Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
23. dec 2011

@henikav heni ty si ma potesila,no hned mam den krajsi.Pre istotu zoberiem aj mladej rodny list ak si spomenu aj na nu niekedy o pol roka 😀

henikav
23. dec 2011

@taty samozrejme ze vezmi, deti musis prihlasit aj na slovensku do cudzineckej matriky, ci ako to uz volaju, pretoze su spolovice Slovaci po tebe. Ved co ak sa raz situacia zmeni a budete sa chciet vratit? Iba tak by si nemusela, keby si ty sama uz bola Belgicanka, vzdala si sa sk obcianstva?

taty
23. dec 2011

@henikav ale praveze deti a ja sme Slovaci ako repa 😀 takze mam ich rodne listy aj vsetko kedze som rodila na Slovensku nebol problem slo to rychlo bez stresu.Tam praveze nikoho nezaujimal muz.No a tu si nejak na to spomenul niekto ci co a teraz mi prislo ze vlastne su tu Slovenske deti prihlasene na trvaly pobyt a v papieroch je len kopia slovenskeho rodneho listu a bez apostille sakra to nevedeli uz skor.A ty mas SK obcianstvo???Lebo ja nejak menit nechcem ani sebe a ani detom.

henikav
23. dec 2011

@taty ja mam slovenske, sice uz par rokov mam narok na belgicke, ale vzdy ho odmietnem, v praci to mam takto vyhodnejsie, ale maly ma belgicke aj slovenske obcianstvo

taty
23. dec 2011

@henikav no ja som tiez odmietla belgicke obcianstvo,nejak neviem ci by som bola schopna nejak reagovat pri otazke narodnost ze belgicka asi by som vzdy odpovedala klasika slovenska. 😀 Takze ty ako ja kazdych 5 rokov behas po uradoch???Ja som inac uz pri detoch rozmyslala ze im dam dvojite ale potom to chceli na Sk zrusit tak som si povedala necham slovenske.

henikav
23. dec 2011

@taty nie, ja nemusim behat nikde kazdych 5 rokov, mam normalne kartu cudzinca trvalo zijuceho v be, ale maly ma belgicky obciansky. No a dvojite obcianstvo je pravda ze nie je povolene, ale je tolerovane

taty
23. dec 2011

@henikav nuz ja tam behat musim lebo najskor som dost dlho len pendlovala hore dole medzi Sk a BE,no a madam stale nech si dam BE obcianstvo ze to bude pre nas lepsie ked som uz zrusila trvaly na Slovensku a ja som zas odmietla tak zas som dostala kartu na 5 rokov.

henikav
23. dec 2011

@taty nechapem, ked si zrusila trvaly pobyt na sk, co mas udane v obcianskom? Bez trvaleho pobytu nemozes mat sk identifikacnu kartu, ci ano? Ja uz nic nechapem. Ked si slovenka, musis mat aj sk doklady, nie?

taty
23. dec 2011

@henikav No jednoducho som zrusila trvaly pobyt lebo som potrebovala trvaly tu takze na sk mam prechodny a tu trvaly a mam normal Sk obciansky.Nik nemal problem ,praveze tu chceli ze musim mat trvaly tu v Belgicku ked manzel a aj deti su tu prihlasene a ja uz nie som migrujuci clen rodiny a na Sk tiez nemali problem ze mam tu trvaly a na Sk prechodny.No a na policii na Slovensku kde som bola mi povedali ze na obciansky mi staci aj prechodny a obcianstvo

henikav
23. dec 2011

@taty aha, no jasne, aj prechodny pobyt moze byt, ale nejaky mat musis. Neviem si ale predstavit kam by som sa nahlasila, keby som predala dom na sk, je to trosku nedomyslene

taty
24. dec 2011

@henikav No asi k rodicom 😀 Ja tam mam tiez byt takze nebol problem len som vlastne vymenila trvaly na prechodny

taty
24. dec 2011

@henikav No a kedze dnes mame Vianoce tak : Fijne Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar -ked neviem ci sa sem do Silvestra dostanem tak aj ten Novy rok. 😎

henikav
24. dec 2011

@taty no ja uz mam len mamu a myslim na neskor ked uz ani ona nebude, tak tam nebudem drzat dom len aby som mala kde mat adresu, ale dovtedy mozno aj vezmem to ich obcianstvo, ked uz budem na penzii

henikav
24. dec 2011

@taty a vsetky beneluxacky
Aj my Vam prajeme krasne sviatky plne lasky a pohody, bohateho Jeziska a stastlivy Novy rok

taty
28. dec 2011

Tak Vianoce konecne uspesne za nami.Sa tesim ako mala ze uz mi je lepsie.A co ty Heni uz zdrava???Mne sice doktor nasadil antb. boli sme 26.12 sa nedalo uz od bolesti jest ale teplota uz bola len vecer ale aj tak nasadim lebo uzlina poriadne zdurena.No a mala si pravdu ja sa na tu ambasadu snad ani nedovolam.Nevies nahodou ako robia po sviatkoch???Alebo do kedy sa tam sviatkuje,nerada by som tam sla zbytocne.No a muz sa uz tesi na autosalon do Bruselu takze asi to spojime ak sa bude dat.

taty
5. jan 2012

@henikav No co Heni neodfuklo vas dne???Mne deti paniku nahodili ,stromy padali sakra toto bol den

henikav
7. jan 2012

@taty nase sviatky boli trosku pokazene, zase som potratila, takze babatko nebude.

No a stromy padali aj u nas, niekolkym susedom popadali na strechy, nam iba vylamalo konare, teda riadne konariska, ale nastastie nepadli na dom, uz sme to popilili a pozbierali, ale poviem ti modlili sme sa aby ziaden strom nespadol, my mame riadne stromiska v zahrade

taty
7. jan 2012

@henikav Joj Heni to je mi luto.Ja som tiez takto nejak nemohla otehotneniet a potom ked ano zrazu koniec .Takze viem ako sa citis.akurat dnes som na teba extrem myslela ze ci vobec pojdes na autosalon ked si tehu.A nedala si to na genetiku???Mozno len nejaka hormonalna porucha co by sa dala poriesit.Mne takto kamoska vravela ze ona dlho nic a potom potrat zas dlho nic a zas potrat a nakoniec ked uz bola zufala tak dala pri dalsom potrate na vysetrenie a nakoniec len hormonalna porucha nasadili lieky a teraz ma rocne dvojcata.No nic kazdopadne sa drz .

babatko37
8. jan 2012

Je v Belgicku povinnosť autosedačiek? Ďakujem.

taty
8. jan 2012
babatko37
8. jan 2012

@taty Dakujem.

urma
10. jan 2012

ahojte kocky

Konecne po 3 mesiacoch mame ubytko, kde nam toleruju aj psa 🙂 . Je to dom v Zwjinaarde, okrajova dedinka tesne pri Gente. Zatial je to nevykureny holodom, takze som isla ja radsej na SK. Muz totiz hned ako nam dali kluce musel ist na mesiac na sluzobku prec 😒 tak sme toho moc nestihli, len objednat postel a pohovku na rychlo. Inak nechapem, preco taku strasnu zimu maju v domoch. Je tam tak draha elektrina?? Tento dom ma elekricke kurenie totiz....

Inak ked bol ten strasny vetrisko, tak sme si spravili vylet do De Haan k moru, kokos, piesok tam lietal, ze auta z cesty museli odhrnat. Vonku sme boli 3 minuty a piesok vsade...bolo to riadne strasidelne, pena na mori a tak. V Gente tak nefukalo, ale ako sme sa blizili k moru, viac a viac...

buzerant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buzerant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shinelove
10. jan 2012

caute kocky,
ako sa mate? vsetko najlepsie do noveho roku Vam zelam 😉
my sa mame oki, o chvilu ma Nina 3 mesiace, leti to rychlo 😅...ufff

neviete mi poradit: potrebujem pre dceru vybavit slovensky rodny list....kde sa potvrdenie o narodeni musi poslat na aposttil? tu na ambasadu do Bruselu?
dakovala a pekny vecer 🙂

shinelove
10. jan 2012

@ Urma: blahozelam k ubytku 😉 ...aj ja mam taky pocit, ze tu maju v kazdom doma strasnu kosu a to vobec nie je zimomrava...oni totiz belgicania setria na vsetko, v podstate si myslim ze su fajne skrabky 😀 a setria na hocicom
aj u nas ( Tournai) bol fajny vetrisko, zobralo tu v okoli par striech, ale to je Belgicko...
drz sa, nech vam to zariadovanie a papierovacky ide easy 🙂

taty
10. jan 2012

@shinelove Nuz neviem ci zima asi som uz naucena 😎 je pravda ze zo zaciatku ma klepalo ako macku bez chlpov ale tak tento rok ja muza nahanam nech neprehana ze teplo mame.Svokra ma nastavene 22°C a tam ked sme dlhsie tak som spotena.Mne by stacilo tak 19-20°CNo a ktomu rodnemu listu ti neporadim kedze nam sa z ambasady neozvali vobec ani na email takze tam idem teraz v utorok alebo vo stvrtok a potom sup na autosalon.Heni aj pisala ze tam sa dovolat tak su druhe vianoce.Takze ideme takto.Ja zas potrebujem apostille na maleho rodny slovensky list kedze teraz sa nejak zbadali u nas na urade ze toto tam nema a malo to byt uz davno.Neviem ci robili poriadky v papieroch ci nova nastupila a preberala si papiera no kazdopadne volali ze musi to byt.Takze ideme na ambasadu a uvidim co povedia.
Urma tak nech sa Vam super byva v Belgicku.

taty
10. jan 2012

no a k tej cene tak veru je to tu drahsie aj elektrika aj plyn a to teda poriadne. Ja ked som prisla za muzom raz na zimu ked som tu este nezila tak chudak kuril len aby ma netriaslo a prisiel nedoplatok 500 eur prosim pekne za tri mesiace 😖

urma
12. jan 2012

@taty to si ma veru nepotesila 😝 s tou elektrinou. Cakame v aprily babatko a tak ani ja nemozem nachladnut teraz a potom to malicke...no uvidime, ako sa aklimatizujeme z naseho novuckeho vytepleneho domceku 😖 do hentej opachy velikanskej. Nepodarilo sa nam totiz nic normalne male splasit, takze mame mega domisko a budem tam prevazne len ja a cochvila aj maly syncek. A ten nas pes afganec, koli ktoremu to cele vzniklo 😅

taty
12. jan 2012

@urma my mame sice maly domcek a chceme nieco vacsie ale napriklad ja kurim tak ze my kde nie sme mam vypnute radiatory a potom ked urobim teplo bud vypnem uplne alebo len stlmim aj plyn na minimum a ide to.My mame obyvku s kuchynou je to taky velky otvoreny priestor takze aj tak sme len tam najcastejsie a nase deti sa aj tak hraju najradsej v obyvke takze zima nam nie je.A tento rok sme mali neskutocne teplu jesen bez dazda a aj zima je uplne super vsak ani zima vlastne nie takze cez noc ani kurit nebolo treba.Ale zas u nas ked je teplo nik nemoze zaspat takze u nas je to takto.Ale treba si radsej zvysit zalohu ak ste zimomravy lebo potom ked pride faktura tak to nepotesi. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre