Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

henikav1
28. okt 2009

famfrla, dobre si mi poradila, ale aby sa mi nestalo to iste, mozes mi poradit, kde by som si tu knizku vedela stiahnut z netu??
konkretne tuto
http://www.amazon.fr/Oxford-English-Careers-Com...

famfrla
autor
28. okt 2009

heni kukala som nenasla som :( takze budes musiet kupit 🙂

ale ak chces v tom bruseli ju maju len neviem kolko to vychadza cenovo

http://www.waterstones.com/waterstonesweb/simpl...

uz sa tesis na slovensko? nepojdes okolo arlonu ze by si ma zobrala tiez?🙂

henikav1
28. okt 2009

dakujem famfrla a ak chces, urobim si zachadzku, mozte sa zviest, ideme len dvaja s Mikom

famfrla
autor
29. okt 2009

🙂 som si robila srandu ale sla by som 🙂

julka je to tak ako to pises no bohuzial musime sa tomu prisposobit. Ale zas nikto ti nevynahradi skolu ani opatrovatelka. mala je v skolke a tam sa uz ucia trosicku pocitat a hlavne kolektiv je velmi dolezity spolu papaju a cvicia a ma tam aj kamosky. Ja napriklad nedavam malej dzus do skolky dam jej vodicku nejake ovocie a jogurt maju tam chladnicku takze to nie je ziaden problem. Kazde rano poprosim ucitelku aby dala malu spat, tiez to nie je problem. Takze vsetko sa da aspon trosicku vyriesit 🙂 A hlavne urcite sa rychlejsie nauci rozpravat od deti ako od opatrovatelky 🙂

henikav1
29. okt 2009

famfrla, suhlasim s tebou, z vlastnych skusenosti aj s au pair, aj zo skolou, nic nie je dokonale, ale uz by som nikdy nezverila dieta au pairke, radsej do skolky, aj ked mi pride cele zafulane poobede domov, prezije to takisto ako tisice inych deti. V kolektive je detom ozaj lepsie, no a zvyky su zvyky, treba sa prisposobit, trosku upustit od dokonalosti, lebo tu v skolke nedosiahnu.
Samozrejme Julka, toto je len moj nazor, urob ako myslis

Baby, ak nieco potrebujete kupit z sk, dajte vediet, tentoraz idem autom.

famfrla
autor
29. okt 2009

🙂 aj moj nazor 🙂
heni mas dovcu v praci?

noe
29. okt 2009

ahojte bambulky, tak sme spat v Bruseli.

Mesiac doma bol velmi tazky, ale to je na velmi dlhe rozpravanie.
Citam, ze i henika si uzila 😠

Bolo nakoniec nejake stretnutie, ci este len bude? Rada sa pridam 😉

henikav1
29. okt 2009

famfrla, mam este vela dni dovolenky, tak si ich cerpam, lebo previest si mozem len 12 do buduceho roka a ja som si toho nahrabala dost, lebo som si myslela, ze budem na materskej a tu som si chcela predlzit

noe, uz som ani nedufala, ze sa este vratis. No to vies ze ja si stale uzivam 😀 😀 😀
A stretko take nebolo kam by prislo viac ako dve baby, teda ja + niekto 😀 ale ak chces mozes zorganizovat, ja sa pridam a u mna ste vsetky vitane. Ak chces prid sa vyrozpravat, mozes este dnes podvecer, lebo zajtra ja uz budem dalekooooooooo

noe
29. okt 2009

Tak ty odchadzas na vymenu domov.

No aj ja som tajne dufala, ze sa nevratim. Babicke nam 2 dni po mojom prichode domov skoncila v nemocnici a odvtedy som s nou bola kazdy den. Po mesiaci sme riesili pohreb 😢 😢 😢 takze sa to stale snazim predychat. Z nervou na mna sadla este nejaka choroba, takze posledne dni je postel moj kamarat.
Tak dame stretnutie az ked sa vratis. 😉

henikav1
29. okt 2009

noe, to ma mrzi, uprimnu sustrast, to si fakt teda mala zly pobyt na slovensku ☹

budem doma na sk len tyzden, tak sa mi ozvi, ved byvas len o 2-3 ulice nizsie, mozes sa hocikedy stavit a to stretko teda skusime zorganizovat ked sa vratim

noe
29. okt 2009

dakujem henika.

A kde na Slovensko ides?

henikav1
29. okt 2009

idem do Lucenca. Odtial pochadzam, este tam mam mamu

kika2111
29. okt 2009

Ahojte,nie ste niektora v Belgicku v okoli Tongeren,Hasselt,Maastricht?Ozvite sa..pekny den zelam

famfrla
autor
30. okt 2009

heni tak prajem peknu dovolenku a hlavne stastnu cestu 🙂

henikav1
30. okt 2009

dakujem famfrla, este zarezavam v praci pohnem sa az poobede, alebo rovno na noc 😉

famfrla
autor
30. okt 2009

boze aj tak ta obdivujem ist autom taku dlhu cestu sama 🙂 ja mam problem ist autom do obchodu- mam z jazdenia panicky strach

henikav1
30. okt 2009

famfrla, aj ja som mala prve dni strach, treba to prekonat a potom je to uz len bezny ukon, ako jest, alebo umyt si zuby.
A este jedna prihoda na ktorej sa zasmejes. Predtym som jazdila na malinkou auticku, mala som fiat punto, to som prenechala potom byvalemu manzelovi a kupila som si nove auto vacsie a ked som v prve dni potrebovala ist nakupit, tak som zobronila, aby mi to "moje" punto pozical, lebo ja neviem a nikdy sa nenaucim jazdit na tomto novom. No a nepozical, tak som bola nutena a o tyzden som uz bola v pohode 😀 😀 😀
No a tu cestu na sk som uz absolvovala nespocetne krat, tak aj na to som si uz zvykla, ale prvy krat som sa aj ja bala

julie6
30. okt 2009

Ahojte,dik za rady, len skolke je az od 2,5 ,,,to kde Janko chodil,je len altegarderii,ci ako to volaju,je tam len 12 deti,,,ja budem v zime doba potom par mesiacov,do maja to uz zbehne snad,,,a potom vlastne uz bude mat 2,5 a moze ist do skolky, a este jednu akutnu otazku,,,zijete tu uz dlho,hlavne Ty Heny,na nete som nasla kadeco,,,ale aky je priemerny plat tu v Belgicku,,,,a este chulostivejsie otazka????aky je podla Vas dobry a primerany cisty plat ak clovek ziada vo fachu pracu aj s PhD s rocnou praxou?....?napr. ako inzinier vo firme,,,dik za uprimnosti

henikav1
30. okt 2009

Julka, zalezi od toho aku pracu najdes. Platy v belgicku sa pohybuju od 1.200 aj do 16.000 eur, ale povedala by som ze taky bezny plat vysokoskolaka, ako nastupny by mohol byt okolo 3 a pol tisic. Samozrejme, vekom bude stupat. Tak to typujem ja, ale mozem sa mylit. Robievala som platy v skole profesorom, mali od 2200 do 4000 cisteho

famfrla
autor
30. okt 2009

no neviem heni ja mam taky pocit ze taky nastupny plat je okolo 2000 pre inziniera v belgicku v luxe je to ovela viac

henikav1
30. okt 2009

famfrla, ved som pisala ze zalezi velmi od toho, kde sa zamestna

henikav1
30. okt 2009

Julka, vravela si, ze mozno by si skusila staz na komisii, tak si rovno urob aj nejaky funkcionarsky konkurz, potom by ti mohli ponuknut dobre miesto, aspon teda ja by som to na tvojom mieste urcite skusila, len pozeraj teraz hned, pretoze konkurz trva minimalne rok a viac a potom este cakacia doba, kym ta skontaktuju

famfrla
autor
31. okt 2009

julka chcela som len napisat neviem ake mas skusenosti heni ty ale ja som sa s tym stretla ze nase tituly velmi neuznavaju - potvrdil mi to aj manzelik :( maju nejake pochybnosti vzdy o nasom vzdelavacom systeme :( nehovorim ze v eu instituciach ale v kazdodennom zivote....

julie6
31. okt 2009

Dik dievcata,ste jedine co sa chcete o tomto otvorene rozpravat,,,,vsetkych slovakov co som doteraz stretla a su v komisii,tak ma len odporucaju na stranky eu institucii a vraj je to zlozite a narocne sa dostat,,,,a kazdy je skupy na slovo,,,musim to skusit,lebo myslim ze v komisii su ovela vyssie platy,ako bezne,,,a s jednym prijmom/ako citam teda dost priemernym na jeho vzdelanie/ to teda malo co usetrime,musim sa niekedy uz s VAmi stretnut, teraz mam pred sebou najpernejsie 3 tyzdne,budem tu mat mamu,dovtedy musim poslat dizertacku na kontrolu,a potom,koncom novembra ked budete tu,,,,teda pridem na info,,, a co sa tyka tych titulov,tak viem ze jedna slovenka si musela nieco dorabat,lenze ona studovala doma francuzstinu,a ked ju chcela asi ucit aj tu,,,,tak preto,,,s inym odbormi neviem,,,,ale ani ja by som im milion veci neuznala......niekedy mam po krk toho ich povyseneckeho pristupu,,,,,a nemaju zas az tak na co byt taki hrdi,,,,ved zaspali dobu v mnohom,,,,,

famfrla
autor
31. okt 2009

julka to mas pravdu 🙂 ja mam tiez s tym trosicku skusenosti som Ing. to mas tak vseobecne sa na nas pozeraju tak preto ze sme z 'inej' casti europy kde su vsetci skoro chudaci a nemaju pomaly ani elektriku 🙂 no do komisie to trva dlho ako pisala heni musis hlavne ustriehnut tie terminy kedy sa to otvara a kedy konci lebo medzi nimi je velka pauza potom by si zbytocne dlho cakala

henikav1
2. nov 2009

no nepozerala som, ale pocula som od kolegov, ze buduci rok bude nejaky konkurz, tak pozerajte, za pokus to stoji. treba vediet, ze to trva, typujem rok a viac, moj trval asi 14 mesiacov. No a za pokus to stoji, ved nemusite vziat to miesto, co vam ponuknu. Dobre by bolo dostat sa tam skor ako budete v belgicku uradne 5 rokov, budete mat vacsie penazne vyhody, ak 5 rokov prekrocite, automaticky dostanete menej. Ostatne info si povieme osobne, ja som teraz na sk, ale vyzera to tak, ze uz v piatok pojdem naspat do BE.

famfrla
autor
2. nov 2009

a co tak skoro heni? tu je pocasie na depku tma ako v rohu a stale prsi.... 😒

henikav1
2. nov 2009

no skoro, lebo pojdem aj s manzelom a on musi potom este stihnut lietadlo spat
na sk bolo dnes krasne a slnecno, ale podla mna primrza, iste je okolo nuly

famfrla
autor
2. nov 2009

😎 no tu je to katastrofa :( ideme sa s malou unudit :( v stredu idem posledny krat na staz

henikav1
2. nov 2009

no a vo vyhlade nic?? nevychadza nejaka zmluva? Viem, vravela si ze to maju tazke z rozpoctom no dufala som, ze by z toho nieco mohlo byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre