Maminky z Beneluxu?

famfrla
19. mar 2007

Najdu sa maminky z beneluxu?

taty
8. nov 2013

Som to vcera nejak zakrikla ,konecne neprsi 😀 Sa tesim ako male dieta ,lebo ten dazd mi uz zacal poriadne liezt na nervy. Nejak na jesen vzdy ma zdrapne balit kufor ,uz len ta predstava ze bude do aprila prsat ma desi. Keby sa dalo tak ja by som od jesen do jari bola na Slovensku a potom od jari do jesene v BE.

anenka79
8. nov 2013

@taty ani nehovor! Aj mne uz z tolkej vody preskakuje. Konecne par hodin sucha (vecer ma uz zase prsat), je ti tu obcas na maslu 🙂.
Ja som bola dnes v noci viezt mamu do Charleroi, tak som bola vdacna, ze neprsi, lebo je to riadna streka. Keby nelietali tak skoro tak sa da ist vlakom, ale v noci ziadne nechodia, ze ano.

drobec490
8. nov 2013

@anenka79 chcem as ta spytat to OCMV najdem niekde v okoli turnhoutu alebo az v gente?lebo viem ze tam je manzel im ho stavial 🙂

henikav
8. nov 2013

@anenka79 to hej, teraz tie spoje dost blbo pomenili, my to chvlabohu nemame daleko a keby boli nejake kalaminty, tak mozeme zostat prespat priamo v gosselies, ale pre ludi co idu z daleka to fakt nie je idealne.

@taty dnes som sla z prace domov po takej vode, ze nebolo cestu vidiet, auto malo cele kolesa vo vode, bala som sa ze mi zatecie aj do vnutra, normalne ze panika a ako rychlo sa zdvihla hladina 🙄 ale konecne vikend

henikav
9. nov 2013

hehe ze kalaminty

taty
9. nov 2013

@henikav no hej som to nejak uriekla . Uz radsej budem cusat o pocasi 🙂

anenka79
9. nov 2013

@drobec490 OCMV najdes uplne v kazdom vacsom meste.

anenka79
9. nov 2013

@henikav kalamity tu tolko nehrozia, to skor strajk 🙂. Uz sa nam stalo, ze som kupila listky cez net a potom naaaahodou pocula v radiu, ze zas strajkuju, ach jaj, a tak znova 300 km autom ☹.

anenka79
9. nov 2013

@drobec490 toto som ti nasla na nete, je to hned vedla nemocnice. Jo a pise sa to s W. 🙂

OCMW Turnhout

Albert van Dyckstraat 20, Turnhout
014 47 47 47

maandag 09:00-17:00
dinsdag 09:00-19:30
woensdag 09:00-17:00
donderdag 09:00-17:00
vrijdag 09:00-17:00
zaterdag Gesloten
zondag Gesloten

Ale treba sa ist registrovat aj na mestsky urad, myslim, ze tam ti budu vediet povedat ako postupovat dalej.

anenka79
9. nov 2013

@drobec490 CONTACT

Stad Turnhout
Campus Blairon 200, 2300 Turnhout

drobec490
9. nov 2013

@anenka79 juuuj dakujem krasne za tie vsetky info dost mi to teda pomoze 🙂 😉 ano to registrovanie viem tam bol aj manzel...

anenka79
9. nov 2013

@drobec490 nemas vobec zac! To je minimum co mozem spravit. Hlavne aby ti vsetko dobre dopadlo. Drzim palce.

drobec490
9. nov 2013

@anenka79 dakujem pekne naozaj no ja dufam ze to bude okej a ze to zvladnem a potom aj maly ked by sme dosli...a co sa tyka byvania kde ste hladali byvania vy baby?ja mam nejake tri styri stranky...no ci nahodou ste niekde inde nehladali?

henikav
9. nov 2013

@drobec490 najvacsia stranka na reality je immoweb.be

anabella235
12. nov 2013

Zdravím vás maminky. Ked cestujete lietadlom s malými deťmi od 4 rokov, tak aj oni majú svoju palubnú batožinu? Ráta sa to, ako na dospelého? A ako riešite autosedačky? Ďakujem

drobec490
18. nov 2013

@anabella235 no sestra co chodi s detmi tak ano maju aj oni svoju batozinu,,,

@anenka79
@henikav baby ahojte..tak uz som v belgicku na tyzden a pol od vcera...zatial po dnesku okej bola som trochu vonku pouzivala som aj moju tazku anglinu 😀 😀 a celkom okej...tak uvidim co a ako poriesime 🙂 😉

henikav
18. nov 2013

@drobec490 a jejej, tak vitaj 😉

drobec490
18. nov 2013

@henikav dakujeeeem 🙂

anenka79
18. nov 2013

@anabella235 cauko. Dieta od 2 rokov si musi uz platit samostatnu letenku (obcas davaju zlavu) a ma narok aj na plnu batozinu. My ked ideme, tak maly ma vzdy svoj kufor - vahovo tak ako ja. Takze to je v pohode. Co sa tyka autosedacky, tak my si vzdy auto poziciavame, takze si rezervujem aj sedacku. Najlepsie asi ak pozriet na info stranky tej spolocnosti, cez ktoru poletite. Zvycajne uvadzaju tieto veci ohladom batoziny.

anenka79
18. nov 2013

@drobec490 vitaj vitaj! Tak nech sa ti tu paci 🙂.

henikav
18. nov 2013

@drobec490 uz si aj stihla nieco pobehat a popozerat?

drobec490
18. nov 2013

@henikav tak dnes som len bola v obchode inak nic take ale mam tu inak vsetko po ruke co by som potrebovala manzel mi vcera poukazoval a mam aj svoje auto tak by nemal byt problem 🙂 pozeram nejake byty tak niektory den ho musim stiahnut nech ideme nieco pozriet

henikav
18. nov 2013

@drobec490 tak to v bytoch je tu dobry vyber, to urcite nieco vyberiete. Aj ja som akurat teraz dala inzerat na jeden byt, tak dufam ze nam rychlo odide, ale je na druhom konci be od vas

drobec490
18. nov 2013

@henikav hej hej maju vyber sice by sme chceli tu v oud-turnhout ale da sa vybrat aj cenovo relativne okej...no skoda ze daleko mozno by sa nam aj zapacil 🙂 😉

drobec490
19. nov 2013

@anenka79
@henikav baby chcem sa vas spytat neviete mi poradit s tym VDAB lebo mam v tom uz pomerne hokej...
a idem zajtra na to gemente ci ako sa to vola no viete mi povedat ci ma zaregistruju ak nemam este svoje byvanie?zrejme asi nie co?

anenka79
19. nov 2013

@drobec490 urcite budu pytat tvoju adresu...ale ked uz tam ides (gemeente) tak sa popytaj, hadam ti uz len v dacom poradia.

miskap2111
19. nov 2013

@drobec490 my sme teraz pred mesiacom hľadali nové bývanie (moj priateľ býval doteraz vo Wevelgem pri meste Kortrijk), ale pomaly sa už budem do BE sťahovať aj ja, tak sme hľadali niečo väčšie a v Brugge. V podstate sme jednoducho vygooglili "te huur" (chceli sme prenájom - domčeku) a tam nájdeš kontakt na oveľa viac realitiek (okrem immoweb su to zimmo, Logic-immo, immo-vlan, hebbes.. Nakoniec sme našli krásny domček cez de-brugse-databank, asi 10minut od centra v Brugge. Cez víkend ho idem pomocť kompletne presťahovať a zostanem tam 2 týždne. A potom prídem zase na Vianoce a takmer celý január.

drobec490
19. nov 2013

@anenka79 no som si aj myslela ja som vlastne teraz tu kde su matovi kolegovia a to gemeente mam cez cestu cize nemam to daleko aj keby ma prehnali 🙂
@miskap2111 no co sa tyka byvania hej to viem uz mi aj tu baby radili aj nieco som ponachadzala mam aj vybrate uz len treba najst cas aby sme sli pozriet a popytat sa co a ako 😀 a hladas si tu ja pracu?a vy ste tu registrovany alebo nie?

miskap2111
19. nov 2013

@drobec490 ak sa ti niečo páči, tak dlho neváhaj. Neviem, síce, aky je dopyt po prenájmoch turnhoute, ale my sme boli úspešný asi až na nejaký 10pokus. Keď sme niečo vybrali, moj priateľ tam volal a už to bolo prenajaté. S týmto domčekom to bolo viacmenej šťastie, či náhoda. V podstate rozhodovalo nie to, kto bol prvý uchádzač, ale ako sme sa "páčili" majiteľovi - museli sme vypĺňať taký dotazník, kde sa pýtali na rozne podrobnosti no a na základe toho si nás vybrali (naliehala som, aby sme priložili aj naše foto a asi sme sa im páčili 🙂 ).
Čo sa týka registrácie, tak moj priateľ je Belgičan, takže to je fajn. Ja som tam zatiaľ hore-dole- nie viac ako 3mesiace dokopy, takže sa na pobyt zatiaľ nahlásim, až keď si nájdem robotu. Robotu si zatiaľ hľadám len tak predbežne- ja chcem ísť do veľkej medzinárodnej korporácie a najlepšie by bolo, keby som zostala v robote, kde som teraz, ale mohla ísť do belgickej filialky.. Uvidíme. Ale začala som sa učiť holandsky, zatiaľ mi to ide pomaly, lebo nejako sa neviem dokopať k učenia každý deň, ale nejaký základ už zvládam. 🙂

drobec490
19. nov 2013

@miskap2111 no toto som pocula co sa tyka tych prenajmoch viem tiez ako sestra hladala v inej krajine a tiez to trvalo..no tak to mas fajn ze je odtial...ja zase skor anglinu sice teraz v nej mam diery nakolko ju nepouzivam uz dost dlho no holandsky sa chcem zacat ucit az ked tu budeme..len to ze musime pozriet nejake byvanie plus nahlasit mna aj maleho manzel uz tu nahlaseny je...a medzitym riesit aj pracu ...je toho dost teda...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre