Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

rybca
21. apr 2010

famfrla - dik, kuknem...🙂 My sa chystame do Limburgu - Valkenburg na dovolenku..🙂 Dufam, ze nam to vyjde..🙂

henikav1
21. apr 2010

no to ti poviem famfrla, to je taka pokojna dovca, maly si pozve kamosov a bratranca s ktorym su v jednom veku a vyhlasia striekackovu vojnu. Naplnaju si take velikanske pistole na vodu v bazene a tak sa blaznia, na hojdackach sa zasadne nehojdaju, ale krutia a na smykacke sa nikdy nesmykaju, ale lozia naopak 😀 😀 😀 No a na pieskovisku zakopavaju vsetky anglicaky a ja sa potom cudujem ze ich ma cestou tam 200 a cestou naspat 5, no a o rok si ich zase vykopeme 😀 😀 😀
Ked nahodou prsi, vtedy grilujeme, lebo v lete je pri dazdi tak prijemne, pristavila som tam velku terasu a na tej vlastne zijeme cele leto, aj pod nou grilujeme. No a moje najmiesto, kam sa nikto neodvazi ked som doma je hojdacia lavica. Ked bol maly este malicky, tam som si s nim sadla a hojdali sme sa kym nezaspal, teraz sa tam vyvalim sama, hojdam sa a citam si 😀 😀 😀 To je pre mna dokonala leniva dovolenka
rybca a co planujete v Limburgu?? mate tam nieco, alebo rodinu??? alebo len tak navstevovat kulturne pamiatky??? nepoznam to tam
famfrli vy co planujete?

rybca
21. apr 2010

heni, ze to je najkopcovejsie miesto v NL a po minulorocnych Alpach sa nam ziada este nejakych kopcov....🙂 priroda a tak...🙂 My tu nemame nikoho, takze je to len ako dofca v zahranici...🙂

famfrla
autor
22. apr 2010

dobre ranko 🙂 heni no my planujeme kretu ale ja planujem uz pracovat 😀 ale chceli by sme ist sami malu dodam na slovensko. Lebo to vies ona este spinka po obede aj 3 hodky takze sa s nou este velmi neda 🙂 tak ak pojdeme tak ona pojde na jazykovy pobyt na slovensko 😀 ma tam kopec deti bazen a smykacku tak tam je rada 🙂 no uvidime lebo mm chce zmenit pracu tak ma nejake pohovory vo stvrtok ide do bruselu na pohovor 🙂

henikav1
22. apr 2010

dobre ranko, akurat si uzivam posledne minutky kludu pred kazdodennym stresom a dopijam kavicku, za chvilku padame do nasho kazdodenneho kolotoca
Kreta znie dobre, posles mi pohladnicu??? Mne to staci ku stastiu, pozriet pohladnicu, lebo ja sa necitim dobre po hoteloch a neznamych miestach, ja len pekne doma. Predtym ma to bavilo, v kuse som niekde lietala, asi som uz stara

henikav1
22. apr 2010

haloooo, nikde nikto? uzivate si zase slniecko, ze? a ja tu kysnem v office 😖

henikav1
22. apr 2010

huraaaaaaaaaaa, mam zapocet z franiny, mozem ist na skusku.
Kto by to bol o mne povedal ze sa tak rychlo naucim po francuzsky, vsak?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

famfrla
autor
22. apr 2010

ake prekvapenie heni 😀

ja som prisla z bruselu som unavena ako konik 🙂

henikav1
22. apr 2010

no a nepriznala si sa ze ides dnes do bxl 😒 alebo som to prehliadla? Mohli sme sa stretnut 😠

henikav1
22. apr 2010

famfrla netvar sa ze tu nie si 😀 😀 😀 ved ja sa nehnevam
tak ti treba, prisla si o prilezitost ist so mnou na kavcu 😀 😀 😀
Ale ked si bola v bxl, to znamena, ze je Julke uz asi lepsie, no to je dobra sprava. Dufam ze si stihla vsetko vybavit

famfrla
autor
22. apr 2010

heni no to bola jazda smrti 🙂 som sa dva krat stratila 😀 😀 no prisla som na ambasadu a bola som dost sklamana pracovnikmi :( hned vidis ze su to slovaci a ze si v slovenskej institucii 🙄 🙄 na MZV belgicka som prisla 12 32 do 12 30 pracovna doba potom prestavka tak som tam hodku trcala. za jeden papier som platila 20 eur 🙂 som myslela heni ze este dovolenkujes 🙂

henikav1
22. apr 2010

no nie, dneska som uz bola v praci a aj ja som bola na ambasade, ale na talianskej 😀 a to hned dvakrat ale to vies taliani, co vsetko nepomotaju, nie nadarmo sa hovori ako talian
😀 😀 😀
inac som napisala holandankam, ci by sa k nam nechceli pridat, myslim ze by to bolo zivsie, tak uvidime, ved benelux je aj holandsko, som zvedava, ci k nam pridu. No a ja mam na slovenskej ambasade tiez take "dobre" skusenosti

famfrla
autor
22. apr 2010

nechame sa prekvapit🙂

henikav1
23. apr 2010

dobre ranko a krasny dnik
😉

famfrla
autor
23. apr 2010

dobry obed a krasny dnik 😀

krisbar
23. apr 2010

ahojte! ahojte!
tak mi uz zajtra letime! aspon dufam, drzte palce.
dokonca sa nam podarili aj tie nestastne letenky predat..jupi! cize same pozitivne spravy..dufam ze s bytom v Lux sa nic nestalo a mozem porkacovat v statuse "zeny v domacnosti" 🙂
priznam sa ze ja urady moc nemusim, najma ten slovenksy pristup..no ale co narobime...na druhej strane som rada a hrda ze som slovak..len potrebujeme tak 100 rokov aby sme boli tam kde zapadna europa.. 🙄
utekam kadernicke...som zvedava ako ma "dogabe"

henikav1
23. apr 2010

famfrla dakujem, uz po obede, teraz uz len travim a priberam 😀 😀
krisbar, drzime palceky, aby ste stastne odleteli nacas a aj doleteli. Ja musim o tyzden do Ostravy 😖 na ustnu skusku, pytala som sa ci by to nebolo mozne cez skype, hadajte kam ma poslali. 😀 Dokaz toho ze v cechach to nie je o nic lepsie ako na slovensku, napriek tomu mam aj ja slovensko rada a som nan hrda a branim ho zubami nechtami pred nevzdelancami tu v be, ktory si snad myslia ze u nas este ani televizia neexistuje. 😀 😀 😀

famfrla
autor
23. apr 2010

keby len telka heni 🙂 do ostravy? komplikovane cestovanie 😝

shinelove
23. apr 2010

Ahojte baby,

ani ja som ste nepocula cvrcky...ale to asi este maju cas 😉 pripajam sa k vam, tiez nemusim organizovane zajazdy..ja radse zbalim kufor, kupim letenku do XY a tam funfujem- uz na mieste. cestovanie- i love it!
co sa tyka prace, tak je to uplne normalne, ze mi kamionisti v noci a cez weekend volaju- ale treba si ich len vycvicit 😎 a nestresujem. pracovala som predtym v banke na SR na riadiacej pozicii a to boli stresy!!! never ever 😕
inac ste niektora zaregistrovana v komunite slovakov v Belgicku? lebo som bola na ich stranke a nejako im ta stranka nefunguje..

peny den zelam.paaaaa

famfrla
autor
23. apr 2010

shinelove 🙂 podla toho ktoru stranku myslis 🙂

henikav1
23. apr 2010

famfrla, ved prave, takze idem autom, to sa zas prejdem, ale cestou si uzijeme pekny vikend s manzelom, potom v pondelok na obed na skusku a odtial letim do BE, do rana tu musim byt, aby som mohla maleho odviest do skoly a ja pojdem do prace.
shinelove, napis na ktorej stranke, ak myslis tu na szm, tu prevadzkoval moj kamarat a uz s tym skoncil, kvoli par ohovaracom a nevdacnikom, napis o ktoru stranku sa jedna. Inac som zaregistrovana na ceskej a slovenskej komunite v be u pana Vytopila a oni funguju normalne. Najblizsie ked dostanem od neho mail, ti ho preposlem a potom mu napis aby ta zaradil do databazy, podla vsetkeho je nas tam okolo 3000

civavava
23. apr 2010

ahooj babule, tak my mame dnes 1 mesiacik 🙂

inak, pytala som sa u nas ohladne tej famy ze parental leave maju skratit v Luxe zo 6ich na 4 mesiace - odpoved bola ze iGNORE THE RUMOUR, IT'S A NONSENSE 😀

cmuk, idem kojit 🙂

henikav1
23. apr 2010

jej civavka, tak to su krasne narodeninky, ze jeden mesiacik, take chutne babatko na spapanie. 😉 Takze blahozelam a posielam malemu pusinku k narodkam.

No a famy??? Uz ich nepocuvam, ja som na relexe, onedlho sa oddelime od komisie a fam pocuvam denne aj 200 a stale nieco ine 😀 😀 😀 Koniec koncov ked dojde k strukturalnym zmenam, ja to urcite nezmenim, budeme sa musiet prisposobit, to iste v beznom zivote, nielen v praci

famfrla
autor
23. apr 2010

civavka krasne babatko 🙂

famfrla
autor
24. apr 2010

dobre rano 🙂 to bude teplucky vikend 🙂 😎 😎

henikav1
24. apr 2010

dobre ranko, my sa prave chystame obzerat ten domcek tak drzte palce 😵

famfrla
autor
24. apr 2010

ahoj heni🙂 tak drzime🙂

henikav1
24. apr 2010

tak sme doma, ja som sklamana, idem sa vyrevat, v tomto belgickom kralovstve snad neexistuje normalny dom
S tym revanim to bol vtip,, ale som sklamana takze asi nic ani z tohto a my sa nikdy neodstahujeme

famfrla
autor
25. apr 2010

heni 😖

rybca
25. apr 2010

heni - nam v NL tiez trvalo kym sme mali stastie na to co nam vyhovuje..🙂 najhorsie je to tu so schodami, v kupelniach mnohokrat len vyvedena ruzica na sprchu, ani naznak sprchoveho kuta a videli sme aj taky co mal v izbe umyvadlo..🙂)) a sirka izieb je kapitola sama o sebe..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre