Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav
17. máj 2012

@taty huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, sice ma hokej nezaujima, ale kazda pozitivna vec okolo sk potesi
Inac dnes je celkom pekne vonku

taty
17. máj 2012

@henikav hej to ma tiez velmo potesilo ze konecne neprsi sme si to konecne vychutnavali na zahrade. 😎

nellla1
18. máj 2012

@taty @henikav baby, ak chcete, cca o 2t vam bryndzu a syrove vyrobky mozem zabezpecit. mate zaujem?

henikav
18. máj 2012

@nellla1 no to ano, to by potesilo, nejaka bryndza, korbaciky, mozno tvaroh. Idete domov???

taty
18. máj 2012

@nellla1 ja idem teraz na prazdniny na otocku zaniest deti na SK takze teraz dakujem snad stihnem si kupit ale ak chodis casto na SK tak potom mi napis ja by som si tiez zobrala aj korbace ci parenicku a bryndzu tiez.

nellla1
18. máj 2012

@henikav @taty nie, domov nejdeme, ved len nedavno sme sa vratili, ale mam spojku 😀, takze ak heni mas zaujem, kludne mi pisni do spravy.

henikav
18. máj 2012

@nellla1 no to by som bola rada, poradime sa ze kolko coho a napisem a prinesiem ti peniazky 😉 Len nemam tusenia co kolko stoji

taty
18. máj 2012

@nellla1 jej super mozem to po prazdninach vyuzit aj ja?????

nellla1
18. máj 2012

@henikav @taty jasne, ze mozes, len nie velikeee mnozstva 😀, lebo sa to musi zmestit do jednej autochladnicky 😀. ale z kazdeho po troske v pohode, len mi dajte vediet. heni, ak by si chcela teraz, tak mi napis spravu a zaciatkom juna to tu mas, potom asi az v lete, kedz pojdeme domov...

henikav
18. máj 2012

@nellla1 ok, tak sa dohodnime tak ze ak bude miesto, tak moze byt bryndza, parenica aj korbaciky, Takze sa nemusis ani pytat a ak nahodou budes moct, tak prines nieco, to potesi, ak nebude nerob si s tym starosti a dakujeme vopred
ved mame co jest, to by bolo len tak na ozivenie spomienok. 😀 😀 😀

vlnka81
29. máj 2012

@nellla1
@henikav
@taty
ahojte 🙂 pozeram ze co som tu nebola tak sa naozaj debatka rozprudila 🙂 aj ked akonahle vykuklo slnko tak uz ziadna sprava 😀 😀 😀 ach jaj krasne bolo tento vikend - neuveritelne!!!!! az som si povedala ze nie je az tak zle zit v Bxl 😀 nuz nic, len som vas chcela pozdravit a privitat Nelku a nech sa neboji Bruselu ani Skarbeku - ze to nie je az take zle. Vsak v Skarbeku je nase Stale zastupenie SR pri EU 🙂 a byva tam polovica diplomatov. je to sice pri schumanovi ale stale skarbek. A woluwe area je celkom fajn. Ja som sice v Audergheme ale na metre a metrom sa da zajst kadetade 🙂 my cakame bejby - uz sa to blizi, asi pojdem cisarkym 14.6 - preto som tu aj dlhsie nebola, riesila som bejby veci a zdravotne veci a vsetko co sa na mna teraz sype. Po porode sa budem asi davat chvilu dokopy a potom by sme chceli cez leto ist do ciech a na slovensko ale urcite budem rada ak sa nieco zorganizuje, mozno ked sa vratime v septembri by som nieco skusila zorganizovat aj ja. Aj ked Heni a Taty vy asi pracujete ☹ Ale vsak sa mozno nieco podari ak bude pekny september...Nelka ty sa neboj, cesi su celkom otvoreni slovakom - aspon som nepocula zeby sa nejako uzatvarali (mozes mi poslat link na tie "CZ spolky" o ktorych si pisala). Na krtecka sa urcite kludne doval so svojim ditkom. Dokonca ak hrajes basket alebo manzel futbal tak su tam nejake akcie v nedelu vecer. Moj muz chodi na futbal a uz spominal toho krtecka ze cochvila tam bude brat naseho amleho 😀 😀 😀 nuz neviem - nas maly sa este ani nenarodil 😀 vlastne zienky ja ani neviem ake mate velke deti...???? Nely my sa urcite uvidime v ramci bruselu a pocas dna - vsak ja budem na materskej a asi sa aj sama z toho osalim 😀 zatial prajem krasny dnik 🙂

henikav
29. máj 2012

@vlnka81 No to uz za chvilku mate maly vonavy uzlicek doma 😉
veru, ako nastali pekne dni, tak z prace rovno do zahrady a chodime domov len neskoro vecer spavat 😀 a cez vikend takisto, uz aby sme mali bazen, lebo v tej horucave sa tak ziada poplackat, ale asi to tento rok nestihneme, hoci nahaname komunu nech sa pohnu, zistili sme totiz ze popod nas pozemok niekde v hlbke ide mestska kanalizacia, teda 3 domy co su nad nami a teda tlacime na nich nech si to odstrania, inac ich zabetonujeme, ale velmi tazko sa hybu, aj ked to smeruje dobrym smerom. Ale touto rychlostou budem rada ak to bude v septembri a to uz bazen nebudeme stavat 😀 Mozno hodime aspon taky samonosny plastovy.
Co sa mna tyka, ja mam len jedneho velkeho chalana 11 rocneho, ale puberta s nim mlati aspon za troch 😉

@nellla1
@taty ani vas tu velmi nevidat, aj vy si uzivate slniecka??

vlnka81
29. máj 2012

@henikav Ulalalalala - takze zas sa potvrdilo ze zijeme v belgicku - ako mozu dat kanalizaciu pod sukromny majetok??? pod cestami nebolo miesto??? ach jaj. ale dufam ze sa to coskoro utrasie a bude sa stavat. Je krasne pocut ze niekto aj v BE investuje do bazena 🙂 je v tom taka nadej na lepsie casy 🙂 Po pravde tieto uplynule dni sme si tak povedali ze domek s bazenom by nebolo zle mat 🙂 kam sa clovek podeje v takom teple v belgicku??? na SK mas kopec prirodnych alebo aj umelych vodnych nadrzi, kopec kupalisk...tu je aqualibi ktore je napraskane, a pri mori nielen ze neprejdes cez plaz ale ani sa tam nedostanes. vlaky su narvane a autom je to vsetko v zapchach - ak mas potom vobec kde zaparkovat ☹ takze stavbu bazena vam plne schvalujem 🙂 mozete potom vyberat vstupne 🙂 ja sa uz neviem dockat na leto - ideme k vaskovym rodicom, maju bazen uprostred lesov a luk - je tam tak nadherne 🙂 dufam ze sa po porode skoro zotavim a budem to moct vyuzit 🙂 no a ten tvoj pubertak - toho caka s bazenom raj na zemi 🙂 to budete musiet asi zaviest navstevne hodiny 😀

henikav
30. máj 2012

@vlnka81 S tou kanalizaciou je to tak ze ona tam bola skor ako nase domy a nie je to hlavna siet, ale len taka pripojka 3 domov nad nami, hlavna tecie popod hlavnu cestu. Komuna o tejto pripojke ani nevedela, lebo je to asi hodne stare. Ja som im oznamila, ze nema vyznam to opravovat, lebo je to stare, teraz sa to prepadlo na jednom mieste, tak sme na to prisli, o mesiac sa to prepadne na inom. Takze som im oznamila, ze teraz im este dovolim to rozvrtat, ale neskor ked bude zahrada pekne porobena uz nie. My sme donedavna tiez byvali v byte, sice bol parcik a tenisovy kurt, ale taky spolocny pre 4 byty, tam si clovek nerobi co chce a tuzili sme po vlastnej zahradke, preto sme z Brusselu odisli. Kupili sme starsi dom, asi 40-50 rocny a doteraz na nom stale makame kazdu volnu chvilu, este to vidim na par rockov kym to bude uplne podla mojich predstav. No a bazeny tam okolo nas maju asi vsetci, takze nikto k nam nebude chodit, ak zas pridu nasi priatelia, to bude len fajn 🙂

diana_81
30. máj 2012

@henikav
@vlnka81

Ahojte kocky! Vidim, ze Bruselska partia vykecava 🙂 Henika ako? My sa pozname este z pokecu, som Veronika - mam dcerku Katku! Videli sme sa par krat - na pl. Jourdan i na kvetinovom koberci sme boli na Grand place, pamatas? To je krasne pocasicko! Tesim sa, ze sa mate dobre... Inak Katka asi Ti dnes brnknem, ze co a ako kym si 2v1... Bolo by skvele sa stretnut a auto sice nemam, ale hadam by sme sa i mhd nejako dopravili k vam... V.

henikav
30. máj 2012

@diana_81 ahoj, jasne ze pamatam, len som ta davno nevidela. Este si na materskej, ci uz pracujes??? Co mate nove a kde teraz byvate??

vlnka81
30. máj 2012

@diana_81
@henikav
Heni ten domek vam mozeme len zavidiet 😀 samozrejme v dobrom. a take dlhorocne zveladovanie tiez nie je na skodu 😉 clovek sa ma stale z coho tesit 🙂
Veronika dnes sa na vas tesiiiiim velmi 🙂

henikav
30. máj 2012

@vlnka81 keby si ho videla ked sme ho kupili, veru by si nezavidela ani v dobrom hehe, kolega co ku mne vtedy prisiel mi povedal ze na mojom mieste by kazdy vecer plakal do vankusa. Ja som sa ho len opytala ci by sa tym dom opravil 😀 😀 😀

vlnka81
30. máj 2012

@henikav 😀 😀 😀 kolega je expert 😀 hehehe 😀 poviem ti ale ze ked vidim cerstvo zrekonstruovane domy v bruseli tak je mi z toho dost nevolno. Ked budeme kupovat my tak rozhodne ideme do nezrekonstruovaneho - ani nie tak kvoli cene ako kvoli estetike - predsa sa len lepsie pozera na to co sa ti paci ako na to co sa pacilo niekomu co rekonstruoval aby mohol rychlo a draho predat 😀 bleeee 😀

henikav
30. máj 2012

@vlnka81 Ved prave, je lepsie rozbijat stare kachlicky ako nove, za tymi ti nebude luto. Tiez sme mali celkom pekny dreveny obklad a rozmyslali sme vyhodit alebo nie??? Tak sme sa zhodli v tom ze je sice pekny, ale keby sme ho tam nemali urcite by sme si ho nekupili. Mimochodom Belgicka rekonstrukcia je asi o tom ze pozakryvame chyby, nejako to zamaskujeme, do predaja to vydrzi, to ze nie su ziadne izolacie porobene, to si uz nikto nevsimne. Dalsia vec, ked je dom cerstvo prerobeny, premalovany.... mozno tam bol problem, zatekanie, plesen.... Ked mas 20 rocne suche tapety, su sice spatne, ale vies ze dom je 100% suchy.
Kolegu nepocuvam, to je este decko, on vidi pekne tapety na plesnivej stene a uz je to krasny dom, nas bol spatny lebo boli stare tapety a obklady, to ho nenapadne ze to je to najmenej a to najjednoduhsie vymenit 😀 😀 😀

diana_81
30. máj 2012

Ahoj @henikav🙂 mame sa skvele, dnes aj po skvelej navsteve vlnky a tej osobky co na jej brusku este chvilku robi vlnky 🙂 som este na materskej a beriem si ccp takze do konca roka zostavam... Nech si s malou uzijeme aspon prvy rok aj nieco ze sa mame. Pride mi to strasne dolezite a ona je poklad usmiaty podla mna i vdaka tomu... Tie jaslickove deti zazivaju uz od malicka kopec stresov. Gratulujem k domceku!!!

vlnka81
3. jún 2012

Juuj Veronikina Kacenka je jednoducho naaadherna 🙂 a taka dobrucka 🙂 aj ja chcem take bejby 🙂 zenicky uz onedlho - 14.6 rodim. tak potom dam snad coskoro vediet ako sme to prezili 😀DDD

henikav
8. jún 2012

babulky kde ste vsetky? Co porabate, ako sa mate?? Dnes konecne slniecko, uz ma zacinala depka chytat

henikav
12. jún 2012

Kto pride v piatok na czech street party v Brusseli????

silviazv
24. júl 2012

ahoj žienky, rozhodla som sa Vám stúpiť do debaty, nehnevajte sa 😉 pretože by sme sa mali sťahovať týmto smerom. Chcela som povyzvedať či máte niektorá dieťatko na základnej škole (fr.hovoriacej, učiacej....) a ak áno čo by to dieťatko potrebovalo a na SVK je to lacnejšie.

vlnka81
25. júl 2012

@henikav ahoj heni ako bola CZ party, ja som prave bola na ceste do nemocky 😀DD zajtra mame 6 tt, uff je to narocne mat male bejby, nestihacky...😀

vlnka81
25. júl 2012

@silviazv ahoj silvi, ja ma len 6tt bejbinko tak ti v tom velmi neporadim, ale co poznam ludi tak maju vacsinou deti v europskej skole...zalezi od toho ci budete pracovat pre EU institucie alebo v sukromnej sfere...a urcite nakup zosity, tu mi pridu velmi drahe 😀 v podstate ja by som nakupila vsetko...mam pocit ze na Sk je lepsi vyber a urcite lepsie ceny, ale ucite sa skontaktuj s @henikav ona ma synka na ZS 🙂 inac vitaj v BE 🙂 priprav sa na otras pocasie..to je tu najhorsie 😀 teda minimalne pre mna 🙂 a kam sa chystate? do Bruselu?

henikav
25. júl 2012

@vlnka81 joj blahozelam k babatku, dufam ze vsetko prebehlo hladko. No veru taky drobcek da zabrat, ale uzivaj si kazdy den, ked su take malicke, menia sa prakticky zo dna na den, stale je nieco nove.
Este pripomienka, moj syn je uz na strednej, uz ide do druhej triedy, uz bude mat za chvilku 12 rokov a je to pubertak hehe
CZ party sa nevydarila, strasne lialo a kedze to bolo vonku, rozislo sa to skor ako by nieco zacalo, tak snad zase o rok

henikav
25. júl 2012

@silviazv uz sa velmi nepamatam uplne presne, ale ono sa to kazdy rok dost podobalo. Teda naozaj zalezi od skoly kam ide vase dieta. Ak na europsku skolu, tak mate k dispozicii presny zoznam veci na nete skoly. Ak do belgickeho systemu, tak zosity urcite nie. Oni tu maju taky chaoticky papierovy system, ktory si zakladu do obalov, takze zo 2 take obaly, oni budu dostavat kadejake vytlacene listy, co budu vyplnat, potom predierkuju a zalozia. Urcite skolsku tasku, najlepsie nechat vyber na dietati. Atramentove pero s tymi bombickami, v belgickom systeme pisu atramentovym celu zakladnu skolu, dokonca v prvej triede len obycajnou ceruzkou. NO a bezne veci ako farbicky, fixky, struhatko s krabickou, gumu... Ziadne obaly na knihy, balia si to do baliaceno papiera, kazda kniha ma iny atypicky rozmer, takze ten mozes kupit nejaky pekny pre dieta s jeho hrdinami, princeznami, autickami...... a na to samolepiace "menovky" kde mu napises aky predmet a meno... vacsinou su to knihy doplnovacky, tie zaplatis rovno skole. Dalej je este samolepiaca folia, cim mozes platifikovat kadejake karticky, oni si budu totiz vystrihovat z papiera a potom to zalepia z dvoch stran a maju karty na ucenie, tupe noznice pre dieta a dobre pre teba a urcite tmavomodre ako teplakove sortky na telesnu a tricka vacsinou mavaju s logom skoly, alebo maju vsetci biele. a CVICKY, tie v septembri uz v be len tazko zozenies. Vies uz do ktorej casti be pojdete a do ktorej stvrte???? VELMI DOLEZITE!!!!!! Aby si dobre vybrala skolu, aby to tvoje tam nebolo jedine europske medzi arabmi co ho budu mlatit, hovorim s kamoskinej skusenosti. Dufam ze som to napisala zrozumitelne, lebo mi tu kazdy hovori ze sa vyjadrujem po slovensky ako hotentot 😀 a smeju sa mi, pritom ja si myslim ze hovorim uplne normalne. My sme teraz na sk, ale ak potrebujes hocijake ine info rada popisem co viem

silviazv
25. júl 2012

ahoj žienky dakujem za odpísanie!!! dcera by mala ist do skolz do Bruseli, nebudeme pracovat pre EU institucie . podla informácii by mala chodiť do štátnej belgickej školy....a malo by to byť v Bruselskej časti Evere.

vlnka blahoželám k babatku, prajem vela síl a hlavne zdravíčka možno sa niekedy niekde stretneme s kočíkom, ja mám síce už dvojročného "chlapa" 🙂 to počasie aj na slovensku je za posledný mesiac šialené 🙂

henikav, to som počula o tom šialenom papierovom systéme, rodičia prispievajú niečo na kopírovanie....
k zoznamu- tašku máme novú, tú nepotrebuje. perá som zobrala, aj bombičky, ale tie menovky pojdeme spolu vybrat rovnako ako papier. no a tú foliu. biele tričko pozriem, ved to je také neutrálne, prípadne bude mať ako náhradné ak dostane zo školy a ja nestihnem vyprať.... 🙂 Tá tmavomodrá pre tepláky platí pre chlapcov a dievčatá rovnako?

CVIČKY? to také tie klasické jarmilky v akých sme cvičili my, áno? či aj farebné ? fúú tak to bude isto veselé pre moju slečnu 🙂 a ponošky biele k cvičkám, či na tom až tak nezáleží? a tie šortky si menia za dlhé tepláky na zimu?

každopádne ďakujem. presne to som mala v záujme sa spýtať čo na telesnú (lebo dcéra chodila prvý ročník na stredné slovensko, druhý ročník zase sme boli na východe a tie potreby na telesnú a výtvarnú sa od seba dosť líšili... )

a máš pp Máte dievčence, nejaké skúsenosti zo školami v časti Evere? heni, presne z toho mám strach, že sa dostane chúďa moje malé medzi deti, ktoré ju budú zošmiešnovať pp inak trápiť , pretože franinu sa učíme len mesiac a ide to hrozne pomaly....

a čo nejaké krúžky? chodil Tvoj syn niekam, či bol rád, že je doma 🙂

dakujem Vám maminky za odpovede!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre