. My si tak navzajom "poziciavame" deti ked potrebujeme na chvilku postrazit. Vacsinou bud kolegyne, alebo spoluziaci maleho, vacsinou diplomati, cudzinci, ktory tu nemaju rodinu na strazenie deti. Tak aj ked niekto ide na nejaku sluzobku, tak necha dieta u nejakeho znameho. Teraz je uz maly doma.
V mrazaku ma nic neinspirovalo, tak som spravila palacinky 😵
Bulety neznasam a hranolky tiez velmi nemusim, hoci dnes som mala, lebo taka spinava zo strechy som sa stavila oproti v Quicku a dala som si menucko.
V Brusseli poznam dost vela sloveniek, ale vacsinou sa stretavame v praci, pretoze kazdy ma svoju rodinu, deti a aktivity. Ved aj nam onedlho zacne kolotoc povinnosti.

famfrla
autor
24. aug 2009

Ahoj heni🙂

Tak to mate fajn ze si takto poziciavate🙂 ja by som tiez rada poziciala keby niekto chcel 😀 😀 ja tiez hranolky a bulety neznasam a nebolo tam nic ine vsetky tieto mlete veci nemusim kedze tam davaju vsetko z kuchyne 😖 neviem ci som to dobre pochopila🙂 cakate babatko?

henikav1
24. aug 2009

ahojki, pekne ranko

ja uz zarezavam v praci, dokonca tu mam aj maleho na vypomoc 😵 nikto si ho totiz dnes nechcel pozicat 😀

Mike vcera obzeral vase albumy a bol cely uneseny malickou, uplne je zblazneny do babatiek

A babatko uz necakame, bola som na interupcii, pretoze nam prestalo bit srdiecko ☹

famfrla
autor
24. aug 2009

tak to my je velmi luto ☹ ja som si nebola ista ked to nemas v pase ☹

Tak ho posli k nam my si ho poziciame🙂 na vylet do Arlonu 🙂 to v albume mam velmi stare fotky tam je mala male babo este...

Vobec neviem co varit ziadna inspiracia..... 😖

henikav1
24. aug 2009

My sme prisli na obed domov, cestou sme si kupili hotovu lasagne, maly ich ma rad a ja zas cez obed nestiham varit, ked sa musim este vratit do prace. Vecer asi zas vycarim nejaky polotovar, kedze mam cely byt zanedbany, tym, ze sme travili tyzden na streche, mam co robit, aby som tu upratala.

Pridaj nejake aktuane fotky o malickej, ked budes mat cas.
Nas Mike je uplne zblazneny do babatiek, vlastne vyse roka sme zili len babatkami a vecickami, ale stratili sme uz tri babatka a ja som povedala dost, viac nechcem. Tak sa chystam, ze vsetko co mam pofotim a predam a z babatkovskej izbicky bude kancelaria, alebo jednoducho sklad. Bolo tazke sa s tym zmierit, ale uz som teraz v pohode, uz to beriem ako realitu.

famfrla
autor
24. aug 2009

🙂 ja mam tiez lazane rada 🙂 uz dlhsi cas sa ich chystam urobit sama podla receptu ale este som sa k tomu neodhodlala lebo pre dvoch sa mi to nejako nechce🙂 nie si nahodou na facebooku? tam mam nejake fotky

henikav1
24. aug 2009

Co sa lasagni tyka, ja ich robim casto, vzdy vtedy ked nestiham z coho si mozes vydedukovat, ze nestiham nikdy nic 😀
Ale ak ich chces robit, oplati sa ich spravit vo velkom a zamrazit. Ja tak robim s vacsinou jedal, ked uvarim, necham vonku co zjeme a zvysok naporcujem a pomrazim, tak vzdy vytiahnem len tolko porcii, co prave potrebujem a vzdy nieco vyhrabem. Len som nechala v starom byte moju chladnicku s mrazakom a tu mam teraz uplne malinky ubohy mrazak, tak mam strasne malo miesta na rezervy.

famfrla
autor
24. aug 2009

🙂 ja to tiez tak robim aj teraz to budem vyuzivat casto lebo domov sa budem vraciat okolo 8 vecer kazdy den :( ak by sa ti niekedy chcelo napista mi receptik bola by som ti vdacna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre